Založ si blog

Arogancia a spupnosť generálnej prokuratúry.

Nestačí že máme skorumpované súdnictvo, prebieha boj medzi policajnými útvarmi, ale ešte k tomu aj naša generálna prokuratúra pod novým vedením otočila kormidlo smerom späť a umožňuje návrat starých čias reprezentovaných pôsobením Trnku a Kováčika vo vrcholných funkciách tejto inštitúcie, teda do obdobia kedy sa kradlo vo veľkom a nik nebol potrestaný. Toto obdobie bolo známe dvomi frázami a to „Naši ľudia“ a „Skutok sa nestal„. Trestaní boli len obyčajní ľudia a to vyslovene za maličkosti. Kto bol na tom finančne dobre tak ten sa mohol začleniť do skupiny našich ľudí a ak sa aj náhodou „omylom“ začal vyšetrovať, nakoniec si od prokuratúry vypočul to kováčikovské známe „Skutok sa nestal“.

Čo sa to vlastne deje na generálnej prokuratúre vedenej Žilinkom ? Značná časť verejnosti bola šokovaná prvými krokmi GP Žilinku (zrušenie tr. stíhania: únosu vietnamca, z manipulácie výpovedí svedkov, majiteľa Penty, či  riaditeľa SIS, podanie disciplinárneho návrhu na špeciálneho prokurátora D.Lipšica, zamedzenie prístupu „nepohodlných“ novinárov na tlačovú besedu). Už na prvý pohľad je vidieť, že Žilinka nedodržal to, čo v čase keď sa o miesto generálneho prokurátora uchádzal prisľúbil. Vôbec sa mi nezdá, že by hájiť právo a spravodlivosť a už vôbec nemôžem povedať, že by prokuratúru spravil otvorenejšou.

Bol som zvedavý, ako dokáže GP Žilinka tieto svoje kroky obhájiť pred Ústavo-pravnym výborom NR SR, kde bol pozvaný, aby svoje konanie vysvetlil. Pomerne „na telo“ mu kládol otázky poslanec Baránik a žiadal o vysvetlenie. Bol som v šoku, keď na kľudne položené otázky, reagoval GP Žilinka zvýšeným a rozhorčeným hlasom. Jeho komunikácia bola plná arogancie a spupnosti. Jasne dával najavo, že on je „pán-boh“, že on si môže robiť čo chce a všetci mu môžeme vyskočiť na určitú časť jeho „cteného“ tela. Takéto vystupovanie rozhodne nie je vhodné muža, ktorý zastáva takúto vysokú a dôležitú funkciu. Takýto človek nemá čo danú funkciu zastávať.

Spomenul som si na pokorného Žilinku, ktorý keď sa ešte len ako obyčajný prokurátor sa uchádzal o miesto generálneho prokurátora a sľuboval tranparentnosť, dodržiavanie zákona, informovanosť a …….. . Vtedy bol úplne inou osobou – teda aspoň sa tak tváril.

Keď sa z človeka satane zo dňa na deň získaním funkcie taká arogantná osoba a o jeho rozhodnutiach panujú viac ako pochybnosti, je potrebné sa zamyslieť a daný problém čím skôr vyriešiť, nakoľko čím neskôr ho vyriešime, tým bude vznikať v spoločnosti viac problémov.

GP musí rešpektovať a dodržiavať zákon a musí byť nestranný. Nemám záujem, aby na funkcii GP bola osoba, ktorej sa nedá veriť, ktorá je niekomu zaviazaná a ktorá bude prispievať k obnoveniu skupiny „Nových našich ľudí“ a ktorá bude praktizovať výkon svojej funkcie tak, že  „Skutok sa nestal“.

Nemám záujem ani na tom, aby GP hľadal medzery v zákonoch a prebiehajúcich trestných konaniach s cieľom oslobodzovať „nových našich ľudí“, ako to zvykol robiť jeden známy sudca, s ktorým si súdnictvo dlhú dobu nevedelo dať rady.

Ma záver ešte jedna pripomienka. Lipšica moc nemusím a podľa mňa, ako trestaná osoba sa nemal stať špeciálnym prokurátorom. Musím však uznať, že za jeho pôsobenia sa začali skutočne stíhať bohatšie a vyššie postavené osoby, čo bolo doposiaľ tabu. Takže v tejto oblasti jedno veľké plus.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Neschopnosť OĽANO riadiť, argumentovať a vznik nových našich ľudí.

16.09.2021

Práve som dopozeral reláciu „Téma dňa“, ktorú na TA3 moderoval Peter Bielik. V jej druhej časti diskutovali dvaja diskutujúci a to Mgr. Matúš Šutaj Eštok a Mgr. Lukáš Kyselica, ktorý v minulosti pôsobil ako vedúci vyšetrovacieho tímu „GORILA“, pričom v súčasnosti je členom Klubu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností a za uvedený klub je členom [...]

Hanba slovenského súdnictva pokračuje.

07.09.2021

Niektorí politici používajú s obľubou frázu, že rozsudky súdov sa nekomentujú. Ja si naopak myslím, že komentovať sa majú, no musia sa rešpektovať a dodržiavať. Dnes sa konal s už v minulosti odsúdeným L.Bašternákom nový súdny proces, na ktorom sa prejednávala jeho ďalšia trestná činnosť v ktorej náš štát, teda našu spoločnosť prostredníctom [...]

Ako si nás naši spojenci z USA a NATO vážia.

18.08.2021

Asi každý vie, čo sa dnes deje v Afganistane. USA rozoštvali obyvateľstvo a po 20 rokoch odtiaľ zutekali. Z pohľadu USA nič zvláštneho, to robia už celé desaťročia po celom svete. Na to však teraz nechcem poukazovať. Chcem ukázať, ako si nás naši spojenci USA a NATO vážia a aké máme u nich slovo. Pekne sa to dá vidieť na práve prebiehajúcich evakuačných letoch, [...]

Milan Krajniak

Krajniak v Budapešti o demografii: Dovoz ľudí zo zahraničia nie je riešenie

24.09.2021 19:16

Minister práce Milan Krajniak sa v Budapešti presvedčil, že v ochrane postavenia rodiny nie je Slovensko samo.

Polícia / NAKA / Kukláč /

Polícia preveruje údajnú bombovú hrozbu na dvoch miestach v Košiciach

24.09.2021 18:22

Železničnú stanicu a obchodné centrum v mestskej časti Západ v Košiciach evakuovali pre údajnú bombovú hrozbu.

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Spustenie parkovacej politiky v Bratislave mesto presúva na začiatok roka

24.09.2021 18:00, aktualizované: 18:15

Spustenie pôvodne avizovali na október alebo november.

Peter  Žiga

Zadržali rodinného príslušníka bývalého ministra hospodárstva Žigu

24.09.2021 15:12, aktualizované: 17:42

Štefana Žigu nedávno Národná kriminálna agentúra obvinila pre daňovú trestnú činnosť.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 489642x
Priemerná čítanosť článkov: 5971x

Autor blogu

Kategórie