Založ si blog

TV Markíza sa asi v spravodajstve pomýlila.

 

TV Markíza sa asi pomýlila.

Pri sledovaní sobotňajšieho spravodajstva na TV Markíza (14.01.2023) som zaregistroval (a isto som nebol sám), že v TV šote bola reportáž so starou „ženou“, ktorá žije na Ukrajincami ovládanom území. Uviedla, že syn jej ostal na Ukrajine a dcéra sa „dobrovoľne“ vysťahovala do Ruska.  Žije si vo svojom domčeku a aby mala teplo na drevo chodí do lesa.

Neveril som však vlastným očiam a ušiam, keď v reportáži zo strany starenky zaznelo, že keď mali toto územie pred nedávnom obsadené Rusi, tak im nič zlé neurobili. Ruskí vojaci im dokonca  priniesli aj  humanitnú pomoc, takže nemôže na nich nič zlé povedať. Teraz potrebuje pomoc pri výmene okien na svojom dome, no miestna (ukrajinská) samospráva jej pomôcť nechce. Starenka však povedala ešte jednu pravdivú vetu, že tak obyčajní Rusi, ako i Ukrajinci za vojnu nemôžu. To všetko majú na svedomí politici!

Teraz neviem, či to bol zo strany TV Markíza „omyl„, keď po mesiacoch štvania proti Rusku a ruským vojakom odvysielala takúto zrejme reálnu a objektívnu informáciu, alebo sa pomaly pripravuje na objektívnejšie informovanie o Rusko – Ukrajinskom ozbrojenom konflikte?

Fakt je taký, že ozbrojený konflikt začalo Rusko. Je však potrebné brať do úvahy aj to, čo ho k tomu viedlo.

V médiách sa už aspoň neobjavujú debilné reportáže a komentáre našich akože „novinárov“, ktoré boli v počiatkoch vojny, že ruskí vojaci odnášajú na tankoch záchodové misy, posielajú ich domov  …… .

Prosím Vás viete si predstaviť, že vojak bývajúci stovky a tisíce kilometrov od svojho bydliska ukradne záchodovú misu, prestane bojovať a nesie si ju domov? Alebo otočí tank a ide s misou domov? Alebo ide na poštu a dá si misu poslať domov? Tí naši novinári si zo svojich čitateľov robili blbé ovce a to takým primitívnym spôsobom, že nás až urážali, keď chceli, aby sme tomu verili ….. .  No na druhej strane z diskusií z tej doby je vidieť, že niektorí tomu skutočne uverili. Takže takú hodnotu a objektivitu majú ich spravodajské informácie! Potom je na mieste otázka, ako sme informovaní o dianí na Ukrajine? Čo z toho čím nás kŕmia je pravda a čo nie! Je to vôbec tak, ako píšu?

Vojna je hrozná a prináša hrôzy vojakom a obyvateľom oboch bojujúcich strán. Neprávosti sa dejú, ako na jednej, tak i na druhej strane. Zločiny pácha jedna aj druhá strana. Ani jedna strana nie je z tohto pohľadu čistá. Len reportáže v našich médiách tak nevyzerajú a sú jednostranné!

Čo myslíte, dočkáme sa objektívnejšieho spravodajstva v našich médiách, alebo budeme stále odkázaní na USA, Francúzske, Nemecké, či iné zahraničné správy?

 

Sken zopár článkov, ako ruskí vojaci kradnú WC misy, ….. .

 

Zdroj: Markíza, TV noviny zo dňa 14.01.2023

 

 

 

Zdroj:

  1. Markíza, TV noviny zo 14.01.2023, https://tvnoviny.sk/videa/91-televizne-noviny/112369-14-1-2023
  2. https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/350556-ruski-vojaci-pred-ustupom-z-chersonu-kradli-nielen-wc-misy-a-pracky-ale-aj-zvierata-zo-zoo
  3. https://www.webnoviny.sk/rusi-ziju-mimo-realitu-mnohi-z-nich-sa-s-toaletou-priamo-v-dome-ci-zachodovou-misou-stretli-po-prvykrat-na-ukrajine/
  4. https://obkec.azet.sk/clanok/0re7Mgh/ukradli-zvierata-zo-zoo-wc-misy-aj-pracky-rusi-odnasaju-z-ukrajiny-vsetko-co-sa-da/

 

 

 

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.
Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Smejme sa, svet je gombička a všetko je v poriadku – či nie?

29.01.2023

Po zvolení nového českého prezidenta gen. Pavla, ktorému bola hneď po zvolení gratulovať slovenská prezidentka Čaputová sa ešte 28.01.2023 objavili správy, že novozvolený prezident Pavel zatelefonuje dnes t.j. 29.01.2023 ukrajinskému prezidentovi Zelenskému a navrhne mu, že by spolu s prezidentkou Čaputovou navštívil Ukrajinu. Vyzerá to tak, že Pavlova prvá cesta [...]

O čom sa nedočítate – 2

17.01.2023

O čom sa v našich médiách nedočítate! Dva blogy späť, som písal o tom, že Španielsko sa postavilo k Ukrajinsko – Ruskej vojne tolerantne a neútočí na Rusko. Za to došlo medzi Španielskom a Ruskom k výhodnej dohode o dodávkach skvapalneného plynu pre Španielsko. Hneď sa toho chytili aj Francúzi a dohodli sa so Španielmi, že budú od nich odoberať [...]

O čom sa u nás nedočítate – Ruský plyn pre Španielsko, Francúzsko a Portugalsko.

14.01.2023

Môj názor v tomto blogu vychádza zo spravodajskej relácie jednej zahraničnej televízie: Prečo máme drahé energie? Preto, že si myslíme, že sme pupok sveta v dôsledku nezmyslených sankcií voči Rusku, sme prestali z Ruska odoberať plyn a ropu, pritom dodávky tých surovín boli nielen lacné, ale i spoľahlivé a bezproblémové. Mohol nám ich každý závidieť. A aj [...]

nemecko, útok nožom

V Nemecku vlak zachytil viacero detí, jedno zahynulo

02.02.2023 23:31

Na mieste nešťastia pri meste meste Recklinghausen zasahovalo 35 hasičov a záchranárov.

Žiarska chata

Žiarsku chatu pre hroziace lavíny uzatvorili, rýchlosť vetra dosiahne 135 km/h

02.02.2023 22:41

Okrem Západných Tatier je veľké lavínové nebezpečenstvo aj vo Vysokých Tatrách.

omagh

Britská vláda nariadila vyšetriť útok v Omaghu s 29 obeťami spred štvrťstoročia

02.02.2023 22:02

Bol to najkrvavejší atentát v histórii Severného Írska.

donovaly

Počasie komplikuje dopravu. Donovaly uzavreli pre kamióny, Kremnické bane úplne

02.02.2023 21:05

Zelená vlna informuje aj o silnom snežení na Čertovici, úsek je podľa nej ťažko zjazdný.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 121
Celková čítanosť: 662701x
Priemerná čítanosť článkov: 5477x

Autor blogu

Kategórie