Založ si blog

Ako zabezpečiť neskresľovanie informácií vo verejnoprávnej TV a pritom za ňu neplatiť?

Od 1.7.2023 dospel štát k rozumnému riešeniu a koncesionárske poplatky vo výške 4,64 €/mesačne za televíziu RTVS, ktorá je mimochodom o ničom, boli k spokojnosti občanov zrušené. Keby stála za niečo, verím, že väčšina by tento poplatok s radosťou uhradila.

No ale nastala typicky slovenská situácia. Neuplynuli ešte ani 4 mesiace a už Ódorova vláda navrhla za RTVS nový poplatok a to samozrejme nie v pôvodnej výške, ale takmer o 200% vyšší, teda 12,50 €/mesiac! Ešte, že sú Slováci druhí najchudobnejší štát EÚ, k čomu nám dopomohli posledné vlády našich „expertov“.

No ale poďme k samotnej RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska), ktorá je definovaná, ako slovenská verejnoprávna, národná, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, poskytujúca službu verejnosti v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania, pričom má zaisťovať verejnoprávne vysielanie. K dispozícii má kanál „RTVS 1“, „RTVS 2″, RTVS 24“ a „RTVS Šport“, teda zbytočný moloch, ktorý nevie riadne programovo naplniť a v ktorom je množstvo zbytočných techniky a zamestnancov, na ktorých platy sme nútení nedobrovoľne prispievať.

Áno, je dôležité, aby mal štát k dispozícii televíziu, ktorou by občanov informoval nielen o dianí v štáte, ale aj o prípadných opatreniach, či výstrahách. K tomu však nie je potrebný takýto neefektívny a nepružný moloch zbytočne požierajúci milióny daňových poplatníkov (možno je to len umelý zdroj nemalých finančných prostriedkov pre určitú skupinu ľudí, cez rôzne zmluvy). Skrátka takúto „povinne platenú“ televíziu nepotrebujeme.

Ak chce štát pružne, objektívne a efektívne informovať, mal by si zriadiť webovú TV a jej vysielanie vo vzťahu k starším zabezpečiť aj na TV pásme. Čo by k tomu potreboval? No štát by to stálo jednorázovo nejakých 10 € za webovú kameru, alebo 600 € za nejaký mobil, poplatok za TV pásmo + plat jedného človeka (no a interrnet aj so správcom sietí predpokladám, že vláda má)! Takže bolo by to v podstate zdarma. Stačí len chcieť! A čo b to stálo ľudí – no nič! Možno práve asi tu je ten dôvod, že by to bolo veľmi lacné a nemohli by sa na tom nabaľovať „určití“ ľudia!

Takto by vláda dokázala obyvateľov o nových veciach informovať „hneď“ v tej minúte, v ktorej sa o tom rozhodne informovať. Bolo by to jednoduché, funkčné, operatívne a lacné. Možno však práve tieto skutočnosti, ako som už uviedol, tomu bránia.

Mnoho ľudí by uvítalo aj umiestnenie web kamery v parlamente, kde by boli „on-line“ vysielané priame prenosy zo zasadania parlamentu a nebolo by potrebné platiť drahú techniku, či redaktorov. Čo by to stálo, pri skromnosti možno 10 €! Taktiež tí, čo chcú sledovať priame prenosy, nemuseli by ich pozerať  zo záznamu v noci o druhej, či štvrtej hodine ráno, tak, ako tomu bolo doposiaľ, ale by ich sledovali na priamo v dobe keď zasadanie parlamentu prebieha. Taktiež by ľudia nevideli len vybrané pasáže, či vystúpenia vybraných poslancov, ktoré môžu situáciu v parlamente skresľovať, ale by videli reálnu nikým neskreslenú situáciu v parlamente. Možno, ale práve tu je zakopaný ten pes, že by nebolo možné skresľovať informácie z parlamentu!

Samozrejme, je to len koncepcia, ktorú by bolo potrebné dopracovať. K tomu však zrejme nedôjde, lebo je veľmi lacná a jednoduchá  a zrejme by sa tam nenašlo miesto, aby sa niekto nabaľoval. My radšej robíme veci zložito a komplikovane, neprehľadne s množstvom ľudí, aby sa tam dalo prísť „tým pravým“ osobám na svoje. Však ľudia zaplatia.

No a keď sme pri tej úplnej hlúposti, že každá firma musela platiť poplatky za TV, podľa počtu jej zamestnancov, tak to nevymyslíš. Nepoznám výrobnú spoločnosť, v ktorej by jej robotníci / po novom „operátori výroby“ 🙂 /, miesto práce na strojoch, či pri linke, si pustili TV a pozerali ju. Nuž, ale naši zákonodarcovia sú veľmi múdri a vedia čo robia.

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že nie sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

Dôchodok – bez slov.

20.11.2023

Zdroj: TikTok: Radka0673 – [...]

Žobračenka?

13.11.2023

Prišiel rok 1989. Štrngalo sa kľúčmi a ľudia boli plní eufórie. Politici nám sľubovali druhé Švajčiarsko a švajčiarske dôchodky. Od tej doby uplynulo približne 34 rokov. Sme v NATO a EÚ. Aká je však realita? Sme najhorším štátom v EÚ! Predbieha nás už dokonca aj Ukrajina. Máme nefunkčné zdravotníctvo, problémové školstvo, nedostatočnú sociálnu politiku, [...]

fico, pellegrini, danko

Prieskum: Takmer dve tretiny ľudí si myslia, že vláda vydrží celé štyri roky

07.12.2023 23:27

Podľa krajov veria koalícii najčastejšie obyvatelia Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja.

APTOPIX Netherlands World Press Photo

Katalóg World Press Photo nemá na obálke víťaznú fotografiu z Mariupolu

07.12.2023 23:19

Nadácia World Press Photo na obálku neumiestnila víťaznú fotografiu pre jej explicitný obsah.

Benátky, Taliansko

Aktivisti postriekali bahnom Baziliku svätého Marka v Benátkach

07.12.2023 22:42

Akciou protestovali proti podľa nich neadektávnym politikám v boji s klimatickou zmenou.

karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na výmene zajatcov i normalizácii vzťahov

07.12.2023 22:19

Azerbajdžan a Arménsko vedú dlhodobý konflikt o územie Náhorného Karabachu.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 1070631x
Priemerná čítanosť článkov: 6609x

Autor blogu

Kategórie