Založ si blog

Niektorí utečenci sú skutočne chudáci – až na tie drahé autá.

Aby nedošlo k nedorozumeniu, hneď na začiatok uvádzam, že som proti akejkoľvek vojne. V rusko-ukrajinskej vojne, je Rusko agresorom. Utečencom je potrebné pomôcť, no všetko by malo mať mieru.

Dovoľte mi, aby som sa s Vami podelil o moje posledné 2 zážitky s „chudákmi“ ukrajinskými „vojnovými“ utečencami.

V sobotu som bol spolu s vnúčatami na návšteve obchodného centra. Práve keď sme boli neďaleko vchodu do obchodného centra, no ešte stále na parkovisku prešlo okolo nás 5 nablýskaných luxusných osobných automobilov, ktoré budili na prvý pohľad pozornosť. Boli to 2 nové najväčšie modely Range Rover, 1 Mercedes triedy G, 1 nové veľké BMV a posledné vozidlo bolo SUV, no keďže už som nebol až tak blízko výrobcu vozidla som určiť nevedel. O majiteľoch bolo zrejmé, že sú to „ukrajinskí chudáci“, ktorým musíme pomáhať.

Skúste uhádnuť, kde si to namierili s parkovaním. No predsa najbližšie k vchodu a to rovno na parkovisko pre invalidov. (Na druhej strane je možné, že na to poukazujem neoprávnene, nakoľko to mohli byť všetko invalidi – sebakriticky musím priznať, že som si to nepreveril.)

Z aut vystúpilo 8 – 10 ľudí a vošli do obchodného centra. Neskôr som ich stretol v potravinách, kde kupovali nejaké zahraničné koňaky. Boli veselí a dosť hluční.  Vôbec im nevadilo, že okolo nich majú všetci rúška, oni to nepovažovali za potrebné. Potom som pokračoval s vnúčatami do Dráčika a menovanou spoločnosťou som sa už nestretol. Možno malá poznámka, na takéto auto si priemerne zarábajúci Slovák nezarobí za celý svoj život – no a nikto mu nepomáha, aby dosiahol úroveň niektorých ukrajinských utečencov. Je to ako s tou nedávno zadržanou ukrajinskou utečenkyňou zadržanou na maďarských hraniciach so sumou tuším  25 miliónmi € a množstvom cenností. Údajne malo ísť o ženu jedného z ukrajinských ministrov. Možno sa zbytočne na ňu skutočne neoprávnene krivo dívam, nakoľko chcela uchrániť majetok pracujúcich Ukrajincov a po vojne by im to bola vrátila. Kto vie.

No, ale poďme späť k tým autám. Na druhý deň som však šiel opäť do obchodného centra a pred hlavným vchodom som videl znovu na parkovisku pre invalidov zaparkované iné ukrajinské auto. Tento krát to bola mohutná TOYOTA (také veľké modely sa v Európe nepredávajú, zrejme sú určené pre americký trh). No a aby to nebolo len tak, že parkuje na invalidoch, tak zaparkoval tak, že zabral 2 miesta. V minulosti sa na Slovensku zvyklo hovoriť, že parkuje na debila. Však keď zabrať, tak poriadne, či nie?

To mi nedalo a aby som to mohol ukázať aj priateľom keď sa stretneme na chalupe, tak som ho odfotil. Foto prikladám.

 

 

Vyhlásenie:

Záverom uvádzam, že som proti akýmkoľvek vojnám a násilnému riešeniu sporov. Ruskú vojnu odcudzujem a uznávam Rusko za agresora, ktorý porušil medzinárodné právo. Taktiež odcudzujem akékoľvek štvanie k vojne, či jej podporovanie.  Som za pomoc ľudom postihnutým vojnovými konfliktami.  Priestor na vyjadrenie však musí byť daný aj protistrane a iným názorom (v ktorých samozrejme štvanie k vojne a jej podpora nemá miesto).

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

Stoltenberg

NATO nevníma Čínu ako protivníka, sledujeme ale jej rozvoj, povedal Stoltenberg

30.11.2022 16:51

Ministri v Bukurešti hovorili aj o ambicióznom vojenskom a technologickom pláne Pekingu.

Polícia / Policajná páska /

Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

30.11.2022 15:17

Mužovi hrozí v prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy až doživotný trest.

György Gyimesi

VIDEO: Ako Gyimesi učil Pčolinského správne vyslovovať meno György

30.11.2022 14:46

Pčolinský: Dúfam, že som vaše meno vyslovil správne. Gyimesi: Nie, nesprávne. Pčolinský: Prosím, opravte ma.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629056x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie