Založ si blog

Keď nie sú peniaze na zdravotníkov – školy – dôchodky . . . . . na podporu LGBTI ich je ich neúrekom!

 

Krajina ekonomicky krváca a Pellegríni podporuje LGBTI, Islam, migrantov a iné obdobné hnutia, iniciatívy, ….. .

 

Podľa práve publikovaných informácií (*1) schválila deň pred voľbami vláda vedená P.Pellegrínim dotácie za vyše 700 000 € na podporu „LGBTI“ agendy, Islamu na Slovensku a utečencom a to pod hlavičkou podpory ľudských práv na rok 2020.

Peniaze sú určené rôznym mimovládkam,  ako napr. mimovládke „Nomantinels“ na projekt „Teplá vlna“, momovládke „Iniciatíva Inakosť“ na projekt „Zvyšovanie akceptácie LGBTI ľudí a ich rodín v spoločnosti“ …………….. . Lige za ľúdské práva na projekt „Dajme šancu utečencom IV“ ……. Islamskej nadácii na Slovensku na projekt „(Ne) Známi susedia“, …… a tak by sa dalo pokračovať ďalej.

Som jednoznačne proti extrémizmu, nemám nič proti LGBTI (až na ich neúmernú propagáciu, ako i to, že nesúhlasím, aby sa sobášili a vychovávali deti, ako rodina – teda muž a žena), taktiež nemám nič proti utečencom, ktorí dodržujú zákon a prišli pracovať, ako normálni ľudia  a majú záujem sa integrovať v spoločnosti do ktorej prišli žiť (nesúhlasím však s nerešpektovaním našich zvyklostí, vytváraním No-go zón, porušovaním zákona, vznikom gangov, okrádaním a vraždením). Myslím si, že tak nekonfliktne rozmýšľa väčšina z nás a ak nie väčšina, tak rozhodne značná časť obyvateľov Slovenska.

Avšak takejto politike, akú nám práve predviedol P.Pellegríni celkom nerozumiem a ani sa nečudujem je P.Pellegríni o danej skutočnosti „diplomaticky“ pomlčal.

Dávať v čase, keď je spoločnosť v ekonomickej kríze „státisíce“ eur na podporu „LGBTI“, „Islamu“, „Migrantov“ a obdobných hnutí, či činností je skutočne zvrátené. Pritom množstvo našich dôchodcov, ktorí poctivo pracovali a vytvárali pre náš štát nemalé hodnoty nemá poriadne z čoho žiť. Nie sú to však len dôchodcovia, peniaze nemá ani zdravotníctvo starajúce sa od novonarodených až po tých najstarších. Peniaze nemá ani školstvo na plat učiteľov, školské budovy, pomôcky atď. Už dlhé desaťročia nie sú peniaze na dopravnú infraštuktúru a to tak na cestách, ako i na železnici. Nie sú peniaze na podporu podnikania, Nie sú peniaze na šport. Skrátka všade kde pozriete, nájdete len množstvo zanedbaných problémov, ktoré nás pomaly, ale systematicky ťahajú k dnu. Každý rezort a jeho jednotlivé časti naťahujú ruky a žiadajú financie.

Financií však niet. Teda sú, ale keď sa čudným spôsobom nestratia, tak ich napríklad p. Pellegríni pridelí v státisícoch eur na projekty typu „Zvyšovanie akceptácie LGBTI ľudí a ich rodín v spoločnosti“, či „Dajme šancu utečencom“ …… a podobným.

Skutočne sme krajina neobmedzených možností, avšak nie pre tých, čo poctivo robia a tvoria hodnoty pre tento štát, ktorý ich následne, ako vidieť veľmi „rozvážne“ prideľuje tým, čo to najviac potrebujú.

Pellegríni sa okrem tých svojich povestných jamiek na lícach a kultivovanejším vystupovaním ničím nelíši od Fica.  Práve z dôvodu jeho kultivovanejšieho vystupovania je ešte nebezpečnejší. V plnom rozsahu to potvrdzujú aj jeho terajší partneri, ako napr. Tomáš, Saková, Žiga, ….. ktorí s ním odišli zo Smeru. Ich minulosť a rozhodovanie je pevne spojené s Ficom, takže ich podiel na tom, čo sa na Slovensku dialo je neodškriepiteľný. Od takýchto ľudí nie je možné čakať nič nového.

Žiaľ, Matovič pomaly, ale isto začína napodobňovať ich správanie.

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

*1 – https://www.hlavnespravy.sk/pellegriniho-tepla-vlna-den-pred-volbami-schvalila-vlada-dotacie-za-vyse-700-000-eur-podporu-lgbti-agendy-islamu-slovensku-ci-pomoc-utecencom/2222420

 

4. cenová skupina, alebo čo za etalóny morálky nám to vládnu?

25.07.2020

Som už na svete nejakú tú dobu, takže som si nerobil žiadne ilúzie, ako je to s našimi čelnými predstaviteľmi a to od prezidentov, cez predsedov parlamentov, poslancov, vládu a tak by som mohol cez štátnych tajomníkov pokračovať ďalej. Vieme o tom, že títo ľudia poväčšine nie sú na tom najlepšie nielen po vzdelanostnej stránke, ale hlavne po morálnej. Nerobia [...]

Ako si Rómovia sami sebe prideľovali finančné prostriedky a štát mlčal.

10.07.2020

Malo to byť transparentné prideľovanie finančných prostriedkov prostredníctvom výberovej komisie. Čo však, keď si komisia prideľuje finančné prostriedky sama svojím členom a akoby to nestačilo, ešte aj dieťaťu jedného z jej členov? Tento prípad siaha už niekoľko rokov späť, je však stále aktuálny a jeho dozvuky sa prejavujú aj v súčasnosti. [...]

Čo sa to stalo z nášho Slovenska? Čo sa to stalo z nás za ľudí?

27.06.2020

Kam to speje? Ľudia sú nervózni, nemajú na nič čas a nekomunikujú spolu. Na niektoré veci už rezignovali. Donedávna bol celý náš štát obsadený rôznymi mafiánskymi skupinami, ktoré za sebou zanechali stovky mŕtvych. Nechýbala ani hromadná vražda až 10 osôb, o ktorej písali médiá nielen v Európe, ale i v USA. Surovosť ktorou boli niektoré vraždy [...]

Donald Trump

Trump: Moje znovuzvolenie si neželá Rusko, Čína ani India

08.08.2020 15:00

Americký prezident to uviedol v komentári k vyhláseniu šéfa americkej spravodajskej služby o pokusoch cudzích štátov ovplyvniť výsledky prezidentských volieb v USA.

Boris Kollár

Smer a Dobrá voľba poukázali na zmluvu medzi štátom a firmou Borisa Kollára

08.08.2020 13:02, aktualizované: 14:38

Ide o zmluvu medzi spoločnosťou, ktorá je vlastníkom Fun rádia, jej jediným vlastníkom je Kollár, a spoločnosťou Tipos, ktorej 100-percentným vlastníkom je Ministerstvo financií, teda štát.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Po výbuchoch v Bejrúte pátrajú po 60 nezvestných, stav 120 zranených je kritický

08.08.2020 12:25

Výbuch v bejrútskom prístave bol podľa všetkého spôsobený vznietením 2750 ton dusičnanu amónneho — chemikálie používanej pri výrobe výbušnín a hnojív.

Maurícius / Loď /

Maurícius vyhlásil stav environmentálnej núdze

08.08.2020 11:27, aktualizované: 13:39

Vláda afrického štátu vyhlásila stav environmentálnej núdze po tom, čo z poškodenej nákladnej lode, ktorá uviazla na plytčine pri pobreží ostrova, začali unikať ropné látky.

eduard

S vekom zvyčajne prichádza múdrosť. (Oscar Wilde)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 245244x
Priemerná čítanosť článkov: 5982x

Autor blogu

Kategórie