Založ si blog

Málo publikovaná pravda o otrave českých politikov!

 

Verejnosť by mala byť informovaná nielen o rozpútaní neopodstatnenej fámy o pripravovanej otrave českých politikov, ale aj o tom aká je skutočná pravda.

 

Dňa 2.5.2020 som písal v blogu „Naozaj chcú otráviť českých politikov“, že v ČR bez dôkazov obvinili dvoch ruských diplomatov zo snahy otráviť českých komunálnych politikov. Taktiež som pripomenul, že ide o „smiešne“ tvrdenie a že niektorí politici „malej“ krajiny si myslia, že sú „pupkom“ sveta a že sú takí dôležitý, že svet sa točí len okolo nich. Po verejnom obvinení ruského diplomata, že mal ricínom otráviť predmetných českých politikov, nasledovalo zo strany ČR vyhostenie dvoch ruských diplomatov z územia Českej republiky, čo malo za dôsledok značné zhoršenie už aj tak naštrbených Česko – Ruských vzťahov.

V stručnosti zhrniem ,aké dôkazy mala podľa publikovaných informácií ČR  o tom, že Rusi chcú otráviť českých politikov:

  • Z Ruska priletel do ČR diplomat. (Obyčajne sa z Ruska do ČR lieta lietadlom a nechodí na kolobežke a to aj v prípade, že ide o diplomata.)
  • Diplomat pricestoval s kufríkom. (Obyčajne sa cestuje s batožinou, prípadne ak ide o diplomata, môže mať pri sebe aj diplomatickú poštu …. .)
  • Diplomata čakalo na letisku auto z ruskej ambasády. (Obyčajne to tak býva, že ak niekto pricestuje na letisko, tak z neho cestuje autom a ak je diplomat, tak s riadne označeným autom príslušnej ambasády. Dá sa predpokladať, že nepôjde z letiska peši.)
  • Diplomat bol autom odvezený na ruskú ambasádu. (Obyčajne to tak býva, že ak niekto pricestuje na nejakú ambasádu, tak ho tam aj auto z tej ambasády odvezie. A to, že ruský diplomat je odvezený na ruskú ambasádu a nie americkú, je „asi“ pochopiteľné.)
  • K hodnovernosti informácie o otrave českých politikov ricínom. (Je predsa úplne zrejmé, že teoreticky, ak by Rusy chceli v ČR niekoho otráviť, tak budú presne informovať, kto má koho otráviť, kedy sa to stane, akým jedom bude otrava vykonaná a kedy a ako bude jed do ČR dovezený.)

Myslím si, že horeuvedené „dôkazy“ zo strany ČR  boli skutočne „nepriestrelné“ . A na základe takýchto nepriestrelných dôkazov bola pridelená uvedeným českým politikom ochranka.  Uvedené prispelo k ďalšiemu neodôvodnenému vystupňovaniu štvavej proti ruskej kampane.

Aká je však realita?

Už menej sa však hovorí o tom, čo sa stalo po vyšetrení danej udalosti. Najlepšie to asi vystihol  bývalý veliteľ „Vojenského spravodajstva Českej republiky“  generál A.Šándor, pôsobiaci v súčasnosti, ako bezpečnostný analytik. Ten uviedol jednoznačne „Ostuda. Naše ostuda. Naprosto proti logice. Vymysleli jsme si směšný příběh a kolem něj se vyřádila antiruská kampaň“. V článku je jednoznačne uvádzané, že ČR si príbehom o pripravovanej otrave českých politikov, ktorý sa nezakladal na pravde vyrobila zbytočnú hanbu, ktorá „fatálne“ poznamenala vzťahy s Ruskom. Uviedol, že je úplne jasné, kto je tu za hlupáka. (Zdroj web: Parlamentní Listy.cz z 6.6.2020 „Šándor o ricinu: Ostuda. Naše ostuda. Naproti logice. Vymysleli jsme si směšný příbeh a kolem něj se vyřádila antiruská kampaň“ a iné zdroje).

Pôvodne sa o prípravách na otrávenie českých politikov písalo aj na slovenských weboch, či hovorilo v slovenských podcastoch. Takže informácia poštvávajúca proti Rusku bola vypustená a cieľ bol splnený.  Nejako som však na slovenských weboch, či podcastoch nezachytil informáciu, ktorá by pôvodné informácie o otrave českých politikov dementovala a uviedla, že sa nezakladali na pravde. Nezaznamenal som ani informáciu, že  vyhostenie dvoch ruských diplomatov bolo neopodstatnené.

Nejako takto sa buduje a stupuje proti ruská hystéria. Miesto toho, aby sme sa snažili žiť v priateľstve so všetkými štátmi, ktoré o to stoja, snažia sa nás stavať proti Rusku. Buďme si však vedomí, že v prípade konfliktu, budeme takpovediac  prvý  „na rane“ a tí, ktorí nás poštvávajú sa budú len z úzadia usmievať.

Sme len malý štát. A nielen my.  Prakticky celá EÚ je tvorená zväčša z malých štátikov a práve preto by sme sa mali snažiť vychádzať priateľsky so všetkými štátmi vrátane veľmocí a to, ako Ruska, tak i Ameriky.

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho Kurajší

30.11.2022 17:02

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

Stoltenberg

NATO nevníma Čínu ako protivníka, sledujeme ale jej rozvoj, povedal Stoltenberg

30.11.2022 16:51

Ministri v Bukurešti hovorili aj o ambicióznom vojenskom a technologickom pláne Pekingu.

Polícia / Policajná páska /

Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

30.11.2022 15:17

Mužovi hrozí v prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy až doživotný trest.

György Gyimesi

VIDEO: Ako Gyimesi učil Pčolinského správne vyslovovať meno György

30.11.2022 14:46

Pčolinský: Dúfam, že som vaše meno vyslovil správne. Gyimesi: Nie, nesprávne. Pčolinský: Prosím, opravte ma.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629045x
Priemerná čítanosť článkov: 5616x

Autor blogu

Kategórie