Založ si blog

Zrejme je to chytľavé.

 

Je známe, že na Slovensku, nemali v mnohých prípadoch aktívni sudcovia záujem odísť na dôchodok a to ani po dovŕšení veku 65 rokov. Z nejakého neznámeho dôvodu svoju prácu až tak veľmi „milujú“, že sa jej nechcú za žiadnu cenu vzdať. Skrátka nepatria k bežným občanom, ktorí sa dôchodku nevedia dočkať a mnohokrát sa ho skutočne ani nedočkajú.

Keď opomenieme ich nadštandardné platové podmienky, musíme rozmýšľať v čom je ich práca taká výnimočná, že sa im nechce na ten pre „iných“ vysnívaný dôchodok.  Je to zvláštne, lebo aj ten dôchodok majú vysoko nadštandardný, takže každý normálny človek by sa tam rád utiahol a oddýchol si.

A tu zrazu „bum“. Ako hrom z čistého neba sa nedávno v médiách objavili správy, že po nástupe novej vlády sa v mesiaci marec rozhodlo odísť do dôchodku až 30 sudcov , z toho 17 z krajského súdu Košice. (Zdroj web: Taliansko-Slovenská obchodná komora z 2.4.2020 „30 sudcov sa rozhodlo odísť do dôchodku“)

Takýto masívny odchod sudcov budí až dojem, že sudcovia majú zrejme obavu, že by sa mohli na súdoch nakaziť nejakým  záhadným a veľmi chytľavým vírusom.  Neviem, či tým vírusom nie sú náhodou vyjadrenia, ktoré sa čoraz častejšie objavujú v súvislosti s tým, že sa pripravujú previerky majetkov sudcov a ich rodinných príslušníkov. Tieto však majú byť vykonávané len u aktívnych sudcov. (Zdroj web: Aktuality.sk z 7.4.2020 „Ministerka Kolíková: Preveríme majetky všetkých sudcov aj s rodinami.)

Keď si spomenieme na nedávny super vírus, ktorý sa začal pomaly, ale isto šíriť medzi  podstatne mladšími sudcami najmä v Bratislave a v dôsledku ktorého sa už viacerí sudcovia museli vzdať funkcie sudcu, aj by to celé dávalo určité vysvetlenie.  Musíme predsa brať do úvahy, že keď sa tým vírusom nakazili podstatne mladší sudcovia, dá sa predpokladať, že sa ním mohli nakaziť aj ich starší kolegovia, keď sa zrazu začali tak ponáhľať.

Čo myslíte, postihne tento záhadný  a nákazlivý vírus ešte ďalších sudcov a odhalí tak ich slabý imunitný systém voči niektorým špecifickým druhom vírusov?  Len, aby sme mali potom dostatočné množstvo tých správnych a adekvátnych vakcín, ktoré by zabrali.

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadnu konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

HOAX Zelenskyj Cherson Video

HOAX: Šíri sa zmanipulované video z návštevy Volodymyra Zelenského v Chersone

30.11.2022 17:55

Zvuková stopa pôvodného videa sa líši od zmanipulovanej verzie.

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629100x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie