Založ si blog

Vládnu nám fanatici ?

 

Minister, ktorý uprednostňuje náboženstvo pred odbornosťou by nemal riadiť ministerstvo zdravotníctva !

 

To čo sledujeme v poslednej dobe hlavne na ministerstve zdravotníctva môžeme bez nadsádzky považovať za nonsens.

 

Osobne som veriaci, no nikdy by som si nedovolil  vnucovať iným svoje názory tak, ako to vykonáva vo svojich vystúpeniach minister zdravotníctva MUDr. M.Krajčí, ktorý zachádza do absolútnych krajností až to hraničí s posadnutosťou.

 

Myslím si, že ide o dobrého človeka a zrejme aj dobrého odborníka, ktorý si zvolil ušľachtilé poslanie pomáhať deťom, ako detský kardiológ za čo mu môžeme byť len vďačný. Avšak jeho vyjadrenia vo mne vzbudzujú dojem, že ide o fanatika a ak je tomu tak, potom by ministerstvo riadiť nemal, aj keď by jeho úmysly boli z jeho pohľadu čo najlepšie.

 

Fanatik totiž nedokáže rozlíšiť čo je skutočne v prospech veci a čo je už takpovediac celkom za čiarou. Nie nadarmo platí heslo, že „Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami.“ A keď použijem jeho slovník, do „pekla“ náš zdravotnícky systém dostať nechceme. Mali by sme si však dať pozor, lebo  pomaly, ale isto sa tam s jeho prispením môžeme dostať.

 

Tým nemyslím obetavú prácu množstva lekárov, zdravotníkov, či iných profesií, ktoré nám pomohli zdolávať koronakrízu, ale konkrétne presadzovanie svojich náboženských názorov zo strany pána ministra, ktoré vnímam, ako dosť násilné.

 

Ako príklad by som mohol použiť jedno z jeho vystúpení pred kamerami, kde verejne vyslovil otázku „Čo by sa stalo, keby u nás vládli ľudia, ktorí milujú boha?“ Tu musím povedať, že ľudí by sme nemali rozdeľovať na tých čo milujú boha (teda veriacich) a na tých čo v boha neveria (teda ateistov). Ľudí by sme mali rozdeľovať na „dobrých“ a „zlých“. Teda tých, čo chcú dobro a tých čo chcú zle, prípadne na odborníkov a neodborníkov.

  • Tieto ortodoxné názory pána ministra sa jasne odrážajú v jeho konaní. Čo znamenalo odvolanie generálneho riaditeľa Národného ústavu detských chorôb L.Kuželu, ktorý bol obecne chápaný ako odborník a dobrý riaditeľ? Na jeho miesto bol pritom menovaný lesník Peter Magát! Je to normálne? Takto chceme pomôcť zdravotníctvu?
  • V kontexte s už napísaným je veľmi zaujímavé, že práve P.Magát podľa informácií zverejnených na webe,  hlásal stratégiu „Ako by mali kresťania ovládať nielen politiku, ale i média, obchod, či školstvo.“ Takže jeho menovanie vzbudzuje jednoznačne dojem, že túto funkciu dostal pre svoje ortodoxné náboženské presvedčenie a nie svoju odbornosť. Život, či zdravie však nie je tovar a veriaci by to mal vedieť najlepšie.

 

Priznám sa, že  nerozumiem ani ďalšiemu výroku ministra zdravotníctva M.Krajšího, ktorý povedal:  „Pokiaľ sa boh rozhodne, že cez teba urobí nejaké veci a ty budeš vedieť, že to on rozhodol, nezľakni sa reality. Diabol sa Ti bude snažiť podstrčiť veľmi kvalitné racionálne argumenty, aby si nekonal tak, ako konať máš.“ Ak pristúpim na argumenty pána ministra, ako mám vedieť, že sa Boh rozhodol spraviť niečo cez niekoho a nebol to práve diabol, kto sa tak rozhodol.

 

Skrátka takéto vystupovanie, argumentáciu a riadenie neočakávam od žiadneho vedúceho pracovníka a tobôž už nie od ministra.

 

Bol by som omnoho radšej, keby sa pán minister zameriaval nie na to, či sú jeho podriadení aktívni veriaci, ale skôr dbal na to, aby to boli dobrí ľudia a hlavne odborníci. Odborníci, ktorí by sa snažili zdravotníctvu a ľuďom pomôcť. Ich vierovyznanie nás skutočne nemusí zaujímať, nakoľko je to každého osobná vec.

 

Alebo zas chceme tak, ako tomu bolo ešte za socializmu uprednostňovať jednu kategóriu ľudí?  Vtedy sa snažil režim potláčať veriacich a uprednostňovať ateistov. Teraz to má byť naopak? Budeme potláčať ateistov a uprednostňovať veriacich? Ak opäť použijem terminológiu pána ministra, môžem smelo povedať, že boh rozhodne  nemá záujem o takéto jednanie a časy inkvizície sa skončili už dávno.

 

Poznámka: Použité citáty pána ministra sú z materiálov zverejnených na webe. Napríklad z videa „Pán Krajčí z OĽaNO položil zaujímavú otázku a mne nedalo mu na ňu neodpovedať“ (link: https://www.youtube.com/watch?v=_y8M9wNc87M&t=0s ).

 

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Ako si Rómovia sami sebe prideľovali finančné prostriedky a štát mlčal.

10.07.2020

Malo to byť transparentné prideľovanie finančných prostriedkov prostredníctvom výberovej komisie. Čo však, keď si komisia prideľuje finančné prostriedky sama svojím členom a akoby to nestačilo, ešte aj dieťaťu jedného z jej členov? Tento prípad siaha už niekoľko rokov späť, je však stále aktuálny a jeho dozvuky sa prejavujú aj v súčasnosti. [...]

Keď nie sú peniaze na zdravotníkov – školy – dôchodky . . . . . na podporu LGBTI ich je ich neúrekom!

07.07.2020

Krajina ekonomicky krváca a Pellegríni podporuje LGBTI, Islam, migrantov a iné obdobné hnutia, iniciatívy, ….. . Podľa práve publikovaných informácií (*1) schválila deň pred voľbami vláda vedená P.Pellegrínim dotácie za vyše 700 000 € na podporu „LGBTI“ agendy, Islamu na Slovensku a utečencom a to pod hlavičkou podpory ľudských práv na rok 2020. [...]

Čo sa to stalo z nášho Slovenska? Čo sa to stalo z nás za ľudí?

27.06.2020

Kam to speje? Ľudia sú nervózni, nemajú na nič čas a nekomunikujú spolu. Na niektoré veci už rezignovali. Donedávna bol celý náš štát obsadený rôznymi mafiánskymi skupinami, ktoré za sebou zanechali stovky mŕtvych. Nechýbala ani hromadná vražda až 10 osôb, o ktorej písali médiá nielen v Európe, ale i v USA. Surovosť ktorou boli niektoré vraždy [...]

Berg, hraničný priechod, koronavírus

Pod kontrolou budú najmä dovolenkári a ich mobily

14.07.2020 06:30

Zoznamy ľudí, ktorí sa pohybovali v rizikových krajinách a dostanú varovnú SMS, sa porovnajú so zoznamom ľudí, ktorí sa nahlásia na úrade.

koronavírus, Manchester United

ONLINE: Briti sa obávajú druhej vlny pandémie, môže mať 120-tisíc obetí

14.07.2020 06:00, aktualizované: 08:17

Druhá vlna pandémie by v Británii mohla zabiť až 120-tisíc ľudí v priebehu jedného roka, hovorí správa Akadémie lekárskych vied.

Loď

USA oficiálne odmietli nároky Číny v oblasti Juhočínskeho mora

13.07.2020 22:18

Šéf americkej diplomacie zároveň prisľúbil podporu spojencom a partnerom USA v regióne.

Afganistan Kábul Výbuch

Útok na sídlo tajnej služby v Afganistane si vyžiadal 11 mŕtvych a 63 zranených

13.07.2020 21:44

Útok odštartoval samovražedný atentátnik, ktorý pri vchode do komplexu odpálil auto naložené výbušninami.

eduard

S vekom zvyčajne prichádza múdrosť. (Oscar Wilde)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 238497x
Priemerná čítanosť článkov: 5962x

Autor blogu

Kategórie