Založ si blog

Hrdina, či super pokrytec?

 

Niekto si povie, že hrdina – iný zas „POKRYTEC“. Ja by som sa skôr prikláňal k tomu pokrytcovi a to poriadnemu.

 

Každý vie ,čo sa po údajne zmanipulovaných voľbách deje v Bielorusku.  Značná časť ľudí prejavuje svoju nespokojnosť s výsledkami prezidentských volieb a s tým, že na čele krajiny ostal jej doterajší prezident Alexander Lukašenko.

Protesty začali po oznámení výsledkov volieb, ktoré sa konali dňa 9.8.2020 a v ktorých bolo oznámené, že doterajší prezident A.Lukašenko ich vyhral so ziskom až 80,10%.  Množstvo obyvateľov Bieloruska tomu neverí a tak protesty každým dňom silnejú. V súčasnosti nadobúdajú skutočne masové rozmery a len slepý nevidí, že sa musí niečo stať a Lukašenko pravdepodobne padne.

A potkany začínajú opúšťať loď.  Niektorí preto, aby sa zachránili pred oprávneným hnevom národa, iní preto, aby si zaistili teplé miestečká v novom štátnom aparáte.

Jedným z prvých je bieloruský veľvyslanec na Slovensku Igor Alexandrovič Laščeňa, ktorý cez víkend  prostredníctvom prehlásenia vo videu podporil účastníkov protestov v jeho materskej krajine s tým, že odstupuje z funkcie – teda rezignuje. Uviedol, že je v šoku z mučenia a bitia obyvateľov jeho krajiny a vyjadruje solidaritu všetkým, ktorí vyšli do ulíc na pokojné protesty.

Pekné a správne vyhlásenie, ale od nesprávneho muža, od muža, ktorý ,ak to myslel s bieloruským národom skutočne tak dobre, nemal sa prakticky celých „26“ (slovom 26 )  rokov podieľať na vrcholovej politike Lukašenka a jeho vládnych štruktúr!  Predsa od roku 1994 pracoval pre bieloruské MZV a dokonca od roku 2002 až do roku 2006 pracoval ako asistent bieloruského prezidenta, ktorého teraz kritizuje. No a od roku 2016 je veľvyslancom na Slovensku, kde doposiaľ hájil Lukašenkove záujmy (*1)

Lenže to bolo obdobie, keď mu z toho plynuli len výhody, takže mu to vyhovovalo. Teraz, keď začína hrmieť a s veľkou pravdepodobnosťou Lukašenko padne, už mu to nevyhovuje a chystá sa prezliecť teplý kabátik za iný, len aby ostal v kurze. Však on prvý z funkcionárov vystúpil proti Lukašenkovi! Za to potrebuje predsa nejakú odmenu a nejaké miestečko. A sme tam, kde sme boli aj na Slovensku.

Takýchto potkanov bolo a je aj na Slovensku taktiež neúrekom. Vždy sa zaujímali a zaujímajú len o seba, svoje statky , funkcie a výhody.

Vrcholom je, čo sa deje medzi našimi politikmi, z ktorých mi mnohí pripadajú v tejto veci ako slabomyseľní. Napríklad vyjadrenie predsedu vlády Matoviča, že ak by bieloruský veľvyslanec požiadal na Slovensku o politický azyl, tak mu ho za jeho odvahu dáme (*2). Nerozumiem tomu, tak on 26 rokov podporuje bieloruský politický režim na čele s Lukašenkom, ktorému robil aj asistenta, z čoho čerpal nemalé výhody a keď má o ne prísť, tak stačí spraviť jedno vyhlásenie, že „on nič“ a je hrdina, pričom mu dáme azyl. Je to normálne. Však ten človek sa značnou mierou dlhodobo podieľal na Lukašenkovom režime a teraz po 5 minútovom vyhlásení je všetko „OK“ a on je hrdina. Nespadli niektorí z jahody?

To mi pripadá, ako keby bol bývalý tajomník ÚV KSČ Miloš Jakeš po hromadných štrajkoch obyvateľov, keď už bolo každému jasné, že KSČ stratila moc, spravil video, v ktorom by bol uviedol, že on nesúhlasí so súčasnou politikou KSČ a všetko by bolo „OK“. No a z neho by sme mohli spraviť hrdinu. Však to povedal prvý. Ale nik by nepozeral, že už bolo neskoro a robí to len z vypočítavosti, aby si zachoval flek, prípadne sa poobzeral po inom.

A nedá mi, aby som k udalostiam po prezidentských voľbách v Bielorusku neuviedol ešte jeden postreh. Keďže o Bielorusku bolo dlhodobo známe, že sú tam pochybnosti o regulérnosti takýchto volieb, prečo neboli na voľby vyslaný z krajín EU pozorovatelia, čo je štandardný postup v takýchto prípadoch. Výhovorka, že dostali pozvanie neskoro ,neobstojí, nakoľko o termíne volieb sa vedelo v dostatočnom predstihu, takže bolo dostatok času na prípravu.

Skôr mi to pripadá, že to niekto takto krásne pripravil a zadarilo sa. Však s prípravou zmeny politickej orientácie štátov a ich štátnym zriadení majú niektoré štáty bohaté skúsenosti.

Aby nedošlo k omylu Lukašenkov režim odsudzujem.

 

 

 

Odporúčam :

Politik, ktorý nielen sklamal, ale i zlyhal !

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho Kurajší

30.11.2022 17:02

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

Stoltenberg

NATO nevníma Čínu ako protivníka, sledujeme ale jej rozvoj, povedal Stoltenberg

30.11.2022 16:51

Ministri v Bukurešti hovorili aj o ambicióznom vojenskom a technologickom pláne Pekingu.

Polícia / Policajná páska /

Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

30.11.2022 15:17

Mužovi hrozí v prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy až doživotný trest.

György Gyimesi

VIDEO: Ako Gyimesi učil Pčolinského správne vyslovovať meno György

30.11.2022 14:46

Pčolinský: Dúfam, že som vaše meno vyslovil správne. Gyimesi: Nie, nesprávne. Pčolinský: Prosím, opravte ma.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629038x
Priemerná čítanosť článkov: 5616x

Autor blogu

Kategórie