Založ si blog

Majú nás na háku.

 

V podstate celý svet sledoval rozlúčku s britskou kráľovnou Alžbetou II. Z viacerých smerov išlo o významnú udalosť, ktorej organizácii sa venovalo po mnoho dní tisíce ľudí. Vždy pozorný britský protokol sa teraz musel činiť ešte viac, aby všetko bolo bez najmenšej chybičky.

Z tohto pohľadu veľmi úsmevne zapôsobilo označenie partnera našej prezidentky Juraja Rizmana, ktorý tam mimochodom nemal čo robiť, za „Prezidenta Slovenskej republiky“.

No poopravím sa, nebolo to „úsmevné“, ale skôr tragikomické!  Tragikomické z viacerých dôvodov, no hlavne preto, že Británia (tak, ako USA), ako jeden z našich popredných vzorov, ktorým sa tak tlačíme do určitých častí tela až je to nepríjemné, nevie ako sa ukázalo o nás nič!  A to si zoberme, že Británia bola s nami donedávna spolu v EÚ, takže jej diplomati a protokolárni pracovníci by o nás mali vedieť úplne všetko!!! A keď nie všetko, tak aspoň to, kto je u nás prezident, teda osoba, ktorá ich tak veľmi (vrátane USA) podporuje.

Keby sa to stalo napríklad niektorému z kmeňových náčelníkov z Burundi, ktorí dnes náčelníkmi sú a zajtra už nemusia byť, tak by sa to pochopiť dalo, ale v prípade štátu s ktorým bola Británia donedávna spolu členskou krajinou EÚ, to pochopiteľné nie je. Okrem toho tých štátov je len 27, takže by to až také náročné nemalo byť. Všetkých ostatných predstaviteľov krajín EÚ menších od Slovenska uviedli správne. No prečo asi.

Darmo sa to Čapútová snažila na sociálnych sieťach a v médiáchach prekryť žartom, fakt ostáva faktom. Británii sme ukradnutí!

Zrejme tak by nám pomáhala aj hájiť naše záujmy, ak by sme to od nej potrebovali.  Vidíme, že sa na ňu môžeme skutočne spoľahnúť. Však skúsenosti s Mníchovom máme.

Štáty ktorým sa stále tlačíme do určitých častí tela, ako napr. USA, či Británia nás majú na háku! Teraz sme boli toho svedkom v priamom prenose. Nevedia o nás nič a sme im ukradnutí! Poznajú nás len keď je potrebné presadzovať ich záujmy, povoliť nejaké prelety vojenských lietadiel, či zriaďovať cudzíe vojenské základne na našom území.

Teraz trochu odbočím, ale ešte smutnejšie je, že na háku nás majú aj naši politici! Keď vidíme, čo sa u nás deje, tak si myslím, že to ďalší komentár nepotrebuje.

Som len zvedavý, kde to smeruje.

 

Quo vadis Slovensko?

 

 

 

 

 

 

ZdroJ:

  1. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/640905-do-londyna-prisiel-slovensky-prezident-rizman-chyba-agentury-pobavila-aj-caputovu/
  2. https://tvnoviny.sk/domace/clanok/284166-slovensko-ma-vraj-prezidenta-caputovu-ani-nespomenuli-usmevny-omyl-bavi-socialne-siete

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne jednoznačné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Platy ministrov vzlietli, zatiaľ čo platy občanov klopýtajú!

11.02.2024

V posledných dňoch nám tu robí tak opozícia, ako i koalícia nepekné divadlo. Opozícia v parlamente a koalícia v televízii. Správanie oboch nie je hodné nielen poslanca, či štátneho úradníka, ale ani tej najposlednejšej persóny, ktorá mená charakter, ani žiadne morálne zásady. Klame ako jedna, tak i druhá strana. Na obhajobu svojich tvrdení a v snahe dosiahnuť svoj cieľ [...]

Keď jeden tvrdí, že sú bombardované civilné a druhý vojenské ciele!

30.12.2023

V minulosti som na svoj blog v Pravde písal pomerne často a mal som svojich čitateľov, s ktorými som sa delil o svoje názory. Od doby, čo som napísal pár článkov vzťahujúcich sa k Ukrajine som nadobudol dojem, že s mojimi článkami vo vzťahu k čítanosti, či diskusným príspevkom bolo manipulované a to tak, že boli takpovediac „upozaďované“ a to i vrátane [...]

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

Russia Ukraine War hadí ostrov dobytie

Politici si pripomenuli dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu

24.02.2024 19:14

Ukrajina nebojuje len za seba, ale za celý demokratický svet. Podpora Ukrajiny je naďalej dôležitá.

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Poľský arcibiskup Dziega odstúpil po krytí sexuálneho zneužívania

24.02.2024 19:10

Poľské médiá už dlho informovali o obvineniach z ľahostajnosti a krytia pedofilov v katolíckej cirkvi.

poliačik

Poliačik: GLOBSEC sa na Ukrajine pozerá do budúcnosti

24.02.2024 18:45

Ako pomáha GLOBSEC na Ukrajine a čo považuje za najväčšie výzvy budúcnosti krajiny?

Ruský vojak, vojna na Ukrajine, mŕtvy vojak, Andriivka

Rusi prišli o 350 000 vojakov, ale straty nahradili, uvádza britská rozviedka

24.02.2024 18:45

Potvrdené straty ruskej techniky presahujú 2 700 tankov a 5 000 bojových vozidiel a obrnených transportérov.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 1082898x
Priemerná čítanosť článkov: 6603x

Autor blogu

Kategórie