Založ si blog

Podarilo sa nám nemožné!

 

Myslím si, že sa nám podarilo nemožné!

Keby nebolo toto vyhlásenie také tragické, myslím si, že by mohlo byť dobrým vtipom.

Niečo ako „Snaha maximum – Výsledok minimum“.

 

V posledných dvoch dňoch som si prečítal množstvo blogov popisujúcich, ako ľudia chcú „Pelegriniho“, ľudia nechcú „Matoviča“, z Matoviča sa stal nekritizovateľný a podobne.

No neviem, či je to správne. Ak chceme byť objektívni a seriózni, nemôžeme o niekom takto písať, keď ešte ani poriadne neprevzal funkciu a nevieme, ako sa jej zhostí.

Nepatrím medzi prorokov, ako tí, ktorí už vedia všetko vopred. Medzi takýchto prorokov však patriť ani nechcem.

Ak nieto vopred vysiela takéto proroctvá, či prognózy,  tak sa mi nezdá, že by mu išlo o blaho spoločnosti a zmierňovanie napätia ktoré tu v poslednej dobe zavládlo, ale skôr o jeho stupňovanie, či snahu znemožniť politického oponenta, ktorého takýto nezvaný prorok  zrejme nevolil. Voľby sú však už za nami a takéto konanie nie je na mieste.

Nebudem hovoriť o 100 dňoch imunity a kľudu, ako si to vždy vyhradzoval pri menovaní novej vlády SMER, lebo podľa mňa to bola vždy mierne povedané „hlúposť“. Po prebratí vlády bolo a je vždy potrebné začať pracovať hneď a nie 100 dní „dovolenkovať“.  Matovič bol menovaný za predsedu vlády 21.03.2020, teda len pred 2 dňami a svojej úlohy sa v tomto neľahkom čase zhostil veľmi dobre.

Ak budem vidieť, že nevedie túto krajinu správnym smerom, budem medzi prvými, ktorí ho začnú kritizovať.  Taktiež ho budem kritizovať medzi prvými, ak zistím, že neplní svoje sľuby, ktoré dal svojím voličom pred voľbami a pre ktoré voľby vyhral. Zatiaľ však skutočne nemám za čo. Skôr naopak, vidím v jeho konaní serióznosť.

Nemali by sme však zabudnúť ani na to, že doposiaľ v histórii Slovenska, nepreberala žiadna vláda krajinu v situácii, ako sa nachádza teraz, keď musí čeliť celosvetovej pandémii spôsobenej nekontrolovateľným šírením koronavírusu pomenovaného COVID-19.

Je samozrejmé, že je prvoradou úlohou vlády SR, chrániť zdravie a životy občanov nášho štátu a to všetkými prostriedkami ktoré môže zabezpečiť. V súčasnom období je to nesporná priorita!

Nemôžeme však zabudnúť ani na korupciu, dlhoročnú nefunkčnosť polície, prokuratúry, či súdnictva. Či chceme, aby všetko ostalo po starom a polícia nevyšetrovala „našich ľudí“ (napr. ľudí podobných Kočnerovi, Bašternákovi, …..), aby prokuratúra roky nekonala (napr. známy pomer závažných prípadov na špeciálnej prokuratúre s pomerom „61 : 0“) či, aby sa vydávali rozsudky na objednávku v prospech toho, kto má viac peňazí (známe prípady tzv. „justičnej mafie“)?? Myslím si, že to nechce nik. Tak potom prosím trochu serióznosti, objektívnosti a trpezlivosti.

Ako som už uviedol, Matovič preberá krajinu vo veľmi vážnej situácii spôsobenej celosvetovou pandémiou. Taktiež som spomenul, že aj keď pred ním stojí veľké množstvo rôznych problémov, prioritou musí byť ochrana zdravia a životov občanov Slovenska.

Tu sa dostávam k druhému bodu, čo je Matovičovi niektorými vytýkaný a tým je, že spravil „prepad“ v Štátnych hmotných rezervách SR (ďalej len ŠHR) a že po kontrole tam vykonanej bude na zasadaní vlády navrhovať odvolanie ich riaditeľa.

Pýtam sa:

  • Vám nevadí, že máme len pár kvalitných testov, ktoré dokážu spoľahlivo zistiť, či je občan infikovaný koronavírusom, alebo nie?
  • Vám nevadí, že máme miesto kvalitných a „hodnoverných testov“ na zisťovanie koronavírusu zakúpených množstvo „nekvalitných testov, pričom ŠHR miesto kvalitných testov objednali opätovne len „nekvalitné“?
  • Vám nevadí, že v ŠHR bolo kontrolou zistené, že na sklade sú „nulové stavy“ v súčasnej dobe takých dôležitých ochranných pomôcok ako sú OKULIARE, RUKAVICE, OCHRANNÉ NÁVLEKY NA OBUV, OCHRANNÉ ODEVY, …… skrátka chýba všetko dôležité, čo v súčasnej dobe potrebujeme?
  • Vám nevadí, že v ŠHR nie sú žiadne respirátory „FFP3“, ktoré potrebujú naši zdravotníci, aby si mohli chrániť zdravie a zároveň sa mohli o nás starať?
  • Vám nevadí, že v ŠHR nie sú ani žiadne respirátory nižšie kategórie s filtrami FFP2, pre ostatné záchranné zložky, ktoré sa o nás taktiež starajú?
  • Vám nevadí, že ČR, si dokázala zabezpečiť z Číny 10 lietadiel so zdravotnými pomôckami, ktoré potrebujú pre boj proti šíriacemu sa koronavírusu a my nič?
  • Nevadí Vám, že šikovní drobní podnikatelia si dokážu z Číny zabezpečiť napr. z AliExpressu, Alibaby, či iných čínskych inštitúcií ochranné pomôcky a to bez toho, aby tam mali kontakty, pričom využívajú len webové spojenie – a ŠHR, majúce k tomu rozhodne lepšie podmienky i financie to nedokážu?
  • Nevadí vám, že štát bol upozorňovaný z nášho zastupiteľského úradu, že je možnosť dovozu dostatočného množstva ochranných rúšok z Indie a to za výhodné ceny – tieto rúška však nekúpil a kúpil podstatne drahšie?
  • Nevodí vám, že kupujeme značne predražené respirátory, rúška a iné potrebné ochranné pomôcky aj keď iní ich kupujú podstatne lacnejšie?
  • …………………. .

Myslíte si, že za takúto situáciu a stav v ŠHR má byť ich riaditeľ „pochválený a odmenený“, alebo nemá na svojom mieste čo robiť a má byť čím skôr „odvolaný“ ? Odpoveď nechám na vás.

Z tohto pohľadu pokladám rozhodnutie Matoviča, ako jediné správne. Taktiež súhlasím s tým, že je potrebné dať podnet na preverenie orgánom činným v trestnom konaní, aby zistili, či nedošlo vzniklou siutuáciou k spáchaniu trestného činu. Musí sa už skončiť doba, že funkcionári si nebudú plniť svoje povinnosti, prípadne dopúšťať sa trestných činov a nebudú za to potrestaní, ale ako bolo u nás zvykom, budú so „zlatým padákom“ presunutí na iné teplé a mnohokrát ešte vyššie a zodpovednejšie miesto. To bol predsa jeden z bodov, prečo ľudia Matoviča volili.

Celkovo sa tu tesne pred odovzdaním vlády Matovičovi dialo množstvo čudných vecí, ktoré v tichosti pokračujú. Nie je mi napríklad jasné prečo štát nakupuje jednorazové rúška od súkromnej fy v cene 83 centov/ks, keď v prípade kúpy cez internet vychádza cena jedného rúška len 7 centov za kus, pričom najdrahšie rúška stoja na heuréke 13 centov. Pri tomto nákupe ide teda minimálne o 6 násobné predraženie. (Zdroj web. Aktuality.sk z 22.3.2020 „Pellegriniho vláda kúpi predražené rúška, respirátory a rukavice ….. .). Myslím si, že to nie je v poriadku. A tak, by sa dalo pokračovať ďalej. Potom sa nečudujme, že chýbajú peniaze na škôlky, byty, cesty, učiteľov, nemocnice, či starostlivosť o seniorov – a na druhej strane si niektorí funkcionári kupujú zázračne „lacné“ vily, či domy na Floride. Už sa musí nájsť niekto, kto sa to bude snažiť zastaviť. Viem, že opozícia bude silná, lebo nik si dobrovoľne nezahatá prístup k zlatej žile, no musíme sa o to v záujme všetkých pokúsiť.

Ešte mi nedá, aby som sa nezmienil o takpovediac „perličke“, ktorú z úst vypustil po vykonanej kontrole a zistených nedostatkoch v ŠHR, ich súčasný riaditeľ počas tlačovej besedy v ktorej reagoval na zistené nedostatky a danú situáciu. „MYSLÍM SI, ŽE SA NÁM PODARILO NEMOŽNÉ“ (ak som náhodou nejaké písmeno v tomto výroku oproti originálu skomolil, tak sa ospravedlňujem).

Myslím si, že tento výrok už skutočne komentár nepotrebuje! Možno len to, že dodatočne som z TV vysielania zistil, že menovaný riaditeľ je „sudcom“, ktorý bol na výkon funkcie riaditeľa ŠHR dočasne uvoľnený zo svojej funkcie. Takže po skončení výkonu funkcie riaditeľa sa môže vrátiť späť do talára a súdiť.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadnu konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Strategickí partneri a strategickí nepriatelia!

04.04.2020

Som skutočne zvedavý, či mi aj tento článok „admin“ po jeho zverejnení nestiahne z prvej strany a sprístupní ho až keď sa bude zobrazovať na druhej strane, čím zabráni jeho väčššej čítanosti. Posledne sa mi to stalo s článkom „EÚ – Kde si? – Zobuď sa!“ https://eduard.blog.pravda.sk/2020/04/01/eu-kde-si-zobud-sa/ , ktorý mal po zverejnení veľmi slušnú [...]

Hrozí nám Blac-out ?

01.04.2020

Slovensko, ako celý svet v súčasnej dobe bojuje proti pandémii, akú ani jedna zo žijúcich generácií nepozná. Situácia je vážna pričom epidémia má stále stúpajúci trend. Máme však to šťastie, že patríme medzi krajiny, ktoré včasnými opatreniami a disciplinovanosťou občanov, do značnej miery pribrzdili nekontrolovateľné sírenie tejto pandémie. Aj napriek tomu [...]

EÚ – Kde si? – Zobuď sa!

01.04.2020

V súčasnej dobe je koronavírusom postihnutý prakticky celý svet. V rámci EU sú najviac postihnutými štátmi Taliansko a Španielsko, kde je situácia skutočne kritická. Na Slovensku je vďaka včasným a prísnym opatreniam, ale i uvedomelosti obyvateľstva „zatiaľ“ situácia našťastie podstatne lepšia a „zatiaľ“ zvládnutejšia. Avšak ani zďaleka nie sme za vodou. [...]

Syria

Sýria a Rusko odmietli obvinenia, že Damask použil chemické zbrane

09.04.2020 20:31

Rusko a sýrska vláda aj v minulosti opakovane obviňovali Organizáciu pre zákaz chemických zbraní zo zaujatosti pri vyšetrovaní incidentov v Sýrii.

NAKA

Mafiána 'Hrobára' hneď po prepustení zadržali

09.04.2020 18:54, aktualizované: 20:54

Muž je obvinený za zločin založenia, zosnovania a podpory zločineckej skupiny, ako aj z viacerých trestných činov úkladnej vraždy a vraždy.

Muž / vyhrážanie / zadržanie / NAKA /

NAKA zadržala muža, ktorý sa vyhrážal Matovičovi

09.04.2020 18:36

Policajti zaistili aj samotnú zbraň a momentálne so zadržaným vykonávajú procesné úkony.

SR 13.dôchodok prezidentka Čaputová

Čaputová udelila milosť mužovi, ktorý v afekte zavraždil svojho otca

09.04.2020 16:58, aktualizované: 17:03

20-ročný Bako zavraždil svojho otca, keď mal 17 rokov, po tom, ako dlhé roky spolu s matkou znášali psychické aj fyzické týranie zo strany otca.

eduard

S vekom zvyčajne prichádza múdrosť, ale niekedy vek prichádza sám. (Oscar Wilde)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 100887x
Priemerná čítanosť článkov: 5605x

Autor blogu

Kategórie