Založ si blog

Kiska – Remišová – Dr. Jekyll/Mr. Hyde – svetlá a temná stránka strany „Za ľudí“

Tak už máme po voľbách. Začínajú sa koaličné tančeky. Nedá mi, aby som nespomenul najneohrabanejšieho (zrejme) koaličného tanečníka Kisku a „zatiaľ“ jeho stranu Za ľudí.

Strana Za ľudí  má množstvo problémov. Avšak v súčasnosti medzi najvýraznejšie podľa mňa patrí „Kiska“ a „Remišová“, ktorí pôsobia, ako postavy z románu R.L.Stevensona, Dr. Jekyll a Hyde.

  • Negatívnou stránkou strany „Za ľudí“  a jej temnou osobnosťou Dr.  E.Hyde,  je jej  samotný predseda Andrej Kiska. So svojou nastrojenou tvárou a vynúteným úsmevom nepôsobí na ľudí úprimne. Každý vidí, že sa  nepretrhne od roboty a všetku prácu tak, ako vždy bolo jeho zvykom,  necháva na iných. On si radšej ide oddýchnuť do Popradu, ako to robil aj keď bol prezidentom.  Evidentne by chcel len vládnuť a využiť úspech niekoho iného vo svoj prospech tak, ako bol a je naučený. Jeho slabé výsledky vo voľbách mu však vládnuť nedovolia. A to je dobre!  Kiska bol síce prezidentom, no nikdy by sa ním nebol stal, keby v druhom kole nebol proti nemu kandidoval Fico, ktorý bol už v tej dobe skompromitovaný rôznymi kauzami a národ ho nechcel, takže všetci volili nie za „Kisku“, ale proti „Ficovi“. Áno z takejto voľby vyšiel pán „prezident“ Kiska, ktorého národ ani tak nechcel, ale nemal iné východisko. Okrem toho, Kiska nie je politik, nie je rečník, nie je organizátor, nie je pracovitý, nie je stmelujúcim faktorom, skrátka nie je ničím, čím by mal byť.  Podľa mňa nie je ani úprimný, čo je skutočne smutné.  Jeho nie celkom jasné pozadie v pozemkových kauzách rozoberať nebudem, nakoľko by nebolo správne tvrdiť niečo o čom moc neviem. Kiska je síce osobou, ktorá na základe toho, že bola prezidentom dostal stranu Za ľudí, do parlamentu, no je aj osobou ,ktorá, ak stranu neopustí, tak ju definitívne pochová.
  • Naopak pozitívnou stránkou strany „Za ľudí“ a jej svetlou osobnosťou „Dr. Jekyll“, je jej podpredsedníčka Veronika Remišová. Tú do parlamentu priviedol Matovič, pričom neskôr od neho odišla ku Kiskovi. Menovaná zatiaľ pôsobí ako jediný svetlý bod kiskovej strany. Je pracovitá, má prehľad a dostala sa do povedomia svojím bojom proti korupcii, čo je skutočne chválihodné. Je to osoba, ktorá by mohla s prehľadom viesť stranu Za ľudí a tým ju aj zachrániť. Nezáleží to však len od nej. Dobrú vôľu v tomto smere by mal prejaviť pokiaľ je ešte čas hlavne súčasný predseda strany Kiska.

Z môjho pohľadu by som obecne k strane Za ľudí  uviedol, že vo voľbách maximálne sklamala, z čoho by mal vyvodiť dôsledok jej večne oddychujúci predseda Kiska a stranu čím skôr, pokiaľ je ešte čas, odovzdať podpredsedníčke Remišovej. Strana má v svojich štruktúrach rozhodne viacero odborníkov a osobností, ktoré majú perspektívu nielen sa uplatniť v politike, ale čo je hlavné pomôcť i Slovensku. Na druhej strane vo vedení sa už teraz črtá jeden mladý karierista, ktorému zrejme nejde o Slovensko, ale len o seba. Také osoby sa však nájdu v každej strane.

 

So záujmom budem sledovať, ako a či sa podarí prekonať vzájomnú animozitu medzi Matovičom a Remišovou. Doprajem im, aby sa dokázali cez vzájomné nezrovnalosti preniesť a pracovať spolu pre Slovensko.

Vo vzťahu k parlamentu v minulosti zľudovel výraz „Dal to na Danka“, alebo „Dal to na Andreja“. Mám dojem, že podobný výraz „Dal to na Andreja“ zľudovie aj vo vzťahu ku Kiskovi.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadnu konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Buď už konečne ticho!

04.06.2023

Zaujímavé. Na webe som dnes zaznamenal zaujímavú a úsmevnú informáciu, ktorá sa mala odohrať na samite konanom v moldavsku počas chôdze Zelenského s prezidentom Srbska a luxemburského premiéra X.Bettela. Zelenský sa snažil stále niečo rozprávať, pričom po chvíľi sa k nemu otočil luxembrský premiér a gestikuláciou rukami mu naznačil, aby bol už ticho. Celý dej je [...]

Totálna žumpa na TA3. Quo vadis TA3?

28.05.2023

Moderátor TA3 R.Iliev predviedol dnes na TA3 totálnu žumpu! Quo vadis TA3? Pri sledovaní dnešnej relácie „V politike“ na TA3, venovanej situácii na Ukrajine, predviedol moderátor danej televízie totálnu, ale totálnu žumpu. Vinu však na tom má rozhodne osoba zastrešujúca v danej TV túto reláciu, zrejme spravodajstvo. Aj keď som TA3 ako spravodajskú TV [...]

Dajte mi ochranku, lebo odchádzam z funkcie!

18.05.2023

Stalo sa to už takmer tradíciou, že odchádzajúci politici, požadujú aj po ich odchode z funkcie „OCHRANKU„. Ochranku požadujú, nakoľko sa boja o svoj život a keďže po odchode z funkcie politika im už za normálnych okolností ochranka neprislúcha, žiadajú o jej mimoriadne pridelenie. Potom už len počujeme: Dajte mi ochranku, lebo odchádzam z funkcie (a bojím sa)! [...]

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Pacient / Zdravotníctvo /

Dostupnosť zdravotnej starostlivosti sa môže čoskoro ešte zhoršiť, varuje INESS

04.06.2023 16:02

Počet osôb vo veku 70 a viac rokov na jedného lekára by sa mal do roku 2030 zvýšiť oproti roku 2021 o desať.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 144
Celková čítanosť: 968547x
Priemerná čítanosť článkov: 6726x

Autor blogu

Kategórie