Založ si blog

Idi. t, úbožiak, blb, karikatúra politika, alebo čo to vlastne je?

Nie je tomu tak dávno, čo náš „skvelý“ premiér chodil ako odtrhnutý vagón po EÚ a ako jeden z prvých (ak nie úplne prvý) vykrikoval, že od ruských energií sa musíme okamžite (čo najskôr) odpojiť!!! Bol jedným z „najaktívnejších blb.v“, ktorí týmto svojím konaním škodili nielen Slovensku, ale i celej EÚ. Robil si na tom politické body u určitej časti populácie a zatiaľ sa mu doma rozpadal štát, k čomu svojím konaním aktívne prispieval a prispieva.


Zdroj: Plus 7 dní z 10.3.2022


Zdroj: Úrad vlády SR z 10.3.2022

 


Zdroj: Správa POZRI z 10.3.2022

 

Prešlo len pár mesiacov a náš premiér opäť chodí po EÚ, ako odtrhnutý vagón. Tentoraz však chodí prosíkať a žiadať štáty EÚ o pomoc pre našu ekonomiku, nakoľko nám pre vysoké ceny energií hrozí totálny kolaps našej ekonomiky, čo by malo nepredstaviteľné dôsledky pre všetkých obyvateľov Slovenska!

Už nie je  hrdina a nevykrikuje o okamžitom odpojení od ruských energií, naopak obviňuje Rusko, že posiela málo energií. Tak tomu nerozumiem. Keď sme mali od Ruska dostatok energií a roky k nám prúdili bez problémov a to za neporovnateľne nižšie ceny, ako boli svetové, tak náš premiér ako nejaký tajtrlík vyskakoval a organizoval odpojenia od tohto spoľahlivého a lacného zdroja. Keď však Rusko ani nie zastavilo, ale len znížili dodávky, tak zrazu je Rusko zlé, lebo znižuje objem dodávaných energií. To vyzerá, ako keby niektorí naši, ale i európski politici absolvovali lobotómiu a tak aj potom konali.

 


Zdroj: Topky.sk z 28.9.2022

Každý normálne uvažujúci človek by si mal oddeliť politické a ekonomické dianie. Vojnu na Ukrajine je potrebné odsúdiť, aj keď len história nám presnejšie povie o čo tam vlastne išlo, ako bolo zaobchádzané s obyvateľmi separatistických regiónov a prečo sa vlastne od materskej Ukrajiny odtrhli. Na druhej strane je tu ekonomická stránka a tu by sme mali pozerať na to, čo je pre Slovensko a štáty EÚ lepšie a výhodnejšie.

Aj USA ekonomicky spolupracujú napr. so Saudskou Arábiou a vieme čo sa stalo a aká je tam situcáia a nikomu to nevadí. To však nie je jediný príklad, tých je skutočne veľa …. . Každý rozumný politik hľadí na svoj štát a jeho obyvateľov a koná tak, aby to bolo pre nich čo najlepšie. To je jeho úloha a preto bol zvolený.

A tak by tomu malo byť aj na Slovensku. Energie by sme mali brať odtiaľ, odkiaľ budú pre nás najvýhodnejšie. To, že si pritom budeme budovať divezifiáciu v dodávkach zdrojov, aby sme neboli odkázaný len na jedného dodávateľa, je správne rozhodnutie. Nič to však nemení na tom, že energie by sme mali brať od toho, kto nám ich dáva výhodnejšie.

Ak to tak nerobíme, tak nie sme normálni!

Súvisí ta aj s našimi nelogickými sankciami, ktoré EÚ prijíma voči Rusku. Ceny u nás nerastú pre vojnu v Rusku, ale pre naše priblb.é sankcie, ktorými ničíme sami seba. Áno z takéhoto nášho konania má niekto veľmi veľkú radosť. Stačí si pozrieť ktorá mena stúpa, pričom euro rapídne klesá.

Je evidentné, že niektorý štát sa bál konkurencie zjednotenej Európy a jej čoraz väčšej samostatnosti v ekonomickej a politickej oblasti. Zákonite sa dalo čakať, že bude postupne nasledovať aj vojenská samostatnosť, čo bolo potrebné zaraziť a Európu na tejto ceste k jej samostatnosti zaraziť. Podarilo sa. A nielen to.

 

 

 

 

 

 

Zdroj:

  1. https://www.vlada.gov.sk/eduard-heger-eu-sa-musi-uplne-a-co-najskor-odpojit-od-ruskych-zdrojov-energie/
  2. https://spravy.pozri.sk/clanok/heger-presadzuje-uplne-odstrihnutie-sa-od-ruskych-energetickych-zdrojov-putina-treba-odstavit-tvrdi/1545329
  3. https://plus7dni.pluska.sk/domov/heger-eu-musi-uplne-co-najskor-odpojit-ruskych-zdrojov-energie
  4. https://www.ta3.com/clanok/246994/slovenskej-ekonomike-hrozi-kolaps-varuje-heger-na-prezitie-potrebuje-miliardy-z-bruselu
  5. https://www.topky.sk/cl/10/2387819/MIMORIADNE-Slovenskej-ekonomike-hrozi-kolaps–Premier-Heger-pripusta-aj-zostatnenie
  6. https://www.trend.sk/spravy/slovenskej-ekonomike-hrozi-pre-naklady-elektrinu-kolaps-povedal-heger

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany  žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

 

 

Platy ministrov vzlietli, zatiaľ čo platy občanov klopýtajú!

11.02.2024

V posledných dňoch nám tu robí tak opozícia, ako i koalícia nepekné divadlo. Opozícia v parlamente a koalícia v televízii. Správanie oboch nie je hodné nielen poslanca, či štátneho úradníka, ale ani tej najposlednejšej persóny, ktorá mená charakter, ani žiadne morálne zásady. Klame ako jedna, tak i druhá strana. Na obhajobu svojich tvrdení a v snahe dosiahnuť svoj cieľ [...]

Keď jeden tvrdí, že sú bombardované civilné a druhý vojenské ciele!

30.12.2023

V minulosti som na svoj blog v Pravde písal pomerne často a mal som svojich čitateľov, s ktorými som sa delil o svoje názory. Od doby, čo som napísal pár článkov vzťahujúcich sa k Ukrajine som nadobudol dojem, že s mojimi článkami vo vzťahu k čítanosti, či diskusným príspevkom bolo manipulované a to tak, že boli takpovediac „upozaďované“ a to i vrátane [...]

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

orlov

Putinov režim prirovnal k fašizmu. Orlov dostal za kritiku vojny 2,5 roka väzenia

27.02.2024 11:03

Ruské ministerstvo spravodlivosti ho začiatkom februára zaradilo na svoj zoznam tzv. zahraničných agentov.

Kuzminiv

Je to Judáš, čakal som, že ho zabijú, pošpinil zavraždeného ruského pilota vlastný otec

27.02.2024 10:53

V októbri minulého roka bola v Rusku o Kuzminovovi odvysielaná reportáž. Podľa nej ruské úrady nariadili jeho likvidáciu.

Fico, Orbán

Stroskotá V4 kvôli pomoci Ukrajine? Podľa Tuska nemá formát budúcnosť, Fico hovorí o scelovaní

27.02.2024 10:50, aktualizované: 11:07

Síce sa stretnutie ešte ani nezačalo, už ho sprevádzajú kontroverzie.

Jozef Chovanec

Prípad Chovanec: Blanár odovzdal Belgicku diplomatickú nótu pre úmrtie slovenského občana

27.02.2024 10:40, aktualizované: 11:05

Slovensko vyjadrilo vážne pochybnosti týkajúce sa vyšetrovania úmrtia Jozefa Chovanca.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 1083249x
Priemerná čítanosť článkov: 6605x

Autor blogu

Kategórie