Založ si blog

Kiska – Remišová – Dr. Jekyll/Mr. Hyde – svetlá a temná stránka strany „Za ľudí“

Tak už máme po voľbách. Začínajú sa koaličné tančeky. Nedá mi, aby som nespomenul najneohrabanejšieho (zrejme) koaličného tanečníka Kisku a „zatiaľ“ jeho stranu Za ľudí.

Strana Za ľudí  má množstvo problémov. Avšak v súčasnosti medzi najvýraznejšie podľa mňa patrí „Kiska“ a „Remišová“, ktorí pôsobia, ako postavy z románu R.L.Stevensona, Dr. Jekyll a Hyde.

  • Negatívnou stránkou strany „Za ľudí“  a jej temnou osobnosťou Dr.  E.Hyde,  je jej  samotný predseda Andrej Kiska. So svojou nastrojenou tvárou a vynúteným úsmevom nepôsobí na ľudí úprimne. Každý vidí, že sa  nepretrhne od roboty a všetku prácu tak, ako vždy bolo jeho zvykom,  necháva na iných. On si radšej ide oddýchnuť do Popradu, ako to robil aj keď bol prezidentom.  Evidentne by chcel len vládnuť a využiť úspech niekoho iného vo svoj prospech tak, ako bol a je naučený. Jeho slabé výsledky vo voľbách mu však vládnuť nedovolia. A to je dobre!  Kiska bol síce prezidentom, no nikdy by sa ním nebol stal, keby v druhom kole nebol proti nemu kandidoval Fico, ktorý bol už v tej dobe skompromitovaný rôznymi kauzami a národ ho nechcel, takže všetci volili nie za „Kisku“, ale proti „Ficovi“. Áno z takejto voľby vyšiel pán „prezident“ Kiska, ktorého národ ani tak nechcel, ale nemal iné východisko. Okrem toho, Kiska nie je politik, nie je rečník, nie je organizátor, nie je pracovitý, nie je stmelujúcim faktorom, skrátka nie je ničím, čím by mal byť.  Podľa mňa nie je ani úprimný, čo je skutočne smutné.  Jeho nie celkom jasné pozadie v pozemkových kauzách rozoberať nebudem, nakoľko by nebolo správne tvrdiť niečo o čom moc neviem. Kiska je síce osobou, ktorá na základe toho, že bola prezidentom dostal stranu Za ľudí, do parlamentu, no je aj osobou ,ktorá, ak stranu neopustí, tak ju definitívne pochová.
  • Naopak pozitívnou stránkou strany „Za ľudí“ a jej svetlou osobnosťou „Dr. Jekyll“, je jej podpredsedníčka Veronika Remišová. Tú do parlamentu priviedol Matovič, pričom neskôr od neho odišla ku Kiskovi. Menovaná zatiaľ pôsobí ako jediný svetlý bod kiskovej strany. Je pracovitá, má prehľad a dostala sa do povedomia svojím bojom proti korupcii, čo je skutočne chválihodné. Je to osoba, ktorá by mohla s prehľadom viesť stranu Za ľudí a tým ju aj zachrániť. Nezáleží to však len od nej. Dobrú vôľu v tomto smere by mal prejaviť pokiaľ je ešte čas hlavne súčasný predseda strany Kiska.

Z môjho pohľadu by som obecne k strane Za ľudí  uviedol, že vo voľbách maximálne sklamala, z čoho by mal vyvodiť dôsledok jej večne oddychujúci predseda Kiska a stranu čím skôr, pokiaľ je ešte čas, odovzdať podpredsedníčke Remišovej. Strana má v svojich štruktúrach rozhodne viacero odborníkov a osobností, ktoré majú perspektívu nielen sa uplatniť v politike, ale čo je hlavné pomôcť i Slovensku. Na druhej strane vo vedení sa už teraz črtá jeden mladý karierista, ktorému zrejme nejde o Slovensko, ale len o seba. Také osoby sa však nájdu v každej strane.

 

So záujmom budem sledovať, ako a či sa podarí prekonať vzájomnú animozitu medzi Matovičom a Remišovou. Doprajem im, aby sa dokázali cez vzájomné nezrovnalosti preniesť a pracovať spolu pre Slovensko.

Vo vzťahu k parlamentu v minulosti zľudovel výraz „Dal to na Danka“, alebo „Dal to na Andreja“. Mám dojem, že podobný výraz „Dal to na Andreja“ zľudovie aj vo vzťahu ku Kiskovi.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadnu konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Ja nad čím sa zamyslieť!

12.04.2024

Keď si zvážime, že už v roku 2019 bol jeden deň, kedy vzlietlo až viac ako 230 tisíc dopravných lietadiel, naša snaha o obmedzovanie spaľovacích motorov v motorových vozidlách je ozaj smiešna. Je nad čím sa zamyslieť! Zobrazená mapka znázorňuje aktuálny stav momentálneho zahustenia leteckej premávky v danom okamihu. Zdroj: TikTok – [...]

To čo sme zažili my – to už naše deti nemajú šancu!

10.04.2024

Dnes sa mi dostali do rúk staré fotografie, ktoré navodili pekné spomienky na krásnu mladosť, ktorú som prežil a tak mi dovoľte trochu nostalgie. Začalo to fotografiami rôznych výrobkov z mojej mladosti, avšak najväčšie spomienky vyvolala fotografia zverejnená na videu z tanečných, ktorými si v danej dobe prešiel hádam každý mladý chlapec, či dievča. Bol začiatok [...]

Toto Vám nezabudnem, alebo vrchol arogancie v priamom prenose!

07.04.2024

Dúfam, že tento blog vydrží na titulke aspoň 30 minút a nie, ako môj posledný blog. Voľby sú za nami a dopadli ako dopadli. Ako obyčajne, časť obyvateľov je spokojná a časť nie. Voľby sú teda za nami a spoločnosť by sa mala ukľudniť a nie pokračovať v delení na zlých a dobrých, či inom. Všetci sme obyvatelia tejto krajiny a žabo-myšie vojny politikov a delenie [...]

Medveď

V košickej zoo sa Xene narodilo medvieďa Ares

19.04.2024 13:08

Jeho genetická hodnota je mimoriadne cenná pre európsky záchranný program.

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07, aktualizované: 13:20

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Čierny kašeľ v Bratislavskom kraji: Hygienici evidujú 74 prípadov ochorenia

19.04.2024 12:21

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zistená vo vekovej skupine nularočných osôb.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 168
Celková čítanosť: 1099291x
Priemerná čítanosť článkov: 6543x

Autor blogu

Kategórie