Založ si blog

TV Markíza sa asi v spravodajstve pomýlila.

 

TV Markíza sa asi pomýlila.

Pri sledovaní sobotňajšieho spravodajstva na TV Markíza (14.01.2023) som zaregistroval (a isto som nebol sám), že v TV šote bola reportáž so starou „ženou“, ktorá žije na Ukrajincami ovládanom území. Uviedla, že syn jej ostal na Ukrajine a dcéra sa „dobrovoľne“ vysťahovala do Ruska.  Žije si vo svojom domčeku a aby mala teplo na drevo chodí do lesa.

Neveril som však vlastným očiam a ušiam, keď v reportáži zo strany starenky zaznelo, že keď mali toto územie pred nedávnom obsadené Rusi, tak im nič zlé neurobili. Ruskí vojaci im dokonca  priniesli aj  humanitnú pomoc, takže nemôže na nich nič zlé povedať. Teraz potrebuje pomoc pri výmene okien na svojom dome, no miestna (ukrajinská) samospráva jej pomôcť nechce. Starenka však povedala ešte jednu pravdivú vetu, že tak obyčajní Rusi, ako i Ukrajinci za vojnu nemôžu. To všetko majú na svedomí politici!

Teraz neviem, či to bol zo strany TV Markíza „omyl„, keď po mesiacoch štvania proti Rusku a ruským vojakom odvysielala takúto zrejme reálnu a objektívnu informáciu, alebo sa pomaly pripravuje na objektívnejšie informovanie o Rusko – Ukrajinskom ozbrojenom konflikte?

Fakt je taký, že ozbrojený konflikt začalo Rusko. Je však potrebné brať do úvahy aj to, čo ho k tomu viedlo.

V médiách sa už aspoň neobjavujú debilné reportáže a komentáre našich akože „novinárov“, ktoré boli v počiatkoch vojny, že ruskí vojaci odnášajú na tankoch záchodové misy, posielajú ich domov  …… .

Prosím Vás viete si predstaviť, že vojak bývajúci stovky a tisíce kilometrov od svojho bydliska ukradne záchodovú misu, prestane bojovať a nesie si ju domov? Alebo otočí tank a ide s misou domov? Alebo ide na poštu a dá si misu poslať domov? Tí naši novinári si zo svojich čitateľov robili blbé ovce a to takým primitívnym spôsobom, že nás až urážali, keď chceli, aby sme tomu verili ….. .  No na druhej strane z diskusií z tej doby je vidieť, že niektorí tomu skutočne uverili. Takže takú hodnotu a objektivitu majú ich spravodajské informácie! Potom je na mieste otázka, ako sme informovaní o dianí na Ukrajine? Čo z toho čím nás kŕmia je pravda a čo nie! Je to vôbec tak, ako píšu?

Vojna je hrozná a prináša hrôzy vojakom a obyvateľom oboch bojujúcich strán. Neprávosti sa dejú, ako na jednej, tak i na druhej strane. Zločiny pácha jedna aj druhá strana. Ani jedna strana nie je z tohto pohľadu čistá. Len reportáže v našich médiách tak nevyzerajú a sú jednostranné!

Čo myslíte, dočkáme sa objektívnejšieho spravodajstva v našich médiách, alebo budeme stále odkázaní na USA, Francúzske, Nemecké, či iné zahraničné správy?

 

Sken zopár článkov, ako ruskí vojaci kradnú WC misy, ….. .

 

Zdroj: Markíza, TV noviny zo dňa 14.01.2023

 

 

 

Zdroj:

  1. Markíza, TV noviny zo 14.01.2023, https://tvnoviny.sk/videa/91-televizne-noviny/112369-14-1-2023
  2. https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/350556-ruski-vojaci-pred-ustupom-z-chersonu-kradli-nielen-wc-misy-a-pracky-ale-aj-zvierata-zo-zoo
  3. https://www.webnoviny.sk/rusi-ziju-mimo-realitu-mnohi-z-nich-sa-s-toaletou-priamo-v-dome-ci-zachodovou-misou-stretli-po-prvykrat-na-ukrajine/
  4. https://obkec.azet.sk/clanok/0re7Mgh/ukradli-zvierata-zo-zoo-wc-misy-aj-pracky-rusi-odnasaju-z-ukrajiny-vsetko-co-sa-da/

 

 

 

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.
Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Platy ministrov vzlietli, zatiaľ čo platy občanov klopýtajú!

11.02.2024

V posledných dňoch nám tu robí tak opozícia, ako i koalícia nepekné divadlo. Opozícia v parlamente a koalícia v televízii. Správanie oboch nie je hodné nielen poslanca, či štátneho úradníka, ale ani tej najposlednejšej persóny, ktorá mená charakter, ani žiadne morálne zásady. Klame ako jedna, tak i druhá strana. Na obhajobu svojich tvrdení a v snahe dosiahnuť svoj cieľ [...]

Keď jeden tvrdí, že sú bombardované civilné a druhý vojenské ciele!

30.12.2023

V minulosti som na svoj blog v Pravde písal pomerne často a mal som svojich čitateľov, s ktorými som sa delil o svoje názory. Od doby, čo som napísal pár článkov vzťahujúcich sa k Ukrajine som nadobudol dojem, že s mojimi článkami vo vzťahu k čítanosti, či diskusným príspevkom bolo manipulované a to tak, že boli takpovediac „upozaďované“ a to i vrátane [...]

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

pellegrini, korčok

Prieskum: Pellegrini je na čele kandidátov na prezidenta, Harabin rastie, Matovič štvrtý

24.02.2024 20:44

V druhom kole prezidentských volieb sa podľa prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza stretnú Pellegrini a Korčok, sú ďaleko od ďalších kandidátov.

litva, vojna na ukrajine, výročie

Rusi domov! Skandovali v Budapešti. Cieľom je dostať Rusko z Ukrajiny, povedal Pavel na demonštrácii v Prahe

24.02.2024 19:55, aktualizované: 20:25

Tisícky ľudí si v Európe pripomenuli druhé výročie začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Russia Ukraine War hadí ostrov dobytie

Politici si pripomenuli dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu

24.02.2024 19:14

Ukrajina nebojuje len za seba, ale za celý demokratický svet. Podpora Ukrajiny je naďalej dôležitá.

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Poľský arcibiskup Dziega odstúpil po krytí sexuálneho zneužívania

24.02.2024 19:10

Poľské médiá už dlho informovali o obvineniach z ľahostajnosti a krytia pedofilov v katolíckej cirkvi.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 1082920x
Priemerná čítanosť článkov: 6603x

Autor blogu

Kategórie