Založ si blog

Kiska – Remišová – Dr. Jekyll/Mr. Hyde – svetlá a temná stránka strany „Za ľudí“

Tak už máme po voľbách. Začínajú sa koaličné tančeky. Nedá mi, aby som nespomenul najneohrabanejšieho (zrejme) koaličného tanečníka Kisku a „zatiaľ“ jeho stranu Za ľudí.

Strana Za ľudí  má množstvo problémov. Avšak v súčasnosti medzi najvýraznejšie podľa mňa patrí „Kiska“ a „Remišová“, ktorí pôsobia, ako postavy z románu R.L.Stevensona, Dr. Jekyll a Hyde.

  • Negatívnou stránkou strany „Za ľudí“  a jej temnou osobnosťou Dr.  E.Hyde,  je jej  samotný predseda Andrej Kiska. So svojou nastrojenou tvárou a vynúteným úsmevom nepôsobí na ľudí úprimne. Každý vidí, že sa  nepretrhne od roboty a všetku prácu tak, ako vždy bolo jeho zvykom,  necháva na iných. On si radšej ide oddýchnuť do Popradu, ako to robil aj keď bol prezidentom.  Evidentne by chcel len vládnuť a využiť úspech niekoho iného vo svoj prospech tak, ako bol a je naučený. Jeho slabé výsledky vo voľbách mu však vládnuť nedovolia. A to je dobre!  Kiska bol síce prezidentom, no nikdy by sa ním nebol stal, keby v druhom kole nebol proti nemu kandidoval Fico, ktorý bol už v tej dobe skompromitovaný rôznymi kauzami a národ ho nechcel, takže všetci volili nie za „Kisku“, ale proti „Ficovi“. Áno z takejto voľby vyšiel pán „prezident“ Kiska, ktorého národ ani tak nechcel, ale nemal iné východisko. Okrem toho, Kiska nie je politik, nie je rečník, nie je organizátor, nie je pracovitý, nie je stmelujúcim faktorom, skrátka nie je ničím, čím by mal byť.  Podľa mňa nie je ani úprimný, čo je skutočne smutné.  Jeho nie celkom jasné pozadie v pozemkových kauzách rozoberať nebudem, nakoľko by nebolo správne tvrdiť niečo o čom moc neviem. Kiska je síce osobou, ktorá na základe toho, že bola prezidentom dostal stranu Za ľudí, do parlamentu, no je aj osobou ,ktorá, ak stranu neopustí, tak ju definitívne pochová.
  • Naopak pozitívnou stránkou strany „Za ľudí“ a jej svetlou osobnosťou „Dr. Jekyll“, je jej podpredsedníčka Veronika Remišová. Tú do parlamentu priviedol Matovič, pričom neskôr od neho odišla ku Kiskovi. Menovaná zatiaľ pôsobí ako jediný svetlý bod kiskovej strany. Je pracovitá, má prehľad a dostala sa do povedomia svojím bojom proti korupcii, čo je skutočne chválihodné. Je to osoba, ktorá by mohla s prehľadom viesť stranu Za ľudí a tým ju aj zachrániť. Nezáleží to však len od nej. Dobrú vôľu v tomto smere by mal prejaviť pokiaľ je ešte čas hlavne súčasný predseda strany Kiska.

Z môjho pohľadu by som obecne k strane Za ľudí  uviedol, že vo voľbách maximálne sklamala, z čoho by mal vyvodiť dôsledok jej večne oddychujúci predseda Kiska a stranu čím skôr, pokiaľ je ešte čas, odovzdať podpredsedníčke Remišovej. Strana má v svojich štruktúrach rozhodne viacero odborníkov a osobností, ktoré majú perspektívu nielen sa uplatniť v politike, ale čo je hlavné pomôcť i Slovensku. Na druhej strane vo vedení sa už teraz črtá jeden mladý karierista, ktorému zrejme nejde o Slovensko, ale len o seba. Také osoby sa však nájdu v každej strane.

 

So záujmom budem sledovať, ako a či sa podarí prekonať vzájomnú animozitu medzi Matovičom a Remišovou. Doprajem im, aby sa dokázali cez vzájomné nezrovnalosti preniesť a pracovať spolu pre Slovensko.

Vo vzťahu k parlamentu v minulosti zľudovel výraz „Dal to na Danka“, alebo „Dal to na Andreja“. Mám dojem, že podobný výraz „Dal to na Andreja“ zľudovie aj vo vzťahu ku Kiskovi.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadnu konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

Stoltenberg

NATO nevníma Čínu ako protivníka, sledujeme ale jej rozvoj, povedal Stoltenberg

30.11.2022 16:51

Ministri v Bukurešti hovorili aj o ambicióznom vojenskom a technologickom pláne Pekingu.

Polícia / Policajná páska /

Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

30.11.2022 15:17

Mužovi hrozí v prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy až doživotný trest.

György Gyimesi

VIDEO: Ako Gyimesi učil Pčolinského správne vyslovovať meno György

30.11.2022 14:46

Pčolinský: Dúfam, že som vaše meno vyslovil správne. Gyimesi: Nie, nesprávne. Pčolinský: Prosím, opravte ma.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629054x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie