Založ si blog

Igor, zobuď sa!

 

Robíš presne to isté, čo si kritizoval, keď si bol v opozícii!

Tak nová vláda Igora Matoviča sa nám už pomaly, ale isto začína vyfarbovať. Nehovorím, že to robí osobne Matovič, ale díva sa na to mlčky a deje sa to s jeho súhlasom. A to je ešte len začiatok! V čom je potom lepší od bývalej smeráckej koalície, ktorú tak kritizoval najmä pre korupciu, rodinkárstvo, rozkrádanie, neodbornosť, netransparentnosť, dosadzovanie svojich ľudí na vedúce funkcie, krytie a nedotknuteľnosť tzv. svojich ľudí, stranícke ovládnutie štátnej správy a ďalšie negatívne skutočnosti?

Matovič vyhral voľby hlavne preto, že ho väčšia jeho voličov brala, ako neohrozeného a nekompromisného bojovníka proti korupcii a ľudia dúfali, že svoje slová, bude napĺňať aj v praxi.

 

Karta sa však obrátila. Z opozičného kritizujúceho politika sa stal koaličný predseda vlády, ktorý či chce, alebo nie, zodpovedá za konanie celej koalície. Ak chce byť seriózny, nemal by v nepríjemných situáciách tvrdiť to, čo tvrdili vždy v nepríjemných situáciách jeho predchodcovia, a to “že on s tým síce nesúhlasí, no nie je to v jeho kompetencii nakoľko daný rezort patrí koaličnému partnerovi”.

Je síce pravda, že Matovičova vláda musela hneď od začiatku bojovať s pandémiou, ktorá zachvátila celý svet. Avšak to čo sa deje v súčasnosti sa už s daným ospravedlňovať nedá.

Chápem, že stranícky obsadené posty neodborníkmi za predošlej koalície je potrebné obsadiť novými persónami avšak všetko sa malo diať “TRANSPARENTNE”, pričom sa malo vyberať z “ODBORNÍKOV” – teda tak, ako to Matovič a nová koalícia hlásala. Realita je však iná.

Súčasná situácia vyzerá tak, akoby sa po voľbách nič nezmenilo. Prekvitá nám rodinkárstvo, obsadzovanie postov po straníckej línii, neprihliada sa na odbornosť, ….. . Uvediem zopár príkladov:

OĽANO:

Strana pod vedením I.Matoviča je jednoznačným víťazom volieb. Samozrejme dalo by sa diskutovať, či skutočným, nakoľko pod svoju značku stiahol mnohých odpadlíkov, ktorí sa neuplatnili v iných stranách. To však rozoberať nebudem. Dôležitejšie je to, že Matovič, ako nesporný líder koalície v plnom rozsahu zodpovedá za jej činnosť. Akoby však zabudol čo hlásal pred voľbami. Porušuje svoje hlavné princípy pre ktoré vyhral voľby a vôbec sa nad tým nevzrušuje, skôr to berie športovo s úsmevom. Však čo si myslieť nad dosadením priateľky ministra obrany Naďa na ministerstvo vnútra. Čo si myslieť o nominácii a neskôr i menovaní A.Bilecovej o ktorej boli známe informácie o podozrení z krytia závažných daňových podvodov? A to si uvedomme, že išlo o nomináciu na funkciu, ktorá je druhá hneď za ministrom vnútra! To, že musela tento post opustiť bolo len na základe obrovského tlaku a nespokojnosti. Nie celkom košer a ani transparentné je aj menovanie Ľ.Galka riaditeľom Leteckých opravovní Trenčín. Nemyslím si, že jeho predchádzajúce skúsenosti v riadení Kauflandu mu dávajú odborné predpoklady v oblasti leteckých motorov, či inej leteckej techniky.

SME RODINA:

Strana, ktorá si zatiaľ na politickom poli našla svoje miesto a dostala sa dokonca pod vedením jej lídra B.Kollára dokonca s veľmi dobrým výsledkom do parlamentu. Uvidíme, ako sa jej bude dariť do budúcna. Skôr zaujímavá je skutočnosť, že líder strany dostal dôveru toľkých voličov a to aj napriek skutočností, ktoré sú o ňom a hlavne jeho minulosti známe. Jeho vystupovanie je zatiaľ celkom sympatické. Kollár sa nezaprie, že mal blízko k rozhlasovým médiám. Zatiaľ nevieme, aký smer naberie kontrola v RTVS, ku ktorej pôvodný impulz vychádzal od neho.

SAS:

Strana, ktorej predseda R.Sulík ešte, ako predseda parlamentu raňajkovával s M.Kočnerom, podozrivým z rozsiahlej závažnej trestnej činnosti, vrátane vraždy J.Kuciaka a jheho priateľky, ktorému podával interné informácie o dianí v parlamente. Myslí si, že sa stačilo ospravedlniť a ide sa ďalej. Ide o človeka, ktorý sa až tak triasol, aby bol predsedom vo vláde a keď sa mu to nepodarilo, tak aspoň ministrom. Ide o hašterivého egocentrika o ktorom si nemyslím, že je prínosom pre túto vládu. Typickým porušovaním prísľubov, že jeho strana bude konať len transparentne, na základe odbornosti a výberových konaní je napríklad odvolanie predsedu Hlavného banského úradu s celoslovenskou pôsobnosťou a na jeho miesto svojvoľné dosadenie bývalého okresného predsedu SaS, ktorý podnikal vo výrobe sedačiek – samozrejme bez výberového konania. Myslím si, že aj laik vie posúdiť, že výroba sedačiek je niečo iné, ako banská činnosť (dobývanie uhlia, či iných hornín pod zemou). 

ZA ĽUDÍ:

Ide o stranu ktorej lenivý, vypočítavý a podľa mňa aj neseriózny líder A.Kiska to už zrejme konečne vzdal, čo je pre stranu len pozitívny signál. Táto strana mala, ako jeden zo svojich hlavných cieľov “BOJ PROTI KORUPCII”, ktorý presadzujú hlavne jej predstaviteľky V. Remišová a M.Kolíková. Naproti tomu dlhodobé konanie ich kolegu J. Šeligu nepôsobí hodnoverne, ale skôr ako snaha zabezpečiť si čo najlepšiu osobnú kariéru. Nič to nemení na tom, že obe menované predstaviteľky strany sa snažia prispieť k očisteniu súdnictva, prokuratúry a polície.

Fica a to čo spravil s týmto štátom bolo potrebné rozhodne zastaviť. Fico vydržal riadiť tento štát niekoľko volebných období. Ak sa však Matovič nespamätá a dovolí svojim kumpánom, aby riadili tento štát tak, ako to začali praktizovať, môže sa celkom kľudne stať, že koalícia nedokončí ani jedno volebné obdobie.

Igor, zobuď sa!

 

Alebo opäť platí Paškovo „Vyhraj voľby a môžeš všetko“ ?

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Ako si Rómovia sami sebe prideľovali finančné prostriedky a štát mlčal.

10.07.2020

Malo to byť transparentné prideľovanie finančných prostriedkov prostredníctvom výberovej komisie. Čo však, keď si komisia prideľuje finančné prostriedky sama svojím členom a akoby to nestačilo, ešte aj dieťaťu jedného z jej členov? Tento prípad siaha už niekoľko rokov späť, je však stále aktuálny a jeho dozvuky sa prejavujú aj v súčasnosti. [...]

Keď nie sú peniaze na zdravotníkov – školy – dôchodky . . . . . na podporu LGBTI ich je ich neúrekom!

07.07.2020

Krajina ekonomicky krváca a Pellegríni podporuje LGBTI, Islam, migrantov a iné obdobné hnutia, iniciatívy, ….. . Podľa práve publikovaných informácií (*1) schválila deň pred voľbami vláda vedená P.Pellegrínim dotácie za vyše 700 000 € na podporu „LGBTI“ agendy, Islamu na Slovensku a utečencom a to pod hlavičkou podpory ľudských práv na rok 2020. [...]

Čo sa to stalo z nášho Slovenska? Čo sa to stalo z nás za ľudí?

27.06.2020

Kam to speje? Ľudia sú nervózni, nemajú na nič čas a nekomunikujú spolu. Na niektoré veci už rezignovali. Donedávna bol celý náš štát obsadený rôznymi mafiánskymi skupinami, ktoré za sebou zanechali stovky mŕtvych. Nechýbala ani hromadná vražda až 10 osôb, o ktorej písali médiá nielen v Európe, ale i v USA. Surovosť ktorou boli niektoré vraždy [...]

Berg, hraničný priechod, koronavírus

Pod kontrolou budú najmä dovolenkári a ich mobily

14.07.2020 06:30

Zoznamy ľudí, ktorí sa pohybovali v rizikových krajinách a dostanú varovnú SMS, sa porovnajú so zoznamom ľudí, ktorí sa nahlásia na úrade.

koronavírus, Manchester United

ONLINE: Briti sa obávajú druhej vlny pandémie, môže mať 120-tisíc obetí

14.07.2020 06:00, aktualizované: 07:03

Druhá vlna pandémie by v Británii mohla zabiť až 120-tisíc ľudí v priebehu jedného roka, hovorí správa Akadémie lekárskych vied.

Loď

USA oficiálne odmietli nároky Číny v oblasti Juhočínskeho mora

13.07.2020 22:18

Šéf americkej diplomacie zároveň prisľúbil podporu spojencom a partnerom USA v regióne.

Afganistan Kábul Výbuch

Útok na sídlo tajnej služby v Afganistane si vyžiadal 11 mŕtvych a 63 zranených

13.07.2020 21:44

Útok odštartoval samovražedný atentátnik, ktorý pri vchode do komplexu odpálil auto naložené výbušninami.

eduard

S vekom zvyčajne prichádza múdrosť. (Oscar Wilde)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 238491x
Priemerná čítanosť článkov: 5962x

Autor blogu

Kategórie