Ako si nás naši spojenci z USA a NATO vážia.

18. augusta 2021, eduard, Nezaradené

Asi každý vie, čo sa dnes deje v Afganistane. USA rozoštvali obyvateľstvo a po 20 rokoch odtiaľ zutekali. Z pohľadu USA nič zvláštneho, to robia už celé desaťročia po celom svete. Na to však teraz nechcem poukazovať.

Chcem ukázať, ako si nás naši spojenci USA a NATO vážia a aké máme u nich slovo.

Pekne sa to dá vidieť na práve prebiehajúcich evakuačných letoch, ktoré realizujú prakticky všetky štáty majúce občanov v Afganistane.

Pokiaľ Česká republika už vysiela do Afganistanu z dôvodu evakuácie svoje 3. lietadlo, tak Slovensko tam nevyslalo ešte ani jedno!!!

Pýtate sa prečo? Odpoveď je jednoduchá náš minister sa neskoro zobudil, ale čo je podstatne dôležitejšie „nedostal od NATO a USA povolenie“ na uskutočnenie evakuačného letu pre slovenských občanov zdržujúcich sa v Afganistane!!!

Ak sa znovu pýtate, ako je to možné, tak odpoveď je znovu jednoduchá.

Tak si nás totiž vážia naši spojenci z NATO a USA. Jednoducho povedané majú nás na háku!!! Keby tomu bolo inak, boli by sme mali povolený aspoň jeden humanitný let na záchranu našich občanom žijúcich v Afganistane. Nemuseli by to byť ani 3 lety po sebe, ako umožnili Českej republike.

Je to zvláštne, lebo sme sa im tlačili do určitých partií tela, no keď potrebujeme niečo my, tak to majú na „háku“.

Nepomôže ani argumentácia, že lety povoľujú Afgánci, lebo zatiaľ to nie je pravda a je to všetko v rukách USA a NATO.

Pre USA sme dobrý, aby mohli prechádzať ich vojenské konvoje po našom území, aby tu mohli cvičiť, používať naše letiská, prípadne si vytvoriť pod rôznymi legendami svoje vlastné základne, či letiská a tváriť sa, že nám pomáhajú a že je to len v náš prospech. Prípadne, aby nám predali vojenskú techniku, ktorú nepotrebujeme a to ešte nie celkom za výhodné sumy, nakoľko vieme, že sú štáty, ktoré nakupovali od nich lacnejšie. Už tu takí boli a vieme, čo nastalo.

Musel som sa veľmi premáhať, keď som počúval slová nášho ministra zahraničných vecí Korčoka, ako ho to mrzí, že sa musíme z toho poučiť, …… . Mysľou my prebehlo mnoho slov, no ak chcem byť slušný použijem len slovo servilný zbabelec a pokrytec.

A na čo sa máme tešiť?

No predsa na desaťtisíce, či stotisíce nových migrantov z Afganistanu, ktorých nás bude USA a NATO nútiť s úsmevom a kľudom džentlmena prijať. Takže USA to rozbili a o migrantov sa máme postarať my. Klasika! Lebo USA si ich do ich krajiny vodiť nebudú. Naoko zoberú pár pre nich potrebných Afgancov, aby tak svetu zalepili oči. Ako som už uviedol, budú to však len filtrované osoby, z ktorých budú môcť mať úžitok.

Možno ešte jedna úvaha, pokiaľ je známe prevažná väčšina obyvateľov Afganistanu od narodenia nepozná nič iného len „boj“ a to ani nehovorím o obyvateľoch z rôznych obcí, kde bolo úplne bežné, že už malé deti vlastnili zbrane a z dôvodu prežitia dokázali bez najmenších zábran zabíjať. Sú to ľudia, ktorí sa narodili, boli vychovávaní a žili stále vo vojne a rôznych sporoch, ktoré sa riešili zbraňami. Je to proste úplne iná mentalita a môžeme si len predstavovať, aký spôsob života budú praktizovať u nás v Európe.

Afganistan sa začlenil do skupiny krajín , ktoré USA politicky rozbili, rozoštvali obyvateľstvo a krajinu nechali destabilizovanú, či v občianskej vojne. Viď. napr. Líbya, ktorá bola stabilnou krajinou, brániacou migrácii …….. . Po zabití Kaddáfího sa tam strhla občianska vojna a krajina doteraz nemá jednotné vedenie, takže prakticky nie je s kým jednať, čo je jeden z mnohých dôvodov rozsiahlej migrácie do Európy.

No neviem pán Korčok, Klus, Naď, nemáte sa čím chváliť. Pobyt v Afganistane bol jedna veľká ostuda, na ktorej ste sa dlhodobo plne podieľali a donedávna ju obhajovali.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.