Založ si blog

Neťahajme politiku a nenávisť do športu a nášho života vôbec!

Tak Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2024 skončili. Teda upresním, skončili pre našich hokejistov. Nechcem sa k danej téme nejako obsažne rozpisovať, avšak nedá mi nespomenúť niektoré skutočnosti, či poukázať na niektoré fakty.

Našou hlúposťou, teda presnejšie niektorých našich politikov a hokejových funkcionárov, sme neumožnili časti našich hokejistov hrajúcich v ruskej KHL, aby nás na daných MS reprezentovala. Pritom tam máme 5 vynikajúcich hokejistov a „špičkového“ gólmana, ktorý nám napríklad na ZOH 2022 vychytal medailové umiestnenie! Tým nechcem zhadzovať hokejistov, ktorí aktuálne na MS hrali. Určite sa snažili a spravili čo mohli a vedeli. Nič to však nemení na tom, že výsledky nášho hokejového tými mohli byť lepšie. Niektorí môžu argumentovať, že tí hráči predsa odmietli prísť …… . Ale no tak, čo asi mali povedať, keď ich tu naši politici, športoví funkcionári a hlavne médiá denno – denne a dlhodobo intenzívne slušne povedané dehonestovali?

Čo si o tom myslí prevažná väčšina národa? Nebudem uvádzať. Avšak stačí si pozrieť komentáre pod videami na tému hokejových MS 2024 na sociálnych sieťach a každému bude jasné, absolútne prevažná väčšina je takýmto prístupom k športu rozhorčená a neschvaľuje ho.

Neťahajme politiku a nenávisť do športu! Šport má byť apolitický a má ľudí spojovať a nie rozdeľovať. Športovci sa majú merať svoje sily a zručnosti v čestnom športovom zápolení a nie v politických intrigách, ktoré ich rozdeľujú. To všetko negatívne ovplyvňuje zmýšľanie a konanie ľudí pričom spolu s inými do toho zapadajúcimi skutočnosťami pôsobí veľmi negatívne hlavne na mládež. Potom sa čudujeme že spoločnosť je rozdelená, že sa nemá záujem zmieriť, že vyrastá časť generácie plná nenávisti, že mladí nie sú ochotní pomôcť starším, …………… a že máme násilie na verejnosti ………………. a aj to, že sa strieľa na premiéra. Nie táto paralela nie je až tak pritiahnutá za vlasy, je to skôr realita, ktorú prehliadame, snažíme sa nevidieť, či ospravedlňujeme rôznymi spôsobmi.

Pozitívny príklad: Veľmi sa mi páčil záver súboja ruskej a ukrajinskej športovkyne na turnaji v karate, kde Ukrajinka v súboji o zlato prehrala. Po súboji pekne prišla k Ruske a pred kamerami jej podala ruku. Bolo vidieť, že má srdce športovca a koná tak, ako športovcovi prináleží.

Negatívny príklad: Ruska reprezentantka boxe vyhrala zlato. Tuším to bolo vo Fínsku, ale nie som si istý. Vystúpila na najvyšší stupienok a začala hrať ruská hymna. Po pár sekundách však bola prerušená a ostalo ticho. Ruska potom začala ruskú hymnu spievať, pričom sa k nej z publika pridávali hlasy. Po celú dobu pritom plakala. To už len bol hrdinský čin tých, ktorí tú humnu prerušili. Skutočne to museli byť hrdinovia! Ľudia, čo to robíme? Chceme, aby to dospelo do stavu, že budeme plakať celé národy? Sme normálni? Zastavme to!

No a ešte malá otázka: Sú MS v hokeji bez takého velikána ako je Rusko vôbec majstrovstvami sveta? Akú cenu ma medaila z takýchto majstrovstiev? Na čo sa to hráme?

Pokrytectvo v našej spoločnosti: O niektorých politikoch a športových funkcionároch som už hovoril. Pozrime sa ale na časť verejnosti. Jedným z jej predstaviteľov je bývalý špičkový brankár D.Hašek, ktorý veľmi agresívne vystupuje proti športovcom hrajúcim v KHL. Je to človek, ktorý má na to najmenšie právo a to nielen vzhľadom k jeho minulosti, ale hlavne preto, že on sám v tejto lige pôsobil a vtedy ma peniaze z klubov KHL „nesmrdeli“. No čo si myslieť o takomto človeku?

Ako je to v štátoch, ktoré sú naším vzorom demokracie. Kanada sa počíta za jednu z kolísok ľadového hokeja. V súčasnosti by malo v kanadskej NHL pôsobiť okolo 30 hokejových klubov, pričom takmer v každom z nich sa nájde nejaký ruskí hráč! Je zaujímavé, že im to nevadí!

Smutné je však i to, že takúto nenávisť zavádzame aj do našej politiky a ekonomiky. V politike je výsledkom rozdelená spoločnosť a šírenie nenávisti. V ekonomike zdražovanie a úpadok firiem.

Spamätajme sa!

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že nie sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež!

20.07.2024

Priatelia mi poslali niekoľko zaujímavých videí. Avšak ani nemuseli. V poslednej dobe sa s nimi akoby vrece roztrhlo! Ukazujú ťažký život Ukrajincov, ktorí museli utiecť pred vojnou do Európy. Ani tak sa nepozastavujem nad životným štýlom tých, čo žijú v Monaku, Švajčiarsku a iných vyspelejších štátoch Európy. Skôr ma zaujali tí, ktorí žijú u nás, či s nami [...]

Prudký obrat ZELENSKÉHO – pozýva Rusko na mierové jednania!

17.07.2024

Ešte pred pár dňami boli tí, čo vyzývali k mieru a podporovali mierové jednania na Ukrajine, nazývaní oficiálnymi mienkotvornými médiami ,teda nechvaľne známym mainstreamom, hercami a inou obdobnou progresívnou časťou spoločnosti ,rôznymi posmešnými a urážlivými pomenovaniami. V Českej republike im dokonca vymysleli posmešné pomenovanie „CHCIMÍROVIA„. [...]

Arogancia v priamom prenose!

15.07.2024

Práve prebieha tlačová konferencia hnutia PS za účasti jeho predsedu p. Michala Šimečku DPhil. Je neskutočné, čo títo mladí borci, ktorí zastupujú značnú časť Slovenska predviedli. Konkrétne mám na mysli vyjadrenie pána Šimečku, ktorý v svojom preslove doslova uviedol že „Nie sme tu preto, aby sme vláde pomáhali„! Toto jeho vyjadrenie je jasným [...]

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 182
Celková čítanosť: 1153809x
Priemerná čítanosť článkov: 6340x

Autor blogu

Kategórie