Založ si blog

Kto si dovolí tvrdiť, že nie sme mafiánsky štát?

 

Kto si dovolí tvrdiť, že nie sme MAFIÁNSKY ŠTÁT ?

Kde sme sa to po revolúcii v roku 1989 dostali?

Toto má byť tá vysnívaná demokracia?

Toto majú byť tie neobmedzené možnosti, kde si je strojcom šťastia každý sám?

Toto je tá rovnoprávnosť a rovnaký prístup ku všetkým?

 

Aby nedošlo k omylu, hneď na začiatok uvediem, že týmto krátkym blogom nechcem nejako znevažovať rok 1989 a blog sa ani v najmenšom netýka zmeny politického systému v našej krajine, ku ktorému došlo v roku 1989.

Tento rok som však ako medzník nemohol opomenúť, nakoľko deformácie demokracie a nového systému začali prakticky hneď po zmene politického systému, teda ešte za Mečiara, pokračovali za Dzurindu a Fica, pričom sa nenašiel nik, kto by nezištne usmernil tento vývoj správnym smerom. Skôr naopak. Takmer všetci mocní tohto štátu sa systematicky podieľali na deformovaní demokracie, budovaní korupčného systému, rozkrádaní štátu, potláčaní práv obyčajných ľudí a podporovaní zločinu. Zvykli sme si, že politici neslúžili národu, ale predovšetkým rôznym zbohatlíkom a oligarchom a tým aj sebe, nakoľko z toho vždy čerpali výhody pre seba. Národ ich nikdy nezaujímal. Slúžil len ako živná pôda pre rôznych parazitov. Politici ho potrebovali napríklad len na vyberanie DPH, či iných daní, aby mali čo najvyšší príjem do štátnej pokladnice a mohli bezhranične míňať takto získané peniaze ľudí, ktoré mali slúžiť na budovanie infraštruktúry, zdravotníctvo, školstvo, …….. . Obrovský príjem mali z predaja štátneho majetku, ktorý poctivo rozflákali a porozdávali novým oligarchom. Keďže sa štátny majetok predáva už takmer 30 rokov a pomaly dochádza, našli si iní zrejme nevysychajúci zdroj a to peniaze EÚ, ktoré poznáme aj pod názvom dotácie Európskej únie. A verte mi ide o obrovské sumy. Nebudem rozpisovať ,čo sa s nimi dialo a deje, nakoľko sú toho plné médiá. Často si spomínam na z jednej strany veselé a z druhej veľmi smutné krátke vystúpenie bývalého ministra školstva Petra Plavčana, ktorý keď dostal otázky od novinárov na veľmi čudne rozdelených niekoľko sto miliónov euro povedal niečo v zmysle „Dobrý deň! Ďakujem pekne za otázku a DOVIDENIA“ a odišiel. Zhruba taký istý čas trvalo jeho pôsobenie vo funkcii.

Nie je to však len o peniazoch. Je to aj v bohorovnom chovaní našich politikov. Uvediem len jeden príklad z nedávnej doby. Neprajem predsedovi parlamentu B.Kollárovi nič zlé, ale pozrime sa na využívanie štátom udelených výhod, v danom prípade jeho používanie služobného vozidla s ochrankou (jeho havária). Vyvážanie osoby s odutými perami (mne pripomínajúcimi kačací zobák) večer v služobnom vozidle nie je možné nijak ospravedlniť. Je to zneužívanie štátnych a teda našich peňazí. Ale ako vidíte odôvodniť sa dá aj neodôvodniteľné. Jednoducho, kto má u nás moc si povie a tak to aj bude. Niečo, ako objektívnosť, názory verejnosti a jej rešpektovanie, to ide bokom. A tak by som mohol pokračovať. Sú však toho plné médiá a nič sa nedeje. No a práve na takých drobnostiach, keď sa neriešia a politik neprijme žiadnu zodpovednosť ani sebareflexiu, sa začína budovať jeho „BOHOROVNOSŤ“ viera, že môže všetko a tak potom vyzerajú aj jeho činy.

Môžeme sa potom čudovať, že to v našom štáte tak vyzerá? Nie, lebo v takto zaužívanom systéme, sa tomu čudovať nemôžeme. Pritom nikto s tým nič nerobí. Národ je ticho, sem tam niečo zamrmle pri pive a politikom to takto vyhovuje. Tak si vybudovali svoju neobmedzenú moc aj naši sudcovia. Keď sme však nahliadli pod ich ochranný kryt, vidíme, čo sa tam dialo a deje. Skrátka hnus. A tak je to aj takmer so všetkými s našimi politikmi od roku 1989. Zneužívanie právomocí, krytie korupcie, žiadna zodpovednosť za svoje konanie, …….. .

Prešiel by som však k tomu mafiánskemu štátu.

V minulosti sa ako o najdlhšie a najstrašnejšie fungujúcej mafii hovorilo jednoznačne o talianskej vrátane sicílskej a sardínskej. Mala svojich vlastných politikov, sudcov, prokurátorov, policajtov, či iných, ktorých služby potrebovala. Tých, ktorí jej nevyhovovali, či nebodaj sa proti nej postavili nekompromisne likvidovala a to vrátane prípadnej konkurencie.

Keď sa z tohto pohľadu pozriem na Slovensko neviem, či sa mám smiať, alebo plakať. Obrazne môžem povedať, že keby slovenská mafia (politici, sudcovia, prokurátori, policajti, oligarchovia a rôzny grázlovia, čo pre nich robia) sa presídlila do Talianska, tak taliansku mafiu, by zničila za pár dní. Myslím si, že toto obrazné prirovnanie hovorí o všetkom a veľmi dobre vystihuje situáciu a pomery na Slovensku.

Odhliadnuc od toho ,akých politikov máme, ako konajú, aké sú ich morálne hodnoty a podobne, keď sa pozrieme na skutočnosť, že polícia, prokuratúra a súdy boli v rukách mafie, kto si môže dovoliť tvrdiť, že ide len o „individuálne“ zlyhanie, ako to doposiaľ radi zdôvodňovali naši politici, sudcovia, prokurátori, či polícia? Nie nejedná sa o individuálne zlyhanie, ale o hrubú systémovú chybu, ktorá skutočne spôsobila, že u nás vznikol tzv. MAFIÁNSKY ŠTÁT !

Áno, aj keď to naši politici neradi počujú a bránia sa tomuto pojmu, ale skutočne vybudovali tu

MAFIÁNSKY ŠTÁT !

Kedy už by sme mohli štát označiť za mafiánsky, keď nie vtedy, keď jeho políciu, prokuratúru a súdy ovláda mafia. A o tom, že je to tak, sa môže presvedčiť každý, kto sa pozrie ,čo sa dialo od roku 1989 dialo a deje doteraz. Len tak na dokreslenie uvádzam zopár medializovaných skutočností.

 

Polícia bola úplne paralizovaná, nakoľko prakticky jej celé vedenie sa podieľalo na páchaní, či zakrývaní trestnej činnosti:

▬ Je zadržaný posledný policajný prezident generál Tibor Gašpar, pre podozrenie z páchania trestnej činnosti (*1).

▬ Je zadržaný bývalý šéf NAKA Peter Hraško.

▬ Je zadržaný bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície NAKA  Bernard Slobodník,

Je zadržaný bývalý śéf finančnej spravodajskej jednotky NAKA Marian Zetocha, ktorý by mal byť v súčasnosti podľa medializovaných informácií šéfom odposluchov SIS (ako vidieť aj tam je to samý odborník a morálne čistý človek).

▬ Je zadržaný šéf kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó,

▬ Je zadržaný bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Robert Krajmer.

 

Obdobne na tom bola a zrejme aj je celá prokutarúra, nakoľko jej vedenie sa podieľalo na páchaní, či zakrývaní trestnej činnosti:

▬ Zadržanie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika (*2).

▬ Konanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.

▬ Odvolanie námestníkov generálneho prokurátora.

 

Ešte horšie sú na tom sudcovia, ktorí pri výkone svojho povolania páchali trestnú činnosti:

▬ Tých bolo len v marci 2020 zadržaných až 13, pričom niektorí ostali vo väzbe (*3″.

▬ Neskôr nasledovali ďalšie zadržania.

 

Nielenže čo z teba spravili, ale Quo vadis Slovensko? Budeš niekedy právnym štátom o ktorom sme sinili? Budeš štátom pre všetkých, ktorí si riadne plnia svoje povinnosti?

 

 

Zdroj:

*1 https://www.topky.sk/cl/10/1999799/VELKY-ZASAH-NAKA–Byvaly-policajny-sef-Tibor-Gaspar-skoncil-v-putach

*2 https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566453-naka-zadrzala-specialneho-prokuratora-dusana-kovacika/

*3 https://www.dnes24.sk/najvacsi-zatah-v-justicii-zadrzali-13-sudcov-obvinenia-padli-pre-korupciu-a-dalsie-trestne-ciny-356162

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Sme len hlúpi, alebo ide o cielenú likvidáciu štátov EU?

19.05.2024

Zaujalo ma vystúpenie maďarského ministra zahraničných vecí a obchodu Pétera Szijátró, ktorý sa vyjadril (podľa neho) k pokryteckej politike EÚ, ako i celého severoatlantického spoločenstva. Svoje tvrdenia konkretizoval na 3 konkrétnych príkladoch, týkajúcich sa „sankcií a celkových vzťahov“ voči Rusku. (Video si môžete pozrieť na konci blogu v časti [...]

Hašterivosť a agresitiva v priamom prenose.

12.05.2024

Práve odvysielaná relácia „V politike“ bola riadne živelná! Zatiaľ čo takéto diskusie môžu byť prínosné, v tomto prípade sa to pre nepríjemné a hašterivé správanie pani V.O.Cifrovej o tejto diskusii povedať nedá. Vôbec nerešpektovala svojich protidiskutujúcich, neustále skákala do reči a hašterila sa. Jej vystupovanie mi pripomínalo už dávnejšie [...]

Sú potraviny pre Slovensko a ostatné štáty bývalej východnej Európy menej kvalitné?

30.04.2024

Dostalo sa ku mne video porovnania jedného výrobku z Nemecka s výrobkom predávaným v ČR (a predpokladám, že obdobné sú predávané aj v SR) a ostal som dosť zarazený. Zopakujem len skutočnosti odprezentované na tomto videu, ktoré pôsobia dosť presvedčivo. Konkrétne ide o porovnanie Sušienok OREO zakúpených v Nemecku, so sušienkami OREO zakúpenými v ČR. Podľa videa sú [...]

Čína, Peking, Si Ťin-pching, Vladimir Putin

Čína dodáva Rusku zbrane, máme dôkazy. NATO sa musí zobudiť, vyhlásil britský minister obrany

23.05.2024 13:30

Čínsky líder povedal, že konflikt na Ukrajine by mal mať politické riešenie, podrobnosti však neposkytol.

dušan kováčik

Súd prerušil konanie v druhom procese s Dušanom Kováčikom

23.05.2024 13:30, aktualizované: 15:05

V roku 2016 mal v špeciálne upravenej knihe prijať 50 000 eur.

polícia páska

Chlapec sa po párty neprebral. Kamaráti jeho mŕtve telo fotili na sociálne siete

23.05.2024 13:21

Kamaráti mu neposkytli prvú pomoc a dokonca fotografiu jeho mŕtveho tela zdieľali na sociálnych sieťach s hanlivým textom

dopravná nehoda, plot, pohronský ruskov

Tragická nehoda pri Leviciach. Šofér vrazil do plota, nedostal sa z horiaceho auta

23.05.2024 12:58

Pri dopravnej nehode v okrese Levice prišiel o život 55-ročný muž.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 1117909x
Priemerná čítanosť článkov: 6462x

Autor blogu

Kategórie