Založ si blog

Myslel som si, že toto slovo používať nebudem!

 

Myslel som, že toto slovo používať nebudem, ale musím.

Je to skutočne „HNUS„.

 

HNUS, ako sa relevantní predstavitelia opozície snažia politicky parazitovať na nešťastí, ktoré postihlo nielen Slovensko, ale prakticky celý svet v podobe pandémie KORONY.

Som prekvapený, že najviac v tom vyniká bývalý predseda vlády a súčasný predseda novo vzniklej strany „Hlas“ Peter Pellegríni. A len mierne za ním zaostáva Fico.

Ak si prečítate moje články, zistíte, že Matoviča pre to, ako sa správa,moc nemusím.

Ale teraz, keď má jeho vláda (o tom aká je nepolemizujem) plné ruky práce so zvládnutím korony, sú tu denno denne, ba mohol by som povedať, že hodinu po hodine pravidelné útoky na prijímané opatrenia. To by mi ani tak nevadilo, keby to bolo v snahe pomôcť. Je však evidentné, že je to v snahe uškodiť a vytĺcť si len politické body pre seba, či svoju strany do budúcich volieb a to bez ohľadu na to, aké následky to bude mať na občanov.

Opozícia a hlavne Pellegríni a Fico používajú metódu, „čím horšie – tým lepšie“. Keď vidím, ako práve teraz na TA3 to „vyskakovanie“ Pellegríniho a tých ďalších vedľa neho stojacich opätovne bažiacich po funkciách, je mi z toho zle. Ako môže byť niekto taký podlý a zákerný.

Čo je na tom najsmutnejšie a v čom je vidieť, že im nejde o pomoc ľuďom, ale o zviditeľnenie sa a získanie politických bodov pre budúcnosť, ako i znemožnenie súčasnej vlády (aj keď tá k tomu veľa nepotrebuje). Hlavné je však to, že bez ohľadu na to, aká Matovičova vláda je, že tu nie je snaha pomôcť tomuto štátu a jeho obyvateľom, ale získanie osobných výhod do budúcich volieb.

Uvediem príklad. Matovičova vláda navrhne niečo „modré“, hneď je tu Pellegríni a ten navrhne to isté „zelené“. Ak by však Matovičovci navrhli hneď „zelené“, je tu do pár minút Pellegríni a ten navrhuje „modré“. Keď Matovič navrhne „4 hodiny“ , Pellegríni hneď s veľkým krikom navrhne „1 hodinu“. Ak by však Matovič bol hneď navrrhol „1 hodinu“, bol by tu Pellegríni a navrhoval by ako správne riešenie „4 hodiny“. Skrátka ide tu len o zviditeľňovanie sa, k čomu je využívané protirečenie za každú cenu. Teda nie sanaha pomôcť, ale pošpiniť protivníka aj za cenu, že obyvatelia budú viac trpieť. A ešte keď vidím tie nedočkavé krky Rašiho, Sakovej …. vždy si spomeniem na ten jej pamätný výrok na konci ich volebného obdobia v súvislosti s nimi prijatými opatreniami na zabezpečenie nejakých drahých ochranných pomôcok, keď si myslela, že ju už nezachytávajú mikrofóny a na Pellegríniiho poznámku, že to bude drahé odpovedala niečo, ako „nevadí, však „ONI“ na to budú zháňať peniaze“.

Skrátka „HNUS“.

Máme už v tom bohatú tradíciu. Svojich nepriateľov si vytváral Mečiar, neskôr Dzurinda, potom Fico a Pellegiíni a teraz i Matovič, pričom Pellegríny zas zodvihol štafetu.

Kedy sa konečne nebude hádať koalícia s opozíciou a hľadať len svoj osobný prospech, ale skôr sa sústredíme na to ,čo je lepšie pre naše Slovensko?

Sme len hlúpi, alebo ide o cielenú likvidáciu štátov EU?

19.05.2024

Zaujalo ma vystúpenie maďarského ministra zahraničných vecí a obchodu Pétera Szijátró, ktorý sa vyjadril (podľa neho) k pokryteckej politike EÚ, ako i celého severoatlantického spoločenstva. Svoje tvrdenia konkretizoval na 3 konkrétnych príkladoch, týkajúcich sa „sankcií a celkových vzťahov“ voči Rusku. (Video si môžete pozrieť na konci blogu v časti [...]

Hašterivosť a agresitiva v priamom prenose.

12.05.2024

Práve odvysielaná relácia „V politike“ bola riadne živelná! Zatiaľ čo takéto diskusie môžu byť prínosné, v tomto prípade sa to pre nepríjemné a hašterivé správanie pani V.O.Cifrovej o tejto diskusii povedať nedá. Vôbec nerešpektovala svojich protidiskutujúcich, neustále skákala do reči a hašterila sa. Jej vystupovanie mi pripomínalo už dávnejšie [...]

Sú potraviny pre Slovensko a ostatné štáty bývalej východnej Európy menej kvalitné?

30.04.2024

Dostalo sa ku mne video porovnania jedného výrobku z Nemecka s výrobkom predávaným v ČR (a predpokladám, že obdobné sú predávané aj v SR) a ostal som dosť zarazený. Zopakujem len skutočnosti odprezentované na tomto videu, ktoré pôsobia dosť presvedčivo. Konkrétne ide o porovnanie Sušienok OREO zakúpených v Nemecku, so sušienkami OREO zakúpenými v ČR. Podľa videa sú [...]

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič by si v prípade zvolenia do europarlamentu mandát neuplatnil, Šipoš s Mikulcom áno

23.05.2024 17:39

Matovič uviedol, že to Pollákovi prisľúbil v čase predstavovania kandidátky.

Maximilian Krah

Europarlamentná frakcia vylúčila pre škandály nemeckú AfD zo svojich radov

23.05.2024 16:20, aktualizované: 16:32

Europoslanci AfD sa pokúšali neúspešne vylúčeniu celej strany zabrániť tým, že vedenie ID navrhli vyškrtnúť z frakcie len Kraha.

Čína, Peking, Si Ťin-pching, Vladimir Putin

Čína dodáva Rusku zbrane, máme dôkazy. NATO sa musí zobudiť, vyhlásil britský minister obrany

23.05.2024 13:30

Čínsky líder povedal, že konflikt na Ukrajine by mal mať politické riešenie, podrobnosti však neposkytol.

dušan kováčik

Súd prerušil konanie v druhom procese s Dušanom Kováčikom

23.05.2024 13:30, aktualizované: 15:05

V roku 2016 mal v špeciálne upravenej knihe prijať 50 000 eur.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 1117928x
Priemerná čítanosť článkov: 6462x

Autor blogu

Kategórie