13 ročné slovenské dievčatko, unesené a týrané 4 ukrajinskými tínedžerkami!

 

Som zvedavý, koľko tu ten blog vydrží!

Pritom v blogu sa snažím uvádzať len skutočnosti o ktorých som sa dočítal.

No a keď o tom môžu písať nemecké a iné zahraničné médiá, nevidím dôvod, prečo by sme o tom nemali písať aj na Slovensku, odhliadnúc od toho, že sa to týka priamo slovenského občana!

 

Nakoľko chcem mať ako taký prehľad o dianí vo svete, pričom v našich oficiálnych médiách sa toho moc nedozviem, tak si občas prečítam nejaké to anglické, či nemecké periodikum, pozriem nejakú spravodajskú reláciu, či blog.

Tak som sa dočítal, že v uplynulú sobotu v nemeckom Meißne, štyri ukrajinské dievčatá vo veku od 12 do 17 rokov uniesli slovenské len 13 ročné dievčatko, ktoré najskôr držali v parku Käthe Kollwitz, po čom ho premiestnili do zbúraného domu na ulici Am Steinberg, kde ho zviazali, mučili niekoľko hodín a bili palicou. Keď ho neskôr rozviazali, dievčatku sa podarilo ujsť.

Následne bola zalarmované nemecká polícia, ktorej sa po krátkom čase podarilo ukrajinské dievčatá vypátrať. V súčasnosti nemecká polícia vykonáva vyšetrovanie daného skutku. Zatiaľ sú ukrajinské dievčatá podozrivé z trestných skutkov pozbavenia osobnej slobody a ťažkého ublíženia na zdraví.

Aj keď miesto, v ktorom sa únos uskutočnil, je pomerne často navštevované, na otázky reportérov nemeckého BILDU odpovedajú ukrajinské dospelé osoby vetou v Ruštine a to  „NEPANIMÁJU„.

Ako dôvody sa uvádzajú rôzne skutočnosti, takže o nich radšej špekulovať nebudem.

Reportér nemeckého BILDU v úvode článku uvádza, že všetky 4 ukrajinské dievčatá, ktoré sú zo spáchania daného skutku podozrivé ,sa do Nemecka mohli dostať len pre to, že hľadali v Nemecku ochranu pred vojnou na Ukrajine.

Podľa mňa ide o závažnú udalosť, kde je poškodený slovenský občan a to ešte mladistvé dievča, by mali byť naši občania dôsledne informovaní a nie ponechať takto poškodeného občana v zahraničí, bez právnej, ale hlavne morálnej pomoci. Obyvatelia Slovenska by mali byť o danej skutočnosti informovaní a to nielen jednorázovo, ale priebežne.

Toto tu však nevidím!

To nechceme ochraňovať svojich občanov?

 

Zdroj:

  1. https://www.bild.de/regional/sachsen/sachsen-taubstummes-kind-in-verlies-misshandelt-6627cdd9d160566a98c53686
  2. https://www.radiodresden.de/beitrag/maedchengang-misshandelt-kind-in-meissen-823012/
  3. a mnoho iných

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že nie sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Pán minister Šaško haló – ZOBUĎTE SA!

31.05.2025

Ako som už neraz uviedol ,takmer pravidelne sa stretávame o víkendoch s priateľmi na svojich chalupách. Raz je nás menej ,inokedy viac. Sme už páni, či dámy v určitom veku. Niektorí sú už v dôchodku, iní sa na dôchodok ešte len tešia, no a niektorí to majú do dôchodku ešte ďaleko. Keďže je nás viac, tak aj po sociálnej, či profesnej stránke máme pokryté prakticky [...]

Manipulatívne monštrum ničiace podstatu demokracie.

28.05.2025

Ako som už uviedol v predošlom blogu prezidentské voľby ktoré sa nedávno konali v Rumunsku niesli všetky znaky manipulácie. Začalo sa to zrušením výsledkov prvého kola prezidentských volieb v ktorom ich jasný favorit a miláčik ľudu G.Simion jednoznačne vyhral. Malo to však jednu chybu, nebol orientovaný probruselsky! To si však Brusel nemohol dovoloiť a tak robil čo [...]

Môžeme ešte vôbec hovoriť o demokracii?

23.05.2025

V súčasnosti Európu ovláda proti ruské šialenstvo a iné negatívne trendy či smery, ktoré len poškodzujú život bežných európanov až to budí dojem, že je to organizované s cieľom zničiť Európu. Jedným z tých najnegatívnejších je tzv. green deal, známejší aj pod označením „zelené šialenstvo„. Preto sa EÚ viac ako predtým snaží dosiahnuť čo [...]

požiar

Traja ľudia zahynuli pri požiari v Hamburgu, polícia podozrieva 72-ročného seniora z podpaľačstva

01.06.2025 20:36, aktualizované: 22:27

Zasahovalo cez 160 hasičov.

nitra, útok

Muža, ktorý úmyselne v Nitre zrazil a zabil pediatričku, vzal sudca do väzby

01.06.2025 20:03

Vyšetrovateľ vzniesol v sobotu voči vodičovi obvinenie za obzvlášť závažný zločin vraždy.

požiar

Nočný požiar v Žiari n. Hronom zranil piatich ľudí a desiatky vyhnal z domovov

01.06.2025 19:40

Príčinou vzniku požiaru je podľa hasičov nedbalosť pri fajčení.

povodeň, babín, orava, búrky

V pondelok čakajú celé Slovensko búrky

01.06.2025 19:01

SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa.