Založ si blog

O čom sa nedočítate – 2

 

O čom sa v našich médiách nedočítate!

 

Dva blogy späť, som písal o tom, že Španielsko sa postavilo k Ukrajinsko – Ruskej vojne tolerantne a neútočí na Rusko. Za to došlo medzi Španielskom a Ruskom k výhodnej dohode o dodávkach skvapalneného plynu pre Španielsko. Hneď sa toho chytili aj Francúzi a dohodli sa so Španielmi, že budú od nich odoberať  (ruský) plyn cez novoplánovaný plynovod z Barcelony do Marseille. Samozrejme pridalo sa aj Portugalsko. Týmto štátom aj keď sú členmi EÚ, vôbec nevadia „bláznivé“ protiruské balíčky a sankcie.  Nezaujímajú ich ani embargo na ruský plyn, či  ropu.  Zajujíma ich len to, aby zabezpečili čo najlepšie životné podmienky pre svojich obyvateľov. Viac sa môžete dočítať v mojom blogu na linku: https://eduard.blog.pravda.sk/2023/01/14/o-com-sa-u-nas-nedocitate-rusky-plyn-pre-spanielsko-francuzsko-a-portugalsko/ .

 

Máme však novinku. Holandsko nie je len nejakou obyčajnou krajinou. Je jedným zo zakladajúcich členov EÚ  a NATO, takže podozrievať ho z nejakých sympatií voči Rusku nie je možné. V zahraničnej spravodajskej relácii, ktorá je prekladaná do Češtiny je uvedených viacero zaujímavých skutočnosti. (Link je uvedený v zdrojoch).

V relácii sa

uvádza,

 

že nielen Španielsko, ale i Holandsko prehlásili, že ukrajinsko – ruská vojna je absurdná, pričom otvorene odmietli diktát USA a ich vplyv na ich ekonomiku.

V relácii sa ďalej uvádza, že sa ukázalo, že je správne, že Holandsko nesleduje slepo politiku EÚ (myslia sa tým protiruské sankcie a vzťah k Rusku) a teraz z toho ťaží výhody a prosperuje ako nikdy predtým.

Záverom sa spomína, že z európskych krajín aj Grécko zaujíma k ukrajinsko – ruskej vojne neutrálny postoj.

Do kedy budeme nezmyselnými sankciami ničiť Slovensko?

Vojnu je potrebné odsúdiť, ako i to, že ju začala ruská strana, no je potrebné skúmať aj dôvody prečo k nej došlo. Ukrajine je potrebné pomáhať, no nie zásielkami zdraní, ale humanitnou pomocou.

Sken z blogu „PRAVDA“ zo dňa 17.11.2023

Zdroj: YT – Obrat proti EÚ, sa obrátil vo veľkú výhodu pre Španielsko, Holandsko a Grécko.

 

 

 

 

Zdroj:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=EAjtUtAgk4M

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.
Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Smejme sa, svet je gombička a všetko je v poriadku – či nie?

29.01.2023

Po zvolení nového českého prezidenta gen. Pavla, ktorému bola hneď po zvolení gratulovať slovenská prezidentka Čaputová sa ešte 28.01.2023 objavili správy, že novozvolený prezident Pavel zatelefonuje dnes t.j. 29.01.2023 ukrajinskému prezidentovi Zelenskému a navrhne mu, že by spolu s prezidentkou Čaputovou navštívil Ukrajinu. Vyzerá to tak, že Pavlova prvá cesta [...]

TV Markíza sa asi v spravodajstve pomýlila.

16.01.2023

TV Markíza sa asi pomýlila. Pri sledovaní sobotňajšieho spravodajstva na TV Markíza (14.01.2023) som zaregistroval (a isto som nebol sám), že v TV šote bola reportáž so starou „ženou“, ktorá žije na Ukrajincami ovládanom území. Uviedla, že syn jej ostal na Ukrajine a dcéra sa „dobrovoľne“ vysťahovala do Ruska. Žije si vo svojom domčeku a aby [...]

O čom sa u nás nedočítate – Ruský plyn pre Španielsko, Francúzsko a Portugalsko.

14.01.2023

Môj názor v tomto blogu vychádza zo spravodajskej relácie jednej zahraničnej televízie: Prečo máme drahé energie? Preto, že si myslíme, že sme pupok sveta v dôsledku nezmyslených sankcií voči Rusku, sme prestali z Ruska odoberať plyn a ropu, pritom dodávky tých surovín boli nielen lacné, ale i spoľahlivé a bezproblémové. Mohol nám ich každý závidieť. A aj [...]

nemecko, útok nožom

V Nemecku vlak zachytil viacero detí, jedno zahynulo

02.02.2023 23:31

Na mieste nešťastia pri meste meste Recklinghausen zasahovalo 35 hasičov a záchranárov.

Žiarska chata

Žiarsku chatu pre hroziace lavíny uzatvorili, rýchlosť vetra dosiahne 135 km/h

02.02.2023 22:41

Okrem Západných Tatier je veľké lavínové nebezpečenstvo aj vo Vysokých Tatrách.

omagh

Britská vláda nariadila vyšetriť útok v Omaghu s 29 obeťami spred štvrťstoročia

02.02.2023 22:02

Bol to najkrvavejší atentát v histórii Severného Írska.

donovaly

Počasie komplikuje dopravu. Donovaly uzavreli pre kamióny, Kremnické bane úplne

02.02.2023 21:05

Zelená vlna informuje aj o silnom snežení na Čertovici, úsek je podľa nej ťažko zjazdný.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 121
Celková čítanosť: 662703x
Priemerná čítanosť článkov: 5477x

Autor blogu

Kategórie