Založ si blog

To sa nikdy nepoučíme?

To čo sa deje v tomto štáte už nie je normálne. Hnus je ako v politike, tak ekonomike, správaní poslancov, vlády, stupídnych reláciách televízie (Farma, Love Island, …..) a tak by som mohol pokračovať.

A ľudia sa stále nepoučili. Skutočne neviem kde to speje.

Zdravotníctvo sa dotýka každého z nás a to hlavne v tomto období. Lekári a sestričky zrejme robia čo môžu, no jeho stav je na zaplakanie. Vyspelé zdravotníctvo, dostupné pre každého, ktoré sme mali sme si nechali rozbiť a sprivatizovať.

Preto ma doslova šokovalo, že som práve na TA3 videl upútavku na reláciu A.Žitnej „Tak takto„, ktorá má byť práve venovaná zdravotníctvu, pričom ako hosť bol uvedený bývalý minister zdravotníctva Dr. Rudolf Zajac.

Áno, ten Zajac, ktorý zničil celé naše zdravotníctvo! Ten Zajac, ktorý zo zdravotníctva v rokoch 2002 až 2006 spravil súkromný biznis v ktorom nejde o zdravie obyvateľov, ale o zisky. Áno ten Zajac, u ktorého pri hlasovaní o takzvanej zdravotníckej reforme, aby to prešlo, do rána 2 poslanci zmenili o 180 stupňov svoj názor. Za čo ho zmenili si môžeme len predstavovať – hovorilo sa o miliónoch, no nik to nevyšetroval. A keby to aj bol vyšetroval v rukách to vtedy držali „vtedajší naši ľudia“.

Ako povedal bývalý český prezident „Peniaze sú až na 1. mieste“! A presne podľa tohto scenára sa u nás vyvíja všetko. Na ľuďoch nezáleží!

Tento Zajac má ešte tú drzosť (aj keď po dlhom čase) sa ukázať na obrazovkách a niečo nám hovoriť o tom, ako by malo naše zdravotníctvo vyzerať, kam sa uberať a čo robiť. Skrátka radiť nám. Podľa mňa všetky jeho rady viedli len k plným peňaženkám niektorých ľudí vrátane jeho. Tento človek by sa mal skrývať pred ľuďmi a nie hovoriť verejne o našom zdravotníctve – o zdravotníctve, ktoré zničil a pochoval.

No a k redaktorke Žitnej sa veľmi divým. Na druhej strane keď si uvedomím, že je to tuším manželka R.Žitného, tak sa tomu ani nečudujem.

Niečo podobné sa deje aj Dzurindom, či Miklošom, ktorí v podstate takmer zdarma rozpredali najdôležitejšie objekty našej ekonomiku súkromníkom napríklad energetiku (myslím si, že to rozhodne len tak zdarma nebolo). Predali tuším 49% za 120 miliónov a teraz to budeme musieť kúpiť späť na už nie za 120 miliónov, ale za približne MILIARDU!!!! A doposiaľ nebol nik trestne stíhaný. Ľuďom pri koryte sa vždy všetko prepečie. Kde je tu rovnosť pred zákonom? Kde je tu ochrana ekonomicky štátu? Kde je tu ochrana obyvateľov štátu?

A obdobne, ako teraz Zajac, tak aj títo bačovia sa v poslednej dobe začali objavovať v médiách a radiť nám, čo máme robiť v ekonomike. Nebodaj by a chceli vrátiť. Pritom podľa môjho názoru by mali byť orgánmi činnými v trestnom konaní stíhaný a mali by sa skôr od hanby skrývať a nie vystupovať na verejnosti.

Na druhej strane uznám, že Matovičovej a Hegerovej vláde by mohol radiť prakticky každý, nakoľko nič nevedia.

Smutné je to, že obyčajného človeka, či drobného podnikateľa, by zniesli pod zem za nedoplatok 1 € !!! Kde sme to dospeli?

To sa nikdy nepoučíme?

 

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

HOAX Zelenskyj Cherson Video

HOAX: Šíri sa zmanipulované video z návštevy Volodymyra Zelenského v Chersone

30.11.2022 17:55

Zvuková stopa pôvodného videa sa líši od zmanipulovanej verzie.

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629090x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie