Založ si blog

Idi. t, úbožiak, blb, karikatúra politika, alebo čo to vlastne je?

Nie je tomu tak dávno, čo náš „skvelý“ premiér chodil ako odtrhnutý vagón po EÚ a ako jeden z prvých (ak nie úplne prvý) vykrikoval, že od ruských energií sa musíme okamžite (čo najskôr) odpojiť!!! Bol jedným z „najaktívnejších blb.v“, ktorí týmto svojím konaním škodili nielen Slovensku, ale i celej EÚ. Robil si na tom politické body u určitej časti populácie a zatiaľ sa mu doma rozpadal štát, k čomu svojím konaním aktívne prispieval a prispieva.


Zdroj: Plus 7 dní z 10.3.2022


Zdroj: Úrad vlády SR z 10.3.2022

 


Zdroj: Správa POZRI z 10.3.2022

 

Prešlo len pár mesiacov a náš premiér opäť chodí po EÚ, ako odtrhnutý vagón. Tentoraz však chodí prosíkať a žiadať štáty EÚ o pomoc pre našu ekonomiku, nakoľko nám pre vysoké ceny energií hrozí totálny kolaps našej ekonomiky, čo by malo nepredstaviteľné dôsledky pre všetkých obyvateľov Slovenska!

Už nie je  hrdina a nevykrikuje o okamžitom odpojení od ruských energií, naopak obviňuje Rusko, že posiela málo energií. Tak tomu nerozumiem. Keď sme mali od Ruska dostatok energií a roky k nám prúdili bez problémov a to za neporovnateľne nižšie ceny, ako boli svetové, tak náš premiér ako nejaký tajtrlík vyskakoval a organizoval odpojenia od tohto spoľahlivého a lacného zdroja. Keď však Rusko ani nie zastavilo, ale len znížili dodávky, tak zrazu je Rusko zlé, lebo znižuje objem dodávaných energií. To vyzerá, ako keby niektorí naši, ale i európski politici absolvovali lobotómiu a tak aj potom konali.

 


Zdroj: Topky.sk z 28.9.2022

Každý normálne uvažujúci človek by si mal oddeliť politické a ekonomické dianie. Vojnu na Ukrajine je potrebné odsúdiť, aj keď len história nám presnejšie povie o čo tam vlastne išlo, ako bolo zaobchádzané s obyvateľmi separatistických regiónov a prečo sa vlastne od materskej Ukrajiny odtrhli. Na druhej strane je tu ekonomická stránka a tu by sme mali pozerať na to, čo je pre Slovensko a štáty EÚ lepšie a výhodnejšie.

Aj USA ekonomicky spolupracujú napr. so Saudskou Arábiou a vieme čo sa stalo a aká je tam situcáia a nikomu to nevadí. To však nie je jediný príklad, tých je skutočne veľa …. . Každý rozumný politik hľadí na svoj štát a jeho obyvateľov a koná tak, aby to bolo pre nich čo najlepšie. To je jeho úloha a preto bol zvolený.

A tak by tomu malo byť aj na Slovensku. Energie by sme mali brať odtiaľ, odkiaľ budú pre nás najvýhodnejšie. To, že si pritom budeme budovať divezifiáciu v dodávkach zdrojov, aby sme neboli odkázaný len na jedného dodávateľa, je správne rozhodnutie. Nič to však nemení na tom, že energie by sme mali brať od toho, kto nám ich dáva výhodnejšie.

Ak to tak nerobíme, tak nie sme normálni!

Súvisí ta aj s našimi nelogickými sankciami, ktoré EÚ prijíma voči Rusku. Ceny u nás nerastú pre vojnu v Rusku, ale pre naše priblb.é sankcie, ktorými ničíme sami seba. Áno z takéhoto nášho konania má niekto veľmi veľkú radosť. Stačí si pozrieť ktorá mena stúpa, pričom euro rapídne klesá.

Je evidentné, že niektorý štát sa bál konkurencie zjednotenej Európy a jej čoraz väčšej samostatnosti v ekonomickej a politickej oblasti. Zákonite sa dalo čakať, že bude postupne nasledovať aj vojenská samostatnosť, čo bolo potrebné zaraziť a Európu na tejto ceste k jej samostatnosti zaraziť. Podarilo sa. A nielen to.

 

 

 

 

 

 

Zdroj:

  1. https://www.vlada.gov.sk/eduard-heger-eu-sa-musi-uplne-a-co-najskor-odpojit-od-ruskych-zdrojov-energie/
  2. https://spravy.pozri.sk/clanok/heger-presadzuje-uplne-odstrihnutie-sa-od-ruskych-energetickych-zdrojov-putina-treba-odstavit-tvrdi/1545329
  3. https://plus7dni.pluska.sk/domov/heger-eu-musi-uplne-co-najskor-odpojit-ruskych-zdrojov-energie
  4. https://www.ta3.com/clanok/246994/slovenskej-ekonomike-hrozi-kolaps-varuje-heger-na-prezitie-potrebuje-miliardy-z-bruselu
  5. https://www.topky.sk/cl/10/2387819/MIMORIADNE-Slovenskej-ekonomike-hrozi-kolaps–Premier-Heger-pripusta-aj-zostatnenie
  6. https://www.trend.sk/spravy/slovenskej-ekonomike-hrozi-pre-naklady-elektrinu-kolaps-povedal-heger

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany  žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

 

 

Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež – 2 !

21.07.2024

No a na záver, aby som uzavrel predošlý blog „Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež!“ pridám ešte jeden príbeh, ktorých môžete v súčasnosti na webe, či iných sociálnych sieťach nájsť žiaľ desiatky. Tak, ako v predošlom blogu, nebudem danú udalosť komentovať. Vytvorenie si vlastného názoru a prípadný koment nechám na čitateľa. Nie ku konkrétnej [...]

Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež!

20.07.2024

Priatelia mi poslali niekoľko zaujímavých videí. Avšak ani nemuseli. V poslednej dobe sa s nimi akoby vrece roztrhlo! Ukazujú ťažký život Ukrajincov, ktorí museli utiecť pred vojnou do Európy. Ani tak sa nepozastavujem nad životným štýlom tých, čo žijú v Monaku, Švajčiarsku a iných vyspelejších štátoch Európy. Skôr ma zaujali tí, ktorí žijú u nás, či s nami [...]

Prudký obrat ZELENSKÉHO – pozýva Rusko na mierové jednania!

17.07.2024

Ešte pred pár dňami boli tí, čo vyzývali k mieru a podporovali mierové jednania na Ukrajine, nazývaní oficiálnymi mienkotvornými médiami ,teda nechvaľne známym mainstreamom, hercami a inou obdobnou progresívnou časťou spoločnosti ,rôznymi posmešnými a urážlivými pomenovaniami. V Českej republike im dokonca vymysleli posmešné pomenovanie „CHCIMÍROVIA„. [...]

Zničená Stalinova busta

Stalin prišiel o hlavu: Rus pri Moskve rozmlátil pamätník diktátora, vrhol sa aj na Lenina

21.07.2024 18:24

Zábery zachytili páchateľa "v neadekvátnom stave", ako všetkou silou udrel kladivom do pomníka, a v pozadí sú počuť výkriky a hlasný smiech.

Poľsko, pád lietadla

V Poľsku sa zrútilo malé lietadlo, po dopade vzbĺklo. Zahynul 75-ročný pilot

21.07.2024 17:26

Lietadlo sa zrútilo do poľa s repkou. Keď hasiči dorazili na miesto, lietadlo horelo.

monkova

Tragédia na Teplom Vrchu: Vo vodnej nádrži sa utopil 38-ročný muž, nepomohla ani resuscitácia

21.07.2024 16:33

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková uviedla, že na pomoc vyslali aj záchranársky vrtuľník.

Peter Biroš

Zomrel bývalý politik a špičkový lekár Peter Biroš

21.07.2024 15:43

Okrem dlhoročnej medicínskej praxe sa výrazne angažoval vo verejno-spoločenskej činnosti ako funkcionár telovýchovy a športu.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 1156167x
Priemerná čítanosť článkov: 6318x

Autor blogu

Kategórie