Založ si blog

Arogancia.

Úvodom uvediem, že nie som zástupcom Smeru, Hlasu, ale ani PS.

Po voľbách a prepočítaní cca 97% hlasov, som  v TV počúval vyjadrenia zástupcov jednotlivých politických strán. Moju pozornosť najviac zaujalo vyhlásenie lídra PS Šimečku mladšieho. Čo ma z jeho vyjadrenia najviac zaujalo? Neboli to jeho triezve názory a snaha pomôcť Slovensku, to som v jeho vyjadreniach nepostrehol. Čo to teda bolo?

No bolo to, že takmer polovicu svojho vystúpenia (ak nie viac) odpovedal na otázku anglicky hovoriaceho novinára a to v ANGLIČTINE  a vôbec svojím ostatným voličom, ktorí neovládajú tento jazyk nepovažoval za potrebné povedať, čo hovoril. Nečudujem sa, lebo Slováci mu zrejme môžu byť ukradnutí. Tým vyjadril svoju hrdosť na to, že je „Slovák“ (teda aspoň papierovo by ním mal byť). No a takto nás zrejme zastupuje aj v Európskom parlamente a takto by nás zrejme zastupoval aj ak premiér, ak by túto možnosť mal. Videli Ste už nejakého USA prezidenta, aby odpovedal napr. nejakému nemecky hovoriacemu reportérovi v nemčine, či francúzštine, alebo v španielčine? Ja teda nie. Lebo ten prezident je hrdý na národ, ktorý zastupuje a hrdo aj prezentuje jazyk národa, ktorého prezidentom je. No a reportér, ak nevie slovensky, nech si to dá preložiť. Keď sa vrátim späť na slovenskú scénu, tak ukážkovým príkladom správneho správania, bolo pred voľbami vystúpenie R.Fica, ktorý na otázky anglicky hovoriaceho reportéra, mu odpovedal krátkou vetou anglicky, v ktorej mu len oznámil, že aby sa nehneval, ale odpovedať mu bude v slovenčine. To je odpoveď hodná štátnika (pripomínam,  ak  chcem byť objektívny, je to tak).

No a druhým bodom, ktorý ma zo Šimečkovho vyjadrenia zaujal, bola skutočnosť, že ak som to správne pochopil, povedal niečo v tom zmysle, že je tradíciou, že prezidentka poverí zostavovaním vlády najsilnejšiu koaličnú stranu.  To značí, že stranu, ktorá bude mať najväčší koaličný potenciách (získa čo najviac strán a tým aj hlasov). No tak to je podľa mňa veľká lož. Nikdy prezident nepoveroval strany s najväčším volebným potenciálom, ale stranu, ktorá vyhrala voľby (víťaza volieb).  Až po poverení víťaza volieb sa začína skladať oficiálna koalícia! V prípade, že sa víťazovi volieb nepodarí zložiť väčšinovú koalíciu ,až potom prezident poveruje inú stranu …. .

No a do tretice,  keď som si pozrel mapu Slovenska, s výsledkami volieb, tak neviem, kde berie Šimečka a PS, tú nevýslovnú drzosť, chcieť rozhodovať o osudoch Slovenska. Stačí sa pozrieť na mapu a je vidieť, že PS vyhralo len v Bratislave a Košiciach. To celé Slovensko majú ovládať nejaké osoby z Bratislavy a Košíc? Bratislava nie je celé Slovensko a ani jeho väčšina. No a časy imperátorov sa teda aspoň myslím skončili. Niektorí si to ale evidentne nemyslia.


ZDROJ: Aktuality SK

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Aktuality SK – https://www.aktuality.sk/clanok/2ac5MLZ/volby-2023-kto-vyhral-v-jednotlivych-krajoch-sr/

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že nie sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

Dôchodok – bez slov.

20.11.2023

Zdroj: TikTok: Radka0673 – [...]

Žobračenka?

13.11.2023

Prišiel rok 1989. Štrngalo sa kľúčmi a ľudia boli plní eufórie. Politici nám sľubovali druhé Švajčiarsko a švajčiarske dôchodky. Od tej doby uplynulo približne 34 rokov. Sme v NATO a EÚ. Aká je však realita? Sme najhorším štátom v EÚ! Predbieha nás už dokonca aj Ukrajina. Máme nefunkčné zdravotníctvo, problémové školstvo, nedostatočnú sociálnu politiku, [...]

fico, pellegrini, danko

Prieskum: Takmer dve tretiny ľudí si myslia, že vláda vydrží celé štyri roky

07.12.2023 23:27

Podľa krajov veria koalícii najčastejšie obyvatelia Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja.

APTOPIX Netherlands World Press Photo

Katalóg World Press Photo nemá na obálke víťaznú fotografiu z Mariupolu

07.12.2023 23:19

Nadácia World Press Photo na obálku neumiestnila víťaznú fotografiu pre jej explicitný obsah.

Benátky, Taliansko

Aktivisti postriekali bahnom Baziliku svätého Marka v Benátkach

07.12.2023 22:42

Akciou protestovali proti podľa nich neadektávnym politikám v boji s klimatickou zmenou.

karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na výmene zajatcov i normalizácii vzťahov

07.12.2023 22:19

Azerbajdžan a Arménsko vedú dlhodobý konflikt o územie Náhorného Karabachu.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 1070636x
Priemerná čítanosť článkov: 6609x

Autor blogu

Kategórie