Založ si blog

Majú nás na háku.

 

V podstate celý svet sledoval rozlúčku s britskou kráľovnou Alžbetou II. Z viacerých smerov išlo o významnú udalosť, ktorej organizácii sa venovalo po mnoho dní tisíce ľudí. Vždy pozorný britský protokol sa teraz musel činiť ešte viac, aby všetko bolo bez najmenšej chybičky.

Z tohto pohľadu veľmi úsmevne zapôsobilo označenie partnera našej prezidentky Juraja Rizmana, ktorý tam mimochodom nemal čo robiť, za „Prezidenta Slovenskej republiky“.

No poopravím sa, nebolo to „úsmevné“, ale skôr tragikomické!  Tragikomické z viacerých dôvodov, no hlavne preto, že Británia (tak, ako USA), ako jeden z našich popredných vzorov, ktorým sa tak tlačíme do určitých častí tela až je to nepríjemné, nevie ako sa ukázalo o nás nič!  A to si zoberme, že Británia bola s nami donedávna spolu v EÚ, takže jej diplomati a protokolárni pracovníci by o nás mali vedieť úplne všetko!!! A keď nie všetko, tak aspoň to, kto je u nás prezident, teda osoba, ktorá ich tak veľmi (vrátane USA) podporuje.

Keby sa to stalo napríklad niektorému z kmeňových náčelníkov z Burundi, ktorí dnes náčelníkmi sú a zajtra už nemusia byť, tak by sa to pochopiť dalo, ale v prípade štátu s ktorým bola Británia donedávna spolu členskou krajinou EÚ, to pochopiteľné nie je. Okrem toho tých štátov je len 27, takže by to až také náročné nemalo byť. Všetkých ostatných predstaviteľov krajín EÚ menších od Slovenska uviedli správne. No prečo asi.

Darmo sa to Čapútová snažila na sociálnych sieťach a v médiáchach prekryť žartom, fakt ostáva faktom. Británii sme ukradnutí!

Zrejme tak by nám pomáhala aj hájiť naše záujmy, ak by sme to od nej potrebovali.  Vidíme, že sa na ňu môžeme skutočne spoľahnúť. Však skúsenosti s Mníchovom máme.

Štáty ktorým sa stále tlačíme do určitých častí tela, ako napr. USA, či Británia nás majú na háku! Teraz sme boli toho svedkom v priamom prenose. Nevedia o nás nič a sme im ukradnutí! Poznajú nás len keď je potrebné presadzovať ich záujmy, povoliť nejaké prelety vojenských lietadiel, či zriaďovať cudzíe vojenské základne na našom území.

Teraz trochu odbočím, ale ešte smutnejšie je, že na háku nás majú aj naši politici! Keď vidíme, čo sa u nás deje, tak si myslím, že to ďalší komentár nepotrebuje.

Som len zvedavý, kde to smeruje.

 

Quo vadis Slovensko?

 

 

 

 

 

 

ZdroJ:

  1. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/640905-do-londyna-prisiel-slovensky-prezident-rizman-chyba-agentury-pobavila-aj-caputovu/
  2. https://tvnoviny.sk/domace/clanok/284166-slovensko-ma-vraj-prezidenta-caputovu-ani-nespomenuli-usmevny-omyl-bavi-socialne-siete

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne jednoznačné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Zbytočné zabitie!

23.07.2024

Len pred 2 dňami som zverejnil blog v ktorom som poukazoval na vznikajúce a rastúce problémy so správaním sa niektorých skupín Ukrajincov. Mojou snahou nebolo vyvolávať proti menovanej skupine negatívne emócie. Chcel som len poukázať na problém, ktorý narastá a ak sa nebude riešiť, môžu nastať väčšie problémy a to je to, čomu som chcel predísť. A stalo sa. Len [...]

Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež – 2 !

21.07.2024

No a na záver, aby som uzavrel predošlý blog „Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež!“ pridám ešte jeden príbeh, ktorých môžete v súčasnosti na webe, či iných sociálnych sieťach nájsť žiaľ desiatky. Tak, ako v predošlom blogu, nebudem danú udalosť komentovať. Vytvorenie si vlastného názoru a prípadný koment nechám na čitateľa. Nie ku konkrétnej [...]

Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež!

20.07.2024

Priatelia mi poslali niekoľko zaujímavých videí. Avšak ani nemuseli. V poslednej dobe sa s nimi akoby vrece roztrhlo! Ukazujú ťažký život Ukrajincov, ktorí museli utiecť pred vojnou do Európy. Ani tak sa nepozastavujem nad životným štýlom tých, čo žijú v Monaku, Švajčiarsku a iných vyspelejších štátoch Európy. Skôr ma zaujali tí, ktorí žijú u nás, či s nami [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 184
Celková čítanosť: 1159322x
Priemerná čítanosť článkov: 6301x

Autor blogu

Kategórie