Založ si blog

Kde sa tratia naše peniaze a peniaze EÚ? Kto si potrpí na luxus aj keď na to nemá?

Zaujala ma udalosť, ku ktorej došlo v Kyjeve a  ktorá je momentálne dosť sledovaná na rôznych sociálnych sieťach. Nešlo by o nič mimoriadne, keby nešlo o nehodu dvoch automobilov užívaných ukrajinskými bežnými úradníkmi (nie ministrami, či štátnymi tajomníkmi). 

Nezdá sa Vám na tom nič zvláštne? No popravde zatiaľ ani mne!

Zvláštne príde až teraz. Pozrite si „skromné“ automobily na ktorých títo úradníci jazdia. Ono môžu si to dovoliť nakoľko Ukrajina je na tom ekonomicky tak dobre, že jej nevadí kupovať pre úradníkov na ich služobné cesty najdrahšie modely automobilov. Dokonca to nemôžu byť ani obyčajné limuzíny, ktoré sú lacnejšie, ale to musia byť „veľké“ SUV a podľa možnosti tých najdrahších značiek. Najlepšie je rovno SUV „LEXUS“ a SUV „TOYOTA„.

No o takýchto automobiloch môžu úradníci štátov EÚ, vrátane vyspelých krajín, ako Nemecko, Francúzsko, a to už ani nehovorím o Slovensku, len snívať. Nakoľko ide o drahý luxus, títo ich uvidia len z katalógov. Pre ukrajinských úradníkov, je to však zrejme bežný štandard!

Na druhej strane prečo nie. Však im pravidelne EÚ prispieva slušnými miliónmi a okrem toho naviac dostávajú financie aj z jednotlivých štátov EÚ. Ozaj zabudol som na USA a GB.

Nehoda je podrobne zadokumentovaná na viacerých linkoch, ja v zdroji prikladám jeden z nich. Video z udalostí po nehode trvá viacero minút, takže sa dá v ňom veľmi dobre orientovať.

Pre tých, ktorí si to nebudú mať čas pozrieť, v stručnosti zhrniem, ako k udalosti došlo. V Toyote sa vracali pracovníci  zo služobnej cesty z Černobiľu. V Kyjeve im na križovatke nedali prednosť „2“ automobily, pričom do jedného znich a to pancierovaného „LEXUSA“   vrazili – viď. obr. 1.   Druhý automobil ušiel. Typy automobilov je vidieť na obrázku č. 2.  Poškodený účastník nehody na konci videa hovorí, že Ukrajina sa zmenila a jeho dôvody k tomuto tvrdeniu si môžete vypočuť.

 

Neopodstatnený luxus za cudzie peniaze !

A čo Slováci – no uskromnite sa!

 

„Lacné“ automobily používané ukrajinskými úradníkmi.

„Lacné“ automobily používané ukrajinskými úradníkmi.

 

 

 

     

Zdroj: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=369285038584599&id=100001758206922&sfnsn=mo

 

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Platy ministrov vzlietli, zatiaľ čo platy občanov klopýtajú!

11.02.2024

V posledných dňoch nám tu robí tak opozícia, ako i koalícia nepekné divadlo. Opozícia v parlamente a koalícia v televízii. Správanie oboch nie je hodné nielen poslanca, či štátneho úradníka, ale ani tej najposlednejšej persóny, ktorá mená charakter, ani žiadne morálne zásady. Klame ako jedna, tak i druhá strana. Na obhajobu svojich tvrdení a v snahe dosiahnuť svoj cieľ [...]

Keď jeden tvrdí, že sú bombardované civilné a druhý vojenské ciele!

30.12.2023

V minulosti som na svoj blog v Pravde písal pomerne často a mal som svojich čitateľov, s ktorými som sa delil o svoje názory. Od doby, čo som napísal pár článkov vzťahujúcich sa k Ukrajine som nadobudol dojem, že s mojimi článkami vo vzťahu k čítanosti, či diskusným príspevkom bolo manipulované a to tak, že boli takpovediac „upozaďované“ a to i vrátane [...]

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

litva, vojna na ukrajine, výročie

Cieľom je dostať Rusko z Ukrajiny, povedal Pavel na demonštrácii v Prahe

24.02.2024 19:55

Tisícky ľudí si v Európe pripomenuli druhé výročie začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Russia Ukraine War hadí ostrov dobytie

Politici si pripomenuli dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu

24.02.2024 19:14

Ukrajina nebojuje len za seba, ale za celý demokratický svet. Podpora Ukrajiny je naďalej dôležitá.

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Poľský arcibiskup Dziega odstúpil po krytí sexuálneho zneužívania

24.02.2024 19:10

Poľské médiá už dlho informovali o obvineniach z ľahostajnosti a krytia pedofilov v katolíckej cirkvi.

poliačik

Poliačik: GLOBSEC sa na Ukrajine pozerá do budúcnosti

24.02.2024 18:45

Ako pomáha GLOBSEC na Ukrajine a čo považuje za najväčšie výzvy budúcnosti krajiny?

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 1082908x
Priemerná čítanosť článkov: 6603x

Autor blogu

Kategórie