Založ si blog

Ak Vás odvolajú, asi Ste robili niečo zle.

Posledné dni je vidieť predsedu vlády Hegera a ostatné podržťašky Matoviča, ako vyplakávajú v TV nad tým, že ak im nebude v parlamente vyslovená dôvera – teda Matovičo – Hegerovej vláde, tak všetko dobré na Slovensku skončí a čo je najhorišei skončí aj jediná pravá demokracia, ktorú zaviedli oni (OĽANO) a ktorej  sú zárukou len oni. Heger, ktorý v svojich nezmyselných a prihlúplych prejavoch, ktoré často nemajú hlavu ani pätu „dával Orbána na palubu“ (chcel ho donútiť súhlasiť so sankciami EÚ proti Rusku, len zabudol, že Orbán bol na palube a ten kto na palube nebol, bol práve Heger), potom „chytal holuby do hrsti“ (pri schvaľovaní plánu obnovy) a v súčasnej dobe chce „postaviť Slovensko na nohy“ (pri vládnej kríze), ako obyčajne nevie o čom hovorí. Nerozumiem, prečo sa tak bojí hlasovania a prípadného odvolania vlády, keď sú takí dobrí, ako hovorí.

Ak je jeho vláda taká super, a ľudia ju majú radi, odvolania sa báť nemusí.

A ak vládu predsa len odvolajú, asi robila niečo zle!

Nechcem rozoberať celé jeho prejavy, ale k tým jeho výrokom, že takú demokraciu akú zaviedli oni, sme tu ešte nemali a že tá by zanikla s nimi, musím uviesť zopár poznámok. Pod tou ich skvelou demokraciou hádam nemyslí:

 

 • To, že do TV relácií majú zákaz volať „určitých“ ľudí s inými názormi (Chmelár, Baránek, Blaha, …….), ktorých názor by si mnoho ľudí rado vypočulo? A názor na ich stanoviská by si mal mať možnosť spraviť každý sám! To je demokratické.
 • To, že k diskutujúcim v reláciách nie sú prizývaní „skutoční“ oponenti, aby si ľudia z ich vzájomnej diskusie vedeli spraviť „vlastný“ názor?
 • To, že TV moderátori ovplyvňujú diskusie a usmerňujú ich patričným smerom?
 • To, že z niektorých demonštrácií sa nevysielajú v aktuálny deň žiadne spravodajské prenosy a to už ani nehovorím o priamych vstupoch. Dokonca sa o nich ani v daný deň naše spravodajstvo nezmieni a dozvedieť sa o nich môžete len z vysielania zahraničných TV (posledne prostest v Košiciach)?
 • To, že v mienkotvornych médiách sa neobjavujú rozhovory s osobami majúcimi iný názor, aký presadzuje vláda?
 • To, že boli zrušené niektoré webové noviny, aby si verejnosť nemala možnosť prečítať aj iný názor?
 • To, že sa rušia niektoré weby, FB, či iné účty, ľudí s iným názorom?
 • To, že keď čítate všetky naše mienkotvorne médiá, je ich obsah rovnaký, ako keby to bolo písané cez kopirák a ak sa chcete dozvedieť niečo skutočne aktuálne a necenzúrované, musíte si prečítať americkú, nemeckú, francúzsku, prípadne inú zahraničnú tlač.
 • To, že sa pripravuje tzv. náhubkový zákon?
 • To, že sa nám tu predstrkujú rôzni „odborníci“, ktorí si uzurpovali vyjadrovať sa čo je hoax a čo nie, pričom to nenechajú na posúdenie verejnosti?
 • To, že rôzni indivídiá robia rôzne zoznamy stránok, ktoré akože šíria nepravdu?
 • A tak by sa dalo pokračovať.

No neviem, mne to ako demokracia nepripadá !

Možno sa niektorí ozvú, že pred 89 takáto demokracia skutočne nebola. Áno majú pravdu. Len by si mali uvedomiť, že nehodnotíme obdobie pred rokom 1989, ale súčasnosť, v ktorej žijeme.

Záverom by som uviedol, že Slovensko to skutočne nemá a nebude mať na ružiach ustlané, nakoľko po prípadnom páde tejto „NEMOŽNEJ VLÁDY“, ho nečaká nič lepšieho – viď. preferencie politických strán + politici, ktorí tieto strany vedú.

Vrcholom je zmŕtvychstanie Dzurindu, ktorý podľa mňa vo vzťahu k tomu čo sa napáchalo za jeho éry a ako sa zničilo a rozkradlo Slovensko by mal sedieť na doživotie (napr. Gorila, vláčiky, tunel, sitká, predaj elektrární, predaj plynu SPP,…….) a nie pretŕčať sa pred kamerami a mudrovať. Je to z jeho strany vrchol drzosti. No ale, čo od takého človeka čakať. Pevne dúfam, že tie jeho aktivity a zlepence sa do parlamentu nedostanú a bude o jedného čo by tam otravoval ovzdušie menej.

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany  žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Smejme sa, svet je gombička a všetko je v poriadku – či nie?

29.01.2023

Po zvolení nového českého prezidenta gen. Pavla, ktorému bola hneď po zvolení gratulovať slovenská prezidentka Čaputová sa ešte 28.01.2023 objavili správy, že novozvolený prezident Pavel zatelefonuje dnes t.j. 29.01.2023 ukrajinskému prezidentovi Zelenskému a navrhne mu, že by spolu s prezidentkou Čaputovou navštívil Ukrajinu. Vyzerá to tak, že Pavlova prvá cesta [...]

O čom sa nedočítate – 2

17.01.2023

O čom sa v našich médiách nedočítate! Dva blogy späť, som písal o tom, že Španielsko sa postavilo k Ukrajinsko – Ruskej vojne tolerantne a neútočí na Rusko. Za to došlo medzi Španielskom a Ruskom k výhodnej dohode o dodávkach skvapalneného plynu pre Španielsko. Hneď sa toho chytili aj Francúzi a dohodli sa so Španielmi, že budú od nich odoberať [...]

TV Markíza sa asi v spravodajstve pomýlila.

16.01.2023

TV Markíza sa asi pomýlila. Pri sledovaní sobotňajšieho spravodajstva na TV Markíza (14.01.2023) som zaregistroval (a isto som nebol sám), že v TV šote bola reportáž so starou „ženou“, ktorá žije na Ukrajincami ovládanom území. Uviedla, že syn jej ostal na Ukrajine a dcéra sa „dobrovoľne“ vysťahovala do Ruska. Žije si vo svojom domčeku a aby [...]

nemecko, útok nožom

V Nemecku vlak zachytil viacero detí, jedno zahynulo

02.02.2023 23:31

Na mieste nešťastia pri meste meste Recklinghausen zasahovalo 35 hasičov a záchranárov.

Žiarska chata

Žiarsku chatu pre hroziace lavíny uzatvorili, rýchlosť vetra dosiahne 135 km/h

02.02.2023 22:41

Okrem Západných Tatier je veľké lavínové nebezpečenstvo aj vo Vysokých Tatrách.

omagh

Britská vláda nariadila vyšetriť útok v Omaghu s 29 obeťami spred štvrťstoročia

02.02.2023 22:02

Bol to najkrvavejší atentát v histórii Severného Írska.

donovaly

Počasie komplikuje dopravu. Donovaly uzavreli pre kamióny, Kremnické bane úplne

02.02.2023 21:05

Zelená vlna informuje aj o silnom snežení na Čertovici, úsek je podľa nej ťažko zjazdný.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 121
Celková čítanosť: 662687x
Priemerná čítanosť článkov: 5477x

Autor blogu

Kategórie