USA, pre mnohých vzor morálky a spravodlivosti.

A je to tu! Morálny vzor demokracie, spravodlivosti a mieru vo svete  „USA“ ,ku ktorému sa upierajú oči mnohých (hlavne progresívcov a zástancov vojny na Ukrajine) ,nám zasa udelili lekciu z demokracie a spravodlivosti v „ich“ podaní.

Danou skupinou ľudí vysoko hodnotený USA prezident, nám znovu ukázal ako sa to robí. Tesne pred odchodom z Bieleho domu udelil svojmu synovi Hunterovi, ktorý je stíhaný za viacero úmyselných trestných činov, pričom nie je pochybnosť, že ich spáchal, amnestiu.

Z môjho pohľadu je to vrchol nemorálneho jednania spojený so zneužitím svojich právomocí. Nebudem to viac rozpisovať, nakoľko každý súdny a čo len trochu objektívny človek si musí spraviť rovnaký názor.

Skôr ma zaujalo, že naši obdivovatelia USA sú ticho. Nepohoršujú sa nad takýmto konaním vzoru ich demokracie. Tichúčko v rohu šúchajú nožičkami. A ak by bolo náhodou už veľmi zle ,vrhnú sa do protiútoku a začnú prekrúcať fakty. Ani toto nebudem viac rozpisovať.

Napadli ma však dva obdobné príklady, ktoré sme tu mali a tá veľká vlna nesúhlasu, ktorá sa v súvislosti s nimi udiala.

Prvým príkladom bola „amnestia“, ktorú si v podstate udelil Mečiar sám sebe a ľuďom, ktorí sa podieľali na trestnej činnosti v súvislosti s únosom syna bývalého prezidenta Kováča. (Nepochybne som proti tejto amnestii a neospravedlňujem ju.)

Druhý príklad je aktuálnejší a súvisí so zmenou tr. zákona a poriadku, ako i premlčacím dobám, ktoré boli realizované nedávno za súčasnej vlády. Aj tu sa dotkli zmeny daných právnych noriem viacerých „hriešnikov“, čo verejnosť, hlavne progresívna, oprávnene odsudzovala.

Zaujímavé je, že jednanie Bidena už tak vehementne progresívci neodsudzujú. A pritom ide v podstate o to isté – teda o zneužitie právomoci.

Z toho je jasne vidieť, že u tejto skupiny ľudí, ten meter nie je na každého rovnaký a je značne pokrivený.

Žiarivý vzor USA môžu všetko a je to v poriadku, v súlade s morálkou, spravodlivosťou, ….. skrátka majú vždy pravdu a jednajú vždy morálne.

Takýto názor však môžu mať len ľudia, ktorí sa pchajú tam, kde ……….  .

Takýmto ľudom  a ich prívržencom nepomôžu ani okuliare s tmavými rámami.

 

 

Zdroje:

  1. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/732645-prezident-usa-biden-udelil-svojmu-synovi-hunterovi-milost/
  2. https://www.netky.sk/clanok/joe-biden-omilostil-syna-huntera-kontroverzne-rozhodnutie-vyvolava-otazky
  3. https://dennikn.sk/4338281/sluboval-ze-to-neurobi-biden-kratko-pred-odchodom-z-bieleho-domu-omilostil-svojho-syna/
  4. https://hnonline.sk/svet/96182260-americky-prezident-biden-omilostil-svojho-syna-huntera-stihanie-oznacil-za-nespravodlive

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

No a na záver, vtip je vtip a slúži na zasmiatie, či pre dobrú náladu, aj keď niekedy môže odrážať krutú pravdu.

Nemali by mať niektorí funkcionári počítačky bankoviek?

26.03.2026

Neviem, ale vychádza mi z toho, že zrejme by bolo najlepšie keby niektorí poslanci, či funkcionári vlastnili svoju osobnú POČÍTAČKU BANKOVIEK. A to nie hocijakú, ale s výkonným motorom – nielen preto, aby sa pri častom a dlhodobom používaní neprehrievala a nepokazila, ale aj preto, aby sa pri počítaní peňazí nik neunavil či nepomýlil. Prvýkrát sme o takomto [...]

EÚ je v niektorých prípadoch rýchla, ako keby ste si dali črpák žinčice!

24.03.2026

V niektorých prípadoch je EÚ rýchla, ako keby ste si dali „žinčice“! Dňa 23. 03. 2026 schválila vláda SR systém dvojitých cien nafty na čerpacích staniciach. Cieľ je jasný – obmedziť tzv. „palivovú turistiku“, teda situáciu, keď v čase nedostatku prichádzajú zahraničné kamióny a vozidlá odčerpávať naše zásoby. Ide o logické opatrenie: zabezpečiť, aby [...]

Koniec európskej dominancie? Rusko mení pravidlá hry! – alebo – Európa v pasci: Čo stratí EÚ a čo získa Rusko!

21.03.2026

Rusko si začína uvedomovať, že štáty EÚ nemajú záujem o korektné vzťahy a vzájomnú spoluprácu s Ruskou federáciou (RF). Naopak, podporujú vojnu na Ukrajine, a to či už finančne, ekonomicky, vojensky, ale i politicky, pričom je vidieť, že hľadajú všetky možné spôsoby, aby RF úplne zničili, a keď sa to nepodarí, tak aspoň čím viac poškodili a rozložili. [...]

nehoda

Tragická noc v Bielom Potoku, chodca zrazil nákladiak

03.04.2026 09:49

Chodec kráčal stredom vozovky.

rusko

ONLINE: Rusko bombardovalo sever Ukrajiny, zomrel jeden človek

03.04.2026 09:10

Rusko zasiahlo aj Charkov, Medzi piatimi zranenými je podľa polície 27-ročná žena a jej tento rok narodený syn.

taxi

Taxikári zatiahli ručnú brzdu. Prečo sa postavili proti Boltu? Kritizujú ako funguje trh s jazdami

03.04.2026 09:00

Budú jazdy cez aplikácie drahšie? Problémy taxislužieb sa hromadia – od nespokojných vodičov cez rastúce náklady až po čoraz hlasnejšiu kritiku zákazníkov.

Benzinka Barwinok  1

Pumpy na severe východného Slovenska nečelia náporu. Poliaci ponúkajú lacnejší benzín

03.04.2026 08:30

Na severovýchode Slovenska je situácia na čerpacích staniciach pokojná.