Založ si blog

Nedráždi štrkáča bosou nohou!

 

A máme tu ďalšiu typicky „slovenskú“ aférku na ktorej sa baví svet.

 

Na serveroch vládnej dátovej siete orgánov verejnej správy nazývanej  „GOVNET“, sa našli zariadenia, ktoré tam údajne nemali byť.  Zasahovala NAKA, ktorá zabezpečila ich demontáž a vypočula niektoré osoby majúce k serverom prístup. Hovorilo sa o odpočúvaní vládnych činiteľov.

K téme vystúpila podpredsedníčka vlády V. Remišová, ktorá poukázala na P. Pellegríniho, že nedostatočne zabezpečil danú sieť, čo môže mať okrem iného za následok koniec jeho  politickej kariéry.

A to robiť nemala. To čo nasledovalo potom asi najlepšie vystihnem obľúbeným citátom herca Janka Krónera, z populárneho seriálu PROFESIONÁLI „Ty počúvaj, nedráždi štrkáča bosou nohou!“

Reakcia nenechala na seba dlho čakať. Deň na to vystúpila v TA3 teraz už bývalá hviezda strany SMER-SD P.Pellegríni, ktorému výdatne pritom sekundoval jeho kolega R.Raši.

Zo svojho vystúpenia ostro zameraného proti V.Remišovej spravili trápny, teatrálny dlhý cirkus až to pôsobilo trápne. Vyhlásili, že Remišová ničomu nerozumie a naznačovali, že zariadenia tam boli nainštalované vojenským spravodajstvom, na základe opatrení vykonávaných na pokyn „Bezpečnostnej rady štátu“. Cieľom ich inštalácie malo byť odvrátenie kybernetických útokov na danú sieť.

Nebudem sa podrobnejšie zaoberať rečami P.Pellegríniho na adresu  V. Remišovej.  Chápem, že ak ide o spravodajskú akciu tajných služieb, že tomu skutočne nerozumie a nie je ani dôvod, aby tomu rozumela. Nie je predsa spravodajský dôstojník, ale podpredseda vlády.  Nebudem sa zaoberať ani naštrbeným egom P.Pellegríniho, ktorý sa síce snažil odborne vyjadrovať, no nerozumie tomu rovnako ako Remišová, takže jej nemá čo vyčítať.

V prípade, že je to skutočne tak, ako naznačoval P.Pellegríni a zariadenie nainštalovalo vojenské spravodajstvo, tak z jeho strany ide o poriadne zbabranú akciu, nakoľko nezabezpečili kontrolu okolia zariadenia, napríklad aj voči jeho odhaleniu. V prípade, že by tak boli spravili a malo by dôjsť, či došlo k odhaleniu daného zariadenia, boli by o situácii včas informovaní a vedeli by prostredníctvom príslušných orgánov zamedziť vzniku práve takejto trápnej situácie, z ktorej sa môžu susedné štáty len smiať.

Možno by som ešte poznamenal, že neviem či bolo práve vojenské spravodajstvo oprávnené zabezpečovať vládnu komunikačnú sieť GOVNET, keď toto  má síce zabezpečovať aj takéto úlohy  no „len v pôsobnosti Ministerstva obrany“.

Vidím tu však ďalší a to závažný problém. Ide o to, akú činnosť v skutočnosti malo dané zariadenie zabezpečovať, či vykonávať. V prípade, že išlo len o zvýšenie bezpečnosti, je to v poriadku. Čo však, ak toto zariadenie skutočne zabezpečovalo aj odpočúvanie. V tom prípade mal niekto v rukách značné množstvo informácií, ktoré mohol využívať, či zneužívať napríklad na vydieranie politikov, prípadne ovplyvňovanie ich rozhodovania. Prevereniu tejto možnosti by sa mala venovať patričná pozornosť. Nemala by sa vynechať ani možnosť obchodovania s týmito informáciami a tým aj veľmi „slušného“ obohacovania sa.

Celá táto záležitosť je zvláštna a nedá sa prekryť len legendou o opatreniach vykonaných v rámci kybernetickej bezpečnosti štátu.

Myslím si, že sme dokázali takmer nemožné a na medzinárodnom poli blamáže, sa nám podarilo prekonať  „RICÍNOVÚ“ aféru o pripravovanej otrave českých politikov zo strany ruských agentov.

 

Prečítajte si:

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

HOAX Zelenskyj Cherson Video

HOAX: Šíri sa zmanipulované video z návštevy Volodymyra Zelenského v Chersone

30.11.2022 17:55

Zvuková stopa pôvodného videa sa líši od zmanipulovanej verzie.

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629111x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie