Založ si blog

Majú nás na háku.

 

V podstate celý svet sledoval rozlúčku s britskou kráľovnou Alžbetou II. Z viacerých smerov išlo o významnú udalosť, ktorej organizácii sa venovalo po mnoho dní tisíce ľudí. Vždy pozorný britský protokol sa teraz musel činiť ešte viac, aby všetko bolo bez najmenšej chybičky.

Z tohto pohľadu veľmi úsmevne zapôsobilo označenie partnera našej prezidentky Juraja Rizmana, ktorý tam mimochodom nemal čo robiť, za „Prezidenta Slovenskej republiky“.

No poopravím sa, nebolo to „úsmevné“, ale skôr tragikomické!  Tragikomické z viacerých dôvodov, no hlavne preto, že Británia (tak, ako USA), ako jeden z našich popredných vzorov, ktorým sa tak tlačíme do určitých častí tela až je to nepríjemné, nevie ako sa ukázalo o nás nič!  A to si zoberme, že Británia bola s nami donedávna spolu v EÚ, takže jej diplomati a protokolárni pracovníci by o nás mali vedieť úplne všetko!!! A keď nie všetko, tak aspoň to, kto je u nás prezident, teda osoba, ktorá ich tak veľmi (vrátane USA) podporuje.

Keby sa to stalo napríklad niektorému z kmeňových náčelníkov z Burundi, ktorí dnes náčelníkmi sú a zajtra už nemusia byť, tak by sa to pochopiť dalo, ale v prípade štátu s ktorým bola Británia donedávna spolu členskou krajinou EÚ, to pochopiteľné nie je. Okrem toho tých štátov je len 27, takže by to až také náročné nemalo byť. Všetkých ostatných predstaviteľov krajín EÚ menších od Slovenska uviedli správne. No prečo asi.

Darmo sa to Čapútová snažila na sociálnych sieťach a v médiáchach prekryť žartom, fakt ostáva faktom. Británii sme ukradnutí!

Zrejme tak by nám pomáhala aj hájiť naše záujmy, ak by sme to od nej potrebovali.  Vidíme, že sa na ňu môžeme skutočne spoľahnúť. Však skúsenosti s Mníchovom máme.

Štáty ktorým sa stále tlačíme do určitých častí tela, ako napr. USA, či Británia nás majú na háku! Teraz sme boli toho svedkom v priamom prenose. Nevedia o nás nič a sme im ukradnutí! Poznajú nás len keď je potrebné presadzovať ich záujmy, povoliť nejaké prelety vojenských lietadiel, či zriaďovať cudzíe vojenské základne na našom území.

Teraz trochu odbočím, ale ešte smutnejšie je, že na háku nás majú aj naši politici! Keď vidíme, čo sa u nás deje, tak si myslím, že to ďalší komentár nepotrebuje.

Som len zvedavý, kde to smeruje.

 

Quo vadis Slovensko?

 

 

 

 

 

 

ZdroJ:

  1. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/640905-do-londyna-prisiel-slovensky-prezident-rizman-chyba-agentury-pobavila-aj-caputovu/
  2. https://tvnoviny.sk/domace/clanok/284166-slovensko-ma-vraj-prezidenta-caputovu-ani-nespomenuli-usmevny-omyl-bavi-socialne-siete

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne jednoznačné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Idi. t, úbožiak, blb, karikatúra politika, alebo čo to vlastne je?

28.09.2022

Nie je tomu tak dávno, čo náš „skvelý“ premiér chodil ako odtrhnutý vagón po EÚ a ako jeden z prvých (ak nie úplne prvý) vykrikoval, že od ruských energií sa musíme okamžite (čo najskôr) odpojiť!!! Bol jedným z „najaktívnejších blb.v“, ktorí týmto svojím konaním škodili nielen Slovensku, ale i celej EÚ. Robil si na tom politické body u [...]

Už stačilo.

04.09.2022

Už roky nezvykneme s manželkou sledovať Markízu pre jej dekadentné relácie typu „Farma“. Iné zábavné, či súťažné relácie si však občas pozrieme. Včera sme náhodne pri prezeraní jednotlivých TV programov zastali na aktuálne bežiacej show „Československo má talent“. Zrejme to bola náhoda, no akurát ohlasovali súťažiacich z UKRAJINY. Bol to mladý chlapec (už [...]

Spravodlivosť na slovenský spôsob. Pre sudkyňu za úplatok podmienka, u iného za zeleninu 5 rokov natvrdo.

26.08.2022

To čo sa deje na Slovensku, je výsmechom všetkým poctivým obyvateľom tejto krajiny. Skutočne tu nefunguje nič tak, ako by malo s Slovensko stále viac a viac upadá. Čo povedať na posledné „výčiny“ spravodlivosti na Slovensku. Korupcia na žilinskom súde „za peňažné úplatky PODMIENKA pre sudkyňu“! V týchto dňoch sa médiách objavili [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Po nehode opitého šoféra cítiť vo vzduchu lynč. Toleranciu k alkoholu a porušovaniu zákona však máme v krvi

07.10.2022 19:15

Tragická nehoda na autobusovej zastávke v Bratislave šokovala a nahnevala celé Slovensko. Problém je však hlbší, hovorí v podcaste denníka Pravda komentátor Marián Repa.

Vladimir Putin

Putin dostal na narodeniny darčekový certifikát na traktor aj pyramídu z melónov

07.10.2022 18:29

Predseda dolnej komory ruského parlamentu Volodin sa vo svojom statuse vyznal: "Kým je Putin, je aj Rusko."

trh, nákup, nakupovanie, farmári, poľnohospodárstvo, zelenina, trhovisko

Pri Neapole sa priotrávilo desať ľudí mandragorou, bola zrejme v špenáte

07.10.2022 17:21

Z desiatich hospitalizovaných je jeden v ohrození života.

Záporožská jadrová elektráreň

Pri nehode v Záporoží by uniklo 10-krát viac rádioaktivity než v Černobyli

07.10.2022 16:34

Najväčšiu jadrovú elektráreň v Európe okupujú od marca ruské sily, avšak stále tam pracuje ukrajinský personál.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 610123x
Priemerná čítanosť článkov: 5702x

Autor blogu

Kategórie