Založ si blog

Igor, zobuď sa!

 

Robíš presne to isté, čo si kritizoval, keď si bol v opozícii!

Tak nová vláda Igora Matoviča sa nám už pomaly, ale isto začína vyfarbovať. Nehovorím, že to robí osobne Matovič, ale díva sa na to mlčky a deje sa to s jeho súhlasom. A to je ešte len začiatok! V čom je potom lepší od bývalej smeráckej koalície, ktorú tak kritizoval najmä pre korupciu, rodinkárstvo, rozkrádanie, neodbornosť, netransparentnosť, dosadzovanie svojich ľudí na vedúce funkcie, krytie a nedotknuteľnosť tzv. svojich ľudí, stranícke ovládnutie štátnej správy a ďalšie negatívne skutočnosti?

Matovič vyhral voľby hlavne preto, že ho väčšia jeho voličov brala, ako neohrozeného a nekompromisného bojovníka proti korupcii a ľudia dúfali, že svoje slová, bude napĺňať aj v praxi.

 

Karta sa však obrátila. Z opozičného kritizujúceho politika sa stal koaličný predseda vlády, ktorý či chce, alebo nie, zodpovedá za konanie celej koalície. Ak chce byť seriózny, nemal by v nepríjemných situáciách tvrdiť to, čo tvrdili vždy v nepríjemných situáciách jeho predchodcovia, a to “že on s tým síce nesúhlasí, no nie je to v jeho kompetencii nakoľko daný rezort patrí koaličnému partnerovi”.

Je síce pravda, že Matovičova vláda musela hneď od začiatku bojovať s pandémiou, ktorá zachvátila celý svet. Avšak to čo sa deje v súčasnosti sa už s daným ospravedlňovať nedá.

Chápem, že stranícky obsadené posty neodborníkmi za predošlej koalície je potrebné obsadiť novými persónami avšak všetko sa malo diať “TRANSPARENTNE”, pričom sa malo vyberať z “ODBORNÍKOV” – teda tak, ako to Matovič a nová koalícia hlásala. Realita je však iná.

Súčasná situácia vyzerá tak, akoby sa po voľbách nič nezmenilo. Prekvitá nám rodinkárstvo, obsadzovanie postov po straníckej línii, neprihliada sa na odbornosť, ….. . Uvediem zopár príkladov:

OĽANO:

Strana pod vedením I.Matoviča je jednoznačným víťazom volieb. Samozrejme dalo by sa diskutovať, či skutočným, nakoľko pod svoju značku stiahol mnohých odpadlíkov, ktorí sa neuplatnili v iných stranách. To však rozoberať nebudem. Dôležitejšie je to, že Matovič, ako nesporný líder koalície v plnom rozsahu zodpovedá za jej činnosť. Akoby však zabudol čo hlásal pred voľbami. Porušuje svoje hlavné princípy pre ktoré vyhral voľby a vôbec sa nad tým nevzrušuje, skôr to berie športovo s úsmevom. Však čo si myslieť nad dosadením priateľky ministra obrany Naďa na ministerstvo vnútra. Čo si myslieť o nominácii a neskôr i menovaní A.Bilecovej o ktorej boli známe informácie o podozrení z krytia závažných daňových podvodov? A to si uvedomme, že išlo o nomináciu na funkciu, ktorá je druhá hneď za ministrom vnútra! To, že musela tento post opustiť bolo len na základe obrovského tlaku a nespokojnosti. Nie celkom košer a ani transparentné je aj menovanie Ľ.Galka riaditeľom Leteckých opravovní Trenčín. Nemyslím si, že jeho predchádzajúce skúsenosti v riadení Kauflandu mu dávajú odborné predpoklady v oblasti leteckých motorov, či inej leteckej techniky.

SME RODINA:

Strana, ktorá si zatiaľ na politickom poli našla svoje miesto a dostala sa dokonca pod vedením jej lídra B.Kollára dokonca s veľmi dobrým výsledkom do parlamentu. Uvidíme, ako sa jej bude dariť do budúcna. Skôr zaujímavá je skutočnosť, že líder strany dostal dôveru toľkých voličov a to aj napriek skutočností, ktoré sú o ňom a hlavne jeho minulosti známe. Jeho vystupovanie je zatiaľ celkom sympatické. Kollár sa nezaprie, že mal blízko k rozhlasovým médiám. Zatiaľ nevieme, aký smer naberie kontrola v RTVS, ku ktorej pôvodný impulz vychádzal od neho.

SAS:

Strana, ktorej predseda R.Sulík ešte, ako predseda parlamentu raňajkovával s M.Kočnerom, podozrivým z rozsiahlej závažnej trestnej činnosti, vrátane vraždy J.Kuciaka a jheho priateľky, ktorému podával interné informácie o dianí v parlamente. Myslí si, že sa stačilo ospravedlniť a ide sa ďalej. Ide o človeka, ktorý sa až tak triasol, aby bol predsedom vo vláde a keď sa mu to nepodarilo, tak aspoň ministrom. Ide o hašterivého egocentrika o ktorom si nemyslím, že je prínosom pre túto vládu. Typickým porušovaním prísľubov, že jeho strana bude konať len transparentne, na základe odbornosti a výberových konaní je napríklad odvolanie predsedu Hlavného banského úradu s celoslovenskou pôsobnosťou a na jeho miesto svojvoľné dosadenie bývalého okresného predsedu SaS, ktorý podnikal vo výrobe sedačiek – samozrejme bez výberového konania. Myslím si, že aj laik vie posúdiť, že výroba sedačiek je niečo iné, ako banská činnosť (dobývanie uhlia, či iných hornín pod zemou). 

ZA ĽUDÍ:

Ide o stranu ktorej lenivý, vypočítavý a podľa mňa aj neseriózny líder A.Kiska to už zrejme konečne vzdal, čo je pre stranu len pozitívny signál. Táto strana mala, ako jeden zo svojich hlavných cieľov “BOJ PROTI KORUPCII”, ktorý presadzujú hlavne jej predstaviteľky V. Remišová a M.Kolíková. Naproti tomu dlhodobé konanie ich kolegu J. Šeligu nepôsobí hodnoverne, ale skôr ako snaha zabezpečiť si čo najlepšiu osobnú kariéru. Nič to nemení na tom, že obe menované predstaviteľky strany sa snažia prispieť k očisteniu súdnictva, prokuratúry a polície.

Fica a to čo spravil s týmto štátom bolo potrebné rozhodne zastaviť. Fico vydržal riadiť tento štát niekoľko volebných období. Ak sa však Matovič nespamätá a dovolí svojim kumpánom, aby riadili tento štát tak, ako to začali praktizovať, môže sa celkom kľudne stať, že koalícia nedokončí ani jedno volebné obdobie.

Igor, zobuď sa!

 

Alebo opäť platí Paškovo „Vyhraj voľby a môžeš všetko“ ?

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Ja nad čím sa zamyslieť!

12.04.2024

Keď si zvážime, že už v roku 2019 bol jeden deň, kedy vzlietlo až viac ako 230 tisíc dopravných lietadiel, naša snaha o obmedzovanie spaľovacích motorov v motorových vozidlách je ozaj smiešna. Je nad čím sa zamyslieť! Zobrazená mapka znázorňuje aktuálny stav momentálneho zahustenia leteckej premávky v danom okamihu. Zdroj: TikTok – [...]

To čo sme zažili my – to už naše deti nemajú šancu!

10.04.2024

Dnes sa mi dostali do rúk staré fotografie, ktoré navodili pekné spomienky na krásnu mladosť, ktorú som prežil a tak mi dovoľte trochu nostalgie. Začalo to fotografiami rôznych výrobkov z mojej mladosti, avšak najväčšie spomienky vyvolala fotografia zverejnená na videu z tanečných, ktorými si v danej dobe prešiel hádam každý mladý chlapec, či dievča. Bol začiatok [...]

Toto Vám nezabudnem, alebo vrchol arogancie v priamom prenose!

07.04.2024

Dúfam, že tento blog vydrží na titulke aspoň 30 minút a nie, ako môj posledný blog. Voľby sú za nami a dopadli ako dopadli. Ako obyčajne, časť obyvateľov je spokojná a časť nie. Voľby sú teda za nami a spoločnosť by sa mala ukľudniť a nie pokračovať v delení na zlých a dobrých, či inom. Všetci sme obyvatelia tejto krajiny a žabo-myšie vojny politikov a delenie [...]

Medveď

V košickej zoo sa Xene narodilo medvieďa Ares

19.04.2024 13:08

Jeho genetická hodnota je mimoriadne cenná pre európsky záchranný program.

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07, aktualizované: 13:20

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Na Slovensku od začiatku roka evidujú 390 prípadov čierneho kašľa

19.04.2024 12:21, aktualizované: 14:00

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zistená vo vekovej skupine nularočných osôb.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 168
Celková čítanosť: 1099318x
Priemerná čítanosť článkov: 6544x

Autor blogu

Kategórie