Založ si blog

Matovič a záhadné zmenky za 600 tisíc €!

Aký dôvod mohla mať Matovičova „Paulínka“ kupovať zmenky?

Zatiaľ neviem o žiadnom!

Tak potom, kde je pravda?

 

V posledných dňoch sa zjavila informácia o tom, že Matovičova  „Paulínka“ mala údajne investovať  až 10 miliónov eur  do spoločnosti „ARCA CAPITAL“. Ide o skutočne nemalú sumu, z ktorej sa nejednému z nás zatočí hlava (*1, *2, *3, *4, ….). Na druhej strane, ako zvyknú hovoriť Češi, „KTO UMÍ, TEN UMÍ !“.

Nebudem sa rozpisovať o podrobnostiach, nakoľko tie si môže každý prečítať v informáciách publikovaných v médiách, vyjadrím v krátkosti len svoj názor.

Vypočul som si aj Matovičovu „neskorú“ reakciu na tieto informácie a môžem povedať, že mňa osobne vôbec nepresvedčil, že to tak nie je. Nepresvedčil nielen z dôvodu, že mu trvalo veľmi dlho, pokiaľ sa odvážil postaviť pred verejnosť a vyjadriť sa, ale i preto, že jeho odpovede mi nejako nedávajú logiku.

Tvrdenie v duchu, že sa k veci vyjadruje neskoro, nakoľko si chcel otestovať, ako mu veria jeho voliči, kolegovia, či koaliční partneri, sa mi zdá nelogické. Tým, že sa vyjadril neskoro, skôr podnietil vznik pochybností.

Obdobne jeho vyjadrenie, že on nevie o investíciách svojej manželky a nezaujíma sa o to, sú z môjho pohľadu zavádzajúce. Neviem si predstaviť manželov (aj keď majú oddelený majetok), ktorých vzájomný život je harmonický, aby sa pred takými významnými rozhodnutiami vzájomne neradili a svoje kroky si spoločne neodsúhlasili. Viem si to predstaviť len v rodine, v ktorej by sa manželia nerešpektovali, prípadne nenávideli a robili by si prieky, čo si myslím, že prípad Matovičovcov nie je. Prípadne je tu aj druhá možnosť, že 100 miliónov pre nich nestojí za zmienku.

No viac ma zaujala skutočnosť, že vo svojom vysvetlení uviedol, že jeho manželka si zakúpila od Arca Investments, čo je pravdepodobne spoločnosť z rovnakej podnikateľskej skupiny ako Arca Capital 3 zmenky v hodnote po 200 tisíc €, teda v celkovej hodnote 600 tisíc €. Toto mi však podľa môjho názoru nejako nesedí a to z nasledovných dôvodov:

  1. Načo by Matovičova manželka „Paulínka“ kupovala zmenky? Nie je žiadny dôvod, aby Matovičova manželka kupovala zmenky. Nič by z toho totiž nemala – možno len črtajúce sa problémy pri jej splatnosti – takže to nemá logiku.  Zmenka sa vystavuje totiž len z 3 dôvodov a to, ako nástroj „úverový“, prípadne nástroj „platobný“, či nástroj „zabezpečovací“. Kto by a z akých dôvodov kupoval zmenku, na ktorej nič nezarobí? Jedine v tom prípade, že je za tým nejaký iný obchodný vzťah.
  2. Zmenku vystavuje dlžník veriteľovi, čím v podstate potvrdzuje svoj dlh. Potom je logické sa spýtať, čo dlží niektorá zo spoločností portfólia ARCA, premiérovej manželke? Nebudú to predsa len úroky z už spomínanej sumy, ktorá mohla byť investovaná tak, ako to popisujú médiá?
  3. To skôr nahráva informáciám, ktoré zverejnil A.Hlina. Ten uviedol, že má vážne pochybnosti o vierohodnosti vysvetlenia premiéra a že suma 600 tisíc eur približne zodpovedá sľubovanému výnosu z investovania pri 10 miliónoch eur.
  4. Všetky pochybnosti pritom mohol Matovič jednoducho a rýchlo vyvrátiť! A to, predložením dvoch – troch dokladov, čomu sa však pre neho typickým spôsobom vyhol, takže pochybnosti ostávajú. Prečo tak nespravil? Prečo uprednostnil pochybnosti pred tým, aby víťazoslávne predstúpil pred národ a s dôkazmi o jeho nevine povedal, že jeho rodine bolo bezdôvodne krivdené? Tak mohol len posilniť to, že je skutočne rovný politik, ktorého sa opozícia snaží nečestnými prostriedkami očierniť. Tým by jeho kredit len stúpol. On však zvolil opačný postup. Prečo? To mi nedáva logiku.

Ak je to skutočne tak, potom niet žiadneho rozdielu medzi Ficom a Matovičom. Možno len v tom, že Matovič ešte len začína, no vo veľmi svižnom tempe.

Žiaľ na základe doterajších vystúpení Matoviča nemôžeme povedať, či to bolo tak, alebo inak. Musíme len počkať, čo ukáže čas.

 

*1 – https://plus7dni.pluska.sk/domov/matovicov-skandal-trapne-mlcanie-milionoch-eur-co-bal-opytat-svojej-zeny-pavliny

*2 – https://slovensko.hnonline.sk/2213643-matovic-reagoval-na-obvinenia-moja-manzelka-ma-tri-zmenky-v-arca-investments-nie-capital

*3 – https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/matovic-opakuje-ficove-bludy-jeho-zena-investuje-rizikovo

*4 – https://www.hlavnespravy.sk/odhalil-alojz-hlina-zakulisnu-intrigu-bizarnej-investicie-premierovej-manzelky-pavliny/2298608

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho Kurajší

30.11.2022 17:02

abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

Stoltenberg

NATO nevníma Čínu ako protivníka, sledujeme ale jej rozvoj, povedal Stoltenberg

30.11.2022 16:51

Ministri v Bukurešti hovorili aj o ambicióznom vojenskom a technologickom pláne Pekingu.

Polícia / Policajná páska /

Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

30.11.2022 15:17

Mužovi hrozí v prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy až doživotný trest.

György Gyimesi

VIDEO: Ako Gyimesi učil Pčolinského správne vyslovovať meno György

30.11.2022 14:46

Pčolinský: Dúfam, že som vaše meno vyslovil správne. Gyimesi: Nie, nesprávne. Pčolinský: Prosím, opravte ma.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629027x
Priemerná čítanosť článkov: 5616x

Autor blogu

Kategórie