Založ si blog

Dokedy ešte?

Práve počúvam volebné diskusie. Všade sa to hemží pojmami, ako napríklad: Sme na tom zo štátov EU najhoršie, pred nami je už len Bulharsko, predbehlo nás dokonca aj Rumunsko, ktoré bolo vždy ďaleko, ďaleko za nami. Sme veľmi zadĺžený, ak nechceme ísť gréckou cestou musíme škrtať, šetriť, …… . Skrátka nie je peňazí na nič a všetko sa rozpadá.

Toto počúvame už od politického prevratu v roku 1989, teda od doby, keby bolo ešte o každého postarané, každý mal prácu ktorá ho uživila, nepoznali sme žobrákov, nik nebol hladný,  mal byt, chodil na dovolenky ,bola riadna lekárska starostlivosť, kriminalita bolo v porovnaní so súčasnosťou minimálna a to už ani nehovorím o vraždách, či samovraždách zo zúfalstva. Mladší si to nepamätajú, nakoľko to nezažili, či boli ešte malý, takže vedia len to, čo je do nich hustené len v poslednej dobe. Na druhej strane perfektne ovládajú problematiku LGBTQ.

No ale späť k financiám a blahu obyvateľov tohto štátu. Ako som už napísal v štátnom rozpočte neboli financie pre ľudí hneď od revolúciu 1989. Mečiar nám hneď po zmene režimu v roku 1989 sľuboval, že Slovensko bude „druhé Švajčiarsko„, len si budeme musieť rok, či maximálne jedno volebné obdobie „utiahnuť opasky„! Ako pekne povedané.

Problém je však v tom, že tie opasky si uťahujeme od roku 1989 stále každý rok! Lena aby sme sa  nerozpolili. A výsledok? Nielen že krajina sa rozpadá  (trate, mosty, cesty, zdravotníctvo,  ….), ale ľudia sú stále chudobnejší a chudobnejší. Môžu si dopriať stále menej a menej. Do dôchodku sa ide stále neskôr. A tak by sa dalo pokračovať. Ak by to mali mať tak Švajčiari, nepochybujem, že svoju vládu hnali palicami preč.

Keď sa tak zamyslím, tak by som doterajším vládam krivdil. Je jeden ukazovateľ, ktorý dosť prudko rastie. To sa im musí uznať. Je to prudký nárast chudoby a na druhej strane tiež prudký nárast milionárov, či rôznych štátnych úradníkov, ktorí po odchode zo svojich funkcií záhadným spôsobom disponujú veľkými majetkami. Tieto ukazovatele plnili všetky doterajšie vlády skutočne vzorne.

Idú voľby a pýtam sa koho voliť. Jedni sa podľa mňa správali ako zlodeji, iní zas ako dementi, no a tí ďalší sú morálne úplná spodina. No a všetci zhodne prehlasujú, že voliť je potrebné ísť. Áno je potrebné, ale koho, keď nie je z čoho vybrať. Takto ideme k voľbám len, aby sme si mohli povedať, že sme boli voliť. No ale to nemá zmysel, ak tento marazmus bude stále pokračovať. Je až smiešne počúvať v besedách zástupcov hocktorej strany, nakoľko ich vyjadrenia sú v podstate rovnaké, piíjímajú túto výzvu, sú pripravení robiť v prospech ľudí, voliči rozhodnú, ale hlavne bijú sa vo svojich plamenných prejavoch každý za ľudí, ich práva a ekonomické zlepšenie obyvateľov. Až by si človek myslel, že keď sa tam dostanú to sa nám bude žiť. Ale my starší dobre vieme, že to bude úplne to isté, ak nie horšie, ako to bolo. Je jedno príslovie, že každé hrable hrabú len smerom k sebe. Hej, no keby to bolo s mierou, ale u nás nie, každý chce mať tie hrable a nahrabať si čo najväčšiu kopu. No a smutné je, že jedna kopa mu nestačí.

Pokiaľ sa nezavedie hmotná zodpovednosť a hlavne možnosť trestno-právneho postihu všetkých úradníkov a to od ministrov smerom dolu, pričom hlavnú zodpovednosť budú mať vždy ministri, tak sa tu nič nezmení.

Tento článok píšem „žiaľ“ na základe dlhoročných skúseností.

 

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že nie sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

Dôchodok – bez slov.

20.11.2023

Zdroj: TikTok: Radka0673 – [...]

Žobračenka?

13.11.2023

Prišiel rok 1989. Štrngalo sa kľúčmi a ľudia boli plní eufórie. Politici nám sľubovali druhé Švajčiarsko a švajčiarske dôchodky. Od tej doby uplynulo približne 34 rokov. Sme v NATO a EÚ. Aká je však realita? Sme najhorším štátom v EÚ! Predbieha nás už dokonca aj Ukrajina. Máme nefunkčné zdravotníctvo, problémové školstvo, nedostatočnú sociálnu politiku, [...]

fico, pellegrini, danko

Prieskum: Takmer dve tretiny ľudí si myslia, že vláda vydrží celé štyri roky

07.12.2023 23:27

Podľa krajov veria koalícii najčastejšie obyvatelia Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja.

APTOPIX Netherlands World Press Photo

Katalóg World Press Photo nemá na obálke víťaznú fotografiu z Mariupolu

07.12.2023 23:19

Nadácia World Press Photo na obálku neumiestnila víťaznú fotografiu pre jej explicitný obsah.

Benátky, Taliansko

Aktivisti postriekali bahnom Baziliku svätého Marka v Benátkach

07.12.2023 22:42

Akciou protestovali proti podľa nich neadektávnym politikám v boji s klimatickou zmenou.

karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na výmene zajatcov i normalizácii vzťahov

07.12.2023 22:19

Azerbajdžan a Arménsko vedú dlhodobý konflikt o územie Náhorného Karabachu.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 1070621x
Priemerná čítanosť článkov: 6609x

Autor blogu

Kategórie