Založ si blog

POCHYBNOSTI !

 

Ak budeme postupovať takýmto spôsobom, tak dôveru v justíciu a prokuratúru len tak ľahko neobnovíme!

 

Už dlhú dobu sa veľa hovorilo o nedôveryhodnosti našej justície a to vrátane prokuratúry a polície. Donedávna to boli len ničím nepodložené rečí. Situácia sa však zmenila po zistení okolo bývalej sudkyne a štátnej tajomníčky MS SR M.Jankovskej, únikoch z kočnerovej  Threemy a policajnej akcie „Búrka“, pri ktorej bolo pôvodné zadržaných až 13 sudcov. Stav je teda zrejme podstatne horší, ako sa predpokladalo. To čo si dovolili mnohí sudcovia nemá obdobu. Aj tak ide zrejme len o špičku ľadovca a situácia bude v skutočnosti pravdepodobne ešte horšia.

Preto sa vôbec nemôžeme diviť, že súdom úplne dôverujú len 4% dotazovaných respondentov!

Za našimi súdmi však v ničom nezaostáva ani prokuratúra. Jej jediným šťastím zrejme je len to, že sa neobjavila nejaká ďalšia Threema v ktorej by boli zaznamenané rozhovory s prokurátormi. Avšak prípady akým je bývalý generálny prokurátor D.Trnka,  styky bývalého námestníka generálneho prokurátora R.Vaneka pre ktoré bol odvolaný,  odstúpenie z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora P.Šufliarskeho,  či iné informácie o niektorých prokurátoroch objavujúce sa v médiách, nás len môžu utvrdzovať, že situácia je vážna. Čo si máme myslieť keď špeciálny prokurátor, ktorý má na starosti najzávažnejšie kauzy nepodal za 10 rokov (do začiatku roku 2019)  zo 61 prípadov ani jednu žalobu! (Zdroj web, množstvo článkov).

Takýto stav nemôže pretrvávať a je potrebné niečo robiť. Hovorí sa o očiste súdnictva a prokuratúry. Hovorí sa o tom a dúfa sa, že noví sudcovia a prokurátori túto situáciu zmenia k lepšiemu. Že pôjde o nové čisté a nepoškvrnené persóny, ktoré nebudú zaťažené a viazané rôznymi nezdravými vzťahmi …. .

Avšak čo si máme myslieť o niektorých kandidátoch, teda presnejšie povedané  právnych „čakateľoch“ na tieto posty. Napríklad, ako môže osoba, ktorá je „čakateľom“ na funkciu prokurátora a má podľa medializovaných informácií blízky vzťah s bývalým premiérom R.Ficom byť dobrou kandidátkou na túto funciu?

Podľa zverejnených informácií  má táto mladá žena zarábať približne 600 € mesačne, pričom pri takomto malom prijme jazdí na novom motorovom vozidle približne za 50-tisíc €, prespáva rovnako ako bývalý premiér v prepychovom  Hiltone, či luxusnom kaštieli vo Vinosadoch. Predpokladám, že menovanej na takýto z môjho pohľadu skutočne luxusný život nemôže zárobok 600 € stačiť a to ani neberiem do úvahy výšku ostatných životných nákladov v Bratislave.

Z toho mi logicky vyplýva otázka, kde na takýto luxusný život berie financie. Do úvahy mi pripadá niekoľko možností, avšak z môjho pohľadu asi najpravdepodobnejšia bude tá, že tieto finančné zdroje jej niekto poskytuje. Keďže sa v súčasnej dobe podľa medializovaných informácií údajne stýka s bývalým premiérom odpoveď na to kde je pravdepodobný zdroj jej luxusného života sa natíska sama.

No a teraz sa dostávame k meritu veci. Pýtam sa: Po tom, čo by sa z takejto osoby stala prokurátorka, môžeme si byť na 100% istí, že pri hájení spravodlivosti a dodržiavania zákona nepodľahne nejakej lákavej ponuke napr. zo strany stíhanej osoby, aby si tak ešte viac vylepšila svoj životný štýl, na ktorý bola zvyknutá? Prípadne čo sa stane po tom, ak by o priazeň svojho terajšieho podporovateľa prišla a budú jej chýbať finančné prostriedky, nepodľahne pokušeniu, aby si zachovala štandard na ktorý bola zvyknutá?

Tvrdiť nemôžem to ani to, avšak pochybnosti a myslím si, že opodstatnené mám.  Taktiež sa môžem oprávnene spýtať, či takáto osoba je vhodná na funkciu prokurátora na ktorú sa pripravuje.

Myslím si, že ak budeme takto postupovať pri očistení prokuratúry, tak nepomôžu ani „Návrhy na zvýšenie dôveryhodnosti prokuratúry z 11.11.2019 vydané VIA IURIS“, ale ani iné opatrenia. To isté platí ale aj pri súdoch.

(Zdroj množstvo materiálov z webu, napr.: Plus 7 dní z 12.6.2020 „Veľká galéria Ficova budúca prokurátorka: Takto si užívajú boháči“. Denní N z 10.6.2020 „Predseda Smeru Robert Fico neprespáva len v kaštieli ……“ . HN z 14.8.2019 „Väčšina Slovákov nedôveruje súdom, ukázal prieskum“.)

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Smejme sa, svet je gombička a všetko je v poriadku – či nie?

29.01.2023

Po zvolení nového českého prezidenta gen. Pavla, ktorému bola hneď po zvolení gratulovať slovenská prezidentka Čaputová sa ešte 28.01.2023 objavili správy, že novozvolený prezident Pavel zatelefonuje dnes t.j. 29.01.2023 ukrajinskému prezidentovi Zelenskému a navrhne mu, že by spolu s prezidentkou Čaputovou navštívil Ukrajinu. Vyzerá to tak, že Pavlova prvá cesta [...]

O čom sa nedočítate – 2

17.01.2023

O čom sa v našich médiách nedočítate! Dva blogy späť, som písal o tom, že Španielsko sa postavilo k Ukrajinsko – Ruskej vojne tolerantne a neútočí na Rusko. Za to došlo medzi Španielskom a Ruskom k výhodnej dohode o dodávkach skvapalneného plynu pre Španielsko. Hneď sa toho chytili aj Francúzi a dohodli sa so Španielmi, že budú od nich odoberať [...]

TV Markíza sa asi v spravodajstve pomýlila.

16.01.2023

TV Markíza sa asi pomýlila. Pri sledovaní sobotňajšieho spravodajstva na TV Markíza (14.01.2023) som zaregistroval (a isto som nebol sám), že v TV šote bola reportáž so starou „ženou“, ktorá žije na Ukrajincami ovládanom území. Uviedla, že syn jej ostal na Ukrajine a dcéra sa „dobrovoľne“ vysťahovala do Ruska. Žije si vo svojom domčeku a aby [...]

nemecko, útok nožom

V Nemecku vlak zachytil viacero detí, jedno zahynulo

02.02.2023 23:31

Na mieste nešťastia pri meste meste Recklinghausen zasahovalo 35 hasičov a záchranárov.

Žiarska chata

Žiarsku chatu pre hroziace lavíny uzatvorili, rýchlosť vetra dosiahne 135 km/h

02.02.2023 22:41

Okrem Západných Tatier je veľké lavínové nebezpečenstvo aj vo Vysokých Tatrách.

omagh

Britská vláda nariadila vyšetriť útok v Omaghu s 29 obeťami spred štvrťstoročia

02.02.2023 22:02

Bol to najkrvavejší atentát v histórii Severného Írska.

donovaly

Počasie komplikuje dopravu. Donovaly uzavreli pre kamióny, Kremnické bane úplne

02.02.2023 21:05

Zelená vlna informuje aj o silnom snežení na Čertovici, úsek je podľa nej ťažko zjazdný.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 121
Celková čítanosť: 662690x
Priemerná čítanosť článkov: 5477x

Autor blogu

Kategórie