Založ si blog

Čoho sme vlastne dosiahli a kam to smeruje?

Sledujúc stále sa zhoršujúcu politickú, ekonomickú, ale hlavne sociálnu situáciu nielen na území Slovenska, ale i celej EÚ, musím sa pridať k tým, ktorí sa stále častejšie pýtajú „Čoho sme vlastne dosiahli“ vyhlásením nezmyselných sankcií voči Rusku?

Chápem nášho vyplašeného čelného predstaviteľa, ktorého nik neuznával a nevšímal si ho, pokiaľ náhodou neprišiel na to, že ak bude vychvaľovať a megalomansky podporovať Ukrajinu a nezabudne  pritom štvať proti Rusku, bude hviezda. Lebo jediné, čo predtým dokázal bolo, že v TV vypotil výrok,  v zmysle že „Premieňame holuby zo strechy na holuby v rukách“. Len zabudol, že štát nie je holubník! A bojím sa, že v rukách mu po tých holuboch aj zrejme niečo ostane.

Ale vrátim sa k téme. Čo sme vlastne nezmyselnými sankciami voči Rusku dosiahli?

Sankcie jednoznačne viac poškodzujú Slovensko a celú EU, ako Rusko, proti ktorému boli namierené. Naopak, občas sa aj naše média pomýlia a dozvieme sa pravdu, že Putin má v dôsledku vojny a sankcií viac peňazí ako rátal. Malo by to byť dôsledkom toho, že vojnou a sankciami rapídne stúpla cena ropy. Tieto údaje sa môžeme dozvedieť od nie práve priateľa Ruska, akým je napr. I.Mikloš, ktorý  na YT v podcaste „Nechať Rusom ukrajinské územie?“ uvádza, že Putin má viac peňazí z ropy, ako predpokladal, že bude mať, preto môže kompenzovať dôsledky zvyšovaním rôznych dávok pre ruské obyvateľstvo. Tak to rozhodne obyvatelia Slovenska nemôžu povedať, že by im bolo lepšie v dôsledku prerozdeľovania peňazí medzi obyvateľstvo!

Vysvetlite mi prosím potom zmysel tých sankcií, keď ten ,čo mal byť potrestaný, je na tom lepšie, ako ten ,čo trest udelil?  Vysvetlite mi, prečo má teda Rusko, ktoré malo trpieť po sankciách uvalených naň štátmi EÚ viac peňazí, ako pred sankciami, ktoré EÚ naň uvalila? Cieľ sankcií bol predsa opačný. Prinútiť Rusko, aby v dôsledku „OBROVSKÝCH“  finančných strát, bolo donútené ukončiť vojnu na Ukrajine. Výsledok je presne opačný. Rusko stále finančne posilňuje. Posilňuje však nielen finančne, ale i ekonomicky. Zvyšuje produkciu potravín a stáva sa stále viac a viac sebestačné. A to EÚ voči nemu prijala už „6.“ balíček sankcií.

Ako je to pritom na Slovensku a v krajinách EÚ, ktoré tak „tvrdohlavo“ pokračujú v „neúčinných“ sankciách voči Rusku? No nič moc. Finančné náklady obyvateľov stúpajú a životná úroveň prudko klesá! Naším politikom to však nevadí.

Takéto konanie nie je možné pochopiť a ani ospravedlniť!  Ibaže by to bol úmysel – čím horšie, tým lepšie. Keď to nie je v prospech EÚ a jej členských štátov, potom sa musíme spýtať ,v čí prospech títo ľudia konajú? Odpoveď je jednoduchá. Kto získa najviac, keď oslabí EÚ politicky, ekonomicky a naruší jej jednotu. Kto odpočúval lídrov Nemecka, svojich akože najväčších spojencov v Európe?

No a čo USA, podľa ktorých nôt EÚ skáče? Občas sa priamo, či sprostredkovanie zo zahraničných médií dozvieme zopár zaujímavých skutočností, o ktorých tu nemáme šancu byť informovaní. Napríklad včera som počúval na YT známeho politológa RNDr. Jána Baráneka v zaujímavom podcaste nazvanom „Šimpanzy so samopalmi“. Mimo iného tam uviedol, že na oficiálnych stránkach Bieleho domu sa prezident USA J.Biden zmienil, že keďže ceny paliva v USA tak stúpajú nevylučuje, že aby tento jav eliminovali, možno pristúpia k dovozu ruskej ropy!!!!! No tak to je gól! Čo ty na to Slovensko?  Čo ty na to ÉU?

Tak pozreli sme sa v stručnosti na situáciu v SR, EÚ, USA, RF a teraz čo na to samotná Ukrajina, o ktorej nedávno v médiách uviedli, že EÚ je pre ňu len bankomat. Doposiaľ sa mi nepodarilo nikde nájsť údaje, že by prestala odoberať plyn a ropu z RF. Ako je to možné? Tak nás nútia, aby sme prestali od Rusov odoberať plyn a ropu, lebo tým pomáhame Rusom financovať vojnu proti Ukrajine, ale oni tieto ruské suroviny naďalej odoberajú a je úplne jedno, odkiaľ ich fyzicky dostávajú.  Takže im nevadí, že sami financujú vojnu proti sebe? Alebo oni tieto suroviny potrebujú, tak to je v poriadku a Európa má peňazí dosť, tak na nej a jej obyvateľoch nezáleží?  Ak je tomu tak, potom je to zvláštna logika.

Ak to v stručnosti zhrniem. Čo sme teda bombastickými balíčkami opatrení proti RF dosiahli? Pravý opak toho, čo sme chceli. A kam to smeruje? Kde to skončí nevie povedať nik. Zatiaľ však je možné skonštatovať len to, že nezmyselné opatrenia EÚ viedli k poklesu životnej úrovne v štátoch EÚ a množstvu iných problémov, z ktorých ťažia iné štáty, vrátane Ruska, ktoré malo byť potrestané. Okrem toho asi málokto si uvedomuje, že po nezmyselnom sa odstavení ropovodu, nebude len tak jednoduché sa vrátiť k jeho sprevádzkovaniu. Vznikne množstvo veľkých technických problémov. Pokiaľ nedôjde k jeho zakonzervovaniu a napustenia napr. dusíkom, aby sa zastavila jeho korózia, dôjde pomerne rýchlo k jeho znehodnoteniu a po určitom čase už jeho využitie nebude možné. Keď si predstavíme cez ktoré územia boli trasy budované a koľko investícii na ne bolo vynaložené, tak s veľkou pravdepodobnosťou už novo budované nebudú. A čo potom Európa?

Nuž, ale keď som si vypočul už spomínaný príspevok RNDr. J.Baráneka „Šimpanzy so samopalmi“ to chápem.

Podľa vyjadrení opozičných politikov vykonali všetky štáty EÚ rôzne opatrenia na uľahčenie situácie pre ich obyvateľov. Teda upresním všetky okrem Slovenska (uvedené napr. P. Pellegrínim v dnešnom o 5 minút 12), Prečo našich politikov nezaujíma osud obyčajných obyvateľov nášho štátu? Prečo sa starajú viac o cudzích?  Je to normálne?

Ak to však pôjde takto ďalej, neviem, čo zostane z EÚ, ako sa bude žiť na Slovensku, z čoho som skutočne smutný, lebo projektu EÚ ,v ktorej by všetky štáty a národy žili šťastne a svorne ,som veril (aj keď mal a má svoje chybičky krásy).

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Idi. t, úbožiak, blb, karikatúra politika, alebo čo to vlastne je?

28.09.2022

Nie je tomu tak dávno, čo náš „skvelý“ premiér chodil ako odtrhnutý vagón po EÚ a ako jeden z prvých (ak nie úplne prvý) vykrikoval, že od ruských energií sa musíme okamžite (čo najskôr) odpojiť!!! Bol jedným z „najaktívnejších blb.v“, ktorí týmto svojím konaním škodili nielen Slovensku, ale i celej EÚ. Robil si na tom politické body u [...]

Majú nás na háku.

20.09.2022

V podstate celý svet sledoval rozlúčku s britskou kráľovnou Alžbetou II. Z viacerých smerov išlo o významnú udalosť, ktorej organizácii sa venovalo po mnoho dní tisíce ľudí. Vždy pozorný britský protokol sa teraz musel činiť ešte viac, aby všetko bolo bez najmenšej chybičky. Z tohto pohľadu veľmi úsmevne zapôsobilo označenie partnera našej prezidentky Juraja [...]

Už stačilo.

04.09.2022

Už roky nezvykneme s manželkou sledovať Markízu pre jej dekadentné relácie typu „Farma“. Iné zábavné, či súťažné relácie si však občas pozrieme. Včera sme náhodne pri prezeraní jednotlivých TV programov zastali na aktuálne bežiacej show „Československo má talent“. Zrejme to bola náhoda, no akurát ohlasovali súťažiacich z UKRAJINY. Bol to mladý chlapec (už [...]

Dušan Dědeček

Dědeček prosí rodiny obetí o odpustenie. Vodič auta smrti zo Zochovej prvýkrát prehovoril

07.10.2022 20:50

Bývalý športový funkcionár rozprával o svojich pocitoch po osudnej nedeli a prečo žiadal o prepustenie.

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Po nehode opitého šoféra cítiť vo vzduchu lynč. Toleranciu k alkoholu a porušovaniu zákona však máme v krvi

07.10.2022 19:15

Tragická nehoda na autobusovej zastávke v Bratislave šokovala a nahnevala celé Slovensko. Problém je však hlbší, hovorí v podcaste denníka Pravda komentátor Marián Repa.

Vladimir Putin

Putin dostal na narodeniny darčekový certifikát na traktor aj pyramídu z melónov

07.10.2022 18:29

Predseda dolnej komory ruského parlamentu Volodin sa vo svojom statuse vyznal: "Kým je Putin, je aj Rusko."

trh, nákup, nakupovanie, farmári, poľnohospodárstvo, zelenina, trhovisko

Pri Neapole sa priotrávilo desať ľudí mandragorou, bola zrejme v špenáte

07.10.2022 17:21

Z desiatich hospitalizovaných je jeden v ohrození života.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 610134x
Priemerná čítanosť článkov: 5702x

Autor blogu

Kategórie