Založ si blog

Pandémia – USA náš najlepší „priateľ“? ?

Svetom sa šíri pandémia s následkami, aké sme doposiaľ nepoznali. Niektoré štáty sú na tom lepšie a iné zas horšie. V každom prípade je tu však situácia ,z ktorej sa neteší nikto, pričom následky pre celé ľudstvo môžu byť katastrofické.

Ráno som si prečítal nový článok uverejnený v Topkách pod názvom „Donald Trump chce od nemeckej firmy kúpiť vakcínu proti koronavírusu (z 18.3.2020).
V článku sa píše, že medzi USA a Nemeckom je nepriamy ekonomický spor, nakoľko D.Tramp chce od nemeckej firmy vyvíjajúcej vakcínu proti koronavírusu, túto kúpiť. A údajne neponúka za to skutočne málo, ale až „miliardu“ dolárov. Na tom by nebolo nič zlé, až na to, že v článku sa ďalej píše, že vakcínu chce UA prezident D.Trump získať „Iba pre USA“!!!

To však už nie je len ekonomický spor, ako sa píše v článku ale „morálny hyenizmus“ zo strany USA a to nielen voči EÚ, ale i celému svetu!!!
Je staré príslovie, ktoré platí všade a to „V NÚDZI POZNÁŠ PRIATEĽA“. A skutočne ho začínavame spoznávať.

Ako vidieť USA tým priateľom podľa ich skutkov, rozhodne nie sú. A nie sú skutočným priateľom ani ostatných štátov EU. Aby som to upresnil nie sú skutočným priateľom ani pre ostatné štáty sveta, možno len s výnimkou Anglicka, ale aj to len možno.

Prečo chcú USA odkúpiť od nemeckej firmy vakcínu, keď údajne úspešne vyvíjajú svoju, ktorú už aj údajne začínajú testovať? Dôvody môžu byť minimálne dva.

  1. Prvým môže byť skutočnosť, že ich vakcína nie je taká účinná, ako predpokladajú, že by mohla byť účinná vakcína vyvíjaná v Nemecku.
  2. Druhým môže byť skutočnosť, že USA chcú ovládnuť na 100% trh s touto vakcínou, v dôsledku čoho budú môcť pri jej predaji iným štátom stanoviť podstatne vyššiu cenu, ako by tomu bolo, keby bola na trhu aj konkurenčná vakcína z iného štátu.

V každom prípade však jednanie USA popísané v menovanom článku nie je seriózne. Svedčí o tom aj diskusia pod článkom z Topiek, kde prevláda jednoznačný názor odsudzujúci konanie USA.
Človek sa skutočne nestačí diviť a nevie pochopiť zmýšľanie takých akože „múdrych“ hláv, akými sú napríklad sociológ Doc. PhDR. M.Klus PhD, bezpečnostný analytik PhDr. I.Samson PhD, riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku Doc. PhDr. A.Duleba CSc., bývalý veľvyslanec v USA Doc. PhDr. M. Bútora, či iné obdobne zmýšľajúce osoby. Tie sa každým svojím slovom a skutkom nepochopiteľne správajú k USA neskutočne servilne – a to som napísal veľmi mierne, lebo sa snažím byť slušný. Od takýchto ľudí nemôžeme však ani nič iné čakať.

S USA je samozrejme potrebné budovať priateľské vzťahy. Tie je však potrebné budovať i s EU, Ruskom, či inými štátmi sveta. Nie je možné poštvávať štáty proti sebe, ako to s obľubou niektorí „naši“ odborníci robia a pritom majú plné ústa demokracie a mieru.

V článku, ktorý som spomínal v úvode môjho blogu sa taktiež uvádza, že nemecká vláda by chcela firme, ktorá vakcínu vyvíja zakázať jej predaj. Avšak nakoľko ide o súkromnú nemeckú firmu takýto zákaz jej dať nemôže. Uvádza však, že by to bolo možné „len“ za osobitných podmienok. Pýtam sa teda, kedy budú „osobitnejšie podmienky“, ako sú teraz, keď je svet na pokraji pandémie? Zas sa mi to zdá zo strany nemeckej vlády dosť „alibistické“, lebo keby chcela, tak predaj vyvíjanej vakcíny môže v súvislosti s tým, čo sa deje bez akýchkoľvek problémov zakázať aj spomínanej súkromnej firme.

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadnu konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

HOAX Zelenskyj Cherson Video

HOAX: Šíri sa zmanipulované video z návštevy Volodymyra Zelenského v Chersone

30.11.2022 17:55

Zvuková stopa pôvodného videa sa líši od zmanipulovanej verzie.

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629103x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie