Založ si blog

Zákon porušený nebol !

Fráza, ktorú používala každá vláda – už aj Matovičova

Nie som už ani tak sklamaný, ako skôr zdesený. Od zmeny režimu v roku 1989 sa tu deje to isté a pritom je úplne jedno kto tu vládne. Nezáleží na tom, či to bol Mečiar, Dzurinda, Fico, alebo najnovšie Matovič. Rozkrádanie, tunelovanie, podvody, zavádzanie, klamanie a zneužívanie verejnosti boli a sú na denno dennom poriadku. Skrátka hnus. Potom sa nemôžeme ani čudovať, že prevažnú väčšinu ľudí ovláda pesimizmus, nezáujem, rezignácia, nespokojnosť, či hnev.

 

Spoločnosť cez nastrčených politikov ovládajú rôzny oligarchovia. Potom nám tu vyrastajú rôzni ich poskokovia, ako napríklad Kočnerovia, Bašternákovia, Zsuzsové a im podobní, z ktorých niektorí nielenže páchajú trestnú činnosť, zastrašujú ale pravdepodbne si i objednávajú vraždy nepohodlných osôb.

 

Polícia, prokuratúra, či súdy si neplnili a neplnia svoje úlohy tak ako by mali, čím výdatne napomáhajú k deformácii spoločnosti a jej kriminalizácii. Následne ľudia prestávajú veriť v spravodlivosť a v to, že štát nedovolí, aby boli porušované ich práva. Nebudeme sa môcť potom čudovať, ak niektorí z tých čo im bude krivdené, zoberú spravodlivosť do svojich rúk. Síce to nebude správne a som rozhodne proti tomu, avšak samotná spoločnoť k tomu vytvára podmienky tým, že si štát si na úseku vnútornej bezpečnostnej politiky neplní svoje úlohy.

 

Ako je možné že :

  • polícia po dlhé roky umožňovala Kočnerovi, Bašternákovi, Zsuzsovej a im podobným páchať takéto závažné činy, z ktorých sú teraz podozriví, či obžalovaní?
  • prokuratúra v mnohých prípadoch nezabezpečila vyšetrovanie, či vyšetrenie trestnej činnosti a z množsva približne 62 závažných prípadov pridelených špeciálnemu prokurátorovi bola podaná len jedna, či dve obžaloby?
  • osoba podozrivá zo spáchania závažných trestných činov sa rozpráva s vtedajším generálnym prokurátorom Trnkom ako s nejakým sopliakom, vulgárne mu nadáva a ten sa od srachu div neschová do myšacej dierky?- Ako je možné, že z ich rozhovoru vyplýva, že generálny prokurátor má údajne u tejto osoby odložené nejaké peniaze? -Ako je možné, že námestníci generálneho prokurátora udržiavali kontakty s osobou v tej dobe podozrivou zo závažnej trestnej činnosti, konkrétne z objednania, či plánovania viacerých vrážd?
  • polícia zadrží 13 sudcov podozrivých v súvislosti s výkonom ich funkcie s prijímaním úplatkov, ovplyvňovania rozsudkov, či inej trestnej činnosti.
  • bývalá štátna tajomníčka MS SR udržuje aktívne styky s osobou obvinenou z viacerých trestných činov a dokonca v tej dobe obvinenou s objednávky vraždy?
  • tá istá štátna tajomníčka sa snaží ovplyvňovať rozhodovanie sudcov v súdnych procesoch v prospech vopred vybraných osôb.

Ak by som chcel byť dôsledný, tak ten výpočet by bol skutočne dlhý, ale väčšina z Vás to pozná, takže nebudem v tom pokračovať. Skrátka jedným slovom des! Ako sa má v takejto atmosfére cítiť obyčajný občan, ktorý si riadne platí dane a čaká, že štát v ktorom žije sa o neho postará bez toho, aby musel niekomu platiť úpaltky, či hľadať si iné nelegálne chodníčky.

 

Poďme, ale do súčasnosti.

Teraz tu máme Matoviča, ktorý vykrikoval, že ak bude zvolený, tak pôjde po korupcii, ako po “udenom”. Že nedovolí predražené zmluvy, že nepripustí rodinkárstvo, klientelizmus, či dosadzovanie do funkcií na základe politickej príslušnosti. Zatiaľ to však tak vyzerá skôr naopak. Koná presne tak, ako jeho predchodcovia, pričom na to, že tak koná si vždy nájde nejakú výhovorku, či ospravedlnenie. Takže nič sa neznemilo.

 Dňa 6.9.2020 som si na “Jednotke” na pár minút pozrel reláciu “O 5 minút 12”, kde jedným z diskutujúcich bol aj – teda ak sa nemýlim – predseda poslaneckého klubud OĽANO Michal Šipoš. Skrátka bol tam reprezentant OĽANO.

 Na otázku moderátora, že ako je možné, že poradcom MF SR Eduarda Hegera je osoba, na ktorú bolo v minulosti podanlé trestné oznámenie a že za tak krátku dobu od volieb sa mu začalo u predstaviteľov stran OĽANO výnimočne dobre dariť, pričom v takom krátkom čase už stihol podpísať so štátom zmlvy za približne 850 000 €, zaznela z úst tam prítomného predstaviteľa OĽANO super odpoveď hodná predstaviteľa tohto hnutia a to, že v podstate je všetko v poriadku nakoľko „Zákon porušený nebol“.

 •  Tu by som ešte rád upresnil, že podľa medializovaných intormácií, bolo trestné oznámenie na menovaného podané nakoľko mal v minulosti od niektorých dodávateľov zdravotníckej techniky žiadať až 15% províziu za vybavenie dodávok a to akoby ešte nestačilo, naviac mal požadovať ešte platbu 100.000 € mesačne. Takže takáto osoba je v súčasnosti poradcom ministra financií SR Eduarda Hegera a pri podpisovaní zmlúv so štátom sa teší neobviklej priazni zástupcov strany OĽANO.

 A sme doma. Reprezentanti víťaznej koalície a to konkrétne väčšinového OĽANO len pár mesiacov po voľbách začínajú pokračovať v štýle strany SMER, ktorý vždy keď vyšli na povrch podozrenia, či pochybnosti o nehospodárnom nakladaní s majetkom štátu, sa obhajovali touto istou vetou a to “Zákon porušený nebol” , alebo “Všetko je v intenciách zákona”.

 No čo na to povedať na záver.

Azda len to, že OĽANO sa učí veľmi rýchlo!

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

HOAX Zelenskyj Cherson Video

HOAX: Šíri sa zmanipulované video z návštevy Volodymyra Zelenského v Chersone

30.11.2022 17:55

Zvuková stopa pôvodného videa sa líši od zmanipulovanej verzie.

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629073x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie