Založ si blog

Vážení, to je spravodajstvo?

Neviem čo sa to deje s našou spoločnosťou. Nenávisť a intrigy ju čoraz viac rozdeľujú. Bez diskusie je to vec politických strán a mimovládok, ktoré niežeby situáciu ukľudňovali, ale naopak ju „hecujú“ k ešte väčšej vzájomnej nenávisti. No a nedávno sme videli ,kde to vedie.  Kde ostala kultúra prejavu, slušnosť, tolerancia a snaha pomôcť ľuďom žijúcim v tejto krajine?

Nedalo mi, aby som na úvod neuviedol aspoň zopár týchto viet, nakoľko nechcem, aby sa naša spoločnosť ,v ktorej bola v minulosti zakotvená stabilita a úcta človeka k človeku dostala v dôsledku niektorých ľudí z politiky, či mimovládok až na úplné dno a aby sme sa museli obávať diania, ako napríklad v rôznych rozvojových krajinách.

Musím však poukázať na skutočnosť, že nie sme dostatočne informovaní o dianí vo svete, o dianí ktoré sa nás bezprostredne dotýka, či o dianí, ktoré na nás, či náš štát môže mať, či má priamy vplyv. Dokonca by som mohol povedať, že nie sme v tomto smere „vôbec informovaní“!

V poslednej dobe sa veľmi rozoberajú skutočnosti, že ľudia čerpajú informácie z rôznych sociálnych sietí, kde počúvajú aj rôzne dezinformácie. Áno, je to tak! Ale čo majú tí ľudia robiť, keď v oficiálnych kanáloch nemajú doslova „žiadne informácie“, ktoré by ich informovali ,čo sa okolo nich deje. A ak majú nejaké také informácie, tak sú „značne“ skreslené! Čo majú tí ľudia robiť? Je úplne prirodzené, že sa tieto informácie snažia získať z iných zdrojov! Pritom sa „môže“ stať, že aj tie zdroje nemusia byť objektívne, no ale čo, aspoň k nim nejaké informácie touto formou dôjdu, keď sa štát nepostaral o to, aby tieto informácie dostali z oficiálnych štátnych zdrojov (napr. televízie). No a tak isto sú na tom aj ostatné mienkotvorne TV!

Aby som nepísal len tak obecne. Rozoberme si napríklad televízne správy „verejnoprávnej“ RTVS zo včerajška, teda 31.5.2024, kde boli nasledovné informácie : Ukrajinci môžu nemeckými a americkými zbraňami útočiť proti Rusku, prevezenie R.Fica, uznanie viny D.Trumpha, o prenájmoch, o bezpečnostnom incidente pred domom novozvoleného prezidenta, o ruskej agresii (obecná nič nehovoriaca informácia), izraelská operácia v Rafahu, platby farmárom, 12 Vietnamcov vyhostených, osoba z Tadžigistanu, povodeň v T.Jastrabí, čistenie Ružína, zdraženie elektriky zo slnka, pomoc postihnutým zemetrasením, voľby do EP,  neoznačené archeologické nálezy, horiaci kamión, kyberzločinci, predvolebná debata v Maďarsku, 2 ročný chlapec maliarom, vysokohorské chodníky, odstávky v Martine, záchrana parku, deti na farme, ruže z Levár. Prosím Vás, čo sú toto za správy!? 

Také správy sú o ničom. A vrchol všetkého je, že Izraelskú agresiu, ktorá je na takmer na opačnom konci sveta a nás sa prakticky až na porušovanie ľudských práv netýka tam dáme celkom podrobne zachytenú, avšak Rusko-Ukrajinský konflikt, ktorý je v našom susedstve a bezprostredne sa nás dotýka tam zhrnieme pár neaktuálnymi obecnými frázami. No a objektívnosť? Rusi sú denno-denne osočovaní za to, že pri ich útokoch na vojenské, ale i civilné ciele zahynul nejaký civil, či civili (čo je hrozné)! Izrael však strieľa a zabíja prakticky „len civilistov, ženy a deti“ ktoré skutočne nič nespravili, napríklad posledne tuším bombardoval „utečenecký tábor“ a všetko je „OK“. Prejdeme to len nejakým suchým konštatovaním. Čo sme to za ľudia?

Načo sú nám také správy?

Pýtam sa, kde sú aktuálne informácia tak o činnosti Ukrajincov, ako i Rusov, aby sme vedeli čo sa „skutočne aktuálne deje“? Aby sme vedeli, čo môžeme čakať? Aby sme vedeli na čo sa máme pripravovať? Aby sme vedeli, ako sa v skutočnosti konflikt vyvíja? Nakoľko susedíme s Ukrajinou ,sú to pre nás bytostne dôležité informácie! No a v tomto smere je noviniek každý deň pomerne veľa. Je smutné, že sa ich z našich oficiálnych mienkotvorných médií nedozvedáme! To nás núti pozerať americké, indické, nemecké, francúzske, či anglické médiá, ako i zdroje zo sociálnych sietí. Tam sa dozvieme množstvo údajov, ktoré sú pre nás dôležité. Paradoxne najviac info sa dozvedáme z amerických a indických zdrojov. To, že to nie sú výmysly, nám potvrdzujú skutočnosti, že vidíme napríklad Zelenského, či iných predstaviteľov Ukrajiny, alebo Putina, či iných predstaviteľov Ruska, ako o rôznych skutočnostiach informujú „naživo“, takže vidíme že sa nejedná o výmysel! Naše médiá však o tom neinformujú! Pritom sú to veľmi dôležité informácie. Ako príklad spomeniem opakované upozornenie Putina, že aby si obyvatelia krajín EU, ktoré sa zapájajú do tohto konfliktu uvedomili, že sú to pomerne malé štáty, ktoré sú husto obývané a prípadné zásahy týchto štátov by spôsobili veľké škody (netvrdím, že to je na slovo presný preklad, ale je to v tom zmysle). To je informácia a v podstate varovanie, ktoré sa nás bezprostredne týka. Kde je o tom informácia v niektorých TN??? To potrebujeme vedieť a to nás zaujíma, nie horské prechádzky, tatranské chodníčky, detičky na lúkach nejakého súkromného podnikateľa, ……. čo dávajú v správach. To sú veci do rôznych tématicky zameraných dokumentov a nie do správ! V správach by mali byť práve informácie ,o ktorých som písal predtým. Mali by sme vedieť, že Ukrajina je porážaná prakticky na všetkých úsekoch frontu!  Že Rusi nebojujú „poľnými lopatkami“, že „nevymontovávajú čipy z pračiek“, že nehladujú, že ich uznáva takmer celý svet (približne 150 štátov zo 183), že sa ich ekonomika nerúca, že ich ekonomika podľa aktuálneho odhadu MMF bude ako „tretia“ najlepšia za Indiou a Čínou (EU, je pritom na predposlednom mieste a Anglicko na poslednom). Že Čína sa postavila za Rusko a prehlásila, že ak bude Rusko napadnuté zo Západu, pomôže mu vždy, na každom mieste a za každých okolností. Že jej vysokí predstavitielia s nezúčastnia pripravovanie schôdzky k mieru na Ukrajine, konanej vo Švajčiarsku. Že Ukrajina ostreľuje jadrové elektrárne na Ruskom území, čo môže spôsobiť vážne následky. To sú informácie, ktoré ľudia potrebujú, to nám zaujíma a keď nás o tom neinformujú naše médiá, žiaľ musíme tieto informácie hľadať na iných miestach. Obdobne sa v Rusku objavujú správy v tom zmysle, že ak budú štáty EÚ, vrátane USA stále stupňovať svoju účasť na konflikte môže byť Rusko donútené k použitiu jadrových zbraní ….. .

Prečo sa o týchto veciach pre nás bytostne dôležitých nedozvedáme v našich správach??

Prečo sa to musíme dozvedať z rôznych USA, či iných spravodajských portálov?

Je síce známe, že neinformovaná masa sa ľahšie ovláda, ako informovaná, ale kde to vedie?

Je to paradox, ale aj keď nerád musím skonštatovať, že za socializmu sme sa v správach v určitom smere dozvedeli viac. Áno, boli cenzúrované a jednostranne zamerané na obhajobu socialistických štátov. Dozvedeli sme sa však aspoň niečo aktuálneho zo ZSSR, Maďarska, Poľska, NDR, Juhoslávie, …… aj keď mnoho vecí bolo zatajovaných. Mám však dojem, že spravodajstvo bolo skutočne lepšie, ako teraz. Bolo rozdelené na 3 časti a to : 1. Správy zo zahraničia, 2. Správy z domova a 3. Správy zo Športu.

 

 

 

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že nie sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež!

20.07.2024

Priatelia mi poslali niekoľko zaujímavých videí. Avšak ani nemuseli. V poslednej dobe sa s nimi akoby vrece roztrhlo! Ukazujú ťažký život Ukrajincov, ktorí museli utiecť pred vojnou do Európy. Ani tak sa nepozastavujem nad životným štýlom tých, čo žijú v Monaku, Švajčiarsku a iných vyspelejších štátoch Európy. Skôr ma zaujali tí, ktorí žijú u nás, či s nami [...]

Prudký obrat ZELENSKÉHO – pozýva Rusko na mierové jednania!

17.07.2024

Ešte pred pár dňami boli tí, čo vyzývali k mieru a podporovali mierové jednania na Ukrajine, nazývaní oficiálnymi mienkotvornými médiami ,teda nechvaľne známym mainstreamom, hercami a inou obdobnou progresívnou časťou spoločnosti ,rôznymi posmešnými a urážlivými pomenovaniami. V Českej republike im dokonca vymysleli posmešné pomenovanie „CHCIMÍROVIA„. [...]

Arogancia v priamom prenose!

15.07.2024

Práve prebieha tlačová konferencia hnutia PS za účasti jeho predsedu p. Michala Šimečku DPhil. Je neskutočné, čo títo mladí borci, ktorí zastupujú značnú časť Slovenska predviedli. Konkrétne mám na mysli vyjadrenie pána Šimečku, ktorý v svojom preslove doslova uviedol že „Nie sme tu preto, aby sme vláde pomáhali„! Toto jeho vyjadrenie je jasným [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 182
Celková čítanosť: 1153894x
Priemerná čítanosť článkov: 6340x

Autor blogu

Kategórie