Založ si blog

Nezbláznili sme sa?

 

Už dlhšiu dobu som sa neozval, nakoľko si na chalupe, pri krbe vychutnávam ticho a kľud, pričom som si myslel, že to bude až do Nového roka.

No mýlil som sa, nakoľko našou spoločnosťou sa rúti problém za problémom a kauza za kauzou, takže aj napriek tomu, že som spočiatku odolával, nedá mi ostať ticho.

Problémov o ktorých by sa malo nielen písať, diskutovať, či dokonca kričať, aby ich počuli aj tí „hore“ a konečne niečo spravili je neúrekom.

O mnohých z nich sa hovorí, no reakciu na ne u našich papalášov  nejako nie je vidno.

 

Ja by som chcel dnes poukázať na jeden nie až tak vypuklý, no závažný problém, ktorým je skutočnosť, aké persóny sa dostali do nášho parlamentu, vlády, či kľúčových riadiacich pozícií.

Hovorilo sa, že strana SMER nielenže v rámci svojich vnútorných štruktúr pôsobí, ako firma, ale ako firma sa aj správa navonok.  Ňou menovaní členovia  vlády boli pod evidentným vplyvom rôznych zbohatlíkov a oligarchov, ktorým pomáhali plniť ich peňaženky, pričom vo výdatnej miere nezabúdali ani na svoje a nemuseli to byť len zlaté tehličky.

Voľbami sme to chceli zmeniť, no ako vidíme nezmenili sme takmer nič, skôr naopak.

 

Predošlí poslanci boli NENAŽRANÍ !

Noví poslanci sú taktiež NENAŽRANÍ !

Stará vláda bola NENAŽRANÁ !

Nová vláda je taktiež NENAŽRANÁ !

Vedúci funkcionári a úradníci za predošlej vlády, boli NENAŽRANÍ!

Noví sú NENAŽRANÍ taktiež!

(Aby som nekrivdil, možno nie všetci boli  a sú nenažraní, no málo ich rozhodne nebolo a nie je.)

 

Vrchol papalašizmu nám v nedávnej dobe ukázal predseda nášho parlamentu Boris Kollár a to nielen svojím chovaním v nemocnici, ale i otvorenými lyžiarskymi strediskami. Nie je však jediný a jeho kolegovia v parlamente, či vláde, mu nemajú čo vyčítať.

Skrátka bližšia košeľa kabátu a každý sa snaží naplniť si svoje vrecká. To už ani nehovorím o zmätkoch pri riadení opatrení na zvládnutie koronakrízy.

 

Rozumiem, že od zloženia parlamentu sa odvíja na základe volebných výsledkov aj zloženie vlády. Musím však skonštatovať, že tento parlament moc inteligenciou nevyniká. Poslancov, ako Romana Tabak, Jozef Pročko,  Monika Kozelová, …….. je tam neúrekom, ak nie väčšina.

 

Najnovšie máme prakticky takmer celú vládu v karanténe. Dôvod je jednoznačný, že nedodržiavajú to čo vyžadujú od nás, s tým rozdielom, že nás chcú za to trestať a oni to robia beztrestne.

 

Klinec po hlave bol zrejme trafený aj zistením, že podpredseda vlády Štefan Holý, ktorý je nominantom (pekne povedané) ženskej družiny predsedu parlamentu Kollára „Sme rodina“ žije v podstate v súčasnej dobe v Anglicku, odkiaľ dochádza na Slovensko.

 

To sme sa už úplne „ZBLÁZNILI“ ?

 

Podpredsedom vlády spravíme človeka, ktorý prakticky na Slovensku takmer nežil a nežije?? Po maturite študoval v Trnave a vo Viedni. Po ukončení štúdia vo Viedni, začal vo Viedni i pracovať. V súčasnosti sa jeho rodina zdržuje v Anglicku. Aký záujem môže mať človek, ktorý pobudol na Slovensku skutočne len málo a jeho rodina sa v súč. dobe zdržiava v Anglicku na tom, aby nezištne pracoval ako podpredseda vlády pre Slovensko? Zrejme žiadny a s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde len čisto o zištné dôvody, teda naplniť si ešte viac svoju peňaženku a peňaženku oligarchu, či oligtarchov, ktorí mu toto teplé miestečko zabezpečili. Pekným príkladom môže byť víťazstvo Hollého firmy v zakázke na vypracovanie „Analýzy pre ŽSR“ v cene takmer 300 000 €, na ktorej neskôr spolupracoval s Poórovou firmou (bývalý mecenáš HZDS a neskôr SMERU).  Predseda parlamentu Kollár môže byť spokojný. Jeho nominant sa činí.

 

Holý sa však v súčasnosti dostal do hľadáčika verejnosti aj v súvislosti s koronavírusom a nakazením takmer celej vlády. Aj keď nebolo potvrdené, že osobou, ktorá členov vlády nakazila, je práve on, nič to nemení na skutočnosti, že približne pred niečo viac, ako týždňom sa vrátil z návštevy svojej rodiny v Anglicku, kde šarapatí už nový zmutovaný koronavírus, ktorý je podľa niektorých údajov až o 70% infekčnejší, ako jeho doterajšia podoba, v dôsledku čoho je až o 70% nebezpečnejší, ako pôvodný vírus. Holý pritom doposiaľ neuviedol, či dodržal platné pokyny a teda na Slovensko sa vrátil s platným negatívnym  PCR testom nie starším 72 hodín. V prípade, že tak neurobil mal ostať  po príchode na Slovensko 5 dní v domácej karanténe a následne absolvovať PCR test s cieľom zistenia, či je negatívny. Do uvedenej doby sa nemal s nikým stretávať a byť v karanténe. V karanténe však zjavne nebol. Bol však dva krát na vláde a naviac sa aktívne zúčastnil tlačovej besedy.

 

Ak to takto pôjde ďalej, do našej vlády si budeme môcť menovať aj Číňanov. Možno by to bolo aj lepšie, ako Slovákov zdržujúcich sa  v Anglicku. Číňania sú skutočne pružní a ekonomike rozumejú. Možno by sme sa z ich strany ani nemuseli obávať takého veľkého rozkrádania, aké sa tu praktizovalo doposiaľ, nakoľko v Číne sú tresty za korupciu mimoriadne prísne, takže tento jav tam až tak rozšírený nieje.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

 

Zdroje:

*1 – https://dennikn.sk/2198815/vicepremier-holy-taji-ci-prisiel-z-britanie-s-negativnym-testom/?ref=mpm

*2 – https://www.aktuality.sk/clanok/797204/vicepremier-holy-pri-300-tisicovej-analyze-porazil-firmu-oligarchu-poora-ta-mu-potom-s-analyzou-pomahala/

*3 – https://e.dennikn.sk/1790078/stefan-holy-robil-s-firmou-od-poora-na-analyze-pre-zsr-za-300-tisic/

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

HOAX Zelenskyj Cherson Video

HOAX: Šíri sa zmanipulované video z návštevy Volodymyra Zelenského v Chersone

30.11.2022 17:55

Zvuková stopa pôvodného videa sa líši od zmanipulovanej verzie.

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629110x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie