Založ si blog

Arogancia.

Úvodom uvediem, že nie som zástupcom Smeru, Hlasu, ale ani PS.

Po voľbách a prepočítaní cca 97% hlasov, som  v TV počúval vyjadrenia zástupcov jednotlivých politických strán. Moju pozornosť najviac zaujalo vyhlásenie lídra PS Šimečku mladšieho. Čo ma z jeho vyjadrenia najviac zaujalo? Neboli to jeho triezve názory a snaha pomôcť Slovensku, to som v jeho vyjadreniach nepostrehol. Čo to teda bolo?

No bolo to, že takmer polovicu svojho vystúpenia (ak nie viac) odpovedal na otázku anglicky hovoriaceho novinára a to v ANGLIČTINE  a vôbec svojím ostatným voličom, ktorí neovládajú tento jazyk nepovažoval za potrebné povedať, čo hovoril. Nečudujem sa, lebo Slováci mu zrejme môžu byť ukradnutí. Tým vyjadril svoju hrdosť na to, že je „Slovák“ (teda aspoň papierovo by ním mal byť). No a takto nás zrejme zastupuje aj v Európskom parlamente a takto by nás zrejme zastupoval aj ak premiér, ak by túto možnosť mal. Videli Ste už nejakého USA prezidenta, aby odpovedal napr. nejakému nemecky hovoriacemu reportérovi v nemčine, či francúzštine, alebo v španielčine? Ja teda nie. Lebo ten prezident je hrdý na národ, ktorý zastupuje a hrdo aj prezentuje jazyk národa, ktorého prezidentom je. No a reportér, ak nevie slovensky, nech si to dá preložiť. Keď sa vrátim späť na slovenskú scénu, tak ukážkovým príkladom správneho správania, bolo pred voľbami vystúpenie R.Fica, ktorý na otázky anglicky hovoriaceho reportéra, mu odpovedal krátkou vetou anglicky, v ktorej mu len oznámil, že aby sa nehneval, ale odpovedať mu bude v slovenčine. To je odpoveď hodná štátnika (pripomínam,  ak  chcem byť objektívny, je to tak).

No a druhým bodom, ktorý ma zo Šimečkovho vyjadrenia zaujal, bola skutočnosť, že ak som to správne pochopil, povedal niečo v tom zmysle, že je tradíciou, že prezidentka poverí zostavovaním vlády najsilnejšiu koaličnú stranu.  To značí, že stranu, ktorá bude mať najväčší koaličný potenciách (získa čo najviac strán a tým aj hlasov). No tak to je podľa mňa veľká lož. Nikdy prezident nepoveroval strany s najväčším volebným potenciálom, ale stranu, ktorá vyhrala voľby (víťaza volieb).  Až po poverení víťaza volieb sa začína skladať oficiálna koalícia! V prípade, že sa víťazovi volieb nepodarí zložiť väčšinovú koalíciu ,až potom prezident poveruje inú stranu …. .

No a do tretice,  keď som si pozrel mapu Slovenska, s výsledkami volieb, tak neviem, kde berie Šimečka a PS, tú nevýslovnú drzosť, chcieť rozhodovať o osudoch Slovenska. Stačí sa pozrieť na mapu a je vidieť, že PS vyhralo len v Bratislave a Košiciach. To celé Slovensko majú ovládať nejaké osoby z Bratislavy a Košíc? Bratislava nie je celé Slovensko a ani jeho väčšina. No a časy imperátorov sa teda aspoň myslím skončili. Niektorí si to ale evidentne nemyslia.


ZDROJ: Aktuality SK

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Aktuality SK – https://www.aktuality.sk/clanok/2ac5MLZ/volby-2023-kto-vyhral-v-jednotlivych-krajoch-sr/

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že nie sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež – 2 !

21.07.2024

No a na záver, aby som uzavrel predošlý blog „Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež!“ pridám ešte jeden príbeh, ktorých môžete v súčasnosti na webe, či iných sociálnych sieťach nájsť žiaľ desiatky. Tak, ako v predošlom blogu, nebudem danú udalosť komentovať. Vytvorenie si vlastného názoru a prípadný koment nechám na čitateľa. Nie ku konkrétnej [...]

Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež!

20.07.2024

Priatelia mi poslali niekoľko zaujímavých videí. Avšak ani nemuseli. V poslednej dobe sa s nimi akoby vrece roztrhlo! Ukazujú ťažký život Ukrajincov, ktorí museli utiecť pred vojnou do Európy. Ani tak sa nepozastavujem nad životným štýlom tých, čo žijú v Monaku, Švajčiarsku a iných vyspelejších štátoch Európy. Skôr ma zaujali tí, ktorí žijú u nás, či s nami [...]

Prudký obrat ZELENSKÉHO – pozýva Rusko na mierové jednania!

17.07.2024

Ešte pred pár dňami boli tí, čo vyzývali k mieru a podporovali mierové jednania na Ukrajine, nazývaní oficiálnymi mienkotvornými médiami ,teda nechvaľne známym mainstreamom, hercami a inou obdobnou progresívnou časťou spoločnosti ,rôznymi posmešnými a urážlivými pomenovaniami. V Českej republike im dokonca vymysleli posmešné pomenovanie „CHCIMÍROVIA„. [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 183
Celková čítanosť: 1157989x
Priemerná čítanosť článkov: 6328x

Autor blogu

Kategórie