Založ si blog

Dôchodcovia – Vám to musí stačiť!

 

Veľmi negatívne vnímam pomoc vlády vo vzťahu k naším seniorom, ktorých v počiatkoch pandémie oslovil náš premiér Matovič, ako „deduškovia“ a „babičky“. Vláda a celá koalícia síce hovorí, ako je potrebné seniorov chrániť a robiť všetko pre to, aby neochoreli, avšak zdá sa mi to, ako pokrytectvo.

Prečo? No preto, že našich dôchodcov nútia očkovať v súčasnej dobe už dlhšiu dobu spochybňovanou vakcínou od spoločnosti „AstraZeneca“.

Najskôr samotný výrobca danej vakcíny doporučoval, aby bola používaná pre osoby maximálne s vekom do 55 rokov, teda pre mladšie osoby. Je pravdou, že neskôr toto vekové obmedzenie navýšil. Keď však takéto obmedzeniu pri jej uvádzaní na trh zaviedol, zrejme vedel čo robí a nejaký dôvod tam bol. Vstup danej vakcíny na trh bol veľmi problematický, nakoľko okrem rôznych závažnejších komplikácii po jej aplikovaní bolo zaznamenaných aj viacero úmrtí, ktoré síce zatiaľ nie je možné na 100% spájať s podaním  danej vakcíny, nakoľko neboli ešte dôsledne prešetrené, avšak nie je možné súvis s padaním tejto vakcíny ani vylúčiť. Fakt je jeden a to, že po podaní vakcíny títo ľudia zomreli. Či bolo príčinou samotné podanie, to sa musí prešetriť.

Nebolo bez príčiny, že mnohé štáty ako napríklad Francúzsko, Taliansko, Nemecko, Španielsko, Portugalsko, Slovinsko, Lotyšsko,  Švédsko, Holandsko, Dánsko, Nórsko, Island, Bulharsko a Írsko, ohlásili pozastavenie očkovania touto vakcínou. Venezuela zasa oznámila, že použitie tejto vakcíny na svojom území nepovolí a to aj napriek tomu, že mala dostať 1,4 až 2,4 milióna dávok tejto vakcíny.

Je síce pravdou, že niektoré štáty po ubezpečení EMA, že vakcína je bezpečná a jej pozitíva prevyšujú jej negatíva,  v očkovaní začali pokračovať. Formuláciu tohto ubezpečenia však vôbec nepovažujem za jednoznačnú a takú, ktorá by jednoznačne, bez skrytých náznakov použitie vakcíny potvrdzovala. Je to všetko šité horúcou ihlou a snahe presadiť použitie danej vakcíny, pričom napr. k ruskej vakcíne, ktorá je zrejme veľmi kvalitná, sa EMA stále nevyjadrila (možno preto, že ako povedal náš minister zahraničných vecí Korčok, je to zbraň hybridnej vojny, ….).

Nie je náhodou, že Francúzi nám „darovali“ niekoľko tisíc vakcín AstraZeneca, za čo sme im boli veľmi vďační. Predstavitelia nášho štátu však, akoby boli slepí a nevideli, že vo Francúzsku sa obyvatelia danou vakcínou hromadne odmietajú očkovať a to práve pre jej nízku účinnosť, pomerne vážne vedľajšie účinky a podozrenia, že po jej podaní došlo k úmrtiu očkovaných.

Ono, podobná situácia bola aj u nás. Vakcína AstraZeneca, bola určená na očkovanie učiteľov. Títo však po tom, čo  zaočkovaní dostali závažnejšie vedľajšie účinky, ako i smrti jednej učiteľky, očkovanie odmietli, takže štátu ostalo značné množstvo vakcíny.

No a čo s tou vakcínou? No predsa ŚUP DôCHODCOM. Tí sa predsa brániť nebudú, tých oblbneme ako chceme. A tak smelo očkujeme AstrouZenecou dôchodcov.

Úsmevné bolo pritom počúvať predsedu parlamentu Borisa Kollára, ktorého keď sa v TV pýtali, čím sa dá zaočkovať, odpovedal nejako v tom zmysle, že to je jedno, aká vakcína bude voľná takou sa dá zaočkovať. Pár hodín po tom bol v TV odvysielaný šot, v ktorom redaktor uviedol, že sa podarilo z NR SR získať zoznam poslancov, ktorí sa chceli dať prednostne zaočkovať, pričom pri Kollárovom mene bola poznámka v nasledovnom zmysle:  „Má záujem zaočkovať vakcínou PFIZER“. Zrejme aj pán Kollár vsádza na istotu a vakcínou od AstraZeneca sa očkovať nechce.

Takže keď je potrebné minúť vakcínu, ktorá oprávnene nemá najlepšie meno u verejnosti a spôsobuje minimálne časté a závažnejšie vedľajšie účinky, ak nie smrť, tak na rade sú dôchodcovia. Tí „deduškovia“ a „babičky“, o ktorých ochrane Matovič tak blúzni.

Oproti tomu, ak sa majú očkovať „ťažko pracujúci“ a finančne slabo ohodnotení naši poslanci, či iní funkcionári, ich rodiny, či známi, prídu na rad vakcíny od iných výrobcov, ktoré takéto závažné problémy na zdraví očkovaných nevykazujú.

V súčasnej dobe je očkovanie síce zrejme jediný spôsob, ako poraziť pandémiu, na druhej strane by však malo byť umožnené, aby si druh vakcíny, ktorou bude očkovaný mohol zvoliť každý sám a to aj naši seniori.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

 

Ja nad čím sa zamyslieť!

12.04.2024

Keď si zvážime, že už v roku 2019 bol jeden deň, kedy vzlietlo až viac ako 230 tisíc dopravných lietadiel, naša snaha o obmedzovanie spaľovacích motorov v motorových vozidlách je ozaj smiešna. Je nad čím sa zamyslieť! Zobrazená mapka znázorňuje aktuálny stav momentálneho zahustenia leteckej premávky v danom okamihu. Zdroj: TikTok – [...]

To čo sme zažili my – to už naše deti nemajú šancu!

10.04.2024

Dnes sa mi dostali do rúk staré fotografie, ktoré navodili pekné spomienky na krásnu mladosť, ktorú som prežil a tak mi dovoľte trochu nostalgie. Začalo to fotografiami rôznych výrobkov z mojej mladosti, avšak najväčšie spomienky vyvolala fotografia zverejnená na videu z tanečných, ktorými si v danej dobe prešiel hádam každý mladý chlapec, či dievča. Bol začiatok [...]

Toto Vám nezabudnem, alebo vrchol arogancie v priamom prenose!

07.04.2024

Dúfam, že tento blog vydrží na titulke aspoň 30 minút a nie, ako môj posledný blog. Voľby sú za nami a dopadli ako dopadli. Ako obyčajne, časť obyvateľov je spokojná a časť nie. Voľby sú teda za nami a spoločnosť by sa mala ukľudniť a nie pokračovať v delení na zlých a dobrých, či inom. Všetci sme obyvatelia tejto krajiny a žabo-myšie vojny politikov a delenie [...]

Medveď

V košickej zoo sa Xene narodilo medvieďa Ares

19.04.2024 13:08

Jeho genetická hodnota je mimoriadne cenná pre európsky záchranný program.

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07, aktualizované: 13:20

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Na Slovensku od začiatku roka evidujú 390 prípadov čierneho kašľa

19.04.2024 12:21, aktualizované: 14:00

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zistená vo vekovej skupine nularočných osôb.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 168
Celková čítanosť: 1099311x
Priemerná čítanosť článkov: 6544x

Autor blogu

Kategórie