Založ si blog

Nezbláznili sme sa?

 

Už dlhšiu dobu som sa neozval, nakoľko si na chalupe, pri krbe vychutnávam ticho a kľud, pričom som si myslel, že to bude až do Nového roka.

No mýlil som sa, nakoľko našou spoločnosťou sa rúti problém za problémom a kauza za kauzou, takže aj napriek tomu, že som spočiatku odolával, nedá mi ostať ticho.

Problémov o ktorých by sa malo nielen písať, diskutovať, či dokonca kričať, aby ich počuli aj tí „hore“ a konečne niečo spravili je neúrekom.

O mnohých z nich sa hovorí, no reakciu na ne u našich papalášov  nejako nie je vidno.

 

Ja by som chcel dnes poukázať na jeden nie až tak vypuklý, no závažný problém, ktorým je skutočnosť, aké persóny sa dostali do nášho parlamentu, vlády, či kľúčových riadiacich pozícií.

Hovorilo sa, že strana SMER nielenže v rámci svojich vnútorných štruktúr pôsobí, ako firma, ale ako firma sa aj správa navonok.  Ňou menovaní členovia  vlády boli pod evidentným vplyvom rôznych zbohatlíkov a oligarchov, ktorým pomáhali plniť ich peňaženky, pričom vo výdatnej miere nezabúdali ani na svoje a nemuseli to byť len zlaté tehličky.

Voľbami sme to chceli zmeniť, no ako vidíme nezmenili sme takmer nič, skôr naopak.

 

Predošlí poslanci boli NENAŽRANÍ !

Noví poslanci sú taktiež NENAŽRANÍ !

Stará vláda bola NENAŽRANÁ !

Nová vláda je taktiež NENAŽRANÁ !

Vedúci funkcionári a úradníci za predošlej vlády, boli NENAŽRANÍ!

Noví sú NENAŽRANÍ taktiež!

(Aby som nekrivdil, možno nie všetci boli  a sú nenažraní, no málo ich rozhodne nebolo a nie je.)

 

Vrchol papalašizmu nám v nedávnej dobe ukázal predseda nášho parlamentu Boris Kollár a to nielen svojím chovaním v nemocnici, ale i otvorenými lyžiarskymi strediskami. Nie je však jediný a jeho kolegovia v parlamente, či vláde, mu nemajú čo vyčítať.

Skrátka bližšia košeľa kabátu a každý sa snaží naplniť si svoje vrecká. To už ani nehovorím o zmätkoch pri riadení opatrení na zvládnutie koronakrízy.

 

Rozumiem, že od zloženia parlamentu sa odvíja na základe volebných výsledkov aj zloženie vlády. Musím však skonštatovať, že tento parlament moc inteligenciou nevyniká. Poslancov, ako Romana Tabak, Jozef Pročko,  Monika Kozelová, …….. je tam neúrekom, ak nie väčšina.

 

Najnovšie máme prakticky takmer celú vládu v karanténe. Dôvod je jednoznačný, že nedodržiavajú to čo vyžadujú od nás, s tým rozdielom, že nás chcú za to trestať a oni to robia beztrestne.

 

Klinec po hlave bol zrejme trafený aj zistením, že podpredseda vlády Štefan Holý, ktorý je nominantom (pekne povedané) ženskej družiny predsedu parlamentu Kollára „Sme rodina“ žije v podstate v súčasnej dobe v Anglicku, odkiaľ dochádza na Slovensko.

 

To sme sa už úplne „ZBLÁZNILI“ ?

 

Podpredsedom vlády spravíme človeka, ktorý prakticky na Slovensku takmer nežil a nežije?? Po maturite študoval v Trnave a vo Viedni. Po ukončení štúdia vo Viedni, začal vo Viedni i pracovať. V súčasnosti sa jeho rodina zdržuje v Anglicku. Aký záujem môže mať človek, ktorý pobudol na Slovensku skutočne len málo a jeho rodina sa v súč. dobe zdržiava v Anglicku na tom, aby nezištne pracoval ako podpredseda vlády pre Slovensko? Zrejme žiadny a s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde len čisto o zištné dôvody, teda naplniť si ešte viac svoju peňaženku a peňaženku oligarchu, či oligtarchov, ktorí mu toto teplé miestečko zabezpečili. Pekným príkladom môže byť víťazstvo Hollého firmy v zakázke na vypracovanie „Analýzy pre ŽSR“ v cene takmer 300 000 €, na ktorej neskôr spolupracoval s Poórovou firmou (bývalý mecenáš HZDS a neskôr SMERU).  Predseda parlamentu Kollár môže byť spokojný. Jeho nominant sa činí.

 

Holý sa však v súčasnosti dostal do hľadáčika verejnosti aj v súvislosti s koronavírusom a nakazením takmer celej vlády. Aj keď nebolo potvrdené, že osobou, ktorá členov vlády nakazila, je práve on, nič to nemení na skutočnosti, že približne pred niečo viac, ako týždňom sa vrátil z návštevy svojej rodiny v Anglicku, kde šarapatí už nový zmutovaný koronavírus, ktorý je podľa niektorých údajov až o 70% infekčnejší, ako jeho doterajšia podoba, v dôsledku čoho je až o 70% nebezpečnejší, ako pôvodný vírus. Holý pritom doposiaľ neuviedol, či dodržal platné pokyny a teda na Slovensko sa vrátil s platným negatívnym  PCR testom nie starším 72 hodín. V prípade, že tak neurobil mal ostať  po príchode na Slovensko 5 dní v domácej karanténe a následne absolvovať PCR test s cieľom zistenia, či je negatívny. Do uvedenej doby sa nemal s nikým stretávať a byť v karanténe. V karanténe však zjavne nebol. Bol však dva krát na vláde a naviac sa aktívne zúčastnil tlačovej besedy.

 

Ak to takto pôjde ďalej, do našej vlády si budeme môcť menovať aj Číňanov. Možno by to bolo aj lepšie, ako Slovákov zdržujúcich sa  v Anglicku. Číňania sú skutočne pružní a ekonomike rozumejú. Možno by sme sa z ich strany ani nemuseli obávať takého veľkého rozkrádania, aké sa tu praktizovalo doposiaľ, nakoľko v Číne sú tresty za korupciu mimoriadne prísne, takže tento jav tam až tak rozšírený nieje.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

 

Zdroje:

*1 – https://dennikn.sk/2198815/vicepremier-holy-taji-ci-prisiel-z-britanie-s-negativnym-testom/?ref=mpm

*2 – https://www.aktuality.sk/clanok/797204/vicepremier-holy-pri-300-tisicovej-analyze-porazil-firmu-oligarchu-poora-ta-mu-potom-s-analyzou-pomahala/

*3 – https://e.dennikn.sk/1790078/stefan-holy-robil-s-firmou-od-poora-na-analyze-pre-zsr-za-300-tisic/

Prudký obrat ZELENSKÉHO – pozýva Rusko na mierové jednania!

17.07.2024

Ešte pred pár dňami boli tí, čo vyzývali k mieru a podporovali mierové jednania na Ukrajine, nazývaní oficiálnymi mienkotvornými médiami ,teda nechvaľne známym mainstreamom, hercami a inou obdobnou progresívnou časťou spoločnosti ,rôznymi posmešnými a urážlivými pomenovaniami. V Českej republike im dokonca vymysleli posmešné pomenovanie „CHCIMÍROVIA„. [...]

Arogancia v priamom prenose!

15.07.2024

Práve prebieha tlačová konferencia hnutia PS za účasti jeho predsedu p. Michala Šimečku DPhil. Je neskutočné, čo títo mladí borci, ktorí zastupujú značnú časť Slovenska predviedli. Konkrétne mám na mysli vyjadrenie pána Šimečku, ktorý v svojom preslove doslova uviedol že „Nie sme tu preto, aby sme vláde pomáhali„! Toto jeho vyjadrenie je jasným [...]

Kto skutočne zasiahol ukrajinskú Detskú nemocnicu?

14.07.2024

Práve došlo k pokusu o atentát na kandidáta na amerického prezidenta D.Trumpa. K tejto téme sa nebudem bližšie vyjadrovať, nakoľko viem, že o nej budú písať viacerí. Zaujal ma však profesionálny prístup ochranky na mieste, ktorá hneď po výstrele vedela presne čo robiť a robila to super. Vpravo bolo vidieť 2 ochrankárov, ktorí nie bežia, ale šprintujú k motorovému [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 181
Celková čítanosť: 1151435x
Priemerná čítanosť článkov: 6362x

Autor blogu

Kategórie