Založ si blog

Málo publikovaná pravda o otrave českých politikov!

 

Verejnosť by mala byť informovaná nielen o rozpútaní neopodstatnenej fámy o pripravovanej otrave českých politikov, ale aj o tom aká je skutočná pravda.

 

Dňa 2.5.2020 som písal v blogu „Naozaj chcú otráviť českých politikov“, že v ČR bez dôkazov obvinili dvoch ruských diplomatov zo snahy otráviť českých komunálnych politikov. Taktiež som pripomenul, že ide o „smiešne“ tvrdenie a že niektorí politici „malej“ krajiny si myslia, že sú „pupkom“ sveta a že sú takí dôležitý, že svet sa točí len okolo nich. Po verejnom obvinení ruského diplomata, že mal ricínom otráviť predmetných českých politikov, nasledovalo zo strany ČR vyhostenie dvoch ruských diplomatov z územia Českej republiky, čo malo za dôsledok značné zhoršenie už aj tak naštrbených Česko – Ruských vzťahov.

V stručnosti zhrniem ,aké dôkazy mala podľa publikovaných informácií ČR  o tom, že Rusi chcú otráviť českých politikov:

  • Z Ruska priletel do ČR diplomat. (Obyčajne sa z Ruska do ČR lieta lietadlom a nechodí na kolobežke a to aj v prípade, že ide o diplomata.)
  • Diplomat pricestoval s kufríkom. (Obyčajne sa cestuje s batožinou, prípadne ak ide o diplomata, môže mať pri sebe aj diplomatickú poštu …. .)
  • Diplomata čakalo na letisku auto z ruskej ambasády. (Obyčajne to tak býva, že ak niekto pricestuje na letisko, tak z neho cestuje autom a ak je diplomat, tak s riadne označeným autom príslušnej ambasády. Dá sa predpokladať, že nepôjde z letiska peši.)
  • Diplomat bol autom odvezený na ruskú ambasádu. (Obyčajne to tak býva, že ak niekto pricestuje na nejakú ambasádu, tak ho tam aj auto z tej ambasády odvezie. A to, že ruský diplomat je odvezený na ruskú ambasádu a nie americkú, je „asi“ pochopiteľné.)
  • K hodnovernosti informácie o otrave českých politikov ricínom. (Je predsa úplne zrejmé, že teoreticky, ak by Rusy chceli v ČR niekoho otráviť, tak budú presne informovať, kto má koho otráviť, kedy sa to stane, akým jedom bude otrava vykonaná a kedy a ako bude jed do ČR dovezený.)

Myslím si, že horeuvedené „dôkazy“ zo strany ČR  boli skutočne „nepriestrelné“ . A na základe takýchto nepriestrelných dôkazov bola pridelená uvedeným českým politikom ochranka.  Uvedené prispelo k ďalšiemu neodôvodnenému vystupňovaniu štvavej proti ruskej kampane.

Aká je však realita?

Už menej sa však hovorí o tom, čo sa stalo po vyšetrení danej udalosti. Najlepšie to asi vystihol  bývalý veliteľ „Vojenského spravodajstva Českej republiky“  generál A.Šándor, pôsobiaci v súčasnosti, ako bezpečnostný analytik. Ten uviedol jednoznačne „Ostuda. Naše ostuda. Naprosto proti logice. Vymysleli jsme si směšný příběh a kolem něj se vyřádila antiruská kampaň“. V článku je jednoznačne uvádzané, že ČR si príbehom o pripravovanej otrave českých politikov, ktorý sa nezakladal na pravde vyrobila zbytočnú hanbu, ktorá „fatálne“ poznamenala vzťahy s Ruskom. Uviedol, že je úplne jasné, kto je tu za hlupáka. (Zdroj web: Parlamentní Listy.cz z 6.6.2020 „Šándor o ricinu: Ostuda. Naše ostuda. Naproti logice. Vymysleli jsme si směšný příbeh a kolem něj se vyřádila antiruská kampaň“ a iné zdroje).

Pôvodne sa o prípravách na otrávenie českých politikov písalo aj na slovenských weboch, či hovorilo v slovenských podcastoch. Takže informácia poštvávajúca proti Rusku bola vypustená a cieľ bol splnený.  Nejako som však na slovenských weboch, či podcastoch nezachytil informáciu, ktorá by pôvodné informácie o otrave českých politikov dementovala a uviedla, že sa nezakladali na pravde. Nezaznamenal som ani informáciu, že  vyhostenie dvoch ruských diplomatov bolo neopodstatnené.

Nejako takto sa buduje a stupuje proti ruská hystéria. Miesto toho, aby sme sa snažili žiť v priateľstve so všetkými štátmi, ktoré o to stoja, snažia sa nás stavať proti Rusku. Buďme si však vedomí, že v prípade konfliktu, budeme takpovediac  prvý  „na rane“ a tí, ktorí nás poštvávajú sa budú len z úzadia usmievať.

Sme len malý štát. A nielen my.  Prakticky celá EÚ je tvorená zväčša z malých štátikov a práve preto by sme sa mali snažiť vychádzať priateľsky so všetkými štátmi vrátane veľmocí a to, ako Ruska, tak i Ameriky.

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Arogancia v priamom prenose!

15.07.2024

Práve prebieha tlačová konferencia hnutia PS za účasti jeho predsedu p. Michala Šimečku DPhil. Je neskutočné, čo títo mladí borci, ktorí zastupujú značnú časť Slovenska predviedli. Konkrétne mám na mysli vyjadrenie pána Šimečku, ktorý v svojom preslove doslova uviedol že „Nie sme tu preto, aby sme vláde pomáhali„! Toto jeho vyjadrenie je jasným [...]

Kto skutočne zasiahol ukrajinskú Detskú nemocnicu?

14.07.2024

Práve došlo k pokusu o atentát na kandidáta na amerického prezidenta D.Trumpa. K tejto téme sa nebudem bližšie vyjadrovať, nakoľko viem, že o nej budú písať viacerí. Zaujal ma však profesionálny prístup ochranky na mieste, ktorá hneď po výstrele vedela presne čo robiť a robila to super. Vpravo bolo vidieť 2 ochrankárov, ktorí nie bežia, ale šprintujú k motorovému [...]

Je prezidentom USA „čierna žena“? – Teda aspoň podľa vyhlásenia J. Bidena!

06.07.2024

USA prezident zasa perlil. Nazval sa 1. čiernou ženou. Uvedené prehlásenie mali Američania a s nimi celý svet možnosť počuť v jeho vystúpení v americkom rádiu „WURD RADIO STATION“ počas jedného z najväčších amerických sviatkov a to Osláv dňa nezávislosti dňa 4.Júla 2024 (viď. skeny z videa + je možné pozrieť video – viď. zdroj). Vzhľadom k [...]

Boris Susko, NR SR

Dva dni a hotovo, ďalšia novela Trestného zákona odklepnutá. Odborníci: Koalícia mohla konať už skôr

16.07.2024 21:05

Debata sa počas dvoch dní v pléne vyostrila a spor sa točil najmä okolo dvoch vecí – ochrany európskych a slovenských peňazí a definície finančných záujmov Európske únie (EÚ).

auto, dieta, otec, POUZIVAT IBA AKO NAHLAD!!!!

Ľudia sú nepoučiteľní. Na Spiši zomrelo dieťa, ktoré nechali v rozhorúčenom aute

16.07.2024 20:30, aktualizované: 21:05

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

840727075

Z letných radovánok horor. V Borinke chlapca zasiahol elektrický prúd

16.07.2024 20:10

Vrtuľník ho previezol do nemocnice na ošetrenie.

izrael

Najnovšie izraelské údery zabili v Gaze viac ako 60 Palestínčanov

16.07.2024 19:45

Najsmrteľnejší útok sa odohral v blízkosti čerpacej stanice pri meste Chán Júnis.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 180
Celková čítanosť: 1148238x
Priemerná čítanosť článkov: 6379x

Autor blogu

Kategórie