Založ si blog

Kto si dovolí tvrdiť, že nie sme mafiánsky štát?

 

Kto si dovolí tvrdiť, že nie sme MAFIÁNSKY ŠTÁT ?

Kde sme sa to po revolúcii v roku 1989 dostali?

Toto má byť tá vysnívaná demokracia?

Toto majú byť tie neobmedzené možnosti, kde si je strojcom šťastia každý sám?

Toto je tá rovnoprávnosť a rovnaký prístup ku všetkým?

 

Aby nedošlo k omylu, hneď na začiatok uvediem, že týmto krátkym blogom nechcem nejako znevažovať rok 1989 a blog sa ani v najmenšom netýka zmeny politického systému v našej krajine, ku ktorému došlo v roku 1989.

Tento rok som však ako medzník nemohol opomenúť, nakoľko deformácie demokracie a nového systému začali prakticky hneď po zmene politického systému, teda ešte za Mečiara, pokračovali za Dzurindu a Fica, pričom sa nenašiel nik, kto by nezištne usmernil tento vývoj správnym smerom. Skôr naopak. Takmer všetci mocní tohto štátu sa systematicky podieľali na deformovaní demokracie, budovaní korupčného systému, rozkrádaní štátu, potláčaní práv obyčajných ľudí a podporovaní zločinu. Zvykli sme si, že politici neslúžili národu, ale predovšetkým rôznym zbohatlíkom a oligarchom a tým aj sebe, nakoľko z toho vždy čerpali výhody pre seba. Národ ich nikdy nezaujímal. Slúžil len ako živná pôda pre rôznych parazitov. Politici ho potrebovali napríklad len na vyberanie DPH, či iných daní, aby mali čo najvyšší príjem do štátnej pokladnice a mohli bezhranične míňať takto získané peniaze ľudí, ktoré mali slúžiť na budovanie infraštruktúry, zdravotníctvo, školstvo, …….. . Obrovský príjem mali z predaja štátneho majetku, ktorý poctivo rozflákali a porozdávali novým oligarchom. Keďže sa štátny majetok predáva už takmer 30 rokov a pomaly dochádza, našli si iní zrejme nevysychajúci zdroj a to peniaze EÚ, ktoré poznáme aj pod názvom dotácie Európskej únie. A verte mi ide o obrovské sumy. Nebudem rozpisovať ,čo sa s nimi dialo a deje, nakoľko sú toho plné médiá. Často si spomínam na z jednej strany veselé a z druhej veľmi smutné krátke vystúpenie bývalého ministra školstva Petra Plavčana, ktorý keď dostal otázky od novinárov na veľmi čudne rozdelených niekoľko sto miliónov euro povedal niečo v zmysle „Dobrý deň! Ďakujem pekne za otázku a DOVIDENIA“ a odišiel. Zhruba taký istý čas trvalo jeho pôsobenie vo funkcii.

Nie je to však len o peniazoch. Je to aj v bohorovnom chovaní našich politikov. Uvediem len jeden príklad z nedávnej doby. Neprajem predsedovi parlamentu B.Kollárovi nič zlé, ale pozrime sa na využívanie štátom udelených výhod, v danom prípade jeho používanie služobného vozidla s ochrankou (jeho havária). Vyvážanie osoby s odutými perami (mne pripomínajúcimi kačací zobák) večer v služobnom vozidle nie je možné nijak ospravedlniť. Je to zneužívanie štátnych a teda našich peňazí. Ale ako vidíte odôvodniť sa dá aj neodôvodniteľné. Jednoducho, kto má u nás moc si povie a tak to aj bude. Niečo, ako objektívnosť, názory verejnosti a jej rešpektovanie, to ide bokom. A tak by som mohol pokračovať. Sú však toho plné médiá a nič sa nedeje. No a práve na takých drobnostiach, keď sa neriešia a politik neprijme žiadnu zodpovednosť ani sebareflexiu, sa začína budovať jeho „BOHOROVNOSŤ“ viera, že môže všetko a tak potom vyzerajú aj jeho činy.

Môžeme sa potom čudovať, že to v našom štáte tak vyzerá? Nie, lebo v takto zaužívanom systéme, sa tomu čudovať nemôžeme. Pritom nikto s tým nič nerobí. Národ je ticho, sem tam niečo zamrmle pri pive a politikom to takto vyhovuje. Tak si vybudovali svoju neobmedzenú moc aj naši sudcovia. Keď sme však nahliadli pod ich ochranný kryt, vidíme, čo sa tam dialo a deje. Skrátka hnus. A tak je to aj takmer so všetkými s našimi politikmi od roku 1989. Zneužívanie právomocí, krytie korupcie, žiadna zodpovednosť za svoje konanie, …….. .

Prešiel by som však k tomu mafiánskemu štátu.

V minulosti sa ako o najdlhšie a najstrašnejšie fungujúcej mafii hovorilo jednoznačne o talianskej vrátane sicílskej a sardínskej. Mala svojich vlastných politikov, sudcov, prokurátorov, policajtov, či iných, ktorých služby potrebovala. Tých, ktorí jej nevyhovovali, či nebodaj sa proti nej postavili nekompromisne likvidovala a to vrátane prípadnej konkurencie.

Keď sa z tohto pohľadu pozriem na Slovensko neviem, či sa mám smiať, alebo plakať. Obrazne môžem povedať, že keby slovenská mafia (politici, sudcovia, prokurátori, policajti, oligarchovia a rôzny grázlovia, čo pre nich robia) sa presídlila do Talianska, tak taliansku mafiu, by zničila za pár dní. Myslím si, že toto obrazné prirovnanie hovorí o všetkom a veľmi dobre vystihuje situáciu a pomery na Slovensku.

Odhliadnuc od toho ,akých politikov máme, ako konajú, aké sú ich morálne hodnoty a podobne, keď sa pozrieme na skutočnosť, že polícia, prokuratúra a súdy boli v rukách mafie, kto si môže dovoliť tvrdiť, že ide len o „individuálne“ zlyhanie, ako to doposiaľ radi zdôvodňovali naši politici, sudcovia, prokurátori, či polícia? Nie nejedná sa o individuálne zlyhanie, ale o hrubú systémovú chybu, ktorá skutočne spôsobila, že u nás vznikol tzv. MAFIÁNSKY ŠTÁT !

Áno, aj keď to naši politici neradi počujú a bránia sa tomuto pojmu, ale skutočne vybudovali tu

MAFIÁNSKY ŠTÁT !

Kedy už by sme mohli štát označiť za mafiánsky, keď nie vtedy, keď jeho políciu, prokuratúru a súdy ovláda mafia. A o tom, že je to tak, sa môže presvedčiť každý, kto sa pozrie ,čo sa dialo od roku 1989 dialo a deje doteraz. Len tak na dokreslenie uvádzam zopár medializovaných skutočností.

 

Polícia bola úplne paralizovaná, nakoľko prakticky jej celé vedenie sa podieľalo na páchaní, či zakrývaní trestnej činnosti:

▬ Je zadržaný posledný policajný prezident generál Tibor Gašpar, pre podozrenie z páchania trestnej činnosti (*1).

▬ Je zadržaný bývalý šéf NAKA Peter Hraško.

▬ Je zadržaný bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície NAKA  Bernard Slobodník,

Je zadržaný bývalý śéf finančnej spravodajskej jednotky NAKA Marian Zetocha, ktorý by mal byť v súčasnosti podľa medializovaných informácií šéfom odposluchov SIS (ako vidieť aj tam je to samý odborník a morálne čistý človek).

▬ Je zadržaný šéf kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó,

▬ Je zadržaný bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Robert Krajmer.

 

Obdobne na tom bola a zrejme aj je celá prokutarúra, nakoľko jej vedenie sa podieľalo na páchaní, či zakrývaní trestnej činnosti:

▬ Zadržanie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika (*2).

▬ Konanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.

▬ Odvolanie námestníkov generálneho prokurátora.

 

Ešte horšie sú na tom sudcovia, ktorí pri výkone svojho povolania páchali trestnú činnosti:

▬ Tých bolo len v marci 2020 zadržaných až 13, pričom niektorí ostali vo väzbe (*3″.

▬ Neskôr nasledovali ďalšie zadržania.

 

Nielenže čo z teba spravili, ale Quo vadis Slovensko? Budeš niekedy právnym štátom o ktorom sme sinili? Budeš štátom pre všetkých, ktorí si riadne plnia svoje povinnosti?

 

 

Zdroj:

*1 https://www.topky.sk/cl/10/1999799/VELKY-ZASAH-NAKA–Byvaly-policajny-sef-Tibor-Gaspar-skoncil-v-putach

*2 https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566453-naka-zadrzala-specialneho-prokuratora-dusana-kovacika/

*3 https://www.dnes24.sk/najvacsi-zatah-v-justicii-zadrzali-13-sudcov-obvinenia-padli-pre-korupciu-a-dalsie-trestne-ciny-356162

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Pár blbcov šíri nenávisť a považuje pomoc za hybridnú vojnu

02.03.2021

Za to by sa nehanbil ani Machiavelli. Dnes som si zrejme, ako mnoho iných vypočul spolu s kolegami tlačovú besedu nášho ministra zahraničných vecí I.Korčoka. Sánky nám padli až po kolená a nestačili sme sa diviť. Prakticky všetci sme sa zhodli, že toľko lží, zákernosti, jedu, drzosti a konšpirácií sme už dávno nepočuli. Takíto ľudia vo funkciách aj v minulosti už [...]

Keď pacient nemá peniaze má smolu!

26.02.2021

Stále pretrvávajúca pandémia koronavírusu odhaľuje čoraz častejšie nedostatky nášho dlhodobo zanedbávaného zdravotníctva. Akoby nestačilo, že zdravotníctvo bolo prakticky od politického prevratu v roku 1989 systematicky a vo veľkom rozkrádané rôznymi organizovanými skupinami. Naše politické elity a nimi vedené strany, ktoré sa po celé toto obdobie [...]

BONZÁCI a KORONA, ale nielen korona.

12.02.2021

Pracujem z domu, takže von moc nechodím. Šťastie, že mám doma fitko, kde sa trochu ponaťahujem. To však nie je dôvod prečo som sa rozhodol písať tento článok. Denné počúvame v médiách výzvy, aby ľudia nosili rúška, aby sme ich k tomu viedli, aby sme boli disciplinovaní, zodpovední, …… nakoľko situácia v nás je jednou z najhorších v rámci celej EÚ. [...]

Igor Matovič, príhovor

Matovič pozýva do víťazného boja: Rozhodujúce budú najbližšie týždne

06.03.2021 20:50

Premiér tvrdí, že každé nedodržanie opatrení ohrozuje slabších.

fiat auto naháňačka košice

Naháňačka v Košiciach, auto nezastavili ani výstrely

06.03.2021 20:32

Vodič nemal rúško, zdalo sa, že je opitý alebo pod vplyvom inej návykovej látky, a zvláštne gestikuloval.

Škola / Žiak / Žiaci /

Dátoví analytici radia: Nepúšťajte deti do škôl

06.03.2021 20:13

Zastúpenie detí a mladých ľudí nikdy nebolo tak vysoké ako teraz. Preto analytici radia neotvárať školy.

Referendum 2021, Robert Fico

Referendum 2021. Opozícia hovorí, že má už státisíce podpisov

06.03.2021 16:39

Kedy budú zozbierané podpisy pod referendum, ktorým chce opozícia, ale aj odbory či nespokojní ľudia vyvolať predčasné voľby?

eduard

S vekom zvyčajne prichádza múdrosť. (Oscar Wilde)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 417613x
Priemerná čítanosť článkov: 6233x

Autor blogu

Kategórie