Založ si blog

Ako okrádať štát, občanov a pritom, ako štátny zamestnanec zarábať mesačne cez 600 tisíc €.

Myslíte si, že nie je možné ako štátny zamestnanec mať príjem

600 000 až 800 000 €?

Ak áno, tak Ste na omyle!

Priemerná mesačná mzda v NH je 1.100 €. To je však len teória a štatistika. Realita je taká,  že väčšina pracujúcich zarába od 600 do 900 € (nemyslím pracovníkov automobiliek a im na úroveň postavených firmám,  ale ostatných zamestnancov, ktorých je väčšina).

Ako sa však dostať k mesačnému príjmu 600 000 až 800 000 €? Odpoveď je jednoduchá. Stačí byť v tomto po…..m štáte v správnej politickej strane, alebo mať kontakty so správnou politickou stranou, vládou, či inými vyššie postavenými štátnymi úradníkmi a zrazu je všetko možné!

V poslednom období sa zadržaným osobám podozrivým z korupcie a umiestneným vo vyšetrovacej väzbe začal rozväzovať jazyk. A tak sa pomaly dozvedáme, ako to v tomto skorumpovanom a mafiánskom štáte od politického prevratu v roku 1989 fungovalo a funguje doposiaľ. Je to jedna veľká „trafika“, ktorú vedúce politické strany a vedúci predstavitelia štátu priebežne vyciciavali a vyciciavajú a to až tak, že samotný štát živorí a oni si odkladajú zlaté tehličky, bývajú v luxusných vilách, disponujú luxusným autoparkom a svoje bohatstvo si zvážajú do Dubaja, či iných krajín. Je mi až do plaču, keď už desaťročia počujem z ich úst tie otrepané frázy, ako napríklad, že do politiky išli ,aby  „Slúžili ľuďom“, …… že túto funkciu prijímajú „S pokorou“, ……. . V skutočnosti ich jediným cieľom je sa nabaliť a kradnúť pokiaľ budú vládať. Je mi z nich zle!

Dozvedáme sa, že zrejme žiadna štátna zákazka nebola prijatá čistým spôsobom a bez korupcie. A už ani nehovorím, aké osoby boli prijímané do vysokých štátnych postov, pritom slušnému človeku sa tam miesto neušlo. Ako príklad uvediem bývalého riaditeľa kriminálneho úradu Finančnej správy Makoa.

Podľa medializovaných informácií porušoval zákon už pred vstupom do štátnej služby (ešte ako riaditeľ SBS), no i napriek tomu bol na základe piklov vtedajšieho riaditeľa PZ Gašpara a jeho kamoša Bodora menovaný do už uvedenej funkcie, kde bolo jeho úlohou dozerať nad dodržiavaním finančných zákonov na celom území SR, podvody na DPH, CLE, …… . Dnes sa už potvrdilo, že bolo to niečo, ako spraviť capa záhradníkom. Ale tak je to u nás všade a so všetkým. Pán Mako, sa skutočne bravúrne a veľmi aktívne zhostil svojej funkcie.

Podľa ďalej medializovaných informácií vybavil  na daňovom úrade dvom podnikateľom nerušenú čiernu výrobu cigariet. za čo mu bolo jednorázovo vyplatených

800 000,- € !!!

To však bola len jednorázová platba a to by mu chudáčikovi k životu nestačilo, tak mu musel podnikateľ „V“ majúci nie celkom košér výrobňu cigariet platiť „mesačne“ tuším po dobu 5 rokov sumu

160 000,- € !!!

Samozrejme, že mesačný bočný príjem 160 000,- € nie je pre funkcionárov ako Mako, nič moc a aby netrel biedu, platil mu ďalší podnikateľ „J“, majúci taktiež nie celkom legálnu výrobňu cigariet pravidelne mesačne sumu

140 000,- € !!!

Avšak ani pravidelný mesačný príjem 300 000,- € nie je pre takéhoto štátneho funkcionára nič moc. Však za čo by si vydržiaval dom v Dubaji, či iné svoje aktivity. Preto mu kamoš pracujúci v SIS (Bohm) dohodil ďalšieho „špekulanta“ s cigaretami, ktorý mal Makoovi pravidelne platiť za každý nelegálny kamión cigariet sumu

100 000,- € !!!

A keďže Makoo zrejme nevedel, čo od rozkoše robiť s peniazmi a doma nenašiel také veľké vidly, s ktorými by ich mohol prehadzovať z kopy na kopu, aby mu nesplesniveli, tak každý mesiac vozil súkromným lietadlom do Dubaja sumu

od 600 do 800 000,- € !!!

Čo poviete? Dá sa, že? A potom sa niektorí na Slovensku sťažujú, že málo zarábajú. Nie Amerika je krajina neobmedzených možností, ale Slovensko. Žiaľ len pre vládnuce strany a ich spriaznencov!

A to je len jeden prípad jednej osoby z rezortu financií! Koľko je ich však na tom rezorte ešte. Koľko ich je na ostatných rezortoch?

Vidíme, aké „pravdivé“ boli nedávne Kaliňákove slová, keď sa ho reportéri pýtali, prečo sa nestíha korupcia na najvyšších miestach a jeho odpoveď bola „Lebo korupcia na týchto miestach nie je!„. Takto nás ťahali za nos stále od roku 1989 až dodnes!

Koľko mohlo byť na Slovensku nových „supermoderných“ nemocníc, starobincov, predškolských zariadení, škôl, univerzít, …… . Mohli sme mať vybudovanú komplexnú cestnú infraštruktúru vrátane diaľnic. Ekológia mohla byť na vysokej úrovni a Slovensko mohlo byť zelené. To ani nehovorím o sociálnych programoch, podpore mladých rodín, ich bývania, materských, či dôchodkoch. Takto len počúvame, že nič poriadne nefunguje, všetko sa rozpadá a na nič nie je peňazí. Pamätám si ešte na Mečiarove slová po politickom prevrate v roku 1989 a rozdelení Československa, že na Slobensku budeme mať „Malé Švajčiarsko“. Mal pravdu bolo a je, ale len pre neho, jeho nástupcov a im podobným.

Len taký paradox. Počas celej existencie toho „hnusného“ socializmu, teda za cca 41 rokov, nerozkradli jeho vedúci predstavitelia toľko ,ako Mako za jeden rok! Zamyslite sa prosím na tým. A všetko je „REDY“.

A sme opäť pritom. Koho voliť? Štát musí niekto riadiť. Dalo by sa povedať, že doposiaľ boli vo funkciách „ZLODEJI“. Tí najnovší sú zas slušne povedané „DUCHA MDLÉHO“ a o tom, či boli zlodeji a do akej miery sa dozvieme až neskôr.

Slovensko, mám Ťa rád, ale zároveň mi je smutno, čo sa s Tebou deje.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Platy ministrov vzlietli, zatiaľ čo platy občanov klopýtajú!

11.02.2024

V posledných dňoch nám tu robí tak opozícia, ako i koalícia nepekné divadlo. Opozícia v parlamente a koalícia v televízii. Správanie oboch nie je hodné nielen poslanca, či štátneho úradníka, ale ani tej najposlednejšej persóny, ktorá mená charakter, ani žiadne morálne zásady. Klame ako jedna, tak i druhá strana. Na obhajobu svojich tvrdení a v snahe dosiahnuť svoj cieľ [...]

Keď jeden tvrdí, že sú bombardované civilné a druhý vojenské ciele!

30.12.2023

V minulosti som na svoj blog v Pravde písal pomerne často a mal som svojich čitateľov, s ktorými som sa delil o svoje názory. Od doby, čo som napísal pár článkov vzťahujúcich sa k Ukrajine som nadobudol dojem, že s mojimi článkami vo vzťahu k čítanosti, či diskusným príspevkom bolo manipulované a to tak, že boli takpovediac „upozaďované“ a to i vrátane [...]

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

litva, vojna na ukrajine, výročie

Cieľom je dostať Rusko z Ukrajiny, povedal Pavel na demonštrácii v Prahe

24.02.2024 19:55

Tisícky ľudí si v Európe pripomenuli druhé výročie začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Russia Ukraine War hadí ostrov dobytie

Politici si pripomenuli dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu

24.02.2024 19:14

Ukrajina nebojuje len za seba, ale za celý demokratický svet. Podpora Ukrajiny je naďalej dôležitá.

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Poľský arcibiskup Dziega odstúpil po krytí sexuálneho zneužívania

24.02.2024 19:10

Poľské médiá už dlho informovali o obvineniach z ľahostajnosti a krytia pedofilov v katolíckej cirkvi.

poliačik

Poliačik: GLOBSEC sa na Ukrajine pozerá do budúcnosti

24.02.2024 18:45

Ako pomáha GLOBSEC na Ukrajine a čo považuje za najväčšie výzvy budúcnosti krajiny?

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 1082910x
Priemerná čítanosť článkov: 6603x

Autor blogu

Kategórie