Založ si blog

Tak na toto nemám komentár, ale ani žalúdok !

 

Policajná brutalita voči dôchodcom – ich surové bitie obuškami !

 

Na to, čo som videl zachytené na videách z protestov dôchodcov v holandskom meste, nemám slov. Taký brutálny surový a neopodstatnený zásah voči dôchodcom som skutočne ešte nevidel.

Som zástancom EÚ, ale ak má byť takáto na vzor USA, tak sa nad tým je potrebné zamyslieť – či je všetko v poriadku. Ako som už uviedol, nebudem to komentovať, stačí si pozrieť videá, pokiaľ nebudú stiahnuté a záver nech si spraví každý sám.

Údaje, vrátané videí, som čerpal zo zdrojov uvedených pod videami.

Bitie dôchodcov obuškami zo strany polície.

Bitie ďalšej skupiny dôchodcov.

Zachytenie údajných provokatérov, ktorých údajne dodala polícia, ktorá ich aj z miesta odviezla. Slová údajne používam preto, že som tam nebol a posudzujem len to vidím vrátane komentárov k tomu.

Priebeh protestu. Napadnutie reportéra dôchodcom. Snaha provokatérov (nie dôchodcov) o narušenie priebehu.

Áno, na videu je zachytený aj jeden agresívny dôchodca, ktorý napadol reportéra, no čo tomu predchádzalo nevieme. V ostatných záberoch je však vidieť, že voči protestujúcim dôchodcom, ktorí nie sú ozbrojení ani agresívni (viď. ženy na videách 1 a 2),  sa takto brutálne nezasahuje. Je tam vidieť aj viacero mladých provokatérov, ktorí robili problémy a ktorých na ich ústupe odváža auto.

Priznám sa, že takéto niečo som v štátoch EÚ ešte nevidel.

Jednoznačne pri týchto videách blednú zábery zo zásahu na Národnej triede v Prahe zo 17. novembra 1989 voči demonštrantom počas Nežnej revolúcie.

EÚ chcem, ale rozhodne nie takúto!

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

 

Zdroje:

  • 1 – https://www.facebook.com/journalistenwatch/videos/ausschnitt-aus-den-anti-corona-protesten-in-den-haag-august-2020/666027930667365/?__so__=permalink&__rv__=related_videos
  • 2 – https://www.facebook.com/journalistenwatch/videos/3187102831397224/?t=1
  • 3 – https://www.facebook.com/journalistenwatch/videos/ausschnitt-aus-den-anti-corona-protesten-in-den-haag-august-2020/245614343170585/?__so__=permalink&__rv__=related_videos
  • 4 – https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=D38ygaLbB8c&feature=emb_logo
  • 5 – https://www.journalistenwatch.com/2020/08/23/den-haag-corona/
  • 6 – https://www.hlavnespravy.sk/den-haag-koronavirusova-policia-obuskami-proti-seniorom/2271362

 

Sme len hlúpi, alebo ide o cielenú likvidáciu štátov EU?

19.05.2024

Zaujalo ma vystúpenie maďarského ministra zahraničných vecí a obchodu Pétera Szijátró, ktorý sa vyjadril (podľa neho) k pokryteckej politike EÚ, ako i celého severoatlantického spoločenstva. Svoje tvrdenia konkretizoval na 3 konkrétnych príkladoch, týkajúcich sa „sankcií a celkových vzťahov“ voči Rusku. (Video si môžete pozrieť na konci blogu v časti [...]

Hašterivosť a agresitiva v priamom prenose.

12.05.2024

Práve odvysielaná relácia „V politike“ bola riadne živelná! Zatiaľ čo takéto diskusie môžu byť prínosné, v tomto prípade sa to pre nepríjemné a hašterivé správanie pani V.O.Cifrovej o tejto diskusii povedať nedá. Vôbec nerešpektovala svojich protidiskutujúcich, neustále skákala do reči a hašterila sa. Jej vystupovanie mi pripomínalo už dávnejšie [...]

Sú potraviny pre Slovensko a ostatné štáty bývalej východnej Európy menej kvalitné?

30.04.2024

Dostalo sa ku mne video porovnania jedného výrobku z Nemecka s výrobkom predávaným v ČR (a predpokladám, že obdobné sú predávané aj v SR) a ostal som dosť zarazený. Zopakujem len skutočnosti odprezentované na tomto videu, ktoré pôsobia dosť presvedčivo. Konkrétne ide o porovnanie Sušienok OREO zakúpených v Nemecku, so sušienkami OREO zakúpenými v ČR. Podľa videa sú [...]

heger, rozhovor, pravda

Heger pre Pravdu: Ako vyzeral špeciálny výcvik premiéra? Okrem ochrancu existuje aj tzv. epizóda

19.05.2024 10:00

Hegerova manželka mala pri strelcovi zo Zámockej šťastie. Bývalý premiér atentát na Roberta Fica ostro odsudzuje.

San Francisco Homeless Lawsuit

V San Franciscu dostávajú alkoholici bez domova bezplatné pivo a vodku. Zachraňujeme životy, tvrdí radnica

19.05.2024 10:00

Zdravotné sestry v motelových izbách poskytujú klientom tri jedlá denne a dostatok alkoholu na uspokojenie ich potrieb v oblasti závislosti, každého však udržiavajú na bezpečnej úrovni intoxikácie.

Salmán bin Abd al-Azíz, biden

Saudskoarabského kráľa Salmána hospitalizovali s vysokou horúčkou a bolesťami

19.05.2024 09:27

Osemdesiatosemročný saudskoarabský panovník bol naposledy hospitalizovaný v apríli tohto roka s cieľom rutinnej kontroly jeho zdravotného stavu.

vojna na Ukrajine, Petrohrad, Rusko

ONLINE: Útok na Charkov vyšetrujú na Ukrajine ako vojnový zločin

19.05.2024 07:35, aktualizované: 09:03

Ukrajina obvinila Rusko, že zámerne cieli na civilistov v Charkovskej oblasti a preto raketové útoky vyšetruje ako vojnový zločin.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 1115389x
Priemerná čítanosť článkov: 6447x

Autor blogu

Kategórie