Založ si blog

Zrejme je to chytľavé.

 

Je známe, že na Slovensku, nemali v mnohých prípadoch aktívni sudcovia záujem odísť na dôchodok a to ani po dovŕšení veku 65 rokov. Z nejakého neznámeho dôvodu svoju prácu až tak veľmi „milujú“, že sa jej nechcú za žiadnu cenu vzdať. Skrátka nepatria k bežným občanom, ktorí sa dôchodku nevedia dočkať a mnohokrát sa ho skutočne ani nedočkajú.

Keď opomenieme ich nadštandardné platové podmienky, musíme rozmýšľať v čom je ich práca taká výnimočná, že sa im nechce na ten pre „iných“ vysnívaný dôchodok.  Je to zvláštne, lebo aj ten dôchodok majú vysoko nadštandardný, takže každý normálny človek by sa tam rád utiahol a oddýchol si.

A tu zrazu „bum“. Ako hrom z čistého neba sa nedávno v médiách objavili správy, že po nástupe novej vlády sa v mesiaci marec rozhodlo odísť do dôchodku až 30 sudcov , z toho 17 z krajského súdu Košice. (Zdroj web: Taliansko-Slovenská obchodná komora z 2.4.2020 „30 sudcov sa rozhodlo odísť do dôchodku“)

Takýto masívny odchod sudcov budí až dojem, že sudcovia majú zrejme obavu, že by sa mohli na súdoch nakaziť nejakým  záhadným a veľmi chytľavým vírusom.  Neviem, či tým vírusom nie sú náhodou vyjadrenia, ktoré sa čoraz častejšie objavujú v súvislosti s tým, že sa pripravujú previerky majetkov sudcov a ich rodinných príslušníkov. Tieto však majú byť vykonávané len u aktívnych sudcov. (Zdroj web: Aktuality.sk z 7.4.2020 „Ministerka Kolíková: Preveríme majetky všetkých sudcov aj s rodinami.)

Keď si spomenieme na nedávny super vírus, ktorý sa začal pomaly, ale isto šíriť medzi  podstatne mladšími sudcami najmä v Bratislave a v dôsledku ktorého sa už viacerí sudcovia museli vzdať funkcie sudcu, aj by to celé dávalo určité vysvetlenie.  Musíme predsa brať do úvahy, že keď sa tým vírusom nakazili podstatne mladší sudcovia, dá sa predpokladať, že sa ním mohli nakaziť aj ich starší kolegovia, keď sa zrazu začali tak ponáhľať.

Čo myslíte, postihne tento záhadný  a nákazlivý vírus ešte ďalších sudcov a odhalí tak ich slabý imunitný systém voči niektorým špecifickým druhom vírusov?  Len, aby sme mali potom dostatočné množstvo tých správnych a adekvátnych vakcín, ktoré by zabrali.

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadnu konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Ja nad čím sa zamyslieť!

12.04.2024

Keď si zvážime, že už v roku 2019 bol jeden deň, kedy vzlietlo až viac ako 230 tisíc dopravných lietadiel, naša snaha o obmedzovanie spaľovacích motorov v motorových vozidlách je ozaj smiešna. Je nad čím sa zamyslieť! Zobrazená mapka znázorňuje aktuálny stav momentálneho zahustenia leteckej premávky v danom okamihu. Zdroj: TikTok – [...]

To čo sme zažili my – to už naše deti nemajú šancu!

10.04.2024

Dnes sa mi dostali do rúk staré fotografie, ktoré navodili pekné spomienky na krásnu mladosť, ktorú som prežil a tak mi dovoľte trochu nostalgie. Začalo to fotografiami rôznych výrobkov z mojej mladosti, avšak najväčšie spomienky vyvolala fotografia zverejnená na videu z tanečných, ktorými si v danej dobe prešiel hádam každý mladý chlapec, či dievča. Bol začiatok [...]

Toto Vám nezabudnem, alebo vrchol arogancie v priamom prenose!

07.04.2024

Dúfam, že tento blog vydrží na titulke aspoň 30 minút a nie, ako môj posledný blog. Voľby sú za nami a dopadli ako dopadli. Ako obyčajne, časť obyvateľov je spokojná a časť nie. Voľby sú teda za nami a spoločnosť by sa mala ukľudniť a nie pokračovať v delení na zlých a dobrých, či inom. Všetci sme obyvatelia tejto krajiny a žabo-myšie vojny politikov a delenie [...]

Medveď

V košickej zoo sa Xene narodilo medvieďa Ares

19.04.2024 13:08

Jeho genetická hodnota je mimoriadne cenná pre európsky záchranný program.

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07, aktualizované: 13:20

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Na Slovensku od začiatku roka evidujú 390 prípadov čierneho kašľa

19.04.2024 12:21, aktualizované: 14:00

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zistená vo vekovej skupine nularočných osôb.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 168
Celková čítanosť: 1099323x
Priemerná čítanosť článkov: 6544x

Autor blogu

Kategórie