Založ si blog

Ako zabezpečiť neskresľovanie informácií vo verejnoprávnej TV a pritom za ňu neplatiť?

Od 1.7.2023 dospel štát k rozumnému riešeniu a koncesionárske poplatky vo výške 4,64 €/mesačne za televíziu RTVS, ktorá je mimochodom o ničom, boli k spokojnosti občanov zrušené. Keby stála za niečo, verím, že väčšina by tento poplatok s radosťou uhradila.

No ale nastala typicky slovenská situácia. Neuplynuli ešte ani 4 mesiace a už Ódorova vláda navrhla za RTVS nový poplatok a to samozrejme nie v pôvodnej výške, ale takmer o 200% vyšší, teda 12,50 €/mesiac! Ešte, že sú Slováci druhí najchudobnejší štát EÚ, k čomu nám dopomohli posledné vlády našich „expertov“.

No ale poďme k samotnej RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska), ktorá je definovaná, ako slovenská verejnoprávna, národná, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, poskytujúca službu verejnosti v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania, pričom má zaisťovať verejnoprávne vysielanie. K dispozícii má kanál „RTVS 1“, „RTVS 2″, RTVS 24“ a „RTVS Šport“, teda zbytočný moloch, ktorý nevie riadne programovo naplniť a v ktorom je množstvo zbytočných techniky a zamestnancov, na ktorých platy sme nútení nedobrovoľne prispievať.

Áno, je dôležité, aby mal štát k dispozícii televíziu, ktorou by občanov informoval nielen o dianí v štáte, ale aj o prípadných opatreniach, či výstrahách. K tomu však nie je potrebný takýto neefektívny a nepružný moloch zbytočne požierajúci milióny daňových poplatníkov (možno je to len umelý zdroj nemalých finančných prostriedkov pre určitú skupinu ľudí, cez rôzne zmluvy). Skrátka takúto „povinne platenú“ televíziu nepotrebujeme.

Ak chce štát pružne, objektívne a efektívne informovať, mal by si zriadiť webovú TV a jej vysielanie vo vzťahu k starším zabezpečiť aj na TV pásme. Čo by k tomu potreboval? No štát by to stálo jednorázovo nejakých 10 € za webovú kameru, alebo 600 € za nejaký mobil, poplatok za TV pásmo + plat jedného človeka (no a interrnet aj so správcom sietí predpokladám, že vláda má)! Takže bolo by to v podstate zdarma. Stačí len chcieť! A čo b to stálo ľudí – no nič! Možno práve asi tu je ten dôvod, že by to bolo veľmi lacné a nemohli by sa na tom nabaľovať „určití“ ľudia!

Takto by vláda dokázala obyvateľov o nových veciach informovať „hneď“ v tej minúte, v ktorej sa o tom rozhodne informovať. Bolo by to jednoduché, funkčné, operatívne a lacné. Možno však práve tieto skutočnosti, ako som už uviedol, tomu bránia.

Mnoho ľudí by uvítalo aj umiestnenie web kamery v parlamente, kde by boli „on-line“ vysielané priame prenosy zo zasadania parlamentu a nebolo by potrebné platiť drahú techniku, či redaktorov. Čo by to stálo, pri skromnosti možno 10 €! Taktiež tí, čo chcú sledovať priame prenosy, nemuseli by ich pozerať  zo záznamu v noci o druhej, či štvrtej hodine ráno, tak, ako tomu bolo doposiaľ, ale by ich sledovali na priamo v dobe keď zasadanie parlamentu prebieha. Taktiež by ľudia nevideli len vybrané pasáže, či vystúpenia vybraných poslancov, ktoré môžu situáciu v parlamente skresľovať, ale by videli reálnu nikým neskreslenú situáciu v parlamente. Možno, ale práve tu je zakopaný ten pes, že by nebolo možné skresľovať informácie z parlamentu!

Samozrejme, je to len koncepcia, ktorú by bolo potrebné dopracovať. K tomu však zrejme nedôjde, lebo je veľmi lacná a jednoduchá  a zrejme by sa tam nenašlo miesto, aby sa niekto nabaľoval. My radšej robíme veci zložito a komplikovane, neprehľadne s množstvom ľudí, aby sa tam dalo prísť „tým pravým“ osobám na svoje. Však ľudia zaplatia.

No a keď sme pri tej úplnej hlúposti, že každá firma musela platiť poplatky za TV, podľa počtu jej zamestnancov, tak to nevymyslíš. Nepoznám výrobnú spoločnosť, v ktorej by jej robotníci / po novom „operátori výroby“ 🙂 /, miesto práce na strojoch, či pri linke, si pustili TV a pozerali ju. Nuž, ale naši zákonodarcovia sú veľmi múdri a vedia čo robia.

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že nie sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Arogancia v priamom prenose!

15.07.2024

Práve prebieha tlačová konferencia hnutia PS za účasti jeho predsedu p. Michala Šimečku DPhil. Je neskutočné, čo títo mladí borci, ktorí zastupujú značnú časť Slovenska predviedli. Konkrétne mám na mysli vyjadrenie pána Šimečku, ktorý v svojom preslove doslova uviedol že „Nie sme tu preto, aby sme vláde pomáhali„! Toto jeho vyjadrenie je jasným [...]

Kto skutočne zasiahol ukrajinskú Detskú nemocnicu?

14.07.2024

Práve došlo k pokusu o atentát na kandidáta na amerického prezidenta D.Trumpa. K tejto téme sa nebudem bližšie vyjadrovať, nakoľko viem, že o nej budú písať viacerí. Zaujal ma však profesionálny prístup ochranky na mieste, ktorá hneď po výstrele vedela presne čo robiť a robila to super. Vpravo bolo vidieť 2 ochrankárov, ktorí nie bežia, ale šprintujú k motorovému [...]

Je prezidentom USA „čierna žena“? – Teda aspoň podľa vyhlásenia J. Bidena!

06.07.2024

USA prezident zasa perlil. Nazval sa 1. čiernou ženou. Uvedené prehlásenie mali Američania a s nimi celý svet možnosť počuť v jeho vystúpení v americkom rádiu „WURD RADIO STATION“ počas jedného z najväčších amerických sviatkov a to Osláv dňa nezávislosti dňa 4.Júla 2024 (viď. skeny z videa + je možné pozrieť video – viď. zdroj). Vzhľadom k [...]

Francúzsko, Paríž

Vo Francúzsku pobodali vojaka hliadkujúceho pred olympiádou

16.07.2024 07:35

Udialo sa tak niekoľko dní pred otváracím ceremoniálom olympijských hier.

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová

Nemecko zakázalo extrémistický časopis, urobilo tiež raziu vo filmovej spoločnosti

16.07.2024 07:22

Faeserová zároveň zakázala aj činnosť spoločnosti Conspect Film GmbH, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou filmov a videí.

Donald Trump, ucho, obväz

Trump s obviazaným uchom na zjazde Republikánskej strany, ľudia skandovali bojuj

16.07.2024 07:00

Keď Trump vkročil do haly v Milwaukee, kde sa zjazd koná, prítomní skandovali "Bojuj! Bojuj! Bojuj!" a zaťali ruky v päste.

dron

Milión dronov za rok? Na Rusov sa v ukrajinských pivniciach pripravuje armáda strojov

16.07.2024 06:38

Námestník ukrajinského ministra pre digitalizáciu chce, aby Ukrajinci vyrábali za rok milióny dronov.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 180
Celková čítanosť: 1147605x
Priemerná čítanosť článkov: 6376x

Autor blogu

Kategórie