Založ si blog

POCHYBNOSTI !

 

Ak budeme postupovať takýmto spôsobom, tak dôveru v justíciu a prokuratúru len tak ľahko neobnovíme!

 

Už dlhú dobu sa veľa hovorilo o nedôveryhodnosti našej justície a to vrátane prokuratúry a polície. Donedávna to boli len ničím nepodložené rečí. Situácia sa však zmenila po zistení okolo bývalej sudkyne a štátnej tajomníčky MS SR M.Jankovskej, únikoch z kočnerovej  Threemy a policajnej akcie „Búrka“, pri ktorej bolo pôvodné zadržaných až 13 sudcov. Stav je teda zrejme podstatne horší, ako sa predpokladalo. To čo si dovolili mnohí sudcovia nemá obdobu. Aj tak ide zrejme len o špičku ľadovca a situácia bude v skutočnosti pravdepodobne ešte horšia.

Preto sa vôbec nemôžeme diviť, že súdom úplne dôverujú len 4% dotazovaných respondentov!

Za našimi súdmi však v ničom nezaostáva ani prokuratúra. Jej jediným šťastím zrejme je len to, že sa neobjavila nejaká ďalšia Threema v ktorej by boli zaznamenané rozhovory s prokurátormi. Avšak prípady akým je bývalý generálny prokurátor D.Trnka,  styky bývalého námestníka generálneho prokurátora R.Vaneka pre ktoré bol odvolaný,  odstúpenie z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora P.Šufliarskeho,  či iné informácie o niektorých prokurátoroch objavujúce sa v médiách, nás len môžu utvrdzovať, že situácia je vážna. Čo si máme myslieť keď špeciálny prokurátor, ktorý má na starosti najzávažnejšie kauzy nepodal za 10 rokov (do začiatku roku 2019)  zo 61 prípadov ani jednu žalobu! (Zdroj web, množstvo článkov).

Takýto stav nemôže pretrvávať a je potrebné niečo robiť. Hovorí sa o očiste súdnictva a prokuratúry. Hovorí sa o tom a dúfa sa, že noví sudcovia a prokurátori túto situáciu zmenia k lepšiemu. Že pôjde o nové čisté a nepoškvrnené persóny, ktoré nebudú zaťažené a viazané rôznymi nezdravými vzťahmi …. .

Avšak čo si máme myslieť o niektorých kandidátoch, teda presnejšie povedané  právnych „čakateľoch“ na tieto posty. Napríklad, ako môže osoba, ktorá je „čakateľom“ na funkciu prokurátora a má podľa medializovaných informácií blízky vzťah s bývalým premiérom R.Ficom byť dobrou kandidátkou na túto funciu?

Podľa zverejnených informácií  má táto mladá žena zarábať približne 600 € mesačne, pričom pri takomto malom prijme jazdí na novom motorovom vozidle približne za 50-tisíc €, prespáva rovnako ako bývalý premiér v prepychovom  Hiltone, či luxusnom kaštieli vo Vinosadoch. Predpokladám, že menovanej na takýto z môjho pohľadu skutočne luxusný život nemôže zárobok 600 € stačiť a to ani neberiem do úvahy výšku ostatných životných nákladov v Bratislave.

Z toho mi logicky vyplýva otázka, kde na takýto luxusný život berie financie. Do úvahy mi pripadá niekoľko možností, avšak z môjho pohľadu asi najpravdepodobnejšia bude tá, že tieto finančné zdroje jej niekto poskytuje. Keďže sa v súčasnej dobe podľa medializovaných informácií údajne stýka s bývalým premiérom odpoveď na to kde je pravdepodobný zdroj jej luxusného života sa natíska sama.

No a teraz sa dostávame k meritu veci. Pýtam sa: Po tom, čo by sa z takejto osoby stala prokurátorka, môžeme si byť na 100% istí, že pri hájení spravodlivosti a dodržiavania zákona nepodľahne nejakej lákavej ponuke napr. zo strany stíhanej osoby, aby si tak ešte viac vylepšila svoj životný štýl, na ktorý bola zvyknutá? Prípadne čo sa stane po tom, ak by o priazeň svojho terajšieho podporovateľa prišla a budú jej chýbať finančné prostriedky, nepodľahne pokušeniu, aby si zachovala štandard na ktorý bola zvyknutá?

Tvrdiť nemôžem to ani to, avšak pochybnosti a myslím si, že opodstatnené mám.  Taktiež sa môžem oprávnene spýtať, či takáto osoba je vhodná na funkciu prokurátora na ktorú sa pripravuje.

Myslím si, že ak budeme takto postupovať pri očistení prokuratúry, tak nepomôžu ani „Návrhy na zvýšenie dôveryhodnosti prokuratúry z 11.11.2019 vydané VIA IURIS“, ale ani iné opatrenia. To isté platí ale aj pri súdoch.

(Zdroj množstvo materiálov z webu, napr.: Plus 7 dní z 12.6.2020 „Veľká galéria Ficova budúca prokurátorka: Takto si užívajú boháči“. Denní N z 10.6.2020 „Predseda Smeru Robert Fico neprespáva len v kaštieli ……“ . HN z 14.8.2019 „Väčšina Slovákov nedôveruje súdom, ukázal prieskum“.)

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Platy ministrov vzlietli, zatiaľ čo platy občanov klopýtajú!

11.02.2024

V posledných dňoch nám tu robí tak opozícia, ako i koalícia nepekné divadlo. Opozícia v parlamente a koalícia v televízii. Správanie oboch nie je hodné nielen poslanca, či štátneho úradníka, ale ani tej najposlednejšej persóny, ktorá mená charakter, ani žiadne morálne zásady. Klame ako jedna, tak i druhá strana. Na obhajobu svojich tvrdení a v snahe dosiahnuť svoj cieľ [...]

Keď jeden tvrdí, že sú bombardované civilné a druhý vojenské ciele!

30.12.2023

V minulosti som na svoj blog v Pravde písal pomerne často a mal som svojich čitateľov, s ktorými som sa delil o svoje názory. Od doby, čo som napísal pár článkov vzťahujúcich sa k Ukrajine som nadobudol dojem, že s mojimi článkami vo vzťahu k čítanosti, či diskusným príspevkom bolo manipulované a to tak, že boli takpovediac „upozaďované“ a to i vrátane [...]

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

Russia Ukraine War hadí ostrov dobytie

Politici si pripomenuli dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu

24.02.2024 19:14

Ukrajina nebojuje len za seba, ale za celý demokratický svet. Podpora Ukrajiny je naďalej dôležitá.

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Poľský arcibiskup Dziega odstúpil po krytí sexuálneho zneužívania

24.02.2024 19:10

Poľské médiá už dlho informovali o obvineniach z ľahostajnosti a krytia pedofilov v katolíckej cirkvi.

poliačik

Poliačik: GLOBSEC sa na Ukrajine pozerá do budúcnosti

24.02.2024 18:45

Ako pomáha GLOBSEC na Ukrajine a čo považuje za najväčšie výzvy budúcnosti krajiny?

Ruský vojak, vojna na Ukrajine, mŕtvy vojak, Andriivka

Rusi prišli o 350 000 vojakov, ale straty nahradili, uvádza britská rozviedka

24.02.2024 18:45

Potvrdené straty ruskej techniky presahujú 2 700 tankov a 5 000 bojových vozidiel a obrnených transportérov.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 1082894x
Priemerná čítanosť článkov: 6603x

Autor blogu

Kategórie