Založ si blog

Ako si nás naši spojenci z USA a NATO vážia.

Asi každý vie, čo sa dnes deje v Afganistane. USA rozoštvali obyvateľstvo a po 20 rokoch odtiaľ zutekali. Z pohľadu USA nič zvláštneho, to robia už celé desaťročia po celom svete. Na to však teraz nechcem poukazovať.

Chcem ukázať, ako si nás naši spojenci USA a NATO vážia a aké máme u nich slovo.

Pekne sa to dá vidieť na práve prebiehajúcich evakuačných letoch, ktoré realizujú prakticky všetky štáty majúce občanov v Afganistane.

Pokiaľ Česká republika už vysiela do Afganistanu z dôvodu evakuácie svoje 3. lietadlo, tak Slovensko tam nevyslalo ešte ani jedno!!!

Pýtate sa prečo? Odpoveď je jednoduchá náš minister sa neskoro zobudil, ale čo je podstatne dôležitejšie „nedostal od NATO a USA povolenie“ na uskutočnenie evakuačného letu pre slovenských občanov zdržujúcich sa v Afganistane!!!

Ak sa znovu pýtate, ako je to možné, tak odpoveď je znovu jednoduchá.

Tak si nás totiž vážia naši spojenci z NATO a USA. Jednoducho povedané majú nás na háku!!! Keby tomu bolo inak, boli by sme mali povolený aspoň jeden humanitný let na záchranu našich občanom žijúcich v Afganistane. Nemuseli by to byť ani 3 lety po sebe, ako umožnili Českej republike.

Je to zvláštne, lebo sme sa im tlačili do určitých partií tela, no keď potrebujeme niečo my, tak to majú na „háku“.

Nepomôže ani argumentácia, že lety povoľujú Afgánci, lebo zatiaľ to nie je pravda a je to všetko v rukách USA a NATO.

Pre USA sme dobrý, aby mohli prechádzať ich vojenské konvoje po našom území, aby tu mohli cvičiť, používať naše letiská, prípadne si vytvoriť pod rôznymi legendami svoje vlastné základne, či letiská a tváriť sa, že nám pomáhajú a že je to len v náš prospech. Prípadne, aby nám predali vojenskú techniku, ktorú nepotrebujeme a to ešte nie celkom za výhodné sumy, nakoľko vieme, že sú štáty, ktoré nakupovali od nich lacnejšie. Už tu takí boli a vieme, čo nastalo.

Musel som sa veľmi premáhať, keď som počúval slová nášho ministra zahraničných vecí Korčoka, ako ho to mrzí, že sa musíme z toho poučiť, …… . Mysľou my prebehlo mnoho slov, no ak chcem byť slušný použijem len slovo servilný zbabelec a pokrytec.

A na čo sa máme tešiť?

No predsa na desaťtisíce, či stotisíce nových migrantov z Afganistanu, ktorých nás bude USA a NATO nútiť s úsmevom a kľudom džentlmena prijať. Takže USA to rozbili a o migrantov sa máme postarať my. Klasika! Lebo USA si ich do ich krajiny vodiť nebudú. Naoko zoberú pár pre nich potrebných Afgancov, aby tak svetu zalepili oči. Ako som už uviedol, budú to však len filtrované osoby, z ktorých budú môcť mať úžitok.

Možno ešte jedna úvaha, pokiaľ je známe prevažná väčšina obyvateľov Afganistanu od narodenia nepozná nič iného len „boj“ a to ani nehovorím o obyvateľoch z rôznych obcí, kde bolo úplne bežné, že už malé deti vlastnili zbrane a z dôvodu prežitia dokázali bez najmenších zábran zabíjať. Sú to ľudia, ktorí sa narodili, boli vychovávaní a žili stále vo vojne a rôznych sporoch, ktoré sa riešili zbraňami. Je to proste úplne iná mentalita a môžeme si len predstavovať, aký spôsob života budú praktizovať u nás v Európe.

Afganistan sa začlenil do skupiny krajín , ktoré USA politicky rozbili, rozoštvali obyvateľstvo a krajinu nechali destabilizovanú, či v občianskej vojne. Viď. napr. Líbya, ktorá bola stabilnou krajinou, brániacou migrácii …….. . Po zabití Kaddáfího sa tam strhla občianska vojna a krajina doteraz nemá jednotné vedenie, takže prakticky nie je s kým jednať, čo je jeden z mnohých dôvodov rozsiahlej migrácie do Európy.

No neviem pán Korčok, Klus, Naď, nemáte sa čím chváliť. Pobyt v Afganistane bol jedna veľká ostuda, na ktorej ste sa dlhodobo plne podieľali a donedávna ju obhajovali.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Neschopnosť OĽANO riadiť, argumentovať a vznik nových našich ľudí.

16.09.2021

Práve som dopozeral reláciu „Téma dňa“, ktorú na TA3 moderoval Peter Bielik. V jej druhej časti diskutovali dvaja diskutujúci a to Mgr. Matúš Šutaj Eštok a Mgr. Lukáš Kyselica, ktorý v minulosti pôsobil ako vedúci vyšetrovacieho tímu „GORILA“, pričom v súčasnosti je členom Klubu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností a za uvedený klub je členom [...]

Arogancia a spupnosť generálnej prokuratúry.

11.09.2021

Nestačí že máme skorumpované súdnictvo, prebieha boj medzi policajnými útvarmi, ale ešte k tomu aj naša generálna prokuratúra pod novým vedením otočila kormidlo smerom späť a umožňuje návrat starých čias reprezentovaných pôsobením Trnku a Kováčika vo vrcholných funkciách tejto inštitúcie, teda do obdobia kedy sa kradlo vo veľkom a nik nebol potrestaný. Toto [...]

Hanba slovenského súdnictva pokračuje.

07.09.2021

Niektorí politici používajú s obľubou frázu, že rozsudky súdov sa nekomentujú. Ja si naopak myslím, že komentovať sa majú, no musia sa rešpektovať a dodržiavať. Dnes sa konal s už v minulosti odsúdeným L.Bašternákom nový súdny proces, na ktorom sa prejednávala jeho ďalšia trestná činnosť v ktorej náš štát, teda našu spoločnosť prostredníctom [...]

Milan Krajniak

Krajniak v Budapešti o demografii: Dovoz ľudí zo zahraničia nie je riešenie

24.09.2021 19:16

Minister práce Milan Krajniak sa v Budapešti presvedčil, že v ochrane postavenia rodiny nie je Slovensko samo.

Polícia / NAKA / Kukláč /

Polícia preveruje údajnú bombovú hrozbu na dvoch miestach v Košiciach

24.09.2021 18:22

Železničnú stanicu a obchodné centrum v mestskej časti Západ v Košiciach evakuovali pre údajnú bombovú hrozbu.

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Spustenie parkovacej politiky v Bratislave mesto presúva na začiatok roka

24.09.2021 18:00, aktualizované: 18:15

Spustenie pôvodne avizovali na október alebo november.

Peter  Žiga

Zadržali rodinného príslušníka bývalého ministra hospodárstva Žigu

24.09.2021 15:12, aktualizované: 17:42

Štefana Žigu nedávno Národná kriminálna agentúra obvinila pre daňovú trestnú činnosť.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 489638x
Priemerná čítanosť článkov: 5971x

Autor blogu

Kategórie