Založ si blog

Idi. t, úbožiak, blb, karikatúra politika, alebo čo to vlastne je?

Nie je tomu tak dávno, čo náš „skvelý“ premiér chodil ako odtrhnutý vagón po EÚ a ako jeden z prvých (ak nie úplne prvý) vykrikoval, že od ruských energií sa musíme okamžite (čo najskôr) odpojiť!!! Bol jedným z „najaktívnejších blb.v“, ktorí týmto svojím konaním škodili nielen Slovensku, ale i celej EÚ. Robil si na tom politické body u určitej časti populácie a zatiaľ sa mu doma rozpadal štát, k čomu svojím konaním aktívne prispieval a prispieva.


Zdroj: Plus 7 dní z 10.3.2022


Zdroj: Úrad vlády SR z 10.3.2022

 


Zdroj: Správa POZRI z 10.3.2022

 

Prešlo len pár mesiacov a náš premiér opäť chodí po EÚ, ako odtrhnutý vagón. Tentoraz však chodí prosíkať a žiadať štáty EÚ o pomoc pre našu ekonomiku, nakoľko nám pre vysoké ceny energií hrozí totálny kolaps našej ekonomiky, čo by malo nepredstaviteľné dôsledky pre všetkých obyvateľov Slovenska!

Už nie je  hrdina a nevykrikuje o okamžitom odpojení od ruských energií, naopak obviňuje Rusko, že posiela málo energií. Tak tomu nerozumiem. Keď sme mali od Ruska dostatok energií a roky k nám prúdili bez problémov a to za neporovnateľne nižšie ceny, ako boli svetové, tak náš premiér ako nejaký tajtrlík vyskakoval a organizoval odpojenia od tohto spoľahlivého a lacného zdroja. Keď však Rusko ani nie zastavilo, ale len znížili dodávky, tak zrazu je Rusko zlé, lebo znižuje objem dodávaných energií. To vyzerá, ako keby niektorí naši, ale i európski politici absolvovali lobotómiu a tak aj potom konali.

 


Zdroj: Topky.sk z 28.9.2022

Každý normálne uvažujúci človek by si mal oddeliť politické a ekonomické dianie. Vojnu na Ukrajine je potrebné odsúdiť, aj keď len história nám presnejšie povie o čo tam vlastne išlo, ako bolo zaobchádzané s obyvateľmi separatistických regiónov a prečo sa vlastne od materskej Ukrajiny odtrhli. Na druhej strane je tu ekonomická stránka a tu by sme mali pozerať na to, čo je pre Slovensko a štáty EÚ lepšie a výhodnejšie.

Aj USA ekonomicky spolupracujú napr. so Saudskou Arábiou a vieme čo sa stalo a aká je tam situcáia a nikomu to nevadí. To však nie je jediný príklad, tých je skutočne veľa …. . Každý rozumný politik hľadí na svoj štát a jeho obyvateľov a koná tak, aby to bolo pre nich čo najlepšie. To je jeho úloha a preto bol zvolený.

A tak by tomu malo byť aj na Slovensku. Energie by sme mali brať odtiaľ, odkiaľ budú pre nás najvýhodnejšie. To, že si pritom budeme budovať divezifiáciu v dodávkach zdrojov, aby sme neboli odkázaný len na jedného dodávateľa, je správne rozhodnutie. Nič to však nemení na tom, že energie by sme mali brať od toho, kto nám ich dáva výhodnejšie.

Ak to tak nerobíme, tak nie sme normálni!

Súvisí ta aj s našimi nelogickými sankciami, ktoré EÚ prijíma voči Rusku. Ceny u nás nerastú pre vojnu v Rusku, ale pre naše priblb.é sankcie, ktorými ničíme sami seba. Áno z takéhoto nášho konania má niekto veľmi veľkú radosť. Stačí si pozrieť ktorá mena stúpa, pričom euro rapídne klesá.

Je evidentné, že niektorý štát sa bál konkurencie zjednotenej Európy a jej čoraz väčšej samostatnosti v ekonomickej a politickej oblasti. Zákonite sa dalo čakať, že bude postupne nasledovať aj vojenská samostatnosť, čo bolo potrebné zaraziť a Európu na tejto ceste k jej samostatnosti zaraziť. Podarilo sa. A nielen to.

 

 

 

 

 

 

Zdroj:

  1. https://www.vlada.gov.sk/eduard-heger-eu-sa-musi-uplne-a-co-najskor-odpojit-od-ruskych-zdrojov-energie/
  2. https://spravy.pozri.sk/clanok/heger-presadzuje-uplne-odstrihnutie-sa-od-ruskych-energetickych-zdrojov-putina-treba-odstavit-tvrdi/1545329
  3. https://plus7dni.pluska.sk/domov/heger-eu-musi-uplne-co-najskor-odpojit-ruskych-zdrojov-energie
  4. https://www.ta3.com/clanok/246994/slovenskej-ekonomike-hrozi-kolaps-varuje-heger-na-prezitie-potrebuje-miliardy-z-bruselu
  5. https://www.topky.sk/cl/10/2387819/MIMORIADNE-Slovenskej-ekonomike-hrozi-kolaps–Premier-Heger-pripusta-aj-zostatnenie
  6. https://www.trend.sk/spravy/slovenskej-ekonomike-hrozi-pre-naklady-elektrinu-kolaps-povedal-heger

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany  žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

 

 

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

HOAX Zelenskyj Cherson Video

HOAX: Šíri sa zmanipulované video z návštevy Volodymyra Zelenského v Chersone

30.11.2022 17:55

Zvuková stopa pôvodného videa sa líši od zmanipulovanej verzie.

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629073x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie