Založ si blog

32 rokov marazmu.

Od socialistického režimu, ktorý tu bol približne od roku 1948 do roku 1989 a z agrárneho Slovenska roľníkov a pastierov vybudoval industriálne Slovensko zamerané hlavne na ťažký priemysel uplynulo už približne 41 rokov!

V roku 1989 došlo k politickému prevratu a tým aj zmene štátneho režimu zo socialistického na kapitalistický. Tento režim je tu už takmer 32 rokov !!!  Takže časovo ide o približne o rovnaké obdobie, aké tu bol socializmus. Čo sa dosiahlo za toto nové obdobie okrem vrážd , politického svinstva, porušovania zákonov, rozkrádania a podvádzania nás obyvateľov tejto krajiny? Kde sme dospeli a aká je súčasná situácia?

Je to jeden veľký HNUS! Človek ani neverí, že také svinstvá sa môžu diať!

Od prevratu v roku 1989 boli pri moci vždy buď veľkí zlodeji, ktorí beztrestne rozkradli tento štát a majú ešte tú drzosť, že občas sa ukážu v televízii, aby nás poučovali, čo a ako máme robiť. Ak neboli pri moci zlodeji, tak nevzdelanci a zákerní ľudia, ktorí okolo seba šírili a šíria len skazu a nenávisť.

Už som niečo prežil ,ale skutočne si nepamätám takúto mierne povedané dobu temna, strachu, zlodejiny a arogancie, v akej žijeme dnes. Nepamätám si ani žiadny štát na svete a to vrátane tzv. „banánových“ ,v ktorom by bola taká situácia ako je na Slovensku.

Vidíme, kde sme to žili, keď sa v nedávnej minulosti, ako sa o ňom vyjadril bývalý premiér R. Fico – „najlepší minister vnútra SR“ R.Kaliňák vyjadril, že na Slovensku v najvyšších miestach nie je žiadna korupcia a preto sa ani nedá stíhať. Vtedy boli schopný odstíhať len nejakého pána za to, že zobral od nejakého futbalistu debničku jabĺčok. To bola podľa nich najväčšia korupcia!

Pozrime sa čo sa robí dnes. Zavreté celé bývalé vedenie polície, NAKA, SIS, špeciálny prokurátor, sudcovia, advokáti, ……. . Preboha, kde to žijeme! Čo sa to stalo s naším SLOVENSKOM, krásnou krajinou, ktorú sme tak milovali?

Bez najmenších pochybností je zrejmé, že po roku 1989 štát slúžil a slúži len vybratým a vyvoleným skupinám ľudí, ktorí si napchávajú vrecká zo štátneho rozpočtu a eurofondov, pričom mi ostatní obyvatelia štátu na nich len robíme!  Pri moci sú len bezcitné, bezcharakterné a vypočítavé „skupiny“, ktoré si z nášho SLOVENSKA spravili súkromnú firmu, ktorú pravidelne vyciciavajú a nechávajú v nej len toľko, aby prežila a mohli ju vycicať zas nabudúce.

Kde to žijeme, keď sa nejaký potencionálny zamestnanec štátu vyjadrí, že on za 3.000.- € mesačne robiť nebude a miesto zoberie len keď mu bude niekto doplácať ešte 10.000.- € k tomu? Čo majú povedať ľudia, ktorí žijú zo 400 či 800 € mesačne a ktorých je pritom väčšina?

No a o cenzúre, ktorá začína pracovať v poslednom období stále aktívnejšie sa už nemusím ani zmieňovať.

To je tá lepšia spoločnosť, ktorú sme chceli? To je tá lepšia spoločnosť za ktorú sa tak bojovalo? Ak áno, tak ďakujem!

Prečítal som si článok bývalého riaditeľa Úradu na ochranu ústavných činiteľov J.Zábojníka, ktorý v ňom uviedol jedno veľmi výstižné konštatovanie „……….. vrany tvoria doživotné páry a tak je to aj so skorumpovanými ľuďmi, ktorých skutky spájajú …….“.  Obrazne možno teda povedať, že nám od roku 1989 vždy vládlo a vládne jedno veľké hejno vrán. Otázne je len to, že ak nechceme skončiť ako rozvojové krajiny, tak  do kedy ho budeme schopný živiť.

Vôbec sa potom nečudujem, že prevažná časť starších obyvateľov tejto krajiny, ktorý osobne zažili socializmus spomína na dané obdobie s nostalgiou. Nemožno sa im ani čudovať, nakoľko keď chceme byť objektívni tak musíme skonštatovať, že bola:

 • Celospoločenská zamestnanosť (prácu dostal každý).
 • Každý bol za svoju prácu riadne odmeňovaný.
 • Komplexné sociálne istoty.
 • Spriemyselnenie Slovenska.
 • Vyrábané výrobky boli kvalitné a mnohé z nich slúžia doteraz, na rozdiel od súčasných.
 • Slovensko bolo prakticky sebestačné.
 • Zadĺženosť Slovenska nebola v porovnaní so súčasnosťou takmer „ŽIADNA“.
 • Výstavba bytov pre všetkých a ich prideľovanie „ZADARMO“.
 • Vzdelanie od základného po vysokoškolské „ZADARMO“.
 • Komplexná lekárska starostlivosť „ZADARMO“.
 • Lieky pre všetkých podľa ich potreby „ZADARMO“.
 • Mladomanželské pôžičky „BEZ AKÝCHKOĽVEK ÚROKOV“.
 • Každé dieťa malo nárok na jasle „ZADARMO“.
 • Každé dieťa malo nárok na škôlku „ZADARMO“.
 • V spoločnosti bol pocit bezpečia (ak bola nejaká vražda ráz za 1 či 5 rokov tak bolo veľké haló v celom štáte).
 • Neúmerný nárast samovrážd.
 • Nárast ľudí s psychickými problémami.
 • Rozpady rodín, miesto ich stmeľovania.
 • V spoločnosti stúpa agresivita.
 • Absolútny nezáujem o druhého a absencia snahy pomôcť.
 • Pracovali aj neprispôsobivé skupiny obyvateľstva zväčša ako smetiari v technických službách mesta, či iných podobných profesiách a ten kto nechcel pracovať nebol živený na úkor iných, čo pracovať chceli.
 • V spoločnosti bol pocit spolupatričnosti.
 • Ľudia sa poznali, navzájom zdravili a čo hlavné navzájom si pomáhali. (Napr. ak niekto staval dom, prišla ma na pomoc celá rodina a na dedine takmer celá dedina).
 • Ak Ste mali problém a sťažovali Ste sa, tak bol riešený.
 • Spoločnosť netolerovala páchanie trestnej činnosti, ako je tomu teraz.
 • Každý mal čas na rodinu, svoje koníčky a oddych.
 • Rodiny žili svorne a vychovávali svoje deti.
 • Každý, kto chcel mohol cestovať po dovolenkách, ktoré boli platené ROH, teda boli taktiež zdarma (samozrejme nie do vtedy tzv. kapitalistických krajín).
 • Šport a športovci boli financovaní v plnom rozsahu a nemuseli si nič platiť.
 • Od malička boli u detí podporované všetky druhy športu, o ktoré mali záujem a to bezplatne.
 • Už na základných školách boli rôzne krúžky (rybársky, modelársky, motoristický, šachový, zápasenie, ……), kde sa mali možnosť združovať deti, ktoré o danú činnosť mali záujem a tak ich nevychovávala ulica.
 • Každá škola mala tzv. „školskú družinu“ v ktorej mohli byť deti po vyučovaní a to až do doby, kedy sa vrátia ich rodičia z práce, pričom za družinu sa neplatilo (samozrejme okrem stravy).
 • A tak by som mohol pokračovať ……. .
 • Samozrejme boli aj neduhy, s ktorými sa nedá chváliť ako napríklad (nebolo povolené súkromné podnikanie, boli problémy s voľným vycestovaním do vtedajších kapitalistických krajín, bola propaganda zameraná na potláčanie návštevnosti kostolov, v obchodoch bolo menej južného ovocia, …….). Aj napriek tomu však boli ľudia podstatne šťastnejší! Môžem to zhrnúť slovami jednej rodiny, ktorej matka povedala niečo v tom zmysle ako: „Ja sa môžem na cestovanie, ovocie, …… vys..ť, keď nemám čo dať deťom do hrnca a o dovolenkách pri mori nemôžem ani snívať. Ja som teraz vďačná za to, ak sa nám podarí prežiť každý deň a vôbec nemám čas a ani záujem vyskakovať od radosti ,že niekde môžem cestovať. To je vec, ktorá ma vôbec netrápi“.
 • No ani teraz to nie je bez chyby. Zástancovia novodobého režimu hovoria, že teraz je absolútna sloboda, ktorá predtým nebola.  No neviem, každú chvíľu sa prevalí nejaká kauza o odpočúvaní, neinformuje sa objektívne, ….. – tak si slobodu nepredstavujem. A čo ten novozriadený úrad proti dezinformáciám – kto rozhoduje, čo je pravda a čo nie?.
 • A čo tak príklad z praxe, kde jedna mladá matka povedala, že ona sa môže na plné obchody …….., keď si ten tovar nemá za čo kúpiť.
 • Alebo príklade z diskusie, kde diskutujúci ku chválam, že teraz máme pomaranče po celý rok a za socializmu nie, uviedol niečo v tom zmysle, že je to pravda avšak sú nechutné, nedozreté, prípadne zvädnuté a že on naposledy jedol „čerstvé a chutné“ pomaranče za socializmu.
 • Všetko sa dá argumentačne postaviť z jednej strany, či z druhej strany. Minca má vždy 2 strany a záleží len na tom, ktorú z nich chceme vyzdvihnúť, či ospevovať. Je však potrebný triezvy pohľad. Pravda býva zvyčajne niekde uprostred!

A čo teraz. Teraz z tohto neostalo nič! Spustošený štát a decimované obyvateľstvo! Teda až na tých, ktorí majú (naše) peniaze v rôznych daňových rajoch, či bývajú v Dubaji, prípadne iných pre nich vhodných destináciách. Ľudia by mali viac otvoriť oči, aby videli čo sa tu deje.

Zato však máme nových bratov. Bratov Američanov, ktorý sa síce pozvoľna, no zato veľmi úspešne v našom štáte zabývavajú. Vyžadovalo si to však dôslednú prípravu, aby si niektorí naši čelní predstavitelia dostatočne zašpicatili hlavy.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

 

Ja nad čím sa zamyslieť!

12.04.2024

Keď si zvážime, že už v roku 2019 bol jeden deň, kedy vzlietlo až viac ako 230 tisíc dopravných lietadiel, naša snaha o obmedzovanie spaľovacích motorov v motorových vozidlách je ozaj smiešna. Je nad čím sa zamyslieť! Zobrazená mapka znázorňuje aktuálny stav momentálneho zahustenia leteckej premávky v danom okamihu. Zdroj: TikTok – [...]

To čo sme zažili my – to už naše deti nemajú šancu!

10.04.2024

Dnes sa mi dostali do rúk staré fotografie, ktoré navodili pekné spomienky na krásnu mladosť, ktorú som prežil a tak mi dovoľte trochu nostalgie. Začalo to fotografiami rôznych výrobkov z mojej mladosti, avšak najväčšie spomienky vyvolala fotografia zverejnená na videu z tanečných, ktorými si v danej dobe prešiel hádam každý mladý chlapec, či dievča. Bol začiatok [...]

Toto Vám nezabudnem, alebo vrchol arogancie v priamom prenose!

07.04.2024

Dúfam, že tento blog vydrží na titulke aspoň 30 minút a nie, ako môj posledný blog. Voľby sú za nami a dopadli ako dopadli. Ako obyčajne, časť obyvateľov je spokojná a časť nie. Voľby sú teda za nami a spoločnosť by sa mala ukľudniť a nie pokračovať v delení na zlých a dobrých, či inom. Všetci sme obyvatelia tejto krajiny a žabo-myšie vojny politikov a delenie [...]

Medveď

V košickej zoo sa Xene narodilo medvieďa Ares

19.04.2024 13:08

Jeho genetická hodnota je mimoriadne cenná pre európsky záchranný program.

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07, aktualizované: 13:20

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Čierny kašeľ v Bratislavskom kraji: Hygienici evidujú 74 prípadov ochorenia

19.04.2024 12:21

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zistená vo vekovej skupine nularočných osôb.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 168
Celková čítanosť: 1099295x
Priemerná čítanosť článkov: 6543x

Autor blogu

Kategórie