Založ si blog

To čo sme zažili my – to už naše deti nemajú šancu!

Dnes sa mi dostali do rúk staré fotografie, ktoré navodili pekné spomienky na krásnu mladosť, ktorú som prežil a tak mi dovoľte  trochu nostalgie. Začalo to fotografiami rôznych výrobkov z mojej mladosti, avšak najväčšie spomienky vyvolala fotografia zverejnená na videu z tanečných, ktorými si v danej dobe prešiel hádam každý mladý chlapec, či dievča.


Zdroj: TikTok – Vivien Beranová

Bol začiatok 70-tich rokov a partie chlapcov či dievčat začali s radosťou navštevovať diskotéky, ktoré sa neskôr premenovali na „čaje„. V kultúrnych domoch, kluboch a obdobných sálach burácali hlučné piesne americkej speváčky a basgitaristky  Suzi  Quatro, speváka Garyho Gllitera, či neskutočne krásny drsný hlas americkej kapely Creedence Clearwater Revival a iných zahraničných speváčok, spevákov a skupín. Na diskotékach sme žili v inom svete, v svete mladých, v svete zábavy a radosti zo života.

Na druhej strane v tomto období vznikali aj prvé tanečné kurzy, tzv. „tanečné„, na ktorých sme sa práve my, ktorí sme navštevovali diskotéky mali naučiť tancovať spoločenské tance a tak vstúpiť do sféry zábavy dospelých. Boli to neskutočne krásne časy, kedy sme sa jednotlivé partie chlapcov stretávali spolu s dievčatami práve na týchto tanečných. Mnohí z nás si po prvý krát obliekli obleky, ktoré dovtedy neuznávali a vyhýbali sa im. To platilo i o dievčatách, ktoré na seba nahodili krásne spoločenské šaty. Prišli prvé úklony, výzvy k tancu, nové priateľstvá, či lásky.

Keď sa pozriem na nižšie uvedenú fotografiu, tak je takmer úplne rovnaká, ako zopár fotografií z mojich tanečných, ktoré sa mi podarilo uchovať. Veľká sála kultúrneho domu, chlapci s dlhšími vlasmi vyobliekaní v oblekoch s motýlikmi vystretí ako rúčka z metly s vyleštenými topánkami nesmelo držali dievčatá. Dievčatá zas s pekne upravenými vlasmi nahodené v najkrajších spoločenských šatách aké mali k dispozícii, no a samozrejme v minisukniach. Bolo to niečo neskutočne krásne. Tá atmosféra sa ani nedá popísať!

Je mi veľmi smutno, že dnešní mladí takéto veci nepoznajú a vzhľadom k dnešnej spoločnosti už nebudú mať ani možnosť nič podobného zažiť!

Dnes majú možnosť vedieť len to, že máme tuším 72 pohlaví a podobné nezmysly.

Vzhľadom k uvedenému sa zároveň pýtam, kam táto spoločnosť smeruje?

 

 

Zdroj: TikTok – Vivien Beranová – https://www.tiktok.com/@vivien.beranov/video/7355916541692513568?_r=1&_t=8lOd0eGq3Pc

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že nie sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

 

Sme len hlúpi, alebo ide o cielenú likvidáciu štátov EU?

19.05.2024

Zaujalo ma vystúpenie maďarského ministra zahraničných vecí a obchodu Pétera Szijátró, ktorý sa vyjadril (podľa neho) k pokryteckej politike EÚ, ako i celého severoatlantického spoločenstva. Svoje tvrdenia konkretizoval na 3 konkrétnych príkladoch, týkajúcich sa „sankcií a celkových vzťahov“ voči Rusku. (Video si môžete pozrieť na konci blogu v časti [...]

Hašterivosť a agresitiva v priamom prenose.

12.05.2024

Práve odvysielaná relácia „V politike“ bola riadne živelná! Zatiaľ čo takéto diskusie môžu byť prínosné, v tomto prípade sa to pre nepríjemné a hašterivé správanie pani V.O.Cifrovej o tejto diskusii povedať nedá. Vôbec nerešpektovala svojich protidiskutujúcich, neustále skákala do reči a hašterila sa. Jej vystupovanie mi pripomínalo už dávnejšie [...]

Sú potraviny pre Slovensko a ostatné štáty bývalej východnej Európy menej kvalitné?

30.04.2024

Dostalo sa ku mne video porovnania jedného výrobku z Nemecka s výrobkom predávaným v ČR (a predpokladám, že obdobné sú predávané aj v SR) a ostal som dosť zarazený. Zopakujem len skutočnosti odprezentované na tomto videu, ktoré pôsobia dosť presvedčivo. Konkrétne ide o porovnanie Sušienok OREO zakúpených v Nemecku, so sušienkami OREO zakúpenými v ČR. Podľa videa sú [...]

Pellegrini

Pellegrini o okrúhlom stole: Ešte zrejme nedozrel čas. Ak nie sú pripravení politici, buďme aspoň my všetci

19.05.2024 10:45, aktualizované: 11:02

Pellegrini stretnutie parlamentných strán zvolal spolu s Čaputovou po atentáte na premiéra Fica.

pásmo gazy, izrael, palestínčania

Pri izraelskom nálete na tábor Nusajrát údajne zahynulo 20 ľudí

19.05.2024 10:31

Medzi zranenými je aj viacero detí. Záchranári naďalej prehľadávali trosky.

heger, rozhovor, pravda

Heger pre Pravdu: Ako vyzeral špeciálny výcvik premiéra? Okrem ochrancu existuje aj tzv. epizóda

19.05.2024 10:00

Hegerova manželka mala pri strelcovi zo Zámockej šťastie. Bývalý premiér atentát na Roberta Fica ostro odsudzuje.

San Francisco Homeless Lawsuit

V San Franciscu dostávajú alkoholici bez domova bezplatné pivo a vodku. Zachraňujeme životy, tvrdí radnica

19.05.2024 10:00

Zdravotné sestry v motelových izbách poskytujú klientom tri jedlá denne a dostatok alkoholu na uspokojenie ich potrieb v oblasti závislosti, každého však udržiavajú na bezpečnej úrovni intoxikácie.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 1115735x
Priemerná čítanosť článkov: 6449x

Autor blogu

Kategórie