Založ si blog

Niektorí utečenci sú skutočne chudáci – až na tie drahé autá.

Aby nedošlo k nedorozumeniu, hneď na začiatok uvádzam, že som proti akejkoľvek vojne. V rusko-ukrajinskej vojne, je Rusko agresorom. Utečencom je potrebné pomôcť, no všetko by malo mať mieru.

Dovoľte mi, aby som sa s Vami podelil o moje posledné 2 zážitky s „chudákmi“ ukrajinskými „vojnovými“ utečencami.

V sobotu som bol spolu s vnúčatami na návšteve obchodného centra. Práve keď sme boli neďaleko vchodu do obchodného centra, no ešte stále na parkovisku prešlo okolo nás 5 nablýskaných luxusných osobných automobilov, ktoré budili na prvý pohľad pozornosť. Boli to 2 nové najväčšie modely Range Rover, 1 Mercedes triedy G, 1 nové veľké BMV a posledné vozidlo bolo SUV, no keďže už som nebol až tak blízko výrobcu vozidla som určiť nevedel. O majiteľoch bolo zrejmé, že sú to „ukrajinskí chudáci“, ktorým musíme pomáhať.

Skúste uhádnuť, kde si to namierili s parkovaním. No predsa najbližšie k vchodu a to rovno na parkovisko pre invalidov. (Na druhej strane je možné, že na to poukazujem neoprávnene, nakoľko to mohli byť všetko invalidi – sebakriticky musím priznať, že som si to nepreveril.)

Z aut vystúpilo 8 – 10 ľudí a vošli do obchodného centra. Neskôr som ich stretol v potravinách, kde kupovali nejaké zahraničné koňaky. Boli veselí a dosť hluční.  Vôbec im nevadilo, že okolo nich majú všetci rúška, oni to nepovažovali za potrebné. Potom som pokračoval s vnúčatami do Dráčika a menovanou spoločnosťou som sa už nestretol. Možno malá poznámka, na takéto auto si priemerne zarábajúci Slovák nezarobí za celý svoj život – no a nikto mu nepomáha, aby dosiahol úroveň niektorých ukrajinských utečencov. Je to ako s tou nedávno zadržanou ukrajinskou utečenkyňou zadržanou na maďarských hraniciach so sumou tuším  25 miliónmi € a množstvom cenností. Údajne malo ísť o ženu jedného z ukrajinských ministrov. Možno sa zbytočne na ňu skutočne neoprávnene krivo dívam, nakoľko chcela uchrániť majetok pracujúcich Ukrajincov a po vojne by im to bola vrátila. Kto vie.

No, ale poďme späť k tým autám. Na druhý deň som však šiel opäť do obchodného centra a pred hlavným vchodom som videl znovu na parkovisku pre invalidov zaparkované iné ukrajinské auto. Tento krát to bola mohutná TOYOTA (také veľké modely sa v Európe nepredávajú, zrejme sú určené pre americký trh). No a aby to nebolo len tak, že parkuje na invalidoch, tak zaparkoval tak, že zabral 2 miesta. V minulosti sa na Slovensku zvyklo hovoriť, že parkuje na debila. Však keď zabrať, tak poriadne, či nie?

To mi nedalo a aby som to mohol ukázať aj priateľom keď sa stretneme na chalupe, tak som ho odfotil. Foto prikladám.

 

 

Vyhlásenie:

Záverom uvádzam, že som proti akýmkoľvek vojnám a násilnému riešeniu sporov. Ruskú vojnu odcudzujem a uznávam Rusko za agresora, ktorý porušil medzinárodné právo. Taktiež odcudzujem akékoľvek štvanie k vojne, či jej podporovanie.  Som za pomoc ľudom postihnutým vojnovými konfliktami.  Priestor na vyjadrenie však musí byť daný aj protistrane a iným názorom (v ktorých samozrejme štvanie k vojne a jej podpora nemá miesto).

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Sme len hlúpi, alebo ide o cielenú likvidáciu štátov EU?

19.05.2024

Zaujalo ma vystúpenie maďarského ministra zahraničných vecí a obchodu Pétera Szijátró, ktorý sa vyjadril (podľa neho) k pokryteckej politike EÚ, ako i celého severoatlantického spoločenstva. Svoje tvrdenia konkretizoval na 3 konkrétnych príkladoch, týkajúcich sa „sankcií a celkových vzťahov“ voči Rusku. (Video si môžete pozrieť na konci blogu v časti [...]

Hašterivosť a agresitiva v priamom prenose.

12.05.2024

Práve odvysielaná relácia „V politike“ bola riadne živelná! Zatiaľ čo takéto diskusie môžu byť prínosné, v tomto prípade sa to pre nepríjemné a hašterivé správanie pani V.O.Cifrovej o tejto diskusii povedať nedá. Vôbec nerešpektovala svojich protidiskutujúcich, neustále skákala do reči a hašterila sa. Jej vystupovanie mi pripomínalo už dávnejšie [...]

Sú potraviny pre Slovensko a ostatné štáty bývalej východnej Európy menej kvalitné?

30.04.2024

Dostalo sa ku mne video porovnania jedného výrobku z Nemecka s výrobkom predávaným v ČR (a predpokladám, že obdobné sú predávané aj v SR) a ostal som dosť zarazený. Zopakujem len skutočnosti odprezentované na tomto videu, ktoré pôsobia dosť presvedčivo. Konkrétne ide o porovnanie Sušienok OREO zakúpených v Nemecku, so sušienkami OREO zakúpenými v ČR. Podľa videa sú [...]

Maximilian Krah

Europarlamentná frakcia vylúčila pre škandály nemeckú AfD zo svojich radov

23.05.2024 16:20, aktualizované: 16:32

Europoslanci AfD sa pokúšali neúspešne vylúčeniu celej strany zabrániť tým, že vedenie ID navrhli vyškrtnúť z frakcie len Kraha.

Čína, Peking, Si Ťin-pching, Vladimir Putin

Čína dodáva Rusku zbrane, máme dôkazy. NATO sa musí zobudiť, vyhlásil britský minister obrany

23.05.2024 13:30

Čínsky líder povedal, že konflikt na Ukrajine by mal mať politické riešenie, podrobnosti však neposkytol.

dušan kováčik

Súd prerušil konanie v druhom procese s Dušanom Kováčikom

23.05.2024 13:30, aktualizované: 15:05

V roku 2016 mal v špeciálne upravenej knihe prijať 50 000 eur.

polícia páska

Chlapec sa po párty neprebral. Kamaráti jeho mŕtve telo fotili na sociálne siete

23.05.2024 13:21

Kamaráti mu neposkytli prvú pomoc a dokonca fotografiu jeho mŕtveho tela zdieľali na sociálnych sieťach s hanlivým textom

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 1117922x
Priemerná čítanosť článkov: 6462x

Autor blogu

Kategórie