Založ si blog

Toto Vám nezabudnem, alebo vrchol arogancie v priamom prenose!

Dúfam, že tento blog vydrží na titulke aspoň 30 minút a nie, ako môj posledný blog.

Voľby sú za nami a dopadli ako dopadli. Ako obyčajne, časť obyvateľov je spokojná a časť nie. Voľby sú teda za nami a spoločnosť by sa mala ukľudniť a nie pokračovať v delení na zlých a dobrých, či inom. Všetci sme obyvatelia tejto krajiny a žabo-myšie vojny politikov a delenie spoločnosti nepomôže ani nezlepší životné podmienky.

Ako som už uviedol k voľbám by som sa nevracal, avšak nedá sa. To čo predviedol jeden z kandidátov po prehratých voľbách je doslova „HROZNÉ„. Vo svojom prvom oficiálnom a verejnom  vyhlásení po pre neho neúspešných voľbách vyhlásil „Kampaň sa dá vyhrať aj tak, že z toho druhého, aby som bol presný ,zo mňa urobíte kandidáta vojny. Chcem Vám povedať jedno oficiálne a veľmi jasne:

TOTO VÁM NEZABUDNEM“

(Uvedený výrok odznie približne v 01:10 videa priloženého ako zdroj.)


Video záznam z povolebného vyhlásenia p. Korčoka.

 

To sa pán Korčok vyhráža voličom, ktorí sa neuráčili ho voliť? Ale tých je značná väčšina! Takže títo ľudia sa ho majú obávať? To bude zisťovať kto ho volil a kto nie? Ako inak by sa potom mohol vyhrážať konkrétnej skupine ľudí?

Tu sa prejavila pravá tvár pána Korčoka. Na mňa pôsobí ako jeden arogantný, namyslený, pokrytec a prezliekač kabátov, ktorého potreby Slovenska vôbec nezaujímajú.

Známy je aj výrok p. Korčoka z jednej z prezidentských besied, kde v súvislosti s oslavami SBP sa vyjadril v zmysle „lebo týchto ľudí nenávidí“. No pekná vizitka „demokracie“. S názormi ľudí môžeme polemizovať, súhlasiť, či nesúhlasiť, ale „nenávidieť ich“ tak tomu nerozumiem. Čo by to bolo za prezidenta, ktorí by nenávidel časť obyvateľov štátu, ktorého je prezidentom?

Za zmienku stojí aj vyjadrenie p. Korčoka uvedené v prvom jeho verejnom prejave (viď. zdroj), kde okrem iného hovorí „… že sa dá stať prezidentom tak, že budete šíriť nielen nenávisť, bičovať vášne a ľudí tlačiť na barikády„. No tak to je zasa z jeho strany drzosť a prekrúcanie reality. Pýtam sa, kto organizoval pred voľbami pravidelne demonštrácie? Kto bičoval vášne a tlačil na ľudí? No áno, bol to práve Korčok! Pellegrini nič také nerobil. Naopak vystupoval ticho a kultivovane. Či to tak nie je?

Nerozumiem ani plaču Korčoka, že o výsledku volieb rozhodla vysoká účasť. Hádam to nemá byť tak, že volieb sa má zúčastniť čo najviac obyvateľov štátu, v ktorom sa voľby konajú? Alebo podľa p. Korčoka mali ísť voliť len tí, ktorí by volili jeho? No tak to je čudná predstava o voľbách a zrejme aj vysoko „demokratická“! Tak to si už viem predstaviť „demokratické“ konanie p. Korčoka, keby vyhral voľby.

No čo na záver? Druhého kola volieb sa zúčastnili 2 kandidáti.

Prvý z nich – bol nekonfrontačný, správal sa slušne a jeho kampaň nebola extrémna a nikoho neponižovala. Po svojom zvolení mal kultivované vyhlásenie ,v ktorom poďakoval voličom a ubezpečil, že bude prezidentom všetkých.  (Meno kandidáta si doplňte sami, verím, že ho spoznáte.)

Druhý z nich – bol namyslený, konfrontačný, arogantný a tak by sa dalo pokračovať.  Po prehratých voľbách mal vystúpenie obsahujúce arogantné prehlásenia a hrozby tým, ktorí ho nevolili. (Meno kandidáta si doplňte sami, verím, že ho spoznáte.)

No a na záver ani jeden z kandidátov nebol na funkciu prezidenta ideálny. Žiaľ, ako obyčajne pred voličmi bolo neľahké rozhodnutie a to zvoliť si „vyslovené zlo„, alebo „menšie zlo„. No a ľudia si zvolili.

 

 

Zdroj:

  1. Video s povolebným vyhlásením prezidentského kandidáta p. Korčoka: https://www.tiktok.com/@slovakiatimes/video/7354884141411814689?_d=secCgYIASAHKAESPgo8xLDjw3WW5vXNAWiQWMmF2vhi9ySfZeHnnYE7TDOSwFpjZxstMvcArNGKsry8frJ5heO20pNZp%2FBIj4dHGgA%3D&_r=1&checksum=13ed2643ed7412c07485e1cdc3f79aa13cc95af2f62340ad51b3d5d701d23787&preview_pb=0&sec_user_id=MS4wLjABAAAA8X7q0B26KhqM-YPyJLLJl-R8cVdub8HS-V1-tvEl_QnLRlQRr8x-tnCDih-fuv-z&share_app_id=1233&share_item_id=7354884141411814689&share_link_id=a7ba027b-98b1-48c8-9e2c-e47ab59eaf2d&sharer_language=sk&social_share_type=0&source=h5_m&timestamp=1712445880&u_code=e74i1ai2fdi7g3&ug_btm=b2001&ugbiz_name=MAIN&user_id=7214471000314037254&utm_campaign=client_share&utm_medium=android&utm_source=whatsapp 

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že nie sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

 

Sme len hlúpi, alebo ide o cielenú likvidáciu štátov EU?

19.05.2024

Zaujalo ma vystúpenie maďarského ministra zahraničných vecí a obchodu Pétera Szijátró, ktorý sa vyjadril (podľa neho) k pokryteckej politike EÚ, ako i celého severoatlantického spoločenstva. Svoje tvrdenia konkretizoval na 3 konkrétnych príkladoch, týkajúcich sa „sankcií a celkových vzťahov“ voči Rusku. (Video si môžete pozrieť na konci blogu v časti [...]

Hašterivosť a agresitiva v priamom prenose.

12.05.2024

Práve odvysielaná relácia „V politike“ bola riadne živelná! Zatiaľ čo takéto diskusie môžu byť prínosné, v tomto prípade sa to pre nepríjemné a hašterivé správanie pani V.O.Cifrovej o tejto diskusii povedať nedá. Vôbec nerešpektovala svojich protidiskutujúcich, neustále skákala do reči a hašterila sa. Jej vystupovanie mi pripomínalo už dávnejšie [...]

Sú potraviny pre Slovensko a ostatné štáty bývalej východnej Európy menej kvalitné?

30.04.2024

Dostalo sa ku mne video porovnania jedného výrobku z Nemecka s výrobkom predávaným v ČR (a predpokladám, že obdobné sú predávané aj v SR) a ostal som dosť zarazený. Zopakujem len skutočnosti odprezentované na tomto videu, ktoré pôsobia dosť presvedčivo. Konkrétne ide o porovnanie Sušienok OREO zakúpených v Nemecku, so sušienkami OREO zakúpenými v ČR. Podľa videa sú [...]

heger, rozhovor, pravda

Heger pre Pravdu: Ako vyzeral špeciálny výcvik premiéra? Okrem ochrancu existuje aj tzv. epizóda

19.05.2024 10:00

Hegerova manželka mala pri strelcovi zo Zámockej šťastie. Bývalý premiér atentát na Roberta Fica ostro odsudzuje.

San Francisco Homeless Lawsuit

V San Franciscu dostávajú alkoholici bez domova bezplatné pivo a vodku. Zachraňujeme životy, tvrdí radnica

19.05.2024 10:00

Zdravotné sestry v motelových izbách poskytujú klientom tri jedlá denne a dostatok alkoholu na uspokojenie ich potrieb v oblasti závislosti, každého však udržiavajú na bezpečnej úrovni intoxikácie.

Salmán bin Abd al-Azíz, biden

Saudskoarabského kráľa Salmána hospitalizovali s vysokou horúčkou a bolesťami

19.05.2024 09:27

Osemdesiatosemročný saudskoarabský panovník bol naposledy hospitalizovaný v apríli tohto roka s cieľom rutinnej kontroly jeho zdravotného stavu.

vojna na Ukrajine, Petrohrad, Rusko

ONLINE: Útok na Charkov vyšetrujú na Ukrajine ako vojnový zločin

19.05.2024 07:35, aktualizované: 09:03

Ukrajina obvinila Rusko, že zámerne cieli na civilistov v Charkovskej oblasti a preto raketové útoky vyšetruje ako vojnový zločin.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 1115227x
Priemerná čítanosť článkov: 6446x

Autor blogu

Kategórie