Založ si blog

Dôchodcovia – Vám to musí stačiť!

 

Veľmi negatívne vnímam pomoc vlády vo vzťahu k naším seniorom, ktorých v počiatkoch pandémie oslovil náš premiér Matovič, ako „deduškovia“ a „babičky“. Vláda a celá koalícia síce hovorí, ako je potrebné seniorov chrániť a robiť všetko pre to, aby neochoreli, avšak zdá sa mi to, ako pokrytectvo.

Prečo? No preto, že našich dôchodcov nútia očkovať v súčasnej dobe už dlhšiu dobu spochybňovanou vakcínou od spoločnosti „AstraZeneca“.

Najskôr samotný výrobca danej vakcíny doporučoval, aby bola používaná pre osoby maximálne s vekom do 55 rokov, teda pre mladšie osoby. Je pravdou, že neskôr toto vekové obmedzenie navýšil. Keď však takéto obmedzeniu pri jej uvádzaní na trh zaviedol, zrejme vedel čo robí a nejaký dôvod tam bol. Vstup danej vakcíny na trh bol veľmi problematický, nakoľko okrem rôznych závažnejších komplikácii po jej aplikovaní bolo zaznamenaných aj viacero úmrtí, ktoré síce zatiaľ nie je možné na 100% spájať s podaním  danej vakcíny, nakoľko neboli ešte dôsledne prešetrené, avšak nie je možné súvis s padaním tejto vakcíny ani vylúčiť. Fakt je jeden a to, že po podaní vakcíny títo ľudia zomreli. Či bolo príčinou samotné podanie, to sa musí prešetriť.

Nebolo bez príčiny, že mnohé štáty ako napríklad Francúzsko, Taliansko, Nemecko, Španielsko, Portugalsko, Slovinsko, Lotyšsko,  Švédsko, Holandsko, Dánsko, Nórsko, Island, Bulharsko a Írsko, ohlásili pozastavenie očkovania touto vakcínou. Venezuela zasa oznámila, že použitie tejto vakcíny na svojom území nepovolí a to aj napriek tomu, že mala dostať 1,4 až 2,4 milióna dávok tejto vakcíny.

Je síce pravdou, že niektoré štáty po ubezpečení EMA, že vakcína je bezpečná a jej pozitíva prevyšujú jej negatíva,  v očkovaní začali pokračovať. Formuláciu tohto ubezpečenia však vôbec nepovažujem za jednoznačnú a takú, ktorá by jednoznačne, bez skrytých náznakov použitie vakcíny potvrdzovala. Je to všetko šité horúcou ihlou a snahe presadiť použitie danej vakcíny, pričom napr. k ruskej vakcíne, ktorá je zrejme veľmi kvalitná, sa EMA stále nevyjadrila (možno preto, že ako povedal náš minister zahraničných vecí Korčok, je to zbraň hybridnej vojny, ….).

Nie je náhodou, že Francúzi nám „darovali“ niekoľko tisíc vakcín AstraZeneca, za čo sme im boli veľmi vďační. Predstavitelia nášho štátu však, akoby boli slepí a nevideli, že vo Francúzsku sa obyvatelia danou vakcínou hromadne odmietajú očkovať a to práve pre jej nízku účinnosť, pomerne vážne vedľajšie účinky a podozrenia, že po jej podaní došlo k úmrtiu očkovaných.

Ono, podobná situácia bola aj u nás. Vakcína AstraZeneca, bola určená na očkovanie učiteľov. Títo však po tom, čo  zaočkovaní dostali závažnejšie vedľajšie účinky, ako i smrti jednej učiteľky, očkovanie odmietli, takže štátu ostalo značné množstvo vakcíny.

No a čo s tou vakcínou? No predsa ŚUP DôCHODCOM. Tí sa predsa brániť nebudú, tých oblbneme ako chceme. A tak smelo očkujeme AstrouZenecou dôchodcov.

Úsmevné bolo pritom počúvať predsedu parlamentu Borisa Kollára, ktorého keď sa v TV pýtali, čím sa dá zaočkovať, odpovedal nejako v tom zmysle, že to je jedno, aká vakcína bude voľná takou sa dá zaočkovať. Pár hodín po tom bol v TV odvysielaný šot, v ktorom redaktor uviedol, že sa podarilo z NR SR získať zoznam poslancov, ktorí sa chceli dať prednostne zaočkovať, pričom pri Kollárovom mene bola poznámka v nasledovnom zmysle:  „Má záujem zaočkovať vakcínou PFIZER“. Zrejme aj pán Kollár vsádza na istotu a vakcínou od AstraZeneca sa očkovať nechce.

Takže keď je potrebné minúť vakcínu, ktorá oprávnene nemá najlepšie meno u verejnosti a spôsobuje minimálne časté a závažnejšie vedľajšie účinky, ak nie smrť, tak na rade sú dôchodcovia. Tí „deduškovia“ a „babičky“, o ktorých ochrane Matovič tak blúzni.

Oproti tomu, ak sa majú očkovať „ťažko pracujúci“ a finančne slabo ohodnotení naši poslanci, či iní funkcionári, ich rodiny, či známi, prídu na rad vakcíny od iných výrobcov, ktoré takéto závažné problémy na zdraví očkovaných nevykazujú.

V súčasnej dobe je očkovanie síce zrejme jediný spôsob, ako poraziť pandémiu, na druhej strane by však malo byť umožnené, aby si druh vakcíny, ktorou bude očkovaný mohol zvoliť každý sám a to aj naši seniori.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

 

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

HOAX Zelenskyj Cherson Video

HOAX: Šíri sa zmanipulované video z návštevy Volodymyra Zelenského v Chersone

30.11.2022 17:55

Zvuková stopa pôvodného videa sa líši od zmanipulovanej verzie.

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629076x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie