Založ si blog

Všetko ostane „pekne“ pri starom!

 

Tak už to tu máme zas!

 

Vyzeralo to na príjemný deň. Zobudil som sa o ôsmej, zacvičil si, dal si sprchu a naraňajkoval sa. Potom som sadol k počítaču, nech ho trochu prevetrám. Nakoľko počasie bolo pekné, nepredpokladal som, že sa na ňom zdržím dlhšie.

Dal som sa do práce a popritom som začal počúvať novoobjavený videoblog nazvaný „Zemplínsky DIALÓG“. To som však nemal, nakoľko za chvíľu bolo po nálade.

V dialógu spovedal M.Boka občianskeho aktivistu M.Kaplana, ktorý neúspešne kandidoval v posledných parlamentných voľbách na kandidátke strany OĽANO.

A čože mi to tak pokazilo náladu?  Boli to „teda aspoň pre mňa“ nové veci, ktoré som sa dozvedel o Generálnej tajomníčke služobného úradu MV SR Anne Bilecovej. Z médií som síce vedel, že sa o nej hovorí, že figuruje na východe v nejakej kauze s DPH a preto prakticky hneď po menovaní odstupuje z funkcie. Tento podvod mal údajne viesť až k špičkám strany SMER, ale nevedel som nič podrobnejšie.

To som sa dozvedel až pri počúvaní predmetného videoblogu a verte bolo mi z toho mierne povedané „nevoľno“.

Pýtam sa:

  • Ako je možné, že osoba (A.Belecová), ktorej meno sa nachádza vo vyšetrovacom spise vedenom v súvislosti s doposiaľ najväčším daňovým podvodom vo výške 70 miliónov a ktorá podľa medializovaných informácií priamo napomáhala podozrivému podnikateľovi Piptovi, aby mu prešli daňové kontroly a tak mu boli na vratkách vyplatené peniaze, je nominovaná na taký dôležitý post.
  • Ako je možné, že takúto osobu nominuje štátny tajomník Lukáš Kyselica a po upozornení na dané skutočnosti, túto nomináciu obhajuje a uvedie, že menovanej verí a ešte ju obhajuje?
  • Ako je možné, že samotný minister vnútra R.Mikulec uvedie, že takáto nomináciu nevníma, ako zlú!
  • Ako je možné, že predseda strany OĽANO, I.Matovič, ktorý nás všetkých doposiaľ presviedčal, že je bojovníkom proti korupcii nezakročí? Však pred voľbami sa vyjadroval, že pôjde po korupcii, ako po „údenom“!
  • Ako je možné, že menovaná môže dostať previerku NBÚ, aby sa mohla oboznamovať s utajovanými skutočnosťami?
  • Ako je možné, že takáto osoba mohla prejsť previerkami orgánov MV SR a pre vedúcich funkcionárov MV sa javila ako „najlepší“ kandidát?

Tu bola hneď možnosť, aby si I.Matovič na svoj opasok pripol hneď takpovediac jeho jazykom „druhý skalp“ a nikto by mu to pritom nebol vôbec vyčítal, skôr naopak. No nestalo sa tak. Prečo? Tu rozhodne dôvod bol.

Video, ktoré sa oplatí pozrieť!

Zaujímavá skutočnosť je pritom uvedená v menovanom videoblogu, kde aktivista zo Zemplína, M.Kaplan hovorí, že po oznámení kandidatúry A.Bilecovej mu volali policajti, policajný vyšetrovatelia, príslušníci požiarneho zboru, súdov a regionálni politici z oblasti, kde menovaná pôsobila na daňovom úrade a upozorňovali na o akú osobu ide. On to následne oznamoval to miestnym štruktúram OĽANO až keď si veci sám preveril, no nik ho nepočúval. Prečo? Ďalej hovorí, že keď nepochodil na okresných štruktúrach OĽANO, hlásil to „špičkám“ OĽANO a ani tie to však  nezaujímalo!

 

Tak potom ako je to? Čo si máme myslieť o vedení OĽANO a ich boju proti korupcii?  Či proti korupcii bojovali len pokiaľ sa nedostali do vlády a teraz keď tam už sú ich to nezaujíma? Lebo čo keď náhodou ….. ?  Kto si môže dovoliť takú zvrátenú vec a navrhnúť takú osobu na 3. najvyšší post na ministerstve vnútra, teda ministerstve, ktoré má proti zločinu a teda i daňovým únikom bojovať? Kto si dovolí nielenže takú osobu nominovať, ale jej nomináciu už po „vyplávaní“ problémov ešte vehementne obhajovať? To môže byť jedine človek, ktorý na tom musí mať nejaký vážny záujem a predseda vlády by sa mal vážne zaoberať otázkou, zistenia o aký záujem tu ide a mal by z toho vyvodiť vážne dôsledky.

 

Ak nie, tak „zdá sa, že sa nič podstatného nezmení a „VŠETKO OSTANE PRI STAROM!

 

To nie je moc príjemná správa pre Slovensko.

 

********************************************************************************************

Doporučujem prečítať aj: 

Tak – Už to tu máme zas!

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadnu konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

HOAX Zelenskyj Cherson Video

HOAX: Šíri sa zmanipulované video z návštevy Volodymyra Zelenského v Chersone

30.11.2022 17:55

Zvuková stopa pôvodného videa sa líši od zmanipulovanej verzie.

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629094x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie