Založ si blog

Keď nie sú peniaze na zdravotníkov – školy – dôchodky . . . . . na podporu LGBTI ich je ich neúrekom!

 

Krajina ekonomicky krváca a Pellegríni podporuje LGBTI, Islam, migrantov a iné obdobné hnutia, iniciatívy, ….. .

 

Podľa práve publikovaných informácií (*1) schválila deň pred voľbami vláda vedená P.Pellegrínim dotácie za vyše 700 000 € na podporu „LGBTI“ agendy, Islamu na Slovensku a utečencom a to pod hlavičkou podpory ľudských práv na rok 2020.

Peniaze sú určené rôznym mimovládkam,  ako napr. mimovládke „Nomantinels“ na projekt „Teplá vlna“, momovládke „Iniciatíva Inakosť“ na projekt „Zvyšovanie akceptácie LGBTI ľudí a ich rodín v spoločnosti“ …………….. . Lige za ľúdské práva na projekt „Dajme šancu utečencom IV“ ……. Islamskej nadácii na Slovensku na projekt „(Ne) Známi susedia“, …… a tak by sa dalo pokračovať ďalej.

Som jednoznačne proti extrémizmu, nemám nič proti LGBTI (až na ich neúmernú propagáciu, ako i to, že nesúhlasím, aby sa sobášili a vychovávali deti, ako rodina – teda muž a žena), taktiež nemám nič proti utečencom, ktorí dodržujú zákon a prišli pracovať, ako normálni ľudia  a majú záujem sa integrovať v spoločnosti do ktorej prišli žiť (nesúhlasím však s nerešpektovaním našich zvyklostí, vytváraním No-go zón, porušovaním zákona, vznikom gangov, okrádaním a vraždením). Myslím si, že tak nekonfliktne rozmýšľa väčšina z nás a ak nie väčšina, tak rozhodne značná časť obyvateľov Slovenska.

Avšak takejto politike, akú nám práve predviedol P.Pellegríni celkom nerozumiem a ani sa nečudujem je P.Pellegríni o danej skutočnosti „diplomaticky“ pomlčal.

Dávať v čase, keď je spoločnosť v ekonomickej kríze „státisíce“ eur na podporu „LGBTI“, „Islamu“, „Migrantov“ a obdobných hnutí, či činností je skutočne zvrátené. Pritom množstvo našich dôchodcov, ktorí poctivo pracovali a vytvárali pre náš štát nemalé hodnoty nemá poriadne z čoho žiť. Nie sú to však len dôchodcovia, peniaze nemá ani zdravotníctvo starajúce sa od novonarodených až po tých najstarších. Peniaze nemá ani školstvo na plat učiteľov, školské budovy, pomôcky atď. Už dlhé desaťročia nie sú peniaze na dopravnú infraštuktúru a to tak na cestách, ako i na železnici. Nie sú peniaze na podporu podnikania, Nie sú peniaze na šport. Skrátka všade kde pozriete, nájdete len množstvo zanedbaných problémov, ktoré nás pomaly, ale systematicky ťahajú k dnu. Každý rezort a jeho jednotlivé časti naťahujú ruky a žiadajú financie.

Financií však niet. Teda sú, ale keď sa čudným spôsobom nestratia, tak ich napríklad p. Pellegríni pridelí v státisícoch eur na projekty typu „Zvyšovanie akceptácie LGBTI ľudí a ich rodín v spoločnosti“, či „Dajme šancu utečencom“ …… a podobným.

Skutočne sme krajina neobmedzených možností, avšak nie pre tých, čo poctivo robia a tvoria hodnoty pre tento štát, ktorý ich následne, ako vidieť veľmi „rozvážne“ prideľuje tým, čo to najviac potrebujú.

Pellegríni sa okrem tých svojich povestných jamiek na lícach a kultivovanejším vystupovaním ničím nelíši od Fica.  Práve z dôvodu jeho kultivovanejšieho vystupovania je ešte nebezpečnejší. V plnom rozsahu to potvrdzujú aj jeho terajší partneri, ako napr. Tomáš, Saková, Žiga, ….. ktorí s ním odišli zo Smeru. Ich minulosť a rozhodovanie je pevne spojené s Ficom, takže ich podiel na tom, čo sa na Slovensku dialo je neodškriepiteľný. Od takýchto ľudí nie je možné čakať nič nového.

Žiaľ, Matovič pomaly, ale isto začína napodobňovať ich správanie.

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

*1 – https://www.hlavnespravy.sk/pellegriniho-tepla-vlna-den-pred-volbami-schvalila-vlada-dotacie-za-vyse-700-000-eur-podporu-lgbti-agendy-islamu-slovensku-ci-pomoc-utecencom/2222420

 

Arogancia.

01.10.2023

Úvodom uvediem, že nie som zástupcom Smeru, Hlasu, ale ani PS. Po voľbách a prepočítaní cca 97% hlasov, som v TV počúval vyjadrenia zástupcov jednotlivých politických strán. Moju pozornosť najviac zaujalo vyhlásenie lídra PS Šimečku mladšieho. Čo ma z jeho vyjadrenia najviac zaujalo? Neboli to jeho triezve názory a snaha pomôcť Slovensku, to som v jeho vyjadreniach [...]

Dokedy ešte?

25.09.2023

Práve počúvam volebné diskusie. Všade sa to hemží pojmami, ako napríklad: Sme na tom zo štátov EU najhoršie, pred nami je už len Bulharsko, predbehlo nás dokonca aj Rumunsko, ktoré bolo vždy ďaleko, ďaleko za nami. Sme veľmi zadĺžený, ak nechceme ísť gréckou cestou musíme škrtať, šetriť, …… . Skrátka nie je peňazí na nič a všetko sa rozpadá. Toto [...]

Ako to bolo skutočne s bezcitným ruským útokom na tržnicu v Kosťantynivke a 17 mŕtvymi?

20.09.2023

Sú tomu približne 2 týždne, čo došlo ku krvavému útoku raketou na bezbranných civilistov zdržujúcich sa na tržnici v ukrajinskej obci Kosťantynivka. Zomrelo až 17 ľudí a množstvo ďalších bolo zranených! Správy o tomto neľudskom RUSKOM útoku sa na základe informácii z UKRAJINY šírili médiami po celom svete – samozrejme najaktívnejšie u nás! Áno, takýto útok [...]

Vodopády Studeného potoka, mReportér

Kúpala sa v ňom aj Romana Tabák. Pozrite si obľúbený tatranský potok očami mReportéra

03.10.2023 05:00

Vodopády Studeného potoka sú jedna z najkrajších a veľmi ľahko dostupných turistických atrakcií.

Ekvádor Galapágy sopka erupcia

Pri britskom Oxforde horí, blesk zasiahol zásobník bioplynu na miestnej skládke

02.10.2023 23:50

Obyvatelia niekoľkých obcí tiež hlásili výpadky prúdu.

mexiko

Zrútenie strechy kostola v Mexiku si vyžiadalo 10 mŕtvych a 60 zranených

02.10.2023 23:36

Medzi zranenými sú aj deti od štyroch mesiacov do deväť rokov.

Kosovo srbsko

Balkánu hrozí nová vojna, tvrdí kosovská ministerka zahraničia: Vučiča zastavia len sankcie

02.10.2023 23:17, aktualizované: 23:42

Gërvallová-Schwarzová uviedla, že Srbsko chce v Bruseli donútiť Kosovo súhlasiť s územnými ústupkami.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 157
Celková čítanosť: 1051800x
Priemerná čítanosť článkov: 6699x

Autor blogu

Kategórie