Založ si blog

Vládnu nám fanatici ?

 

Minister, ktorý uprednostňuje náboženstvo pred odbornosťou by nemal riadiť ministerstvo zdravotníctva !

 

To čo sledujeme v poslednej dobe hlavne na ministerstve zdravotníctva môžeme bez nadsádzky považovať za nonsens.

 

Osobne som veriaci, no nikdy by som si nedovolil  vnucovať iným svoje názory tak, ako to vykonáva vo svojich vystúpeniach minister zdravotníctva MUDr. M.Krajčí, ktorý zachádza do absolútnych krajností až to hraničí s posadnutosťou.

 

Myslím si, že ide o dobrého človeka a zrejme aj dobrého odborníka, ktorý si zvolil ušľachtilé poslanie pomáhať deťom, ako detský kardiológ za čo mu môžeme byť len vďačný. Avšak jeho vyjadrenia vo mne vzbudzujú dojem, že ide o fanatika a ak je tomu tak, potom by ministerstvo riadiť nemal, aj keď by jeho úmysly boli z jeho pohľadu čo najlepšie.

 

Fanatik totiž nedokáže rozlíšiť čo je skutočne v prospech veci a čo je už takpovediac celkom za čiarou. Nie nadarmo platí heslo, že „Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami.“ A keď použijem jeho slovník, do „pekla“ náš zdravotnícky systém dostať nechceme. Mali by sme si však dať pozor, lebo  pomaly, ale isto sa tam s jeho prispením môžeme dostať.

 

Tým nemyslím obetavú prácu množstva lekárov, zdravotníkov, či iných profesií, ktoré nám pomohli zdolávať koronakrízu, ale konkrétne presadzovanie svojich náboženských názorov zo strany pána ministra, ktoré vnímam, ako dosť násilné.

 

Ako príklad by som mohol použiť jedno z jeho vystúpení pred kamerami, kde verejne vyslovil otázku „Čo by sa stalo, keby u nás vládli ľudia, ktorí milujú boha?“ Tu musím povedať, že ľudí by sme nemali rozdeľovať na tých čo milujú boha (teda veriacich) a na tých čo v boha neveria (teda ateistov). Ľudí by sme mali rozdeľovať na „dobrých“ a „zlých“. Teda tých, čo chcú dobro a tých čo chcú zle, prípadne na odborníkov a neodborníkov.

  • Tieto ortodoxné názory pána ministra sa jasne odrážajú v jeho konaní. Čo znamenalo odvolanie generálneho riaditeľa Národného ústavu detských chorôb L.Kuželu, ktorý bol obecne chápaný ako odborník a dobrý riaditeľ? Na jeho miesto bol pritom menovaný lesník Peter Magát! Je to normálne? Takto chceme pomôcť zdravotníctvu?
  • V kontexte s už napísaným je veľmi zaujímavé, že práve P.Magát podľa informácií zverejnených na webe,  hlásal stratégiu „Ako by mali kresťania ovládať nielen politiku, ale i média, obchod, či školstvo.“ Takže jeho menovanie vzbudzuje jednoznačne dojem, že túto funkciu dostal pre svoje ortodoxné náboženské presvedčenie a nie svoju odbornosť. Život, či zdravie však nie je tovar a veriaci by to mal vedieť najlepšie.

 

Priznám sa, že  nerozumiem ani ďalšiemu výroku ministra zdravotníctva M.Krajšího, ktorý povedal:  „Pokiaľ sa boh rozhodne, že cez teba urobí nejaké veci a ty budeš vedieť, že to on rozhodol, nezľakni sa reality. Diabol sa Ti bude snažiť podstrčiť veľmi kvalitné racionálne argumenty, aby si nekonal tak, ako konať máš.“ Ak pristúpim na argumenty pána ministra, ako mám vedieť, že sa Boh rozhodol spraviť niečo cez niekoho a nebol to práve diabol, kto sa tak rozhodol.

 

Skrátka takéto vystupovanie, argumentáciu a riadenie neočakávam od žiadneho vedúceho pracovníka a tobôž už nie od ministra.

 

Bol by som omnoho radšej, keby sa pán minister zameriaval nie na to, či sú jeho podriadení aktívni veriaci, ale skôr dbal na to, aby to boli dobrí ľudia a hlavne odborníci. Odborníci, ktorí by sa snažili zdravotníctvu a ľuďom pomôcť. Ich vierovyznanie nás skutočne nemusí zaujímať, nakoľko je to každého osobná vec.

 

Alebo zas chceme tak, ako tomu bolo ešte za socializmu uprednostňovať jednu kategóriu ľudí?  Vtedy sa snažil režim potláčať veriacich a uprednostňovať ateistov. Teraz to má byť naopak? Budeme potláčať ateistov a uprednostňovať veriacich? Ak opäť použijem terminológiu pána ministra, môžem smelo povedať, že boh rozhodne  nemá záujem o takéto jednanie a časy inkvizície sa skončili už dávno.

 

Poznámka: Použité citáty pána ministra sú z materiálov zverejnených na webe. Napríklad z videa „Pán Krajčí z OĽaNO položil zaujímavú otázku a mne nedalo mu na ňu neodpovedať“ (link: https://www.youtube.com/watch?v=_y8M9wNc87M&t=0s ).

 

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

Stoltenberg

NATO nevníma Čínu ako protivníka, sledujeme ale jej rozvoj, povedal Stoltenberg

30.11.2022 16:51

Ministri v Bukurešti hovorili aj o ambicióznom vojenskom a technologickom pláne Pekingu.

Polícia / Policajná páska /

Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

30.11.2022 15:17

Mužovi hrozí v prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy až doživotný trest.

György Gyimesi

VIDEO: Ako Gyimesi učil Pčolinského správne vyslovovať meno György

30.11.2022 14:46

Pčolinský: Dúfam, že som vaše meno vyslovil správne. Gyimesi: Nie, nesprávne. Pčolinský: Prosím, opravte ma.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629052x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie