Založ si blog

Totálna žumpa na TA3. Quo vadis TA3?

 

Moderátor TA3 R.Iliev predviedol dnes na TA3 totálnu žumpu!

Quo vadis TA3?

Pri sledovaní dnešnej relácie „V politike“  na TA3, venovanej situácii na Ukrajine, predviedol moderátor danej televízie totálnu, ale totálnu žumpu. Vinu však na tom má rozhodne osoba zastrešujúca v danej TV túto reláciu, zrejme spravodajstvo. Aj keď som TA3 ako spravodajskú TV pozerával veľmi často, zrejme budem patriť medzi stále sa rozširujúcu časť obyvateľstva, ktorá ich prestáva sledovať (teda aspoň takéto tendenčné relácie).

Jedným z hostí bol predseda SNS Andrej Danko. Aj keď som nie jeho prívrženec, bolo do očí bijúce, ako bol na neho moderátor pripravený s tým, aby ho zosmiešňoval a nekorektne ničil. A tá arogancia, s akou to robil, skákanie do reči, neumožnenie povedať to, čo Danko chcel,  … . Hanba nielen Ilievovi, ale celej redakcii a osobe, ktorá ich vedie!

No ,neviem, Iliev by mal byť vysokoškolsky vzdelaný, takže tvrdiť Dankovi, že keďže pred začiatkom vpádu Ruska do Ukrajiny na svojom FB tvrdil, že Rusko nezaútočí na Ukrajinu, bolo zo strany Danka „šírením hoaxu„. No tak to je góool. Už aj žiak 9. ročníka ZŠ by mal vedieť, že v tomto prípade nemôže ísť o šírenie hoaxu. No ale Iliév to očividne nevie, alebo sa len tak tváril, lebo mu to pasovalo do kariet.

Tlačil Danka do úzkych, že Rusi na Ukrajine zabili 19.000 civilistov. (Tak to je skutočne hrozné a také niečo by a nemalo stávať.) A že Rusko je potrebné aj preto nekompromisne odsúdiť a že či s tým Danko súhlasí. Avšak vo vzťahu k tomu, čo sa dialo na Ukrajine od roku 2014, sa dá táto otázka charakterizovať aj ako „kapciózna“, či sugestívna. Kto môže s tým súhlasiť?

Áno 19.000 mŕtvych civilov ( údaj podľa ukrajinských zdrojov, takže jeho relevantnosť je otázna, aj keď to nespochybňujem) je niečo hrozné.

No ak chceme byť korektný, prečo to neporovnať s vyše 1.000.000 mŕtvych civilistov vrátane žien a detí, ktoré spôsobili USA pri nevyprovokanom a medzinárodné právo porušujúcom vojenskom zásahu v Iraku, kde okrem iného zabili aj legálneho vládcu danej krajiny. Pritom samotné vojenské kruhy USA udávajú, že v súvislosti s ich ťažením do Iraku zahynulo 1 až 1,5 milióna civilistov, vrátane detí a žien! (Takže tu nejde o zmanipulovaný údaj Iraku, či Ruska, ale o údaj publikovaný USA a preto je hodnovernejší, ako ukrajinské tvrdenie o mŕtvych civilistoch na Ukrajine).

Takže Rusko ideme odsudzovať pre napadnutie Ukrajiny a údajných 19.000 mŕtvych civilistov (znovu hovorím, že je to hrozné a nedá sa s tým súhlasiť) a vyvodzujeme voči nemu takpovediac „smrteľné“ sankcie.

Avšak nášho spojenca USA pre napadnutie Iraku a viac ako 1.000.000 mŕtvych detí a žien, vrátane nelegálneho zabitia vládcu krajiny Saddáma Husajna neodsudzujeme. Je to podľa nás v poriadku! Pritom takéto medzinárodné právo porušujúce zásahy zo strany USA voči iným suverénnym štátom sú zo strany USA bežné a len v nedávnom období sa počítajú v desiatkach (Juhoslávia, Líbya, Sýria, …… . A všetky tieto krajiny boli po USA vojenskom zásahu destabilizované a zmietajú ešte aj v súčasnej dobe vo vnútorných konfliktoch).

No totálne sugestívne bolo aj ukázanie foto úplne zničeného ukrajinského mesta Bachmut s tým, že či je to podľa Danka v poriadku a či s tým súhlasí. No kto by s tým mohol súhlasiť? Je to hrozné, odsúdenia hodné a nič také by sa nemalo nikde stať. Áno, správne ,nikde. No ale ako vnímať potom vyhlásenia niektorých vedúcich vojenských funkcionárov USA, že pri vojenskom zásahu v Iraku zrovnávali všetko, kadiaľ išli so zemou. Tam to nebolo a nie je odsúdenia hodné?

Ešte možno jednu vetu k predošlému odstavcu. USA plukovník D. Mc.Gregor, ktorý sa priamo zúčastnil bojov v Iraku uvádza, že Rusko v porovnaní s USA útokom na Irak postupuje voči civilnému obyvateľstvu veľmi ohľaduplne (ja som tam nebol, takže to posúdiť neviem, ale Mc.Gregor sa tých bojov priamo zúčastnil). No a vo vzťahu k taktike ukrajinskej armády uvádza, že táto (slušne povedané), je nesprávna, nakoľko ukrajinská armáda sa ukrýva v mestách, do ktorých potom sústreďuje boje. To značí, že jej nezáleží na vlastných civilistoch. Mala by sa opevňovať mimo miest a bojovať tam. Tým by boli ukrajinské mestá úplne ochránené a nebol by dôvod v nich strieľať. Keď sa nad týmto Mc.Gregorovým tvrdením zamyslíme, tak znie úplne logicky. Potom, ale, je na mieste otázka, kto teda v skutočnosti ničí ukrajinské mestá – viď. aj už zmieňovaný Bachmut?

Takto by som mohol pokračovať k celej relácii na TA3.

Toto, čo sa tam robí ,už nie je spravodajstvo.

A tie brepty Ilieva, napr. v druhej polovici relácie zahlásil „zdanenie baniek“.

Svoj blog by som rád zakončil výrokom slávneho francúzskeho filozofa a spisovateľa F.M.Voltaira:

„Nesúhlasím s tým, čo hovoríš, ale do poslednej kvapky krvi budem brániť tvoje právo povedať to!“

Takto by mali vyzerať naše politické diskusné relácie!

Mal by v nich byť priestor pre každého a každý by mal mať možnosť v nich vysloviť svoj názor!

 

 

 

 

Zdroj:  1 – Najmä relácia „V politike“ na TA3 z 28.05.2023

         

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Arogancia.

01.10.2023

Úvodom uvediem, že nie som zástupcom Smeru, Hlasu, ale ani PS. Po voľbách a prepočítaní cca 97% hlasov, som v TV počúval vyjadrenia zástupcov jednotlivých politických strán. Moju pozornosť najviac zaujalo vyhlásenie lídra PS Šimečku mladšieho. Čo ma z jeho vyjadrenia najviac zaujalo? Neboli to jeho triezve názory a snaha pomôcť Slovensku, to som v jeho vyjadreniach [...]

Dokedy ešte?

25.09.2023

Práve počúvam volebné diskusie. Všade sa to hemží pojmami, ako napríklad: Sme na tom zo štátov EU najhoršie, pred nami je už len Bulharsko, predbehlo nás dokonca aj Rumunsko, ktoré bolo vždy ďaleko, ďaleko za nami. Sme veľmi zadĺžený, ak nechceme ísť gréckou cestou musíme škrtať, šetriť, …… . Skrátka nie je peňazí na nič a všetko sa rozpadá. Toto [...]

Ako to bolo skutočne s bezcitným ruským útokom na tržnicu v Kosťantynivke a 17 mŕtvymi?

20.09.2023

Sú tomu približne 2 týždne, čo došlo ku krvavému útoku raketou na bezbranných civilistov zdržujúcich sa na tržnici v ukrajinskej obci Kosťantynivka. Zomrelo až 17 ľudí a množstvo ďalších bolo zranených! Správy o tomto neľudskom RUSKOM útoku sa na základe informácii z UKRAJINY šírili médiami po celom svete – samozrejme najaktívnejšie u nás! Áno, takýto útok [...]

Vodopády Studeného potoka, mReportér

Kúpala sa v ňom aj Romana Tabák. Pozrite si obľúbený tatranský potok očami mReportéra

03.10.2023 05:00

Vodopády Studeného potoka sú jedna z najkrajších a veľmi ľahko dostupných turistických atrakcií.

Ekvádor Galapágy sopka erupcia

Pri britskom Oxforde horí, blesk zasiahol zásobník bioplynu na miestnej skládke

02.10.2023 23:50

Obyvatelia niekoľkých obcí tiež hlásili výpadky prúdu.

mexiko

Zrútenie strechy kostola v Mexiku si vyžiadalo 10 mŕtvych a 60 zranených

02.10.2023 23:36

Medzi zranenými sú aj deti od štyroch mesiacov do deväť rokov.

Kosovo srbsko

Balkánu hrozí nová vojna, tvrdí kosovská ministerka zahraničia: Vučiča zastavia len sankcie

02.10.2023 23:17, aktualizované: 23:42

Gërvallová-Schwarzová uviedla, že Srbsko chce v Bruseli donútiť Kosovo súhlasiť s územnými ústupkami.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 157
Celková čítanosť: 1051798x
Priemerná čítanosť článkov: 6699x

Autor blogu

Kategórie