Založ si blog

Bankrot Ruska? Nie, skôr bankrot EÚ.

 

Bankrot Ruska? Skutočne? Skôr ide o bankrot EÚ!

EÚ sa postupne, ale isto prepadá do doby kamennej.

A čo Slovensko? To je na tom takmer najhoršie zo všetkých štátov EU.

Zrejme je to vysoko odborným a empatickým vedením našich čelných politikov.

Na Slovensku nič poriadne nefunguje, teda okrem cenzúry, korupcie a tunelov (upresňujem finančných tunelov).

Čo u nás nefunguje:

 • Sociálny systém sa totálne rozpadá.
 • Zdravotníctvo je v rozklade a to ako materiálnom, technickom ale i personálnom.
 • Školstvo v rozvrate.
 • Mládež nás opúšťa a smeruje do zahraničia.
 • Doprava kolabuje (havárie vlakov, neprejazdné cesty, nedostavané diaľnice, tunely, …).
 • Energetika zráža obyčajných ľudí na kolená.
 • Bytová politika neexistuje.
 • Žiadne relevantná podpora mladých rodín.
 • Zvyšovanie ceny energií (plyn, elektina).
 • Vysoká inflácia.
 • Všetky sféry potrebné k životu sú v rozvrate.
 • Spoločnosť je totálne rozdelená.
 • Dokonca ani osoby v parlamente nevedia čo je to slušnosť. O inteligencii sa už ani zmieňovať nebudem.
 • Ak to stručne zhrniem, tak v tomto štáte už poriadne nefunguje nič.

Čo u nás dokonale funguje:

 • Cesty politikov do zahraničia.
 • Pózovanie politikov pred kamerami.
 • Vyhrážanie sa Rusku.
 • Prijímanie sankcií voči Rusku.
 • Cenzúra.
 • Nehorázne zvyšovanie investícií do armády.
  • Je to normálne, aby sme si naplánovali minúť na armádu do roku 2035 až 38.000.000.000,- € /slovom 38 miliárd/ ?????, keď napríklad náš odhad príjmov do celého nášho štátneho rozpočtu na rok 2022 bol len 20 miliárd € ?!
  • S kým chceme bojovať? A mimochodom veľkosť našej armády je úmerná veľkosti nášho superštátu, teda rovná sa približne veľkosti čestnej jednotky nastúpenej pri odlete prezidentky.
  • Nechovajme sa, ako by sme si mysleli, že sme pupkom sveta.

Od politikov dostávame však perfektné doporučenia:

 • Ak nevládzete platiť domy a byty, predajte ich. (Kde sme to dospeli, že domy a byty, ktoré sme si mohli dovoliť platiť celé generácie, už nemôžeme. A žiť pôjdeme pod mosty?)
 • Dôchodky sa dôchodcom nemusia dvíhať, nakoľko dôchodcovia sú dosť inteligentní, že si dokážu našporiť. (Jeden učil zviera nežrať. Podarilo sa mu to. Malo to len jednu chybu, že keď ho to naučil zviera zdochlo).
 • Dôchodcovia nie sú už produktívni, tak na nich už nezáleží, nakoľko ich už nepotrebujeme. (Prektrásna to myšlienka niektorých našich politikov).

 

Vrátim sa späť k tomu bankrotu Ruska. Len je čudné, že z prameňov žurnalistov, ktorí tam boli a sú pritom proti rusky zameraní sa dozvedáme, že Rusi sa zomkli, že ich poľnohospodárstvo a živočíšna výroba sa rapídne zvýšila, pričom sú potravinovo úplne sebestační, že v Rusku boli celoplošne zvyšované finančné príspevky pre jeho obyvateľov, ….. . No neviem, ale bankrot asi takto nevyzerá. Z týchto vyjadrení je jednoznačne vidno, že Rusko zavedenými sankciami značne posilnilo a EÚ oslabila. Zbytočne prijímame vyhlásenia akí sme jednotní a čo všetko naše sankcie Rusku spôsobujú. Skutočnosť je taká, že do bankrotu nesmeruje Rusko, ale my. A za tých pár nepríjemností čo sme Rusku spôsobili, to skutočne nestojí.

Mali by sme sa spamätať, pokiaľ nie je neskoro. Ruskú agresiu odsúdiť a stále na ňu poukazovať, ale neničiť mier a mierové spolunažívanie ostatných štátov vrátane ekonomickej stability našich štátov. A ak máme byť objektívni mali by sme brať do úvahy aj slová pápeža o štekote NATO pred bránami Ruska.

Kto z tejto situácie najviac ťaží?  Stačí len položiť storočiami preverenú starú latinskú otázku  “ Cui bono? “ a pozrieť si graf svetovej banky o vývoji a stave ekonomík EÚ a USA.

Pozornosť venujte najmä obdobiu, v ktorom začala ekonomika EÚ stagnovať či klesať a ekonomicka USA prudko stúpať.

 


Porovnanie HDP USA a EÚ v rokoch 2000 až 2020. (Zdroj: údaje Svetovej banky)

 

Zdroj:

 1. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/629654-vlada-odsuhlasila-rychlejsi-rast-vydavkov-na-obranu-do-roku-2035-ma-na-nu-ist-38-miliard-eur/
 2. https://www.mfsr.sk/sk/media/tlacove-spravy/vlada-schvalila-rozpocet-rok-2022.html
 3. https://www.aktuality.sk/clanok/XdFaGhb/novinarka-prochazkova-rusi-sa-zomkli-putin-ma-tak-stabilitu-chyba-opozicny-lider-podcast/
 4. https://dennikstandard.sk/201521/papez-stekot-nato-a-propaganda/
 5. https://touchit.sk/nezvycajny-a-skryty-paradox-internetovej-cenzury/332258

 

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Hašterivosť a agresitiva v priamom prenose.

12.05.2024

Práve odvysielaná relácia „V politike“ bola riadne živelná! Zatiaľ čo takéto diskusie môžu byť prínosné, v tomto prípade sa to pre nepríjemné a hašterivé správanie pani V.O.Cifrovej o tejto diskusii povedať nedá. Vôbec nerešpektovala svojich protidiskutujúcich, neustále skákala do reči a hašterila sa. Jej vystupovanie mi pripomínalo už dávnejšie [...]

Sú potraviny pre Slovensko a ostatné štáty bývalej východnej Európy menej kvalitné?

30.04.2024

Dostalo sa ku mne video porovnania jedného výrobku z Nemecka s výrobkom predávaným v ČR (a predpokladám, že obdobné sú predávané aj v SR) a ostal som dosť zarazený. Zopakujem len skutočnosti odprezentované na tomto videu, ktoré pôsobia dosť presvedčivo. Konkrétne ide o porovnanie Sušienok OREO zakúpených v Nemecku, so sušienkami OREO zakúpenými v ČR. Podľa videa sú [...]

13 ročné slovenské dievčatko, unesené a týrané 4 ukrajinskými tínedžerkami!

26.04.2024

Som zvedavý, koľko tu ten blog vydrží! Pritom v blogu sa snažím uvádzať len skutočnosti o ktorých som sa dočítal. No a keď o tom môžu písať nemecké a iné zahraničné médiá, nevidím dôvod, prečo by sme o tom nemali písať aj na Slovensku, odhliadnúc od toho, že sa to týka priamo slovenského občana! Nakoľko chcem mať ako taký prehľad o dianí vo [...]

vojna na Ukrajine, Petrohrad, Rusko

ONLINE: Útok na Charkov vyšetrujú na Ukrajine ako vojnový zločin

19.05.2024 07:35, aktualizované: 09:03

Ukrajina obvinila Rusko, že zámerne cieli na civilistov v Charkovskej oblasti a preto raketové útoky vyšetruje ako vojnový zločin.

SR Handlová vláda výjazdové rokovanie streľba Fico TNX

Akýkoľvek trest môže byť pre strelca doživotný. Vyšetrovanie atentátu na Fica by mali dokončiť o pár mesiacov, hovorí odborník

19.05.2024 07:00

Bývalý elitný vyšetrovateľ vysvetlil, ako by mali vyzerať kroky organov činných v trestnom konaní v najbližších dňoch

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 1115208x
Priemerná čítanosť článkov: 6484x

Autor blogu

Kategórie