Založ si blog

Kto si dovolí tvrdiť, že nie sme mafiánsky štát?

 

Kto si dovolí tvrdiť, že nie sme MAFIÁNSKY ŠTÁT ?

Kde sme sa to po revolúcii v roku 1989 dostali?

Toto má byť tá vysnívaná demokracia?

Toto majú byť tie neobmedzené možnosti, kde si je strojcom šťastia každý sám?

Toto je tá rovnoprávnosť a rovnaký prístup ku všetkým?

 

Aby nedošlo k omylu, hneď na začiatok uvediem, že týmto krátkym blogom nechcem nejako znevažovať rok 1989 a blog sa ani v najmenšom netýka zmeny politického systému v našej krajine, ku ktorému došlo v roku 1989.

Tento rok som však ako medzník nemohol opomenúť, nakoľko deformácie demokracie a nového systému začali prakticky hneď po zmene politického systému, teda ešte za Mečiara, pokračovali za Dzurindu a Fica, pričom sa nenašiel nik, kto by nezištne usmernil tento vývoj správnym smerom. Skôr naopak. Takmer všetci mocní tohto štátu sa systematicky podieľali na deformovaní demokracie, budovaní korupčného systému, rozkrádaní štátu, potláčaní práv obyčajných ľudí a podporovaní zločinu. Zvykli sme si, že politici neslúžili národu, ale predovšetkým rôznym zbohatlíkom a oligarchom a tým aj sebe, nakoľko z toho vždy čerpali výhody pre seba. Národ ich nikdy nezaujímal. Slúžil len ako živná pôda pre rôznych parazitov. Politici ho potrebovali napríklad len na vyberanie DPH, či iných daní, aby mali čo najvyšší príjem do štátnej pokladnice a mohli bezhranične míňať takto získané peniaze ľudí, ktoré mali slúžiť na budovanie infraštruktúry, zdravotníctvo, školstvo, …….. . Obrovský príjem mali z predaja štátneho majetku, ktorý poctivo rozflákali a porozdávali novým oligarchom. Keďže sa štátny majetok predáva už takmer 30 rokov a pomaly dochádza, našli si iní zrejme nevysychajúci zdroj a to peniaze EÚ, ktoré poznáme aj pod názvom dotácie Európskej únie. A verte mi ide o obrovské sumy. Nebudem rozpisovať ,čo sa s nimi dialo a deje, nakoľko sú toho plné médiá. Často si spomínam na z jednej strany veselé a z druhej veľmi smutné krátke vystúpenie bývalého ministra školstva Petra Plavčana, ktorý keď dostal otázky od novinárov na veľmi čudne rozdelených niekoľko sto miliónov euro povedal niečo v zmysle „Dobrý deň! Ďakujem pekne za otázku a DOVIDENIA“ a odišiel. Zhruba taký istý čas trvalo jeho pôsobenie vo funkcii.

Nie je to však len o peniazoch. Je to aj v bohorovnom chovaní našich politikov. Uvediem len jeden príklad z nedávnej doby. Neprajem predsedovi parlamentu B.Kollárovi nič zlé, ale pozrime sa na využívanie štátom udelených výhod, v danom prípade jeho používanie služobného vozidla s ochrankou (jeho havária). Vyvážanie osoby s odutými perami (mne pripomínajúcimi kačací zobák) večer v služobnom vozidle nie je možné nijak ospravedlniť. Je to zneužívanie štátnych a teda našich peňazí. Ale ako vidíte odôvodniť sa dá aj neodôvodniteľné. Jednoducho, kto má u nás moc si povie a tak to aj bude. Niečo, ako objektívnosť, názory verejnosti a jej rešpektovanie, to ide bokom. A tak by som mohol pokračovať. Sú však toho plné médiá a nič sa nedeje. No a práve na takých drobnostiach, keď sa neriešia a politik neprijme žiadnu zodpovednosť ani sebareflexiu, sa začína budovať jeho „BOHOROVNOSŤ“ viera, že môže všetko a tak potom vyzerajú aj jeho činy.

Môžeme sa potom čudovať, že to v našom štáte tak vyzerá? Nie, lebo v takto zaužívanom systéme, sa tomu čudovať nemôžeme. Pritom nikto s tým nič nerobí. Národ je ticho, sem tam niečo zamrmle pri pive a politikom to takto vyhovuje. Tak si vybudovali svoju neobmedzenú moc aj naši sudcovia. Keď sme však nahliadli pod ich ochranný kryt, vidíme, čo sa tam dialo a deje. Skrátka hnus. A tak je to aj takmer so všetkými s našimi politikmi od roku 1989. Zneužívanie právomocí, krytie korupcie, žiadna zodpovednosť za svoje konanie, …….. .

Prešiel by som však k tomu mafiánskemu štátu.

V minulosti sa ako o najdlhšie a najstrašnejšie fungujúcej mafii hovorilo jednoznačne o talianskej vrátane sicílskej a sardínskej. Mala svojich vlastných politikov, sudcov, prokurátorov, policajtov, či iných, ktorých služby potrebovala. Tých, ktorí jej nevyhovovali, či nebodaj sa proti nej postavili nekompromisne likvidovala a to vrátane prípadnej konkurencie.

Keď sa z tohto pohľadu pozriem na Slovensko neviem, či sa mám smiať, alebo plakať. Obrazne môžem povedať, že keby slovenská mafia (politici, sudcovia, prokurátori, policajti, oligarchovia a rôzny grázlovia, čo pre nich robia) sa presídlila do Talianska, tak taliansku mafiu, by zničila za pár dní. Myslím si, že toto obrazné prirovnanie hovorí o všetkom a veľmi dobre vystihuje situáciu a pomery na Slovensku.

Odhliadnuc od toho ,akých politikov máme, ako konajú, aké sú ich morálne hodnoty a podobne, keď sa pozrieme na skutočnosť, že polícia, prokuratúra a súdy boli v rukách mafie, kto si môže dovoliť tvrdiť, že ide len o „individuálne“ zlyhanie, ako to doposiaľ radi zdôvodňovali naši politici, sudcovia, prokurátori, či polícia? Nie nejedná sa o individuálne zlyhanie, ale o hrubú systémovú chybu, ktorá skutočne spôsobila, že u nás vznikol tzv. MAFIÁNSKY ŠTÁT !

Áno, aj keď to naši politici neradi počujú a bránia sa tomuto pojmu, ale skutočne vybudovali tu

MAFIÁNSKY ŠTÁT !

Kedy už by sme mohli štát označiť za mafiánsky, keď nie vtedy, keď jeho políciu, prokuratúru a súdy ovláda mafia. A o tom, že je to tak, sa môže presvedčiť každý, kto sa pozrie ,čo sa dialo od roku 1989 dialo a deje doteraz. Len tak na dokreslenie uvádzam zopár medializovaných skutočností.

 

Polícia bola úplne paralizovaná, nakoľko prakticky jej celé vedenie sa podieľalo na páchaní, či zakrývaní trestnej činnosti:

▬ Je zadržaný posledný policajný prezident generál Tibor Gašpar, pre podozrenie z páchania trestnej činnosti (*1).

▬ Je zadržaný bývalý šéf NAKA Peter Hraško.

▬ Je zadržaný bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície NAKA  Bernard Slobodník,

Je zadržaný bývalý śéf finančnej spravodajskej jednotky NAKA Marian Zetocha, ktorý by mal byť v súčasnosti podľa medializovaných informácií šéfom odposluchov SIS (ako vidieť aj tam je to samý odborník a morálne čistý človek).

▬ Je zadržaný šéf kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó,

▬ Je zadržaný bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Robert Krajmer.

 

Obdobne na tom bola a zrejme aj je celá prokutarúra, nakoľko jej vedenie sa podieľalo na páchaní, či zakrývaní trestnej činnosti:

▬ Zadržanie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika (*2).

▬ Konanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.

▬ Odvolanie námestníkov generálneho prokurátora.

 

Ešte horšie sú na tom sudcovia, ktorí pri výkone svojho povolania páchali trestnú činnosti:

▬ Tých bolo len v marci 2020 zadržaných až 13, pričom niektorí ostali vo väzbe (*3″.

▬ Neskôr nasledovali ďalšie zadržania.

 

Nielenže čo z teba spravili, ale Quo vadis Slovensko? Budeš niekedy právnym štátom o ktorom sme sinili? Budeš štátom pre všetkých, ktorí si riadne plnia svoje povinnosti?

 

 

Zdroj:

*1 https://www.topky.sk/cl/10/1999799/VELKY-ZASAH-NAKA–Byvaly-policajny-sef-Tibor-Gaspar-skoncil-v-putach

*2 https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566453-naka-zadrzala-specialneho-prokuratora-dusana-kovacika/

*3 https://www.dnes24.sk/najvacsi-zatah-v-justicii-zadrzali-13-sudcov-obvinenia-padli-pre-korupciu-a-dalsie-trestne-ciny-356162

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho Kurajší

30.11.2022 17:02

abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

Stoltenberg

NATO nevníma Čínu ako protivníka, sledujeme ale jej rozvoj, povedal Stoltenberg

30.11.2022 16:51

Ministri v Bukurešti hovorili aj o ambicióznom vojenskom a technologickom pláne Pekingu.

Polícia / Policajná páska /

Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

30.11.2022 15:17

Mužovi hrozí v prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy až doživotný trest.

György Gyimesi

VIDEO: Ako Gyimesi učil Pčolinského správne vyslovovať meno György

30.11.2022 14:46

Pčolinský: Dúfam, že som vaše meno vyslovil správne. Gyimesi: Nie, nesprávne. Pčolinský: Prosím, opravte ma.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629024x
Priemerná čítanosť článkov: 5616x

Autor blogu

Kategórie