Založ si blog

Nestojí ľudský život za mizerných 10, 22 €? Alebo, ešte aj v tom očkovaní nás oklamú!

 

Práve som sa z TV dozvedel, že prevažná väčšina populácie na Slovensku bude proti COVID preočkovaná vakcínou od spoločnsoti AstraZeneca, teda vakcínou, ktorá mala od počiatku problém. Vakcínou, ktorá má len 70% účinnosť. Vakcínou, ktorá je z relevantných vakcín na trhu najlacnejšia!

 

Ak si to naši papaláši zariadili? No predsa SUPER, ale pre nich. Oni dobre vedeli, ako si to naplánovali a preto sa všetci dali zaočkovať najkvalitnejšími a najúčinnejšími a samozrejme aj najdrahšími vakcínami, teda od spoločnosti BioNTech/Pfijzer, či Moderna!

 

Pre ostatnú väčšinovú časť populácie, ktorá si zrejme podľa nich niečo kvalitné nezaslúži, objednali problematickú ,avšak zato NAJLACNEJŠIU a taktiež najmenej ÚČINNÚ vakcínu od spoločnosti AstraZeneca. Vôbec im nevadí, že vakcína má len 70% účinnosť. Taktiež im nevadí, že táto vakcíma mala od počiatku problémy. Však oni sú už zaočkovaní vakcínou, ktorá má až 95% účinnosť!

 

Informácie o nákupných cenách vakcín unikli prostredníctvom štátnej tajomníčky belgickej vlády Evy De Bleeker, ktorá ich zrejme omylom publikovala na sociálnych sieťach. Jej príspevok bol  síce rýchlo zmazaný, avšak podarilo sa zachytiť a tak tieto údaje získať. V príspevku je uvedená nákupná cena všetkých 6 aktuálnych vakcín pre EÚ. Uvediem nákupné ceny tých najpodstatnejších, ktoré sú – či majú byť dovážené na Slovensko:

  • Cena vakcíny od spoločnosti MODERNA je 18 dolárov.
  • Cena vakcíny od spoločnosti BioNTech/Pfijzer je 12 €.
  • Cena vakcíny od spoločnosti AstraZeneca je len 1,78 € !!!

Účinnosti vakcín sú pritom nasledovné:

  • Moderna je účinná až na 95%!
  • BioNTech/Pfizer je účinná až na 95%
  • AstraZeneca je účinná len na 70% !!!

Z uvedeného jasne vyplýva, že kvalitné, účinné a drahé vakcíny boli vyčlenené len pre papalášov. Keďže sa presne okruh PRIVILEGOVANÝCH a PAPALÁŠOV nevedel, tak sa objednalo o niečo viac kvalitnejších vakcín a po tom, čo sa títo naši „PROMINENTI“ a „PAPALÁŠI“  zaočkovali, z toho čo ostalo, boli a sú očkované tie najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva – však predsa zbytok vakcín nezahodia, treba ich zúžitkovať. Ale čo väčšina,  tie zvyšné cca 3 milióny obyvateľstva. Tie budú očkované lacnou a nízko účinnou vakcínou, ktorá mala okrem toho aj značné problémy s tým, aby bola riadne uznaná. To ako nás vláda chráni? To im nestojíme ani za to, aby doplatili na osobu 10,22 € a zaočkovali nás niečím poriadnym? Zrejme nie.

Tu by bolo zrejme vhodné sa spýtať pána Matoviča jeho obľúbenou vetou, ktorou sa snaží tvrdohlavo presadzovať celoplošné testovanie –  „Koľko stojí ľudský život???“ pán Matovič, Krajčí a ostatní, ktorí to riadite? Alebo, keď Ste sa už zaočkovali Vy a privilegovaní niečím kvalitným, tak na ostatných už nie je dosť peňazí na kvalitu, ale im stačí aj najlacnejšia a najmenej účinná vakcína, ktorá mala problém so schválením?

Ak by sme vychádzali z vašej matematiky tak rozdiel medzi vakcínami je 16,22 (pri Moderne) a 10,22 (pri priBioNTech/Pfizer). Je pre Vás veľa dať zo štátneho o 10,22 € na osobu viac, aby bola chránená na 95% a nie len na 70% a tak si zachránila život?! Nestojí jeden ľudský život za tých mizerných 10,22 €?

Ak Ste si nevšimli, tak o tom, že zvyšok populácie bude očkovaný najlacnejšou vakcínou od AstraZeneca s najnižšou účinnosťou sa taktne mlčí!

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Zdroje:

*1 – https://www.startitup.sk/omylom-unikli-ceny-vakcin-ktorymi-budu-ockovat-slovakov-cenove-rozdiely-medzi-vyrobcami-su-obrovske/

*2 – https://www.forbes.sk/dve-vakciny-na-covid-19-hlasia-95-percentnu-ucinnost-kedy-sa-zacne-plosne-ockovanie/

*3/ – https://www.trend.sk/spravy/vakcina-proti-covid-19-astrazeneca-ma-ucinnost-70-percent

 

 

Pár blbcov šíri nenávisť a považuje pomoc za hybridnú vojnu

02.03.2021

Za to by sa nehanbil ani Machiavelli. Dnes som si zrejme, ako mnoho iných vypočul spolu s kolegami tlačovú besedu nášho ministra zahraničných vecí I.Korčoka. Sánky nám padli až po kolená a nestačili sme sa diviť. Prakticky všetci sme sa zhodli, že toľko lží, zákernosti, jedu, drzosti a konšpirácií sme už dávno nepočuli. Takíto ľudia vo funkciách aj v minulosti už [...]

Keď pacient nemá peniaze má smolu!

26.02.2021

Stále pretrvávajúca pandémia koronavírusu odhaľuje čoraz častejšie nedostatky nášho dlhodobo zanedbávaného zdravotníctva. Akoby nestačilo, že zdravotníctvo bolo prakticky od politického prevratu v roku 1989 systematicky a vo veľkom rozkrádané rôznymi organizovanými skupinami. Naše politické elity a nimi vedené strany, ktoré sa po celé toto obdobie [...]

BONZÁCI a KORONA, ale nielen korona.

12.02.2021

Pracujem z domu, takže von moc nechodím. Šťastie, že mám doma fitko, kde sa trochu ponaťahujem. To však nie je dôvod prečo som sa rozhodol písať tento článok. Denné počúvame v médiách výzvy, aby ľudia nosili rúška, aby sme ich k tomu viedli, aby sme boli disciplinovaní, zodpovední, …… nakoľko situácia v nás je jednou z najhorších v rámci celej EÚ. [...]

Igor Matovič, príhovor

Matovič pozýva do víťazného boja: Rozhodujúce budú najbližšie týždne

06.03.2021 20:50

Premiér tvrdí, že každé nedodržanie opatrení ohrozuje slabších.

fiat auto naháňačka košice

Naháňačka v Košiciach, auto nezastavili ani výstrely

06.03.2021 20:32

Vodič nemal rúško, zdalo sa, že je opitý alebo pod vplyvom inej návykovej látky, a zvláštne gestikuloval.

Škola / Žiak / Žiaci /

Dátoví analytici radia: Nepúšťajte deti do škôl

06.03.2021 20:13

Zastúpenie detí a mladých ľudí nikdy nebolo tak vysoké ako teraz. Preto analytici radia neotvárať školy.

Referendum 2021, Robert Fico

Referendum 2021. Opozícia hovorí, že má už státisíce podpisov

06.03.2021 16:39

Kedy budú zozbierané podpisy pod referendum, ktorým chce opozícia, ale aj odbory či nespokojní ľudia vyvolať predčasné voľby?

eduard

S vekom zvyčajne prichádza múdrosť. (Oscar Wilde)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 417619x
Priemerná čítanosť článkov: 6233x

Autor blogu

Kategórie