Založ si blog

O čom sa nedočítate – 2

 

O čom sa v našich médiách nedočítate!

 

Dva blogy späť, som písal o tom, že Španielsko sa postavilo k Ukrajinsko – Ruskej vojne tolerantne a neútočí na Rusko. Za to došlo medzi Španielskom a Ruskom k výhodnej dohode o dodávkach skvapalneného plynu pre Španielsko. Hneď sa toho chytili aj Francúzi a dohodli sa so Španielmi, že budú od nich odoberať  (ruský) plyn cez novoplánovaný plynovod z Barcelony do Marseille. Samozrejme pridalo sa aj Portugalsko. Týmto štátom aj keď sú členmi EÚ, vôbec nevadia „bláznivé“ protiruské balíčky a sankcie.  Nezaujímajú ich ani embargo na ruský plyn, či  ropu.  Zajujíma ich len to, aby zabezpečili čo najlepšie životné podmienky pre svojich obyvateľov. Viac sa môžete dočítať v mojom blogu na linku: https://eduard.blog.pravda.sk/2023/01/14/o-com-sa-u-nas-nedocitate-rusky-plyn-pre-spanielsko-francuzsko-a-portugalsko/ .

 

Máme však novinku. Holandsko nie je len nejakou obyčajnou krajinou. Je jedným zo zakladajúcich členov EÚ  a NATO, takže podozrievať ho z nejakých sympatií voči Rusku nie je možné. V zahraničnej spravodajskej relácii, ktorá je prekladaná do Češtiny je uvedených viacero zaujímavých skutočnosti. (Link je uvedený v zdrojoch).

V relácii sa

uvádza,

 

že nielen Španielsko, ale i Holandsko prehlásili, že ukrajinsko – ruská vojna je absurdná, pričom otvorene odmietli diktát USA a ich vplyv na ich ekonomiku.

V relácii sa ďalej uvádza, že sa ukázalo, že je správne, že Holandsko nesleduje slepo politiku EÚ (myslia sa tým protiruské sankcie a vzťah k Rusku) a teraz z toho ťaží výhody a prosperuje ako nikdy predtým.

Záverom sa spomína, že z európskych krajín aj Grécko zaujíma k ukrajinsko – ruskej vojne neutrálny postoj.

Do kedy budeme nezmyselnými sankciami ničiť Slovensko?

Vojnu je potrebné odsúdiť, ako i to, že ju začala ruská strana, no je potrebné skúmať aj dôvody prečo k nej došlo. Ukrajine je potrebné pomáhať, no nie zásielkami zdraní, ale humanitnou pomocou.

Sken z blogu „PRAVDA“ zo dňa 17.11.2023

Zdroj: YT – Obrat proti EÚ, sa obrátil vo veľkú výhodu pre Španielsko, Holandsko a Grécko.

 

 

 

 

Zdroj:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=EAjtUtAgk4M

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.
Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Platy ministrov vzlietli, zatiaľ čo platy občanov klopýtajú!

11.02.2024

V posledných dňoch nám tu robí tak opozícia, ako i koalícia nepekné divadlo. Opozícia v parlamente a koalícia v televízii. Správanie oboch nie je hodné nielen poslanca, či štátneho úradníka, ale ani tej najposlednejšej persóny, ktorá mená charakter, ani žiadne morálne zásady. Klame ako jedna, tak i druhá strana. Na obhajobu svojich tvrdení a v snahe dosiahnuť svoj cieľ [...]

Keď jeden tvrdí, že sú bombardované civilné a druhý vojenské ciele!

30.12.2023

V minulosti som na svoj blog v Pravde písal pomerne často a mal som svojich čitateľov, s ktorými som sa delil o svoje názory. Od doby, čo som napísal pár článkov vzťahujúcich sa k Ukrajine som nadobudol dojem, že s mojimi článkami vo vzťahu k čítanosti, či diskusným príspevkom bolo manipulované a to tak, že boli takpovediac „upozaďované“ a to i vrátane [...]

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

SR Bratislava NRSR parlament 9. schôdza BAX

Do programu schôdze pribudla sporná novela, poslanci odmietli viacero návrhov

27.02.2024 12:00, aktualizované: 12:09

O návrhu na skrátené legislatívne konanie by mali poslanci rokovať po utorkovom prvom bloku hlasovaní.

orlov

Putinov režim prirovnal k fašizmu. Orlov dostal za kritiku vojny 2,5 roka väzenia

27.02.2024 11:03, aktualizované: 11:49

Priamo zo súdnej siene bol 70-ročný ochranca ľudských práv pomerne ostentatívne v sprievode policajného komanda odvedený rovno do väzenia.

Kuzminiv

Je to Judáš, čakal som, že ho zabijú, pošpinil zavraždeného ruského pilota vlastný otec

27.02.2024 10:53

V októbri minulého roka bola v Rusku o Kuzminovovi odvysielaná reportáž. Podľa nej ruské úrady nariadili jeho likvidáciu.

PREMIÉR: Samit V4 v Prahe

Stroskotá V4 kvôli pomoci Ukrajine? Podľa Tuska nemá formát budúcnosť, Fico hovorí o scelovaní

27.02.2024 10:50, aktualizované: 11:51

Síce sa stretnutie ešte ani nezačalo, už ho sprevádzajú kontroverzie.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 1083253x
Priemerná čítanosť článkov: 6605x

Autor blogu

Kategórie