Založ si blog

Nezbláznili sme sa?

 

Už dlhšiu dobu som sa neozval, nakoľko si na chalupe, pri krbe vychutnávam ticho a kľud, pričom som si myslel, že to bude až do Nového roka.

No mýlil som sa, nakoľko našou spoločnosťou sa rúti problém za problémom a kauza za kauzou, takže aj napriek tomu, že som spočiatku odolával, nedá mi ostať ticho.

Problémov o ktorých by sa malo nielen písať, diskutovať, či dokonca kričať, aby ich počuli aj tí „hore“ a konečne niečo spravili je neúrekom.

O mnohých z nich sa hovorí, no reakciu na ne u našich papalášov  nejako nie je vidno.

 

Ja by som chcel dnes poukázať na jeden nie až tak vypuklý, no závažný problém, ktorým je skutočnosť, aké persóny sa dostali do nášho parlamentu, vlády, či kľúčových riadiacich pozícií.

Hovorilo sa, že strana SMER nielenže v rámci svojich vnútorných štruktúr pôsobí, ako firma, ale ako firma sa aj správa navonok.  Ňou menovaní členovia  vlády boli pod evidentným vplyvom rôznych zbohatlíkov a oligarchov, ktorým pomáhali plniť ich peňaženky, pričom vo výdatnej miere nezabúdali ani na svoje a nemuseli to byť len zlaté tehličky.

Voľbami sme to chceli zmeniť, no ako vidíme nezmenili sme takmer nič, skôr naopak.

 

Predošlí poslanci boli NENAŽRANÍ !

Noví poslanci sú taktiež NENAŽRANÍ !

Stará vláda bola NENAŽRANÁ !

Nová vláda je taktiež NENAŽRANÁ !

Vedúci funkcionári a úradníci za predošlej vlády, boli NENAŽRANÍ!

Noví sú NENAŽRANÍ taktiež!

(Aby som nekrivdil, možno nie všetci boli  a sú nenažraní, no málo ich rozhodne nebolo a nie je.)

 

Vrchol papalašizmu nám v nedávnej dobe ukázal predseda nášho parlamentu Boris Kollár a to nielen svojím chovaním v nemocnici, ale i otvorenými lyžiarskymi strediskami. Nie je však jediný a jeho kolegovia v parlamente, či vláde, mu nemajú čo vyčítať.

Skrátka bližšia košeľa kabátu a každý sa snaží naplniť si svoje vrecká. To už ani nehovorím o zmätkoch pri riadení opatrení na zvládnutie koronakrízy.

 

Rozumiem, že od zloženia parlamentu sa odvíja na základe volebných výsledkov aj zloženie vlády. Musím však skonštatovať, že tento parlament moc inteligenciou nevyniká. Poslancov, ako Romana Tabak, Jozef Pročko,  Monika Kozelová, …….. je tam neúrekom, ak nie väčšina.

 

Najnovšie máme prakticky takmer celú vládu v karanténe. Dôvod je jednoznačný, že nedodržiavajú to čo vyžadujú od nás, s tým rozdielom, že nás chcú za to trestať a oni to robia beztrestne.

 

Klinec po hlave bol zrejme trafený aj zistením, že podpredseda vlády Štefan Holý, ktorý je nominantom (pekne povedané) ženskej družiny predsedu parlamentu Kollára „Sme rodina“ žije v podstate v súčasnej dobe v Anglicku, odkiaľ dochádza na Slovensko.

 

To sme sa už úplne „ZBLÁZNILI“ ?

 

Podpredsedom vlády spravíme človeka, ktorý prakticky na Slovensku takmer nežil a nežije?? Po maturite študoval v Trnave a vo Viedni. Po ukončení štúdia vo Viedni, začal vo Viedni i pracovať. V súčasnosti sa jeho rodina zdržuje v Anglicku. Aký záujem môže mať človek, ktorý pobudol na Slovensku skutočne len málo a jeho rodina sa v súč. dobe zdržiava v Anglicku na tom, aby nezištne pracoval ako podpredseda vlády pre Slovensko? Zrejme žiadny a s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde len čisto o zištné dôvody, teda naplniť si ešte viac svoju peňaženku a peňaženku oligarchu, či oligtarchov, ktorí mu toto teplé miestečko zabezpečili. Pekným príkladom môže byť víťazstvo Hollého firmy v zakázke na vypracovanie „Analýzy pre ŽSR“ v cene takmer 300 000 €, na ktorej neskôr spolupracoval s Poórovou firmou (bývalý mecenáš HZDS a neskôr SMERU).  Predseda parlamentu Kollár môže byť spokojný. Jeho nominant sa činí.

 

Holý sa však v súčasnosti dostal do hľadáčika verejnosti aj v súvislosti s koronavírusom a nakazením takmer celej vlády. Aj keď nebolo potvrdené, že osobou, ktorá členov vlády nakazila, je práve on, nič to nemení na skutočnosti, že približne pred niečo viac, ako týždňom sa vrátil z návštevy svojej rodiny v Anglicku, kde šarapatí už nový zmutovaný koronavírus, ktorý je podľa niektorých údajov až o 70% infekčnejší, ako jeho doterajšia podoba, v dôsledku čoho je až o 70% nebezpečnejší, ako pôvodný vírus. Holý pritom doposiaľ neuviedol, či dodržal platné pokyny a teda na Slovensko sa vrátil s platným negatívnym  PCR testom nie starším 72 hodín. V prípade, že tak neurobil mal ostať  po príchode na Slovensko 5 dní v domácej karanténe a následne absolvovať PCR test s cieľom zistenia, či je negatívny. Do uvedenej doby sa nemal s nikým stretávať a byť v karanténe. V karanténe však zjavne nebol. Bol však dva krát na vláde a naviac sa aktívne zúčastnil tlačovej besedy.

 

Ak to takto pôjde ďalej, do našej vlády si budeme môcť menovať aj Číňanov. Možno by to bolo aj lepšie, ako Slovákov zdržujúcich sa  v Anglicku. Číňania sú skutočne pružní a ekonomike rozumejú. Možno by sme sa z ich strany ani nemuseli obávať takého veľkého rozkrádania, aké sa tu praktizovalo doposiaľ, nakoľko v Číne sú tresty za korupciu mimoriadne prísne, takže tento jav tam až tak rozšírený nieje.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

 

Zdroje:

*1 – https://dennikn.sk/2198815/vicepremier-holy-taji-ci-prisiel-z-britanie-s-negativnym-testom/?ref=mpm

*2 – https://www.aktuality.sk/clanok/797204/vicepremier-holy-pri-300-tisicovej-analyze-porazil-firmu-oligarchu-poora-ta-mu-potom-s-analyzou-pomahala/

*3 – https://e.dennikn.sk/1790078/stefan-holy-robil-s-firmou-od-poora-na-analyze-pre-zsr-za-300-tisic/

Pár blbcov šíri nenávisť a považuje pomoc za hybridnú vojnu

02.03.2021

Za to by sa nehanbil ani Machiavelli. Dnes som si zrejme, ako mnoho iných vypočul spolu s kolegami tlačovú besedu nášho ministra zahraničných vecí I.Korčoka. Sánky nám padli až po kolená a nestačili sme sa diviť. Prakticky všetci sme sa zhodli, že toľko lží, zákernosti, jedu, drzosti a konšpirácií sme už dávno nepočuli. Takíto ľudia vo funkciách aj v minulosti už [...]

Keď pacient nemá peniaze má smolu!

26.02.2021

Stále pretrvávajúca pandémia koronavírusu odhaľuje čoraz častejšie nedostatky nášho dlhodobo zanedbávaného zdravotníctva. Akoby nestačilo, že zdravotníctvo bolo prakticky od politického prevratu v roku 1989 systematicky a vo veľkom rozkrádané rôznymi organizovanými skupinami. Naše politické elity a nimi vedené strany, ktoré sa po celé toto obdobie [...]

BONZÁCI a KORONA, ale nielen korona.

12.02.2021

Pracujem z domu, takže von moc nechodím. Šťastie, že mám doma fitko, kde sa trochu ponaťahujem. To však nie je dôvod prečo som sa rozhodol písať tento článok. Denné počúvame v médiách výzvy, aby ľudia nosili rúška, aby sme ich k tomu viedli, aby sme boli disciplinovaní, zodpovední, …… nakoľko situácia v nás je jednou z najhorších v rámci celej EÚ. [...]

Igor Matovič, príhovor

Matovič pozýva do víťazného boja: Rozhodujúce budú najbližšie týždne

06.03.2021 20:50

Premiér tvrdí, že každé nedodržanie opatrení ohrozuje slabších.

fiat auto naháňačka košice

Naháňačka v Košiciach, auto nezastavili ani výstrely

06.03.2021 20:32

Vodič nemal rúško, zdalo sa, že je opitý alebo pod vplyvom inej návykovej látky, a zvláštne gestikuloval.

Škola / Žiak / Žiaci /

Dátoví analytici radia: Nepúšťajte deti do škôl

06.03.2021 20:13

Zastúpenie detí a mladých ľudí nikdy nebolo tak vysoké ako teraz. Preto analytici radia neotvárať školy.

Referendum 2021, Robert Fico

Referendum 2021. Opozícia hovorí, že má už státisíce podpisov

06.03.2021 16:39

Kedy budú zozbierané podpisy pod referendum, ktorým chce opozícia, ale aj odbory či nespokojní ľudia vyvolať predčasné voľby?

eduard

S vekom zvyčajne prichádza múdrosť. (Oscar Wilde)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 417622x
Priemerná čítanosť článkov: 6233x

Autor blogu

Kategórie