Založ si blog

Hrozí nám Blac-out ?

Slovensko, ako celý svet v súčasnej dobe bojuje proti pandémii, akú ani jedna zo žijúcich generácií nepozná.

Situácia je vážna pričom epidémia má stále stúpajúci trend. Máme však to šťastie, že patríme medzi krajiny, ktoré včasnými opatreniami a disciplinovanosťou občanov, do značnej miery pribrzdili nekontrolovateľné sírenie tejto pandémie. Aj napriek tomu však situácia nie je rúžová ani u nás. V zmysle prognóz sa bude pandémia rozširovať ďalej aj u nás.

Keď si  však zoberieme skutočnosť, že v porovnaní s inými štátmi EÚ aj pri tak „miernom“ postihnutí vírusom, ako má Slovensko, je tu situácia veľmi vážna a naša ekonomika začína pomaly, ale isto kolabovať.

Pomaly sa začínajú objavovať problémy v ekonomike. Je odstavené množstvo obchodov, bola prerušená práca nielen v nosných podnikoch našej ekonomiky, ale i menších spoločnostiach. Uvedené sa prejavilo aj prepúšťaním pracovníkov a sú ohlasované aj prvé hromadné prepúšťania. A to ešte u nás epidémia neprepukla v plnom rozsahu.

Čo robiť? Nakoľko sme sa s takouto „celosvetovou“ hrozbou ešte priamo nestretli odpoveď nie je jednoduchá, ani jednoznačná. Nik nevie akou cestou sa vybrať a ktorá by bola najlepšia.

Objavili sa názory o „Black-oute“, teda situácii keby bude, akoby celý štát na určitú dobu  vypnutý. Trvať by mal približne 3 týždne. Jeho cieľom by bolo poraziť šíriaci sa koronavírus. Nik však poriadne nevie, čo by nasledovalo. Pomohlo by to? Ako by sme počas tej doby žili? Čo všetko by bolo odstavené a neprístupné? Koľko firiem skrachuje? Ako to postihne ekonomiku? Rozbehne sa potom ekonomika? Ako to bude z lekárskou starostlivosťou, dostupnosťou liekov, zásobovaním potravinami? ……………… V tejto súvislosti je otázok skutočne neúrekom a čo je hlavné nie sú zodpovedané a ak aj niektoré sú, tak nevieme či sú zodpovedané správne.

Black-outom by sme sa vnorili do temnoty z ktorej by sme možno vystúpili ako víťazi. Je tu však slovo „možno“ a to je veľký risk.  Ak sa niečo v tejto súvislosti pokazí, nebude sa to dať už jednoducho opraviť a je možné, že sa to už nikdy ani neopraví.

Čo robiť? Otázka na ktorú nevie dopovedať nikdo. Aj to je dôvod, prečo Matovič na tlačovkách naznačuje, že sa na to bude musieť spýtať ľudí.

Členovia novej koaličnej vlády sú ešte len pár dní vo svojich funkciách a už sa črtá medzi koaličnými stranami OĽANO, Za ľudí, Sme rodina na jednej strane a na druhej strane medzi SaS konflikt. Konflikt ktorý vzniká v najmenej vhodnej dobe. Čo je paradoxom je zo strany R. Sulíka a jeho strany SaS, pričom Sulík pred zostavovaním vlády najviac vyhlasoval, že I. Matovič bude mať v ňom pevného spojenca, na ktorého sa bude môcť spoľahnúť. Podľa dostupných informácií „údajne“ I. Matovič presadzuje „Black-out“ a R. Sulík je proti tomu. Neviem do akej miery je táto informácia relevantná avšak niečo našepkáva aj skutočnosť, že počas dnešnej rannej tlačovej besedy I. Matoviča, boli prítomní zástupcovia všetkých koaličných strán, až na SaS.

Nejednotnosť vlády nie je dobrým signálom, pre obyvateľov Slovenska. Vláda by si mala uvedomiť, že je tu pre občanov Slovenska a nie aby si jej členovia riešili medzi sebou svoje ego.

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadnu konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho Kurajší

30.11.2022 17:02

abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

Stoltenberg

NATO nevníma Čínu ako protivníka, sledujeme ale jej rozvoj, povedal Stoltenberg

30.11.2022 16:51

Ministri v Bukurešti hovorili aj o ambicióznom vojenskom a technologickom pláne Pekingu.

Polícia / Policajná páska /

Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

30.11.2022 15:17

Mužovi hrozí v prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy až doživotný trest.

György Gyimesi

VIDEO: Ako Gyimesi učil Pčolinského správne vyslovovať meno György

30.11.2022 14:46

Pčolinský: Dúfam, že som vaše meno vyslovil správne. Gyimesi: Nie, nesprávne. Pčolinský: Prosím, opravte ma.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629030x
Priemerná čítanosť článkov: 5616x

Autor blogu

Kategórie