Založ si blog

Málo publikovaná pravda o otrave českých politikov!

 

Verejnosť by mala byť informovaná nielen o rozpútaní neopodstatnenej fámy o pripravovanej otrave českých politikov, ale aj o tom aká je skutočná pravda.

 

Dňa 2.5.2020 som písal v blogu „Naozaj chcú otráviť českých politikov“, že v ČR bez dôkazov obvinili dvoch ruských diplomatov zo snahy otráviť českých komunálnych politikov. Taktiež som pripomenul, že ide o „smiešne“ tvrdenie a že niektorí politici „malej“ krajiny si myslia, že sú „pupkom“ sveta a že sú takí dôležitý, že svet sa točí len okolo nich. Po verejnom obvinení ruského diplomata, že mal ricínom otráviť predmetných českých politikov, nasledovalo zo strany ČR vyhostenie dvoch ruských diplomatov z územia Českej republiky, čo malo za dôsledok značné zhoršenie už aj tak naštrbených Česko – Ruských vzťahov.

V stručnosti zhrniem ,aké dôkazy mala podľa publikovaných informácií ČR  o tom, že Rusi chcú otráviť českých politikov:

  • Z Ruska priletel do ČR diplomat. (Obyčajne sa z Ruska do ČR lieta lietadlom a nechodí na kolobežke a to aj v prípade, že ide o diplomata.)
  • Diplomat pricestoval s kufríkom. (Obyčajne sa cestuje s batožinou, prípadne ak ide o diplomata, môže mať pri sebe aj diplomatickú poštu …. .)
  • Diplomata čakalo na letisku auto z ruskej ambasády. (Obyčajne to tak býva, že ak niekto pricestuje na letisko, tak z neho cestuje autom a ak je diplomat, tak s riadne označeným autom príslušnej ambasády. Dá sa predpokladať, že nepôjde z letiska peši.)
  • Diplomat bol autom odvezený na ruskú ambasádu. (Obyčajne to tak býva, že ak niekto pricestuje na nejakú ambasádu, tak ho tam aj auto z tej ambasády odvezie. A to, že ruský diplomat je odvezený na ruskú ambasádu a nie americkú, je „asi“ pochopiteľné.)
  • K hodnovernosti informácie o otrave českých politikov ricínom. (Je predsa úplne zrejmé, že teoreticky, ak by Rusy chceli v ČR niekoho otráviť, tak budú presne informovať, kto má koho otráviť, kedy sa to stane, akým jedom bude otrava vykonaná a kedy a ako bude jed do ČR dovezený.)

Myslím si, že horeuvedené „dôkazy“ zo strany ČR  boli skutočne „nepriestrelné“ . A na základe takýchto nepriestrelných dôkazov bola pridelená uvedeným českým politikom ochranka.  Uvedené prispelo k ďalšiemu neodôvodnenému vystupňovaniu štvavej proti ruskej kampane.

Aká je však realita?

Už menej sa však hovorí o tom, čo sa stalo po vyšetrení danej udalosti. Najlepšie to asi vystihol  bývalý veliteľ „Vojenského spravodajstva Českej republiky“  generál A.Šándor, pôsobiaci v súčasnosti, ako bezpečnostný analytik. Ten uviedol jednoznačne „Ostuda. Naše ostuda. Naprosto proti logice. Vymysleli jsme si směšný příběh a kolem něj se vyřádila antiruská kampaň“. V článku je jednoznačne uvádzané, že ČR si príbehom o pripravovanej otrave českých politikov, ktorý sa nezakladal na pravde vyrobila zbytočnú hanbu, ktorá „fatálne“ poznamenala vzťahy s Ruskom. Uviedol, že je úplne jasné, kto je tu za hlupáka. (Zdroj web: Parlamentní Listy.cz z 6.6.2020 „Šándor o ricinu: Ostuda. Naše ostuda. Naproti logice. Vymysleli jsme si směšný příbeh a kolem něj se vyřádila antiruská kampaň“ a iné zdroje).

Pôvodne sa o prípravách na otrávenie českých politikov písalo aj na slovenských weboch, či hovorilo v slovenských podcastoch. Takže informácia poštvávajúca proti Rusku bola vypustená a cieľ bol splnený.  Nejako som však na slovenských weboch, či podcastoch nezachytil informáciu, ktorá by pôvodné informácie o otrave českých politikov dementovala a uviedla, že sa nezakladali na pravde. Nezaznamenal som ani informáciu, že  vyhostenie dvoch ruských diplomatov bolo neopodstatnené.

Nejako takto sa buduje a stupuje proti ruská hystéria. Miesto toho, aby sme sa snažili žiť v priateľstve so všetkými štátmi, ktoré o to stoja, snažia sa nás stavať proti Rusku. Buďme si však vedomí, že v prípade konfliktu, budeme takpovediac  prvý  „na rane“ a tí, ktorí nás poštvávajú sa budú len z úzadia usmievať.

Sme len malý štát. A nielen my.  Prakticky celá EÚ je tvorená zväčša z malých štátikov a práve preto by sme sa mali snažiť vychádzať priateľsky so všetkými štátmi vrátane veľmocí a to, ako Ruska, tak i Ameriky.

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Platy ministrov vzlietli, zatiaľ čo platy občanov klopýtajú!

11.02.2024

V posledných dňoch nám tu robí tak opozícia, ako i koalícia nepekné divadlo. Opozícia v parlamente a koalícia v televízii. Správanie oboch nie je hodné nielen poslanca, či štátneho úradníka, ale ani tej najposlednejšej persóny, ktorá mená charakter, ani žiadne morálne zásady. Klame ako jedna, tak i druhá strana. Na obhajobu svojich tvrdení a v snahe dosiahnuť svoj cieľ [...]

Keď jeden tvrdí, že sú bombardované civilné a druhý vojenské ciele!

30.12.2023

V minulosti som na svoj blog v Pravde písal pomerne často a mal som svojich čitateľov, s ktorými som sa delil o svoje názory. Od doby, čo som napísal pár článkov vzťahujúcich sa k Ukrajine som nadobudol dojem, že s mojimi článkami vo vzťahu k čítanosti, či diskusným príspevkom bolo manipulované a to tak, že boli takpovediac „upozaďované“ a to i vrátane [...]

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

Russia Ukraine War hadí ostrov dobytie

Politici si pripomenuli dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu

24.02.2024 19:14

Ukrajina nebojuje len za seba, ale za celý demokratický svet. Podpora Ukrajiny je naďalej dôležitá.

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Poľský arcibiskup Dziega odstúpil po krytí sexuálneho zneužívania

24.02.2024 19:10

Poľské médiá už dlho informovali o obvineniach z ľahostajnosti a krytia pedofilov v katolíckej cirkvi.

poliačik

Poliačik: GLOBSEC sa na Ukrajine pozerá do budúcnosti

24.02.2024 18:45

Ako pomáha GLOBSEC na Ukrajine a čo považuje za najväčšie výzvy budúcnosti krajiny?

Ruský vojak, vojna na Ukrajine, mŕtvy vojak, Andriivka

Rusi prišli o 350 000 vojakov, ale straty nahradili, uvádza britská rozviedka

24.02.2024 18:45

Potvrdené straty ruskej techniky presahujú 2 700 tankov a 5 000 bojových vozidiel a obrnených transportérov.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 1082902x
Priemerná čítanosť článkov: 6603x

Autor blogu

Kategórie