Založ si blog

Nezbláznili sme sa?

 

Už dlhšiu dobu som sa neozval, nakoľko si na chalupe, pri krbe vychutnávam ticho a kľud, pričom som si myslel, že to bude až do Nového roka.

No mýlil som sa, nakoľko našou spoločnosťou sa rúti problém za problémom a kauza za kauzou, takže aj napriek tomu, že som spočiatku odolával, nedá mi ostať ticho.

Problémov o ktorých by sa malo nielen písať, diskutovať, či dokonca kričať, aby ich počuli aj tí „hore“ a konečne niečo spravili je neúrekom.

O mnohých z nich sa hovorí, no reakciu na ne u našich papalášov  nejako nie je vidno.

 

Ja by som chcel dnes poukázať na jeden nie až tak vypuklý, no závažný problém, ktorým je skutočnosť, aké persóny sa dostali do nášho parlamentu, vlády, či kľúčových riadiacich pozícií.

Hovorilo sa, že strana SMER nielenže v rámci svojich vnútorných štruktúr pôsobí, ako firma, ale ako firma sa aj správa navonok.  Ňou menovaní členovia  vlády boli pod evidentným vplyvom rôznych zbohatlíkov a oligarchov, ktorým pomáhali plniť ich peňaženky, pričom vo výdatnej miere nezabúdali ani na svoje a nemuseli to byť len zlaté tehličky.

Voľbami sme to chceli zmeniť, no ako vidíme nezmenili sme takmer nič, skôr naopak.

 

Predošlí poslanci boli NENAŽRANÍ !

Noví poslanci sú taktiež NENAŽRANÍ !

Stará vláda bola NENAŽRANÁ !

Nová vláda je taktiež NENAŽRANÁ !

Vedúci funkcionári a úradníci za predošlej vlády, boli NENAŽRANÍ!

Noví sú NENAŽRANÍ taktiež!

(Aby som nekrivdil, možno nie všetci boli  a sú nenažraní, no málo ich rozhodne nebolo a nie je.)

 

Vrchol papalašizmu nám v nedávnej dobe ukázal predseda nášho parlamentu Boris Kollár a to nielen svojím chovaním v nemocnici, ale i otvorenými lyžiarskymi strediskami. Nie je však jediný a jeho kolegovia v parlamente, či vláde, mu nemajú čo vyčítať.

Skrátka bližšia košeľa kabátu a každý sa snaží naplniť si svoje vrecká. To už ani nehovorím o zmätkoch pri riadení opatrení na zvládnutie koronakrízy.

 

Rozumiem, že od zloženia parlamentu sa odvíja na základe volebných výsledkov aj zloženie vlády. Musím však skonštatovať, že tento parlament moc inteligenciou nevyniká. Poslancov, ako Romana Tabak, Jozef Pročko,  Monika Kozelová, …….. je tam neúrekom, ak nie väčšina.

 

Najnovšie máme prakticky takmer celú vládu v karanténe. Dôvod je jednoznačný, že nedodržiavajú to čo vyžadujú od nás, s tým rozdielom, že nás chcú za to trestať a oni to robia beztrestne.

 

Klinec po hlave bol zrejme trafený aj zistením, že podpredseda vlády Štefan Holý, ktorý je nominantom (pekne povedané) ženskej družiny predsedu parlamentu Kollára „Sme rodina“ žije v podstate v súčasnej dobe v Anglicku, odkiaľ dochádza na Slovensko.

 

To sme sa už úplne „ZBLÁZNILI“ ?

 

Podpredsedom vlády spravíme človeka, ktorý prakticky na Slovensku takmer nežil a nežije?? Po maturite študoval v Trnave a vo Viedni. Po ukončení štúdia vo Viedni, začal vo Viedni i pracovať. V súčasnosti sa jeho rodina zdržuje v Anglicku. Aký záujem môže mať človek, ktorý pobudol na Slovensku skutočne len málo a jeho rodina sa v súč. dobe zdržiava v Anglicku na tom, aby nezištne pracoval ako podpredseda vlády pre Slovensko? Zrejme žiadny a s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde len čisto o zištné dôvody, teda naplniť si ešte viac svoju peňaženku a peňaženku oligarchu, či oligtarchov, ktorí mu toto teplé miestečko zabezpečili. Pekným príkladom môže byť víťazstvo Hollého firmy v zakázke na vypracovanie „Analýzy pre ŽSR“ v cene takmer 300 000 €, na ktorej neskôr spolupracoval s Poórovou firmou (bývalý mecenáš HZDS a neskôr SMERU).  Predseda parlamentu Kollár môže byť spokojný. Jeho nominant sa činí.

 

Holý sa však v súčasnosti dostal do hľadáčika verejnosti aj v súvislosti s koronavírusom a nakazením takmer celej vlády. Aj keď nebolo potvrdené, že osobou, ktorá členov vlády nakazila, je práve on, nič to nemení na skutočnosti, že približne pred niečo viac, ako týždňom sa vrátil z návštevy svojej rodiny v Anglicku, kde šarapatí už nový zmutovaný koronavírus, ktorý je podľa niektorých údajov až o 70% infekčnejší, ako jeho doterajšia podoba, v dôsledku čoho je až o 70% nebezpečnejší, ako pôvodný vírus. Holý pritom doposiaľ neuviedol, či dodržal platné pokyny a teda na Slovensko sa vrátil s platným negatívnym  PCR testom nie starším 72 hodín. V prípade, že tak neurobil mal ostať  po príchode na Slovensko 5 dní v domácej karanténe a následne absolvovať PCR test s cieľom zistenia, či je negatívny. Do uvedenej doby sa nemal s nikým stretávať a byť v karanténe. V karanténe však zjavne nebol. Bol však dva krát na vláde a naviac sa aktívne zúčastnil tlačovej besedy.

 

Ak to takto pôjde ďalej, do našej vlády si budeme môcť menovať aj Číňanov. Možno by to bolo aj lepšie, ako Slovákov zdržujúcich sa  v Anglicku. Číňania sú skutočne pružní a ekonomike rozumejú. Možno by sme sa z ich strany ani nemuseli obávať takého veľkého rozkrádania, aké sa tu praktizovalo doposiaľ, nakoľko v Číne sú tresty za korupciu mimoriadne prísne, takže tento jav tam až tak rozšírený nieje.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

 

Zdroje:

*1 – https://dennikn.sk/2198815/vicepremier-holy-taji-ci-prisiel-z-britanie-s-negativnym-testom/?ref=mpm

*2 – https://www.aktuality.sk/clanok/797204/vicepremier-holy-pri-300-tisicovej-analyze-porazil-firmu-oligarchu-poora-ta-mu-potom-s-analyzou-pomahala/

*3 – https://e.dennikn.sk/1790078/stefan-holy-robil-s-firmou-od-poora-na-analyze-pre-zsr-za-300-tisic/

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

Dôchodok – bez slov.

20.11.2023

Zdroj: TikTok: Radka0673 – [...]

Žobračenka?

13.11.2023

Prišiel rok 1989. Štrngalo sa kľúčmi a ľudia boli plní eufórie. Politici nám sľubovali druhé Švajčiarsko a švajčiarske dôchodky. Od tej doby uplynulo približne 34 rokov. Sme v NATO a EÚ. Aká je však realita? Sme najhorším štátom v EÚ! Predbieha nás už dokonca aj Ukrajina. Máme nefunkčné zdravotníctvo, problémové školstvo, nedostatočnú sociálnu politiku, [...]

fico, pellegrini, danko

Prieskum: Takmer dve tretiny ľudí si myslia, že vláda vydrží celé štyri roky

07.12.2023 23:27

Podľa krajov veria koalícii najčastejšie obyvatelia Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja.

APTOPIX Netherlands World Press Photo

Katalóg World Press Photo nemá na obálke víťaznú fotografiu z Mariupolu

07.12.2023 23:19

Nadácia World Press Photo na obálku neumiestnila víťaznú fotografiu pre jej explicitný obsah.

Benátky, Taliansko

Aktivisti postriekali bahnom Baziliku svätého Marka v Benátkach

07.12.2023 22:42

Akciou protestovali proti podľa nich neadektávnym politikám v boji s klimatickou zmenou.

karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na výmene zajatcov i normalizácii vzťahov

07.12.2023 22:19

Azerbajdžan a Arménsko vedú dlhodobý konflikt o územie Náhorného Karabachu.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 1070635x
Priemerná čítanosť článkov: 6609x

Autor blogu

Kategórie