Založ si blog

Kto si dovoľuje šíriť také kacírske myšlienky? Žeby sám minister zahraničných vecí USA?

Tento blog začnem s tým, že v žiadnom prípade neschvaľujem ruskú agresiu voči Ukrajine.

Doposiaľ všetci naši politici mali plné ústa toho, že v žiadnom prípade nepripúšťajú, aby sa spor medzi Ruskom a Ukrajinou skončil pre Ukrajinu stratou časti jej územia. V ich vystúpeniach nebolo takéto riešenie možné a Rusi mali opustiť každý centimeter ukrajinskej pôdy.

Táto ich rétorika bola v súlade s líniou NATO reprezentovanom USA, ako i EÚ, ktorá sa žiaľ správa ako ich poskok. Jednotlivé štáty EÚ sa predháňali v obdobným výrokoch, no a Slovensko hoc trpaslík, sa rozdrapovalo na ich čele – nie samostatní ľudia, ale jeho politici.

Naši plagiátori riadiaci štát zastávali tvrdú líniu a odmietali podporovať rokovania Ukrajiny s Ruskom.

Zbytočne im neplagiátori z radov verejnosti, ktorí vyšokoškolské tituly získali riadnym spôsobom, či uznávaní profesori vysvetľovali, že každá vojna sa končí jednaním a čím skôr sa skončí aj táto, tým to bude pre Ukrajinu výhodnejšie. V čom výhodnenjšie? No minimálne v tom, že zahynie menej jej obyvateľov, že sa zničí menej domov ukrajinských ľudí, že sa nezničí tak jej infraštruktúra, ………….. a hlavne Ukrajina stratí menej svojho územia.

Ľudia, ktorí šírili takéto názory, boli neoprávnene označovaní za dezolátov, rusofilov, …… a inými hanlivými výrazmi.

Avšak čas im začína dávať za pravdu. Vojna sa bude musieť skončiť jednaním a žiaľ Ukrajina s najväčšou pravdepodobnosťou príde o nemalé územia.

Dôkazom toho sú vyjadrenia, zo strany najvyšších USA predstaviteľov, ktoré pomaly naznačujú smer, ktorým by sa podľa nich mali udalosti na Ukrajine uberať. A čuduj sa svete. Ten smer je „JEDNANIE S RUSKOM“, pričom sa už naznačuje, že Ukrajina pravdepodobne príde o časť svojho „ÚZEMIA“.

A kto si to dovoľuje šíriť tieto kacírske myšlienky? Predstavte si, je to sám americký minister zahraničných vecí Blinken. Teda aspoň podľa našich oficiálnych mediálnych zdrojov, ktorých časť je uvedená v zdrojoch tohto blogu. Hovorí sa o tom vetami ako napríklad „ Blinken naznačil, že Ukrajina by mohla o niektorých územiach rokovať.“ …… „…. nepriamo poukázal na to, že ukrajinské sily asi nebudú schopné znovuzískať všetky Ruskom okupované územia. …“. Keby to bolo u nás a niekto by šíril takéto názory, bol by v momente manstreamom označený za „dezoláta, či rusofila“. V prípade USA ministra zahraničných vecí sa však toho neobávam.

Takže tí „dezoláti“ na ktorých politici a médiá tak poľovali mali predsa len v tomto prípade pravdu? No nechám to na čitateľa, nech si spraví názor sám.

V krátkej dobe bude zrejme zaujímavé sledovať aj postupnú zmenu rétoriky zo strany EÚ, nakoľko USA už naznačili smer, jej správania. A keďže vieme, že EÚ sa nespráva ako samostatne zmýšľajúci a konajúci subjekt medzinárodnej politiky, nakoľko jej smer udáva USA, bude zaujímavé sledovať jej slovnú ekvilibristiku ktorou bude meniť svoju rétoriku.

Ešte zaujímavejšie bude sledovať ako si s tým poradia naši čelní politici, keďže USA zavelili k čiastočnej zmene postoja pri riešení ukrajinskej krízy. Na druhej strane u našich politikov sa nebojím, že by to nezvládli. Tým skutočne nerobí problém zatajiť aj nos medzi očami, prípadne nás presvedčiť, že biely čerstvo napadnutý sneh je zelený. Nuž čo máme schopných politikov!

 

Zdroj:

  1. https://www.sme.sk/minuta/23149973/blinken-naznacil-ze-ukrajina-by-mohla-o-niektorych-uzemiach-rokovat
  2. https://hnonline.sk/svet/96073936-ukrajinska-armada-zrejme-neziska-spaet-vsetky-uzemia-ulohu-zohra-aj-diplomacia-uviedol-blinken
  3. https://www.trend.sk/spravy/blinken-naznacil-ukrajina-mohla-niektorych-uzemiach-rokovat
  4. https://www.teraz.sk/spravy/blinken-naznacil-ze-ukrajina-by-mohla/703147-clanok.html
  5. A mnoho iných

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.
Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Buď už konečne ticho!

04.06.2023

Zaujímavé. Na webe som dnes zaznamenal zaujímavú a úsmevnú informáciu, ktorá sa mala odohrať na samite konanom v moldavsku počas chôdze Zelenského s prezidentom Srbska a luxemburského premiéra X.Bettela. Zelenský sa snažil stále niečo rozprávať, pričom po chvíľi sa k nemu otočil luxembrský premiér a gestikuláciou rukami mu naznačil, aby bol už ticho. Celý dej je [...]

Totálna žumpa na TA3. Quo vadis TA3?

28.05.2023

Moderátor TA3 R.Iliev predviedol dnes na TA3 totálnu žumpu! Quo vadis TA3? Pri sledovaní dnešnej relácie „V politike“ na TA3, venovanej situácii na Ukrajine, predviedol moderátor danej televízie totálnu, ale totálnu žumpu. Vinu však na tom má rozhodne osoba zastrešujúca v danej TV túto reláciu, zrejme spravodajstvo. Aj keď som TA3 ako spravodajskú TV [...]

Dajte mi ochranku, lebo odchádzam z funkcie!

18.05.2023

Stalo sa to už takmer tradíciou, že odchádzajúci politici, požadujú aj po ich odchode z funkcie „OCHRANKU„. Ochranku požadujú, nakoľko sa boja o svoj život a keďže po odchode z funkcie politika im už za normálnych okolností ochranka neprislúcha, žiadajú o jej mimoriadne pridelenie. Potom už len počujeme: Dajte mi ochranku, lebo odchádzam z funkcie (a bojím sa)! [...]

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Pacient / Zdravotníctvo /

Dostupnosť zdravotnej starostlivosti sa môže čoskoro ešte zhoršiť, varuje INESS

04.06.2023 16:02

Počet osôb vo veku 70 a viac rokov na jedného lekára by sa mal do roku 2030 zvýšiť oproti roku 2021 o desať.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 144
Celková čítanosť: 968485x
Priemerná čítanosť článkov: 6726x

Autor blogu

Kategórie